POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [09.05.2021, 01:16:59] • Świnoujście

Wyspiarka przekopała 419 metrów. Powoli zbliżamy się do półmetka. Zobacz film!

Wyspiarka przekopała 419 metrów. Powoli zbliżamy się do półmetka. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

419 metrów - tyle od początku marca br. zdołała wydrążyć Wyspiarka. Jak podaje GDDKiA maszyna drążąca TBM dotarła już do cieśniny Świna. Od 6 maja trwały prace serwisowe tarczy konieczne przed drążeniem pod cieśniną.



Przy tej okazji Wykonawca, konsorcjum firm PORR i Gulermark zaprosili media na spotkanie. Z najnowszego raportu prac dowiadujemy się też, że w ostatnim czasie na terenie budowy tunelu trwało szalowanie i betonowanie ściany na styku segmentów S11 i S12, a także uszczelnianie płyty dennej oraz uszczelnienie ścian szczelinowych.

Wyspiarka przekopała 419 metrów. Powoli zbliżamy się do półmetka. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

W zakładzie prefabrykacji cały czas nie ustaje produkcja segmentów obudowy tunel, a w zakładzie STP trwa nieustanna separacja urobku od płuczki wiertniczej, a urobek z drążenia Tunelu wywożony jest na plac przy ul. Karsiborskiej.

Wyspiarka przekopała 419 metrów. Powoli zbliżamy się do półmetka. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Po 53 dniach od uruchomienia maszyny TBM ochrzczonej jako Wyspiarka, zaawansowanie czasowe inwestycji wynosi 66%, zaawansowanie rzeczowe 50%, a zaawansowanie finansowe ok. 47%.

Wyspiarka przekopała 419 metrów. Powoli zbliżamy się do półmetka. Zobacz film!

fot. Robert Ignaciuk

Obecnie maszyna TBM wejdzie z drążeniem pod koryto Świny i następny przystanek będzie miała dopiero na prawobrzeżu Świnoujścia Warszowie.

Wyspiarka przekopała 419 metrów. Powoli zbliżamy się do półmetka. Zobacz film!

fot. Robert Ignaciuk

Wyspiarka przekopała 419 metrów. Powoli zbliżamy się do półmetka. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Niedziela [16.05.2021, 17:56:37] • [IP: 188.146.162.***]

Porąbał ciebie. Kaczyński kopie łopatą? To buduje Miasto Świnoujście za swoje pieniądze z pomocą tej cholernej Unii! Pis i Kaczyński tylko się chwalą i głośno krzyczą, a kredyty będą spłacać dziesiątki lat mieszkańcy po mimo że to jest droga krajowa, a nie osiedlowa.

Gość • Sobota [15.05.2021, 16:50:43] • [IP: 83.20.246.*]

Gość • Środa [12.05.2021, 18:26:30] • [IP: 91.223.57.***]

BRAWO PiS, ani komuchy ani platfusy nie potrafiły wykopać tunelu nawet jak mieli Unię Europejską po swojej stronie a PiS proszę bardzo ! Brawo panie Kaczyński

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 18:49:25] • [IP: 188.146.166.***]

Do wszystkich głupków wrzeszczących że rząd Pisu nie dał nic. TO RZĄD DYSPONUJE DOTACJAMI UNIJNYMI i daje na to co mu się podoba JEŁOPY! Tusk dał unijna kasę na tunel w Gdańsku. Rząd dysponuje pieniędzmi Spółek Skarbu Państwa, pieniędzmi podatników i pieniędzmi z dotacji unijnych. Sam rząd pieniędzy nie ma.

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 15:01:29] • [IP: 176.221.123.**]

[IP: 89.151.37.**].Prawda.

Polak mały • Poniedziałek [10.05.2021, 12:13:59] • [IP: 89.151.37.**]

[I P: 188.146.129.***]Czemu więc to rządowa agencja GDDKiA jest inwestorem zastępczych a nie gmina Świnoujście ? Pożyczkę na te 15% wkład własny z czego będziemy spłacać jak nie z podatków górniczych płaconych przez LNG od Kaczyńskiego... Kto decyduje jakie najważniejsze inwestycje dofinansowane są z składek DO EU ? Nie przypadkiem rząd ? Co się stało z kasą na tunel pod Świną z listy indykatywnej EU ? Tunel się znalazł ale w Gdańsku... Więc proszę nie pier** ć o EU mieszkańcach i Gminie. Gdyby tak było tunel był by już od 10 lat ale go nie ma bo nie było woli politycznej rządzących których priorytetem tak w wypadku LNG i tunelu było Trójmiasto ! czyt. PO - Tusk

