POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [27.05.2021, 22:23:51] • Świnoujście

Promenadowa katastrofa płytkowa

Promenadowa katastrofa płytkowa

fot. Sławomir Ryfczyński

Inwestycja, która miała być wizytówką i dumą Świnoujścia, czyli przebudowa Promenady Zabytkowej niespełna rok po oddaniu jej do użytku, okazuje się być kolejnym powodem do wstydu. Tylko czy prezydent Janusz Żmurkiewicz lub jego zastępczyni Barbara Michalska bezpośrednio odpowiedzialna w mieście za inwestycje, czują jakikolwiek wstyd z tego powodu? Wydaje się, że niestety nie.

Jak oceniacie Państwo wydanie ok. 20 mln zł (w tym ok. 7 mln. dofinansowania ze środków unijnych - RPO WZ) na tą Promenadę?

Promenadowa katastrofa płytkowa

fot. Sławomir Ryfczyński

Promenadowa katastrofa płytkowa

fot. Sławomir Ryfczyński

Promenadowa katastrofa płytkowa

fot. Sławomir Ryfczyński

Promenadowa katastrofa płytkowa

fot. Sławomir Ryfczyński

Promenadowa katastrofa płytkowa

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 69, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 69

Pingu • Niedziela [06.06.2021, 10:06:27] • [IP: 176.221.122.**]

Wizytówka - duma miasta? Czy to akurat adekwatne słowa do kawałka chodnika? Źle zrobiony? to należy poprawić, obciążyć kosztami wykonawcę, " odbiór techniczny" i tyle.Sprawdzić kto zatwierdził wykonanie chodnika tam gdzie muszą być dojazdy do sklepików czy knajpek.Albo więc przy projektowaniu powinno się poinformować ludzi którzy chcą tam prowadzić interesy, że podjazdy, dojazdy mają wykonać we własnym zakresie/ to jest ICH BIZNES A NIE MIASTA/ albo wykonać te podjazdy w sposób umożliwiający dojechanie cięższym transportem.Rozumiem, że najważniejsze jest" przecinanie wstęg"ale naprawdę jest ogromna różnica w wykonaniu / i przede wszystkim w cenie/chodnika który jest przeznaczony dla NIEWIELKIEGO RUCHU/ a nawierzchnią która jest wysoko obciążana.Tyle, że" na oko" różnicy nie widać więc po co przepłacać?" Wstęgę przetnie się" i jest następny powód do dumy z rozwoju miasta.A że po kilku miesiącach się sypie? a kogo to teraz obchodzi!!Oddane, przyklepane, nagrody wzięte i" rozwój miasta" ogłoszony!!

Gość • Wtorek [01.06.2021, 19:45:54] • [IP: 31.0.52.***]

Gość • Wtorek [01.06.2021, 09:21:39] • [IP: 176.221.123.**]

Firma pana Molewskiego za nieterminowe i nierzetelne wykonanie robót w wielu miastach Polski płaciła wielomilionowe odszkodowania. W Świnoujsciu przedłużano im aneksami terminy zakończenia robót, mogli budować jak chcieli i z czego chcieli. Władze miasta powinny mieć za przedłuzanie terminu postawione zarzuty. To skrajna niegospodarność.

Gość • Niedziela [30.05.2021, 20:31:06] • [IP: 178.238.246.**]

Może trzeba karać mandatami właścicieli knajp, którzy jeżdżą samochodami, ponieważ nie potrafią chodzić!

Gość • Sobota [29.05.2021, 11:18:23] • [IP: 176.221.113.**]

Pan Prezydent dostał nagrodę za to. :D.

Gość • Sobota [29.05.2021, 09:25:40] • [IP: 37.47.175.***]

M A T E R I A Ł NAJGORSZEJ JAKOŚCI PRZECIEŻ W ŚWINOUJŚCIU PRZED ODBIOREM NIE SPRAWDZA SIĘ JAKOŚCI MATERIAŁÓW A JAK WIDAĆ NAWET JAKOŚCI I ESTETYKI WYKONANIA. WYGLĄDA TO JAK MOCNO STARE ZUŻYTE PŁYTY. WSTRĘTNIE TO WYGLĄDA I SZPECI POZA TYM STWARZA WIELKIE ZAGROŻENIE. DLACZEGO UŻYWANO JAKIŚ RESZTEK PŁYT. TO NAJBRZYDSZA NAWIERZCHNIA W POLSCE A MOŻE I EUROPIE ZA WIELKIE PIENIĄDZE. M A S A KRA

