POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [04.05.2021, 23:56:26] • Świnoujście

Stęsknieni za rekreacją w plenerze goście ruszyli na świnoujską „zieloną trawkę”! Urokliwe zakątki parku zasłoniły karoserie aut

Stęsknieni za rekreacją w plenerze goście ruszyli na świnoujską „zieloną trawkę”! Urokliwe zakątki parku zasłoniły karoserie aut

fot. Mieszkaniec

Takiego widoku nie było u nas od miesięcy. Miejska strefa piknikowa przy ulicy Jachtowej, w majowy długi weekend przeżywała prawdziwy najazd. Dziesiątki samochodów, a w nich rodziny i grupy znajomych, zakotwiczyły na rekreacyjnym placu vis a vis świnoujskiej mariny. Popularność tego miejsca zmusza do zastanowienia. Czy nie należałoby pilnie zorganizować większej liczby miejsc parkingowych, np. od strony mariny?!

Zadymiły grille, a wokół rozniósł się aromat smażonych kiełbasek. Majówka nie rozpieszczała nas pogodą, a promenadowa oferta małej gastronomii mogła wygrać jeszcze konkurencji z rodzinnym piknikowaniem. Po spacerze plażą chciało się coś przegryźć.

Stęsknieni za rekreacją w plenerze goście ruszyli na świnoujską „zieloną trawkę”! Urokliwe zakątki parku zasłoniły karoserie aut

fot. Mieszkaniec

Miejski plac piknikowy okazał się idealnym rozwiązaniem. Z tej możliwości skorzystały rodziny i grupy znajomych z różnych miejscowości. Samochody gości miały rejestracje nie tylko z naszego województwa.

Stęsknieni za rekreacją w plenerze goście ruszyli na świnoujską „zieloną trawkę”! Urokliwe zakątki parku zasłoniły karoserie aut

fot. Mieszkaniec

Szczęściarze zajęli miejsca przy drewnianych stoliczkach ale tu nie wystarczyło miejsca dla wszystkich chętnych. Pozostali musieli rozpalić grilla „na zielonej trawce. Z tym ludzie jakoś sobie poradzili.

Stęsknieni za rekreacją w plenerze goście ruszyli na świnoujską „zieloną trawkę”! Urokliwe zakątki parku zasłoniły karoserie aut

fot. Mieszkaniec

Najgorzej było jednak z zaparkowaniem samochodu. Auta wciskano więc na zielony teren, aż na brzeg sąsiadującego z placem jeziorka. Czy, rewitalizując ten obszar Parku Zdrojowego nie zależało nam także na zachowaniu jego naturalnego uroku? W tej sytuacji ten efekt, po prostu psujemy!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 67, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 67

Gość • Piątek [07.05.2021, 19:14:02] • [IP: 176.221.122.***]

Ludzie!! Kowid!! Kowid!! Uciekajtaaa!!

Gość • Piątek [07.05.2021, 02:49:15] • [IP: 188.146.160.**]

Gość • Czwartek [06.05.2021, 10:50:02] • [IP: 89.151.39.**]

Polactwo to patologiczne brudasy.

Gość • Środa [05.05.2021, 23:36:40] • [IP: 37.30.16.***]

Gdzie straż miejska, gdzie policja?!

Zion • Środa [05.05.2021, 21:14:28] • [IP: 176.221.123.**]

Niech ktoś zgadnie jaka rejestracja... 😆😆 poznaniacy jak nic

Gość • Środa [05.05.2021, 20:55:25] • [IP: 77.114.70.***]

GDZIE JEST TAM TOALETA ? JANUSZOWY PROJEKT CZY BARBARY?

Gość • Środa [05.05.2021, 19:58:19] • [IP: 88.218.254.***]

same obce rejestracje tam stały. ...nikogo ZSW nie widziałam. ...turysty chlew zostawili, jak zwykle

Gość • Środa [05.05.2021, 19:56:53] • [IP: 77.88.191.**]

Widzę już kolejne ognisko palone w tamtym miejscu czy ktoś z szanownych władz Miasta czyli administratorów tego parku zastanawiał się skąd się bierze drzewo do tych ognisk. No i parkowanie tych samochodów na trawie jak by nie było na terenie parku miejskiego to słaba wizytówka.

Gość • Środa [05.05.2021, 18:07:36] • [IP: 5.173.2.***]

Szrot vw zlot

Gość • Środa [05.05.2021, 17:22:40] • [IP: 5.173.140.***]

skoro firma na zlecenie miasta" uporzadkowala" teren wycinajac 800 cennych drzew to niech teraz uporzadkuje polane i zrobi parking lesny?

Gość • Środa [05.05.2021, 15:15:37] • [IP: 176.221.123.***]

Kolejny zj...y dekiel zadrosił milego spędzenia czasu, je, , , y kartoflu zaszyj się w domu i nieoddychaj

Gość • Środa [05.05.2021, 14:53:47] • [IP: 45.135.187.**]

Każdy z operatorów tych Volkswagen’ów był pod wpływem. Straż Miejska boi się konfrontacji – miernoty. Ale gdzie była Policja? Czyżby wszyscy przeszli na stronę PiS i Zenka Martyniuka? Można było skutecznie zasilić budżet miasta.