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 05:22:31] • [IP: 188.146.129.***]

Bez głosów radnych nie było by tunelu, bo rząd pisu nie dał nawet złotówki. Do dotacji tej" cholernej" Unii miasto zaciągnęło pożyczkę, którą my wszyscy mieszkańcy Świnoujścia będziemy długie lata spłacać. To my mieszkańcy budujemy za nasze pieniądze ten tunel!! Od ponad ćwierć wieku walczył o to Stanisław Możejko i wtedy działacze SLD rzucali jemu kłody pod nogi. Podczas otwierania ofert przetargu 22 lata temu nie było radnych, ani działaczy SLD. Nie było Żmurkiewicza. Bojkotowali wszystko co było związane z budową tunelu.

COW ID • Niedziela [09.05.2021, 22:50:22] • [IP: 176.221.122.**]

AD: Niedziela [09.05.2021, 14:01:21] • [IP: 188.146.160.**] A SIO, WRACAJ DO SWOJEGO SZAMBA BANDEROWSKA KUPO.

Gość • Niedziela [09.05.2021, 19:10:37] • [IP: 37.47.187.**]

Policja poparcie społeczeństwa utraciła za sprawą działań represyjnych w stosunku do obywateli. A marihuana to taki sam narkotyk jak alkohol, jednak za posiadanie alkoholu i niszczenia nim sobie organizmu nikt nikogo do więzienia nie wtrąca.

Gość • Niedziela [09.05.2021, 18:00:45] • [IP: 80.139.43.***]

Gość • Niedziela [09.05.2021, 17:56:14] • [IP: 185.210.36.***]

CO PISALI MĘDRCY NA FORUM ISWINOUJSCIE 3 LATA TEMU? Pod artykułem z 26.03.18 r. pt." To już pewne. Unijni eksperci poparli tunel", w którym zacytowano pełną satysfakcji wypowiedź Zmurka, wpisali się tacy wybitni znawcy polityki i tunelu: 1) 03:48 • 62.69.229.** No to pojawiła się mega kiełbasa wyborcza.--2)19:39 • 178.235.179.*** Kom. europ. dofinansuje budowę tunelu, jak rak będzie na ogonie gwizdał. Kończ waść wstydu oszczędź---3) 19:06 • 83.21.63.*** Pic na wodę haha. Nie bylo i nie będzie, ---4)17:09• 80.245.178.* I lotnisko na promenadzie, ---5)16:39 • 94.254.235.** prędzej świnia ujrzy niebo niż my tunel.---6) 16:08• 80.245.179.*** UE wyda decyzję pozytywna ale PIS się nie zgodzi a pieniądze pójdą do Torunia.---7) 17:32•178.238.246.** To ile jeszcze czasu i ekspertyz jest potrzebnych żeby wreszcie rozpocząć budowę tunelu. Przecież to jest śmiechu warte. Tyle razy było mówione że wszystko jest już OK, czas mija a ciemny lud się informuje co jakiś czas o kolejnych ekspertyzach itp. A budowa nadal nie rusza.

Gość • Niedziela [09.05.2021, 16:42:14] • [IP: 185.210.39.***]

NO ZAPIERDZIELA SUPER :)

Gość • Niedziela [09.05.2021, 15:32:53] • [IP: 109.196.114.**]

Drąż maleńka drąż. ...niech płaczą heh.To co nazywaliscie wyborcza kielbasą pisowskimi fanaberiami itp staje się faktem.Jeszcze rok moze dwa i pohedziemy

Gość • Niedziela [09.05.2021, 15:32:05] • [IP: 88.218.255.***]

Nie kaczego. Idiot tylko Polskiego bolszewiku czy może Niemiec?