Gość • Sobota [29.05.2021, 08:14:29] • [IP: 46.169.84.***]

To kryminał i CBA

Gość • Piątek [28.05.2021, 20:51:27] • [IP: 176.221.122.***]

Więcej tych nierobów ze wschodu zatrudniajcie to będzie wyglądać jak Bangladeszu chociaż dzięki nim już tak wszystko zaczyna wyglądać gdzie by człowiek się nie ruszył tam same kacapy ohyda fuj

Gość • Piątek [28.05.2021, 20:02:54] • [IP: 176.221.123.***]

Ale śliczna chałtura, brawo!! Warszawka już POkonana, bo Michalska przebiła warszawskie palety Trzaskowskiego. A kto to odebrał i zapłacił partaczowi?

Gość • Piątek [28.05.2021, 18:12:46] • [IP: 176.221.123.***]

za to powinna zapłać ta od betonowania.

Gość • Piątek [28.05.2021, 18:01:56] • [IP: 79.191.203.**]

Dopóki zaopatrzenie i nowobogaccy będą jeździć do swoich barów na plaży to tak będzie cały czas, oni zbijają kokosy miasto ponosi koszty ich przywilejów!!

Gość • Piątek [28.05.2021, 17:32:17] • [IP: 176.221.122.*]

Owszem, są małe ślady niedoróbek ale tylko ten, co nic nie robi nie popełnia błędów.Poza tym zdecydowana większość płytek jest cała, więc o co kaman?

Gość • Piątek [28.05.2021, 15:56:12] • [IP: 31.11.129.***]

Ta promenada ma OBOWIĄZEK być przystosowana do wjazdu ciężkiego sprzętu bo od początku było wiadomo że będą po niej jeździły ciężkie samochody, choćby smieciary. Też było wiadomo że będą trwały budowy na wydmach. Więc położenie takich gównianych płytek na wjazdach i brak porządnego utwardzenie to po prostu skandaliczna niedoróba urzędników i wywalenie kasy. Za to prokurator powinien dobrać się tej ekipie do tyłka. No ale czego spodziewać się po Żmurkiewiczu Sujce i Michalskiej, trzy nieudaczniki.

Gość • Piątek [28.05.2021, 15:19:41] • [IP: 176.221.122.***]

SZKODA ŻE NASI RADNI NIE PRZYWIĄZUJĄ UWAGI DO KOMENTARZY MOŻE BY CZEGOŚ SIĘ NAUCZLI

Gość • Piątek [28.05.2021, 14:34:11] • [IP: 79.186.185.***]

Jeżeli na tego rodzaju nawierzchnię wjeżdża samochód 16T to czemu się dziwić.Tylko pytanie kto ma tego pilnować.

Gość • Piątek [28.05.2021, 14:22:33] • [IP: 37.248.86.**]

Wszystko jest wykonane z materiałów najwyższej jakość, ścieżki rowerowe, deptaki wytrzymują w stanie wykonania aż rok, aż rok czy to nie szok, cudo, jak władza znajduje tak super wykonawców, tylko pozazdrościć czujności.

Gość • Piątek [28.05.2021, 13:27:24] • [IP: 185.210.39.***]

Już stoi na tych przejściach polbruk pewnie na podmiankę tych cudownych płytek. To jakaś katastrofa inwestycyjna jest faktycznie. Co za nieudaczniki to zrobili?

Gość • Piątek [28.05.2021, 13:12:25] • [IP: 91.216.213.***]

w świnoujsci jest brud syf parkingowy bałagan bajzel z jeżdzącymi na rolkach hulajnogach iinnych pojazdach elektrycznych po chodnikach więcej już nie przyjae do świnoujscia.---

Gość • Piątek [28.05.2021, 12:54:28] • [IP: 178.238.250.***]

Zapewnienie jakości w inwestycjach publicznych?! Co zawodzi w Świnoujściu: procedury, ludzie, co jeszcze? Wiele wskazuje, że istotne zmiany są konieczne, pilne i nieuchronne! Czy są siły sprawcze?