Gość • Środa [05.05.2021, 14:34:15] • [IP: 188.146.3.**]

Barachło powinno zachorować na covid. I takie dziadostwo nie powinno mieć dostępu do leczenia.

Gość • Środa [05.05.2021, 13:37:51] • [IP: 178.238.253.***]

Na trawe tam powjezdzali?? Bez komentarza

hah • Środa [05.05.2021, 13:23:39] • [IP: 80.54.236.***]

Karoserie aut - poeta, psia mać haha.

mietek • Środa [05.05.2021, 13:11:18] • [IP: 85.221.141.***]

takie miejsce i zero toalety, olane drzewa i pozostawione dwójki wszędzie dookoła...cudne miejsce na łykendowego gryla :D lol

Gość • Środa [05.05.2021, 12:55:14] • [IP: 164.127.223.***]

11:23:04] • [IP: 178.238.253.***] Oj, brak ci poczucia humoru, ten Janusz Folcwagen (znamienne imię) świadomie zagrał rolę właściciela takiego samochodu, zakochanego w tym aucie - swoją ortografią i stylem odwzorował takiego prostaczka z samochodem - że też tego nie wychwyciłeś? Niestety, internet taki jest, że ludzie często wszystko odbierają 1:1, nie ma tu prawie miejsca na ironię.

Gość • Środa [05.05.2021, 12:06:54] • [IP: 80.52.188.**]

Obraz polskiej nędzy. Zlot pełnoletnich Passatów.

Gosc • Środa [05.05.2021, 11:23:04] • [IP: 178.238.253.***]

Ok, Janusz wolcwagen chłopie cwicz ortografię bo byk na byku. Wstyd, co ty robiłeś na lekcji polskiego ale wymadrzac się to pierwszy. Nie bierz udziału w opinii aż nabierzesz ogłady, to tyle.

Gość • Środa [05.05.2021, 11:19:21] • [IP: 176.221.122.***]

ZLOT JANUSZY I GRAŻYNEK PO SOBIE ZOSTAWILI CHLEW JAK ZWYKLE NA PLAŻY PRZY WIATRAKU SYFIARZE OKRUTNE

Gość • Środa [05.05.2021, 11:08:05] • [IP: 37.47.154.***]

Nawet buraki nie potrafia zaparkowac jak czlowiek.

Gość • Środa [05.05.2021, 10:52:51] • [IP: 185.220.102.***]

Po to Miasto obciąża mieszkańcow podatkami, aby między innymi i po takich weekendach posprzątać!. Ludzie tak zachowują się zawsze. Czy to tak trudno przewidzieć? Baranki z UM włączcie myślenie!

Gość • Środa [05.05.2021, 10:38:08] • [IP: 185.210.37.*]

zlot Sebixów i Karyn liczy się tylko JA i moja potrzeba o to nasze społeczeństwo! Społeczeństwo które zasługuje na kranie i karanie i karanie bez uczuć tak samo jak oni bez uczuć podchodzą do wszystich rzeczy i ludzi.

Gość • Środa [05.05.2021, 10:36:12] • [IP: 164.127.223.***]

09:41:59] • [IP: 83.23.231.**] To prawda, pojawia się więc problem nieobecności tam policji lub straży miejskiej - a pamiętam świetnie policję w miejscu biwakowym SPRZED ROKU, gdy był zakaz pojawiania się tam w ramach obostrzeń antycovidowych, wtedy policja wlepiała mandaty za, jak teraz to widzimy, złamanie zbędnych w gruncie rzeczy zakazów (wówczas władza była zbyt ostrożna zakazując wstępu do lasów i parków)

Gość • Środa [05.05.2021, 10:31:12] • [IP: 5.173.129.**]

Bydło dobrze czuje się wśród swoich i w swojskim środowisku.

Oglądasz 1-25 z 67
■ Pogoda na poniedziałek: Miejscami na północy, zachodzie i w centrum kraju prognozowane są burze z intensywnymi opadami deszczu o wydajności do 10-15 mm. ■ Łza się kręci w oku na ten widok! We wtorek dok świnoujskiej MSR odpłynął do Szczecina. Zobacz film! ■ Matka chłopca odnaleziona. Kilkanaście minut przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zauważyli chłopczyka błąkającego się przy ulicy Hetmańskiej. Chłopiec wie, że ma 4 lata, jednak nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie ■ Dla Niemców nie jesteśmy już krajem wysokiego ryzyka. Są nowe regulacje dla podróżnych Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym od niedzieli, 9 maja do naszych niemieckich sąsiadów wjedziemy bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy ■ Mimo kilkudniowego przestoju na początku kwietnia. Wyspiarka na szczęście drąży i nie ogląda się za siebie. Mamy już 330 metrów tunelu! ■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Prawdziwy horror rozegrał się w czwartek, około godziny 1:00 w nocy w bloku przy ulicy Steyera 15 w Świnoujściu. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, w trakcie której jeden z mężczyzn został ugodzony ostrym narzędziem w klatkę piersiową. 36 – latek nie żyje. Jak udało nam się ustalić policja zatrzymała już sprawcę. Na miejscu przez całą noc do rana pracowali policjanci, którzy zbierali materiały dowodowe i oględziny miejsca zdarzenia. ■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■