Branża sportowo-rekreacyjna (pływalnie, Aquaparki, obiekty sportowe, itp.) bardzo mocno ucierpiała w wyniku pandemii, a jej działalność od blisko roku znajduje się w zawieszeniu. Polski Bon Sportowo-Rekreacyjny spełniałby dwa kluczowe zadania – pierwszy związany z ratowaniem branży, natomiast drugi to kluczowy aspekt wspierający regenerację zdrowotną polskiego społeczeństwa, a w szczególności dzieci i młodzieży, ponieważ ta grupa społeczna została szczególnie poszkodowana poprzez naukę zdalną i odosobnienie i wymaga szybkiego powrotu do aktywności fizycznej. Bon Sportowo-Rekreacyjny wpisuje się także w założenia Ministerstwa Edukacji i Nauki, w ramach priorytetu poprawy kondycji psychofizycznej uczniów.
Polski Bon Sportowo-Rekreacyjny mógłby więc być z jednej strony instrumentem pomocowym dla upadającej przez pandemię branży, z drugiej zaś znacznie przyczyniłby się do odbudowy kondycji psychofizycznej polskiego społeczeństwa.
Prosimy o rozpowszechnianie i nagłaśnianie naszego postulatu, będzie to duże wsparcie dla tego nowego i bardzo potrzebnego narzędzia pomocowego. Mam nadzieję, że wspólne działania przyniosą dobre rezultaty i i przekonamy władze państwa do wprowadzenia Bonu Sportowo-Rekreacyjnego.
W załączeniu przesyłam pismo, które zostało wysłane w dniu dzisiejszym do premiera Mateusza Morawieckiego.
Jeżeli będą Państwo mieli pytania, bardzo chętnie odpowiem i udzielę szczegółowych informacji.
Diana Sinkiewicz
Wiceprezes Zarządu
Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców