POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [04.05.2021, 14:28:11] • Świnoujście

Nie ma rady na „śmieciarzy”?!

Nie ma rady na „śmieciarzy”?!

fot. Czytelnik

W ostatnich latach władze kilkakrotnie „majstrowały” przy zasadach odbioru i płatności za odpady komunalne. Zmiany są jednak mało skuteczne skoro, co rusz w lasach, parkach, na ogródkach działkowych i.. gdzie się da, ludzie zostawiają odpady. Nieważne czy niszczymy przyrodę, czy miejsca mogące służyć do rekreacji. Śmieci szpecą krajobraz, a w miejscach, w których można by rozłożyć koc na majówkę zastaniemy puszki i butelki… Śmieciarze dotarli już także na urokliwe tereny nad Kanałem Piastowskim.

Wokół las,a od strony wody piękny widok na dostojnie sunące torem wodnym statki. Wysoko nad głowami sznury ptaków. Raj? No prawie, bo co rusz natykamy się na takie widoczki…

Osobom, które w ten sposób pozbywają się swoich śmieci brak najwyraźniej ekologicznej empatii. Na to zjawisko coraz częściej uwagę zwracają dziennikarze i naukowcy. Na zjawisko zwróciła uwagę m.in. Ewa Domańska w opracowaniu pt „Humanistyka Ekologiczna”

Autorka opracowania nie uwzględniała jednak lokalnej specyfiki i rozwiązań, które Należy zwrócić uwagę najbardziej chyba związany z tematem system opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Na jesieni ubiegłego roku radni zdecydowali o zmianie regulaminu utrzymania i czystości w gminie oraz opłat za odbiór odpadów komunalnych. Opłatę powiązali ze zużyciem wody. Czy system zdał egzamin? Po kilku miesiącach funkcjonowania można mieć co do tego wątpliwości… Wystarczy zajrzeć do miejskich lasów, parków, na działki!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 38

Gość • Czwartek [06.05.2021, 09:06:41] • [IP: 37.47.141.**]

Dzisiaj tj. 06.05. o g. 08:30 REMONDIS sprzątał starą Karsiborską ale nie dojechali do końca ulicy i zawrócili 40 m przed tym workiem. Ktoś za nich posprzątał kawałek terenu a im się nie chce gotowego worka wrzucić na pakę.

Gość • Środa [05.05.2021, 13:34:33] • [IP: 37.47.171.***]

Jest rozwiązanie- tam gdzie ludzie przebywają postawić kosze.

Gość • Środa [05.05.2021, 13:13:24] • [IP: 164.127.223.***]

11:41:25] • [IP: 176.221.122.***]...czyli wracamy do XIX wieku, gdy turystyka była w powijakach? - Bez koszy, bez wiat, bez drewnianych ław, bez plansz przy drodze? Wiesz, ja bym poszedł jeszcze dalej - trzeba wytresować ludzi w duchu twojej surowej pedagogiki i ZABRAĆ IM KUBŁY spod domów oraz różnokolorowe worki na śmieci, niech sami się zatroszczą o dowożenie śmieci na wysypisko! Ależ ci Polacy to cymbały, pogonić ich tak remondisowo, prawda?

Gość • Środa [05.05.2021, 13:02:20] • [IP: 31.0.58.**]

Od dawna wiadomo, że śmieci wyrzucają w różnych ustronnych miejscach mieszkańcy budynków, ktorzy zamowili wywóz odpadów z ich posesji tylko raz w tygodniu a nawet rzadziej. Kazdego ranka widać jak mieszkańcy takich budynków zamiast wrzucać śmieci do kubłów ładują je do bagażników samochodów. Jest jasne że to właśnie tacy ludzie swoje śmieci wożą do pobliskich lasów i parków. Skoro wiadomo ile śmieci tworzy przeciętne gospodarstwo domowe, to latwo sprawdzić kto oszczędza na wywozie śmieci. Może solidna grzywna za zaniżanie ilości śmieci do wywozu zniechęciłaby ich od zaśmiecania przyrody.

Gość • Środa [05.05.2021, 11:41:25] • [IP: 176.221.122.***]

Jeżeli ktoś wnosi do lasu śmieci to je powinien zabrać ze sobą do domu. Ci, którzy śmiecą muszą być surowo karani, podobnie jak cymbały próbujący usprawiedliwiać brudasów brakiem koszów. Cymbały powinni być surowiej karani bo wychowują brudasów w przekonaniu, że jak nie ma kosza to mogą rzucić śmieci pod nogi. Może cymbały wyjaśnią czytelnikom dlaczego wzdłuż dróg nie ma koszy, skoro w rowach leżą śmieci wyrzucane z samochodów?

Gość • Środa [05.05.2021, 10:19:39] • [IP: 176.221.123.***]

A w Niemczech związki homo są już błogosławione przez księży KK. Jak to się świat zmienia.

Gość • Środa [05.05.2021, 08:20:59] • [IP: 164.127.223.***]

, 06:05:00] • [IP: 176.221.122.***] O, wyjął mi to z ust, od początku pisania tutaj miałem takie wrażenie i nawet dlatego wprowadziłem tu wątek braku koszy na śmieci, za co zostałem przez jedną osobę skrytykowany. Widać, że ktoś zawinął śmieci w worek, zawinął sam worek, by śmieci nie wypadły. Jeśli byli to ludzie w samochodzie, mogli to zawieść do miasta, jeśli na rowerach - byłoby trudniej.Te dwa kubki może ktoś inny dorzucił.

Gość • Środa [05.05.2021, 06:53:43] • [IP: 89.151.33.**]

a ile i jakie pojemniki na śmieci są przy punktach sprzedaży? stanowczo za mało jest śmietników przy ciągach ulicznych ni i opłaty za odbiór śmieci też są za wysokie, efekt domina!

Gość • Środa [05.05.2021, 06:05:00] • [IP: 176.221.122.***]

Widziałem jak do tego worka, para młodych ludzi zbierała śmieci z okolicy a worek zostawili żeby zabrały je odpowiednie służby. To było 29.04.

Gość • Środa [05.05.2021, 03:59:46] • [IP: 164.127.223.***]

22:28:54] • [IP: 176.221.123.**] Aha, czyli jednak surogatka? Czyli kontakty zmuszające potem do wizyty nie u seksuologa, lecz u urologa? No cóż, jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Współczuję ci zejścia poniżej zwierząt, bo tego nawet fauna nie robi.

Gość • Wtorek [04.05.2021, 22:28:54] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Wtorek [04.05.2021, 17:22:34] • [IP: 164.127.223.***]Największą patologią są właśnie takie buraki jak ty.

Gość • Wtorek [04.05.2021, 20:43:34] • [IP: 164.127.223.***]

17:35:21] • [IP: 176.221.123.**] Nie zajmuję się ustalaniem norm, co wolno, czego nie, ale wiem z doświadczenia życiowego, że są wśród nas ludzie słabi, trzeba im ułatwiać dobre uczynki - obowiązkiem miasta jest zapewnienie turystom, piknikującym, spacerowiczom kubłów na śmieci, skoro to jest już faktycznie miejsce turystyczne (a stało się tym bardziej takie wobec tego, że Niemcy de facto zamknęli granicę - świnoujścianie szukają tu miejsca" ucieczki"). Ja zaś gdy znalazłem się kiedyś nad nieodległym od Świnoujścia jeziorem Wolgast i zobaczyłem puszki po piwie, reklamówkę ze sklepu Netto, trochę innych śmieci - że Stuhr jak w" Seksmisji" by powiedział" Nasi tu byli" - wszystko to włożyłem do tej torby, oczyściłem do stanu nietkniętego nad samą wodą cudownego jeziora i zawiozłem to wszystko ponad 4 km dalej i wrzuciłem do mojego kubła na śmieci, za który płacę.

Basia • Wtorek [04.05.2021, 19:21:02] • [IP: 178.235.147.**]

Straż miejska ma teraz foto pułapki. Trzeba wszystkich wyłapać i dać mandaty!

Gość • Wtorek [04.05.2021, 18:58:23] • [IP: 77.115.31.***]

To nie [wieśnictwo] wyrzuca to przyjeżdżają państwo ze Świnoujścia i swój brud tu zostawia. Zresztą wystarczy przejść się po mieście pełno papierków i petów.I nie zwalajcie na Niemców bo ich nie ma.

oborowy • Wtorek [04.05.2021, 18:36:59] • [IP: 176.221.122.***]

Dwunożne bydło, z natury paskudzące pod siebie, nie rozumie, że gdy nie ma koszy na śmieci to należy śmieci zabrać do domu. Tam, gdzie są kosze na śmieci dwunogi i tak nie rozumieją do czego służą i rzucają śmieci tam gdzie zatrzymało się na popas.

Gość • Wtorek [04.05.2021, 18:31:01] • [IP: 178.238.246.**]

Bardzo dużo śmieci i plastyków jest na Platanie, zwłaszcza na uliczce z tylu Biedronki poprostu śmietnik dzisiaj przechodziłem ta ulica, jesteśmy brudasami!!

