POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [06.05.2021, 15:21:47] • Świnoujście

Jest punkt. Tylko nie ma kogo szczepić?

Jest punkt. Tylko nie ma kogo szczepić?

fot. Organizator

W Miejskim Domu Kultury przy ul. Matejki 11 działa już Punkt Szczepień Powszechnych. Szczepić może się każdy.

Punkt Szczepień Powszechnych obsługuje kadra Szpitala Miejskiego oraz Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej.

Szczepić można się preparatem AstraZeneca. W tym tygodniu do punktu trafiło 1000 dawek. Podobnie ma być w przyszłym. Pytanie, czy zostaną wykorzystane te pierwsze.

Jest punkt. Tylko nie ma kogo szczepić?

fot. Organizator

Z nieoficjalnych rozmów wynika, że tłumów nie ma.

- Siedzimy i czekamy. Nie ma chętnych z ulicy na szczepienia - mówi nam członek obsługi - dzisiaj zaszczepiliśmy tylko około 60 osób, a dziennie możemy 300, a od poniedziałku maksymalnie po 200 osób.

Medycy apelują do pracodawców, by zachęcali swoich pracowników do rejestracji. Zaszczepić można się bez względu na wiek czy narodowość.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 155, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 155

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 02:49:26] • [IP: 176.221.123.***]

szczurów zabrakło, to was mają za waszą zgodą.Testament napisany?

Gość • Niedziela [09.05.2021, 17:08:26] • [IP: 62.69.252.***]

co ty glupoty siejesz otej ustawie jaki pis przeglosowl ale lejesz wode jeszcze raz ty duraku ci pisze ze jest nie przymusowa czytaj i ogladajbos ciemny a madzysz sieze tylko posmiac sie z ciebie mozna

Gość • Niedziela [09.05.2021, 16:52:30] • [IP: 62.69.252.***]

to zaden paszport tylko zaswiadczenie ale kto bedzie chcial nie przymusowe paniatno czy niepaniatno

Gość • Niedziela [09.05.2021, 16:30:18] • [IP: 62.69.252.***]

chcesz to sie szczep nie chcesz to nie jest wolnosc i do nikogo pretensji prosze nie miec rzad dal wybor ze jest nieprzymusowe kazdego wola co chce to zrobi i nie wymodrzajcie sie bo to nikomu nie potrzebne bo tak prawde mowiac to gozik daje i tak sie zachoruje i biora i tak umieraja i co to daje kazdy jest dorosly i powinien zrobic jak uwaza i ztym rakiemto macie racje bo na to jakos nikt nie wynalazl leku ani szczepionki

Gość • Niedziela [09.05.2021, 16:18:25] • [IP: 62.69.252.***]

szczepionka jest nie przymusowa dzisiaj europosel sie wypowiadal ijest jasne pracodawca to moze wiecie co zrobic nie dajcie sie w konia zrobic czytaj i ogladaj wszystko mowia nic nie jest przymusowe jest wolnosc wUni sie wypowiadaja na ten temat i to bedzie zagwarantowane dla ludzi

Gość • Niedziela [09.05.2021, 16:09:35] • [IP: 62.69.252.***]

czyty zwariowales juz co ty piszesz kara smierci no przeciez cos zta mozgownica twoja cos nie tak radze udac sie do psychiatry no bzdury nieprzecietne

Gość • Niedziela [09.05.2021, 12:08:26] • [IP: 88.218.254.***]

Gość • Niedziela [09.05.2021, 00:38:37] • [IP: 195.140.131.***]

Do IP: 188.146.36.*** Te" szczepionki" nie zabijają natychmiast (zdarza się, ale rzadko). Poczekajmy 2 lata.

ZNAWCA • Sobota [08.05.2021, 10:19:58] • [IP: 176.221.122.**]

NIE MA JUŻ BYDŁA DO WYSZCZEPIANIA, STĄD TEN PRZESTÓJ.

Gość • Sobota [08.05.2021, 01:15:54] • [IP: 31.0.58.***]

Rząd z wlasnej kieszeni zakupił szczepionki... Ha ha hs. Czlowieku, brak słów na takich jak ty.

Gość • Sobota [08.05.2021, 00:57:02] • [IP: 45.141.1.***]

Powiem tak czy wam nie jest dziwne ze na covid 19 tak szybko lek znalezli i tyle odmian szczepionki a na raka tyle czasu nie mogą nic znalezc moze spojrzecie na to a nie ciągle na tego covida

Gość • Piątek [07.05.2021, 23:03:31] • [IP: 31.60.1.***]

Rząd z własnej kieszeni zakupił szczpionki a Wy się nie szczepicie? A jak zabijecie wlasną babcie to tez bedziecie tacy mądrzy. A jak wyjdziecie z domu i ZAKAZICIE miliony ludzi i ich zabijecie to co? Unikajacy szczepien powinni być sadzeni za morderstwa na milionach ludzi czyli karą smierci. Za nie noszenie maseczek w parku tez powinna byc kara smierci bo mozecie zakazic i zamordować nawet 100 ludzi dziennie. Prawo musi sie zmienic, aby zaczac karać nie noszacych masek i antyszczpionkowcow jak morderców i zwyrodnialcow gorszych niz pedofile i seryjni modercy.