Gość • Piątek [28.05.2021, 12:51:25] • [IP: 5.173.80.**]

A teraz motloch niech placi za milionerow ktorych auta rozjechaly promenadr...a co.Auta to jedno a wykonanie dwa.Zle utwardzone albo wcale i to sa efekty.Inaczej sie zageszcza pod 20 ton nacisku a inaczej pod ludzi.Wina Kaczynskiego i Obajtka i pociagnac ich do odpowiedzialnosci ze nie panuja nad krajem i wydatkami w miastach.A moze to prace przy tunelu powoduja ruchy tektoniczne ktore psuja asfalty i kostke...kto wie.Trzeba zbadac i zamknac Turow bo te wody co Czechom uciekaja ida do mas i podnywa

Gość • Piątek [28.05.2021, 12:44:19] • [IP: 5.173.255.***]

Tego na zdrowy rozum nie można pojąć, tyle się pisze o dewastacji promenady i co ? i nic. Niemoc kompletna. W Świnoujściu służby nie działają. Burdel bałagan, przykre to ale prawdziwe. Czy Świnoujście jest aż biednym miastem że nie można wysłać na stałe choć jednego strażnika miejskiego który patrolowałby promenadę i wyłapywał wszelkie nieprawidłowości właśnie takie jak np. wjeżdżanie ciężarówek na promenadę czy jeżdzenie promenadą rowerami między ludzmi.

Gość • Piątek [28.05.2021, 12:29:10] • [IP: 178.238.249.***]

porażka

Gość • Piątek [28.05.2021, 12:05:32] • [IP: 37.47.182.**]

To takie standardy z lat PRL owskich. A miały być tzw cztery sięgacze, czyli drogi dojazdowe do terenów pomiędzy promenada zdrowia a promenada historyczna, dla TIR ów dowożących materiały na budowę nowych hoteli i autobusów dowożących gości do hoteli. Mówił o tym sędziwy radny B., tylko w UM nie funkcjonuje taka procedura, że przed przyjęciem projektu dokonuje się jego sprawdzenia, weryfikacji i walidacji!! Dopiero po zatwierdzeniu projektu spełniającego wymagania i specyfikację inwestora, czyli UM, następuje jego odbiór protokolarny i zapłata dla Wykonawcy. To wina mieszkańców, że nie chodzą na wybory, w wyniku czego z 23 % poparciem starych mieszkańców zostaje wybrany ktoś kompletnie nie przystający do obecnych czasów!! Mógł funkcjonować w latach PRL - u, ale te minęły 30 lat temu. Do tego sędziwy wiek i być może przekonanie, że płytki dla ruchu pieszega, będą się uginały pod ciężarówkami jak opony i nie będą pękać. Kompromitacja to bardzo delikatne określenie dla takich efektów działań!!

Gość • Piątek [28.05.2021, 11:57:10] • [IP: 82.169.151.**]

Rzeczywiscie koszmarne to wyglada...Cos tu jest nie hallo...albo zly budulec albo zla praca i zle uzytkowanie...ale to zawsze trzeba wziasc pod uwage...bo jak maja dojechac samochody dostawcze...

Gość • Piątek [28.05.2021, 11:47:02] • [IP: 188.147.99.**]

a mnie sie wydaje ze ta promenada zostala zrobiona tymczasowo i za pare lat bedzie cos ekstra nowego, trwalego na miare miasta uzdrowiskowego tak aby ludzie na wozkach i z balkonikami mogli bez barier architektonicznych w postaci wystajacych, nierownych plyt sie swobodnie poruszac a my bedziemy dumni ze mamy najpiekniejsza promenade. Jedno mam pytanie dlaczego w Soopocie na promenadzie nawet rowerem nie mozna jezdzic??mnie sie wydaje ze tam wlodarze znaja wartosc pieniedzy idoskonale wiedza zeto sa pieniadze podatnikow i trzeba je rozsadnie wydawac.A jak to ma sie do bezpieczenstwa spacerujacych na promenadzie znowu nawiaze do sopotu pamietacie Honde co w tlum ludzi wjechala na Monciaku czy my mamy czekac az dojdzie do takiej sytuacji w swinoujsciu??