Gość • Niedziela [09.05.2021, 14:13:28] • [IP: 185.210.36.***]

11:24:17] • [IP: 37.248.221.***] Badam tę sprawę, szukam w Google i bardzo trudno znaleźć wg normalnych słow kluczowych jak" estakada, tunel, warszów, nasyp". Nawet wyszukiwarka Iswinoujscie pl nie pokazuje wyników. Znalazłem w Gazecie Michnika taki tekst z IV 2018, ale nie wiem, czy prezentuje on ostateczną decyzję: "Nie będzie na nasypie, ale też nie na estakadzie. Droga S3 przebiegnie przez prawobrzeże Świnoujścia po prostu na poziomie innych dróg. Taka jest najnowsza koncepcja przebiegu drogi S3. Została przedstawiona przez przedstawicieli GDDKiA na wtorkowym posiedzeniu Komisji Gosp.i Budżetu świnoujskiej rady miasta. To odpowiedź na zdecydowane protesty mieszkańców Warszowa, którzy nie godzili się na to, by trasa prowadząca do i z tunelu biegła przez Warszów na wysokim nasypie. . Nasyp ma kończyć się przed ulicą Ludzi Morza, na wysokości ogrodów działkowych, czyli przed budynkami mieszkalnymi. Dalej – zamiast pierwotnego nasypu – będzie biegła droga na poziomie „zero”, czyli innych ulic na Warszowie"

Gość • Niedziela [09.05.2021, 14:02:44] • [IP: 188.146.160.**]

"Gość • Niedziela [09.05.2021, 07:55:38] • [IP: 31.0.83.**] Zaawansowanie rzeczowe 50% oznacza ze wykonano 50% wszystkich zaplanowanych prac budowlanych. Zaawansowanie finansowe 47% oznacza, że do tej pory wykorzystano 47% budżetu inwestycji. Zaawansowanie czasowe 66% oznacza, że wykorzystanio 66% czasu zaplanowanego na realizację tej inwestycji. I żeby była jasność- liczby te nie dotyczą samego drążenia - jak to nieumiejętnie opisano w tym artykule - ae CAŁEJ inwestycji." Napisałeś STEK BZDUR, które każdy może łatwo zweryfikować.

Gość • Niedziela [09.05.2021, 14:01:21] • [IP: 188.146.160.**]

"COW ID • Niedziela [09.05.2021, 12:32:13] • [IP: 176.221.122.**] KOPIĄ I KOPIĄ I KOŃCA NIE WIDAĆ. ILE IM JESZCZE POZOSTAŁO DO TEGO KACZEGO KOPROLITA?" Przymknij się ty gumofilcu ze wschodu!!

COW ID • Niedziela [09.05.2021, 12:32:13] • [IP: 176.221.122.**]

KOPIĄ I KOPIĄ I KOŃCA NIE WIDAĆ. ILE IM JESZCZE POZOSTAŁO DO TEGO KACZEGO KOPROLITA?

Gość • Niedziela [09.05.2021, 11:27:15] • [IP: 109.243.135.**]

10:28:33] • [IP: 5.173.140.***] Od pierwszych dni marca, sprawdź w internecie.

Gość • Niedziela [09.05.2021, 11:24:17] • [IP: 37.248.221.***]

Jaki wiadukt na Warzowie ?? Tam nie będzie żadnego wiaduktu !!

Gość • Niedziela [09.05.2021, 11:17:37] • [IP: 31.11.129.**]

Wspaniale, bardzo dobra wiadomość, trzymam kciuki aby drążenie pod Świną przeszło bez problemu, BRAWO WSZYSCY PRACOWNICY TUNELU, ja rdzenna mieszkanka i moja rodzina bardzo wam dziękujemy za wasz zaangażowanie i trud

Gość • Niedziela [09.05.2021, 11:12:22] • [IP: 176.221.122.**]

Z tego wynika, że na dzień dzisiejszy jest opóźnienie w realizacji inwestycji aż 16 %, czyli co najmniej kilka miesięcy. O otwarciu we wrześniu 2022 r. trzeba zapomnieć.

Gość • Niedziela [09.05.2021, 10:59:19] • [IP: 37.8.231.**]

Chyba 1/4

Gość • Niedziela [09.05.2021, 10:54:04] • [IP: 5.173.139.**]

Psy szczekają a Wyspiarka wierci DALEJ.

Gość • Niedziela [09.05.2021, 10:31:52] • [IP: 178.238.252.**]

Ciekawe, czy tunel będzie nas cieszył, czy przysporzy, dodatkowych utrudnień...