Gość • Piątek [07.05.2021, 21:36:11] • [IP: 37.248.158.***]

Oto przykład z książki członka grupy Bilderberg Jacques Attalli z 1981 roku: „Przyszłość będzie polegała na znalezieniu sposobu na zmniejszenie populacji… Oczywiście nie będziemy w stanie dokonywać egzekucji ludzi ani budować obozów. Pozbywamy się ich, każąc im wierzyć, że to dla ich własnego dobra… Znajdziemy coś lub spowodujemy, pandemię wymierzoną w określone osoby, prawdziwy kryzys gospodarczy lub nie, wirus atakujący osoby starsze lub staruszków, to nie ma znaczenia słabi i wystraszni ulegną temu. Głupi uwierzy w to i poprosi o leczenie. Zadbaliśmy o to, aby przeprowadzić zabieg panoramiczny, zabieg, który będzie rozwiązaniem. Selekcja idiotów będzie zatem dokonywana sama: pójdą sami do rzeźni ”.

Gość • Piątek [07.05.2021, 18:56:32] • [IP: 77.114.70.***]

Dlaczego apelują do pracodawców?? Pracownik sam ma rozum!! Żaden nawiedzony szef nie ma prawa wskazywać jakie leki podwładny ma brać.

Gość XXX • Piątek [07.05.2021, 18:56:00] • [IP: 77.111.245.**]

Gość • Piątek [07.05.2021, 15:34:07] • [IP: 78.10.206.*] Na ch. się szczepicie?!...No a po to żeby szybciej iść do nieba, bo w niebie leżysz na pierzastych chmurkach, rozgarniasz je rękoma i widzisz jak ci co się nie zaszczepili zasuwają do pracy i tyrają w pocie czoła za marny grosz...Na domiar złego co zarobią to inflacja pożera.. A tutaj leżysz na słonku i marzysz o niebieskich migdałach a aniołowie grają na harfach...Po prostu żyć, nie umierać...A Ty tyrasz cały boży dzień i na nic Ciebie nie stać...I pomyśl sam, że warto się zaszczepić, jeśli nie to będziesz osiołkiem tragarzem... 😜😜😜

Gość • Piątek [07.05.2021, 17:51:50] • [IP: 88.156.234.**]

Ludzie to zadna szczepionka !!

Gość • Piątek [07.05.2021, 17:05:11] • [IP: 2.106.93.**]

Szczepcie się, jak wam życie niemiłe. Jeszcze preparatem, które inne państwa wycofały, bo ludzie umierali po nich.

Gość • Piątek [07.05.2021, 15:35:59] • [IP: 188.146.36.***]

Zaszczepiliśmy się AstrąZenecą już ponad miesiąc temu, było bez negatywnych objawów, druga dawka w czerwcu.Będziemy spokojniejsi.Zdrowia rozsądku Wszystkim.

Gość • Piątek [07.05.2021, 15:34:07] • [IP: 78.10.206.*]

Na ch. się szczepicie?!

Gość • Piątek [07.05.2021, 15:05:43] • [IP: 178.238.245.**]

znam osoby zapisane do uzdrowisk jako jedne z pierwszych bo wiekowe i do dzisiaj nikt do nich nie odezwal się, co sprytniejsi i chcący sie zaszczepić zadzwonili pod nr 989 i już zostali zaszczepieni w szpitalu.Reszta niestety czeka.

Gość • Piątek [07.05.2021, 14:44:57] • [IP: 176.221.122.***]

Ta wiadomość przywraca mi wiare w ludzi

Gość • Piątek [07.05.2021, 14:15:34] • [IP: 87.78.246.***]

Do 113...Bez turystow i niemcow, to bedziecie srali i trawy sie trzymali, a takie buractwo twojego pokroju to na Bialorus won.

Gość • Piątek [07.05.2021, 12:46:04] • [IP: 178.238.251.***]

Ja dziekuje, ale nie skorzystam z preparatu wycofanego z wielu krajów, z powodu skutków ubocznych. W ogóle nie przyjme nie sprawdzonego preparatu (zwanego szczepionką) Nie jestem szczurem doświadczalnym!!

Gość • Piątek [07.05.2021, 12:19:41] • [IP: 176.221.113.**]

Miałem iść się szczepić ale jak zobaczyłem co się wyprawia na promenadzie w majówkę i te tłumy turystów i zmniejszającą liczbę zakażeń, to zrezygnowałem. Władza w ogóle nie egzekwuje przestrzegania obostrzeń na promenadzie.