Oglądasz 1-25 z 69
■ Urząd miasta Swinoujście z Prezydentem Januszem Żmurkiewiczem i grupą organizatorów zaprasza na coroczne spotkanie byłych pracowników PPDiUR ODRA 18 czerwiec 2021r Fort Anioła godz 16.00 za komitet organizacyjny st.mech. Wojciech Nitkowski ■
■ Miejscami na linii frontu atmosferycznego spodziewane są lokalne burze z intensywnymi opadami deszczu o wydajności do 10-30 mm w czasie trwania zjawiska połączone z porywami wiatru o prędkości do 40-60 km/h. ■ Czy Świnoujście płaci kary za przekroczenia dopuszczonych dla miasta limitów wodnych? Czy mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą się obawiać, że w mieście zabraknie wody? Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu zapytaliśmy o koszty dwóch inwestycji: budowę ujęcia słonawej wody i stacji uzdatniania wody w Świnoujściu. Interesowało nas m. in. z czego wynika 50-procentowa różnica w oszacowaniu wartości zamówienia w stosunku do stawek uzyskanych w wyniku rozeznania rynku. ■ Bez zmian pozostaje jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kinach, teatrach, a także w kościołach ■ Krajowa Administracja Skarbowa w Szczecinie opublikowała wstępne podsumowanie akcji PIT 2020. Mimo pandemii koronawirusa niektórym przedsiębiorcom powodzi się nad wyraz dobrze. Ilość osób deklarujących przychód / dochód na poziomie powyżej miliona złotych jest wyższa o 166 osób w stosunku do roku 2020. To dobra wiadomość, bo wielu analityków spodziewało się sytuacji sprzed ponad dekady, gdy jeden raz w historii zmniejszyła się liczba milionerów – to czas wielkiego kryzysu gospodarczego ■ Na Placu Słowiańskim doszło do makabrycznego zdarzenia - palił się człowiek! Teraz przebywa w szpitalu miejskim, jego stan wymaga intubacji. Co mogło doprowadzić do tak strasznego wydarzenia? Sprawę bada policja. Bezdomny mężczyzna, wraz z dwoma towarzyszami, siedział na jednej z ławek na Placu Słowiańskim. Około godziny 19.30 ktoś zauważył, że ten człowiek płonie! Paliła się odzież na górnej części jego tułowia. Mężczyzna miał jeszcze na tyle siły, by dojść w rejony apteki znajdującej się przy placu. Stamtąd został zabrany przez pogotowie. W chwili obecnej poparzony mężczyzna przebywa na oddziale w szpitalu miejskim, jego stan wymaga intubacji. Na miejscu pracuje teraz grupa policyjna, która bada okoliczności podpalenia, rozmawia ze świadkami i zbiera informacje, które pozwolą wyjaśnić, dlaczego doszło do tak strasznego zdarzenia ■ Na urzędowej stronie miasta pojawiło się zaproszenie skierowane do mieszkańców Świnoujścia, o wyrażenia opinii i pomysłów dotyczących nowego oblicza starego wysypiska śmieci przy ul. Karsiborskiej. To tam obecnie składowany jest urobek z budowanego tunelu pod Świną, zwiększając ciężar wysypiska, co w konsekwencji może spowodować śmiertelne zagrożenie dla czystości pobliskiego ujęcia wody. Zgoda na takie rozwiązanie to igranie ze zdrowym rozsądkiem i trudne do uniknięcia pytanie, dlaczego wykonawca tunelu sam nie rozwiąże problemu urobku, nie obciążając nim naszego miasta? ■ Łza się kręci w oku na ten widok! We wtorek dok świnoujskiej MSR odpłynął do Szczecina. Zobacz film! ■ Matka chłopca odnaleziona. Kilkanaście minut przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zauważyli chłopczyka błąkającego się przy ulicy Hetmańskiej. Chłopiec wie, że ma 4 lata, jednak nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie ■ Dla Niemców nie jesteśmy już krajem wysokiego ryzyka. Są nowe regulacje dla podróżnych Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym od niedzieli, 9 maja do naszych niemieckich sąsiadów wjedziemy bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy ■ Mimo kilkudniowego przestoju na początku kwietnia. Wyspiarka na szczęście drąży i nie ogląda się za siebie. Mamy już 330 metrów tunelu! ■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Prawdziwy horror rozegrał się w czwartek, około godziny 1:00 w nocy w bloku przy ulicy Steyera 15 w Świnoujściu. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, w trakcie której jeden z mężczyzn został ugodzony ostrym narzędziem w klatkę piersiową. 36 – latek nie żyje. Jak udało nam się ustalić policja zatrzymała już sprawcę. Na miejscu przez całą noc do rana pracowali policjanci, którzy zbierali materiały dowodowe i oględziny miejsca zdarzenia. ■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■