POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [03.05.2021, 02:15:09] • Szczecin

Kto zostanie dyrektorem Zamku Książąt Pomorskich?

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Umowa z Barbarą Igielską, która kieruje instytucją od 2013 roku, wygasa 31 lipca 2021 br. Kandydaci mogą składać oferty do 7 czerwca br.

W ramach postępowania konkursowego od kandydatów na szefa Zamku Książąt Pomorskich Zarząd Województwa oczekuje wykształcenia wyższego, preferowany kierunek artystyczny lub humanistyczny, co najmniej 6-letniego stażu pracy, w tym min. 3 lata na stanowisku kierowniczym, znajomość przepisów prawnych dotyczących samorządu województwa, finansów publicznych, organizowania i prowadzenia działalności kulturalnej, prawa zamówień publicznych, prawa pracy oraz przepisów w zakresie działania jednostki kultury.

Dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w kancelarii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin lub za pośrednictwem poczty do 7 czerwca br., do godz. 15:00, w zamkniętej kopercie, z dopiskiem „Konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie – nie otwierać”.

Po tym terminie rozpatrzy je komisja konkursowa. Kandydaci, którzy spełnią wymagania formalne zaproszeni zostaną do rozmowy kwalifikacyjnej.

Wyniki prac komisji przedstawione zostaną Zarządowi Województwa. Jeżeli przyjmie on rekomendację komisji to nazwisko osoby, która pokieruje instytucją powinniśmy poznać pod koniec lipca br. Wybrany kandydat zostanie powołany na stanowisko dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie na okres 5 lat.

Link do ogłoszenia konkursowego: kultura.wzp.pl/index.php/aktualnosci-3/896-konkurs-na-kandydata-na-stanowisko-dyrektora-zamku-ksiazat-pomorskich-w-szczecinie.

Biuro Prasowe
Gabinet Marszałka
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Obchody uroczystości z okazji Dni Morza zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez reprezentantów Urzędu Miasta w imieniu wszystkich delegacji w dniu 25 czerwca 2021 roku o godz. 11 na Placu Rybaka pod pomnikiem "Tym, którzy nie powrócili z morza". Osoby zainteresowane upamiętnieniem uroczystości mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów. Rozwiązanie to podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Apel mieszkańców Przytoru-Łunowa. Mieszkańcy Przytoru-Łunowa zwrócili się z pisemną prośbą do prezydenta miasta Janusza Żmurkiewicza, o pilne rozwiązanie dużego problemu dzieci i rodziców jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. „My niżej podpisani mieszkańcy dzielnicy Przytór/Łunowo, rodzice i opiekunowie dzieci w wieku szkolnym, zwracamy się z prośbą o zorganizowanie półkolonii w oparciu o bazę dydaktyczną dzielnicy lub filię MDK. Prośbę swą motywujemy tym, iż dzieci po całorocznym przebywaniu w przymusowym odosobnieniu potrzebują kontaktów, które w wielu przypadkach muszą być zainicjowane metodycznie, z pomocą specjalistów pedagogów, psychologów czy terapeutów zajęciowych. Wiemy, że od strony prawnej nie ma przeszkód dla organizacji tego typu opieki wakacyjnej, dlatego prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby z wyrazami szacunku” ■ Właściciele nieruchomości, którzy zainteresowani są usunięciem ze swoich posesji wyrobów zawierających azbest, mogą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18 czerwca 2021 r. składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Świnoujście przy ul. Wojska Polskiego 1/5 wypełnione wnioski wraz z kompletem wymaganych załączników. ■ Czy Świnoujście płaci kary za przekroczenia dopuszczonych dla miasta limitów wodnych? Czy mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą się obawiać, że w mieście zabraknie wody? Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu zapytaliśmy o koszty dwóch inwestycji: budowę ujęcia słonawej wody i stacji uzdatniania wody w Świnoujściu. Interesowało nas m. in. z czego wynika 50-procentowa różnica w oszacowaniu wartości zamówienia w stosunku do stawek uzyskanych w wyniku rozeznania rynku. ■