Oglądasz 1-25 z 37
■ Urząd miasta Swinoujście z Prezydentem Januszem Żmurkiewiczem i grupą organizatorów zaprasza na coroczne spotkanie byłych pracowników PPDiUR ODRA 18 czerwiec 2021r Fort Anioła godz 16.00 za komitet organizacyjny st.mech. Wojciech Nitkowski ■
■ Miejscami na linii frontu atmosferycznego spodziewane są lokalne burze z intensywnymi opadami deszczu o wydajności do 10-30 mm w czasie trwania zjawiska połączone z porywami wiatru o prędkości do 40-60 km/h. ■ Czy Świnoujście płaci kary za przekroczenia dopuszczonych dla miasta limitów wodnych? Czy mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą się obawiać, że w mieście zabraknie wody? Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu zapytaliśmy o koszty dwóch inwestycji: budowę ujęcia słonawej wody i stacji uzdatniania wody w Świnoujściu. Interesowało nas m. in. z czego wynika 50-procentowa różnica w oszacowaniu wartości zamówienia w stosunku do stawek uzyskanych w wyniku rozeznania rynku. ■ Bez zmian pozostaje jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kinach, teatrach, a także w kościołach ■ Krajowa Administracja Skarbowa w Szczecinie opublikowała wstępne podsumowanie akcji PIT 2020. Mimo pandemii koronawirusa niektórym przedsiębiorcom powodzi się nad wyraz dobrze. Ilość osób deklarujących przychód / dochód na poziomie powyżej miliona złotych jest wyższa o 166 osób w stosunku do roku 2020. To dobra wiadomość, bo wielu analityków spodziewało się sytuacji sprzed ponad dekady, gdy jeden raz w historii zmniejszyła się liczba milionerów – to czas wielkiego kryzysu gospodarczego ■ Na Placu Słowiańskim doszło do makabrycznego zdarzenia - palił się człowiek! Teraz przebywa w szpitalu miejskim, jego stan wymaga intubacji. Co mogło doprowadzić do tak strasznego wydarzenia? Sprawę bada policja. Bezdomny mężczyzna, wraz z dwoma towarzyszami, siedział na jednej z ławek na Placu Słowiańskim. Około godziny 19.30 ktoś zauważył, że ten człowiek płonie! Paliła się odzież na górnej części jego tułowia. Mężczyzna miał jeszcze na tyle siły, by dojść w rejony apteki znajdującej się przy placu. Stamtąd został zabrany przez pogotowie. W chwili obecnej poparzony mężczyzna przebywa na oddziale w szpitalu miejskim, jego stan wymaga intubacji. Na miejscu pracuje teraz grupa policyjna, która bada okoliczności podpalenia, rozmawia ze świadkami i zbiera informacje, które pozwolą wyjaśnić, dlaczego doszło do tak strasznego zdarzenia ■ Na urzędowej stronie miasta pojawiło się zaproszenie skierowane do mieszkańców Świnoujścia, o wyrażenia opinii i pomysłów dotyczących nowego oblicza starego wysypiska śmieci przy ul. Karsiborskiej. To tam obecnie składowany jest urobek z budowanego tunelu pod Świną, zwiększając ciężar wysypiska, co w konsekwencji może spowodować śmiertelne zagrożenie dla czystości pobliskiego ujęcia wody. Zgoda na takie rozwiązanie to igranie ze zdrowym rozsądkiem i trudne do uniknięcia pytanie, dlaczego wykonawca tunelu sam nie rozwiąże problemu urobku, nie obciążając nim naszego miasta? ■ Łza się kręci w oku na ten widok! We wtorek dok świnoujskiej MSR odpłynął do Szczecina. Zobacz film! ■ Matka chłopca odnaleziona. Kilkanaście minut przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zauważyli chłopczyka błąkającego się przy ulicy Hetmańskiej. Chłopiec wie, że ma 4 lata, jednak nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie ■ Dla Niemców nie jesteśmy już krajem wysokiego ryzyka. Są nowe regulacje dla podróżnych Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym od niedzieli, 9 maja do naszych niemieckich sąsiadów wjedziemy bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy ■ Mimo kilkudniowego przestoju na początku kwietnia. Wyspiarka na szczęście drąży i nie ogląda się za siebie. Mamy już 330 metrów tunelu! ■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Prawdziwy horror rozegrał się w czwartek, około godziny 1:00 w nocy w bloku przy ulicy Steyera 15 w Świnoujściu. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, w trakcie której jeden z mężczyzn został ugodzony ostrym narzędziem w klatkę piersiową. 36 – latek nie żyje. Jak udało nam się ustalić policja zatrzymała już sprawcę. Na miejscu przez całą noc do rana pracowali policjanci, którzy zbierali materiały dowodowe i oględziny miejsca zdarzenia. ■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■