Gość • Wtorek [04.05.2021, 18:25:12] • [IP: 167.114.118.*]

"POLSKIE DZIECI BĘDĄ PO ŚMIETNIKACH KROMKI CHLEBA SZUKAŁY PRZEZ WASZE KREDYTY. BĘDĄ WŁASNOŚCIĄ PRYWATNYCH KORPORACJI, BANKIERÓW I LICHWIARZY. DZIŚ JEST TARG NIEWOLNIKÓW, CZEGO JESTEŚMY ŚWIADKAMI

Gość • Wtorek [04.05.2021, 18:02:03] • [IP: 87.78.246.***]

Do IP 101...Boli byc dziadem i syfiarzem? Motlochowi takiemu jak ty czystosc i kultura sa obce, wiec syficie sami sobie bo w czystosci zyc nie umiecie.

Gość • Wtorek [04.05.2021, 17:35:21] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Wtorek [04.05.2021, 16:02:05] • [IP: 164.127.223.***]CZYLI...Jeśli nie ma pojemnika to można śmieci wywalić gdzie popadnie..Jeśli ktoś np.tam gryluje to problem śmieci zabrać ze sobą??Jem batonika to opakowanie wywalam na chodnik bo blisko nie ma śmietnika??A jakby narazie wsadził do kieszeni i w domu wywalił?To po prostu buraki, mentalność Polaka.Jeszcze 50 lat zanim nawet z tym zbliżymy się do normlnych krai.

Gość • Wtorek [04.05.2021, 17:22:34] • [IP: 164.127.223.***]

16:15:29] • [IP: 176.221.123.**Przetłumaczę tę nowomowę:" homofobiczny" to znaczy uznający, że dzieci się rodzą i są wychowywane dzięki mężczyźnie i kobiecie, w małżeństwie i rodzinie, a nie dzięki produkcji dziecka w próbówce oraz donoszeniu w macicy dziecka przez wynajętą surogatkę, a zaraz potem w chowie w patologicznym związku udającym rodzinę dwóch osobników tej samej płci.

Gość • Wtorek [04.05.2021, 17:14:21] • [IP: 5.173.136.***]

Byłem ostatnio na mulniku. Zanim zaczęliśmy cokolwiek to 3 wory śmieci zebrałem i wziąłem że sobą. Tak ciężko swoje śmieci zabrać niektórym do domu i wyrzucić? Nawet są śmietniki ogólnodostępne gdzie można wyrzucić po drodze.

Gość • Wtorek [04.05.2021, 17:08:27] • [IP: 185.220.101.*]

Germanofilu z 15:38:41, w wielu przypadkach to niemiecka" rasa panów'' wyrzuca swoje szwabskie śmieci w Świnoujściu.

Gość • Wtorek [04.05.2021, 17:07:54] • [IP: 5.173.129.**]

HWD WSZYSTKIM ŚMIECIARZĄ. SUPER KUR.Y NIE LUDZIE !!

Gość • Wtorek [04.05.2021, 16:49:09] • [IP: 162.247.74.**]

Miasto nam pięknieje i to widać! Dziękujemy, panie Oponiarzu! Dziękujemy, pani Betoniarko!

Gość • Wtorek [04.05.2021, 16:42:48] • [IP: 5.173.136.***]

Jest rada zamiast co 10 metrów śmietniki i latarnie w parku które kosztują dziesiątki tysięcy, pozakładać foto pułapki

Oglądasz 1-25 z 38
■ Pogoda na poniedziałek: Miejscami na północy, zachodzie i w centrum kraju prognozowane są burze z intensywnymi opadami deszczu o wydajności do 10-15 mm. ■ Łza się kręci w oku na ten widok! We wtorek dok świnoujskiej MSR odpłynął do Szczecina. Zobacz film! ■ Matka chłopca odnaleziona. Kilkanaście minut przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zauważyli chłopczyka błąkającego się przy ulicy Hetmańskiej. Chłopiec wie, że ma 4 lata, jednak nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie ■ Dla Niemców nie jesteśmy już krajem wysokiego ryzyka. Są nowe regulacje dla podróżnych Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym od niedzieli, 9 maja do naszych niemieckich sąsiadów wjedziemy bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy ■ Mimo kilkudniowego przestoju na początku kwietnia. Wyspiarka na szczęście drąży i nie ogląda się za siebie. Mamy już 330 metrów tunelu! ■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Prawdziwy horror rozegrał się w czwartek, około godziny 1:00 w nocy w bloku przy ulicy Steyera 15 w Świnoujściu. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, w trakcie której jeden z mężczyzn został ugodzony ostrym narzędziem w klatkę piersiową. 36 – latek nie żyje. Jak udało nam się ustalić policja zatrzymała już sprawcę. Na miejscu przez całą noc do rana pracowali policjanci, którzy zbierali materiały dowodowe i oględziny miejsca zdarzenia. ■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■