Gość • Piątek [07.05.2021, 12:01:05] • [IP: 77.252.46.*]

Bzdura dziś byłem i wszystko zamknięte na głucho żadnej żadnej duszy pukałem stukałem i wielkie G

Oglądasz 1-25 z 155
■ Urząd miasta Swinoujście z Prezydentem Januszem Żmurkiewiczem i grupą organizatorów zaprasza na coroczne spotkanie byłych pracowników PPDiUR ODRA 18 czerwiec 2021r Fort Anioła godz 16.00 za komitet organizacyjny st.mech. Wojciech Nitkowski ■
■ Miejscami na linii frontu atmosferycznego spodziewane są lokalne burze z intensywnymi opadami deszczu o wydajności do 10-30 mm w czasie trwania zjawiska połączone z porywami wiatru o prędkości do 40-60 km/h. ■ Czy Świnoujście płaci kary za przekroczenia dopuszczonych dla miasta limitów wodnych? Czy mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą się obawiać, że w mieście zabraknie wody? Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu zapytaliśmy o koszty dwóch inwestycji: budowę ujęcia słonawej wody i stacji uzdatniania wody w Świnoujściu. Interesowało nas m. in. z czego wynika 50-procentowa różnica w oszacowaniu wartości zamówienia w stosunku do stawek uzyskanych w wyniku rozeznania rynku. ■ Bez zmian pozostaje jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kinach, teatrach, a także w kościołach ■ Krajowa Administracja Skarbowa w Szczecinie opublikowała wstępne podsumowanie akcji PIT 2020. Mimo pandemii koronawirusa niektórym przedsiębiorcom powodzi się nad wyraz dobrze. Ilość osób deklarujących przychód / dochód na poziomie powyżej miliona złotych jest wyższa o 166 osób w stosunku do roku 2020. To dobra wiadomość, bo wielu analityków spodziewało się sytuacji sprzed ponad dekady, gdy jeden raz w historii zmniejszyła się liczba milionerów – to czas wielkiego kryzysu gospodarczego ■ Na Placu Słowiańskim doszło do makabrycznego zdarzenia - palił się człowiek! Teraz przebywa w szpitalu miejskim, jego stan wymaga intubacji. Co mogło doprowadzić do tak strasznego wydarzenia? Sprawę bada policja. Bezdomny mężczyzna, wraz z dwoma towarzyszami, siedział na jednej z ławek na Placu Słowiańskim. Około godziny 19.30 ktoś zauważył, że ten człowiek płonie! Paliła się odzież na górnej części jego tułowia. Mężczyzna miał jeszcze na tyle siły, by dojść w rejony apteki znajdującej się przy placu. Stamtąd został zabrany przez pogotowie. W chwili obecnej poparzony mężczyzna przebywa na oddziale w szpitalu miejskim, jego stan wymaga intubacji. Na miejscu pracuje teraz grupa policyjna, która bada okoliczności podpalenia, rozmawia ze świadkami i zbiera informacje, które pozwolą wyjaśnić, dlaczego doszło do tak strasznego zdarzenia ■ Na urzędowej stronie miasta pojawiło się zaproszenie skierowane do mieszkańców Świnoujścia, o wyrażenia opinii i pomysłów dotyczących nowego oblicza starego wysypiska śmieci przy ul. Karsiborskiej. To tam obecnie składowany jest urobek z budowanego tunelu pod Świną, zwiększając ciężar wysypiska, co w konsekwencji może spowodować śmiertelne zagrożenie dla czystości pobliskiego ujęcia wody. Zgoda na takie rozwiązanie to igranie ze zdrowym rozsądkiem i trudne do uniknięcia pytanie, dlaczego wykonawca tunelu sam nie rozwiąże problemu urobku, nie obciążając nim naszego miasta? ■ Łza się kręci w oku na ten widok! We wtorek dok świnoujskiej MSR odpłynął do Szczecina. Zobacz film! ■ Matka chłopca odnaleziona. Kilkanaście minut przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zauważyli chłopczyka błąkającego się przy ulicy Hetmańskiej. Chłopiec wie, że ma 4 lata, jednak nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie ■ Dla Niemców nie jesteśmy już krajem wysokiego ryzyka. Są nowe regulacje dla podróżnych Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym od niedzieli, 9 maja do naszych niemieckich sąsiadów wjedziemy bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy ■ Mimo kilkudniowego przestoju na początku kwietnia. Wyspiarka na szczęście drąży i nie ogląda się za siebie. Mamy już 330 metrów tunelu! ■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Prawdziwy horror rozegrał się w czwartek, około godziny 1:00 w nocy w bloku przy ulicy Steyera 15 w Świnoujściu. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, w trakcie której jeden z mężczyzn został ugodzony ostrym narzędziem w klatkę piersiową. 36 – latek nie żyje. Jak udało nam się ustalić policja zatrzymała już sprawcę. Na miejscu przez całą noc do rana pracowali policjanci, którzy zbierali materiały dowodowe i oględziny miejsca zdarzenia. ■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■