iswinoujscie.pl • Piątek [30.04.2021, 08:18:59] • Polska

Postulat o Polski Bon Sportowo-Rekreacyjny

Postulat o Polski Bon Sportowo-Rekreacyjny

fot. Organizator

Chciałabym poinformować, że Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wraz ze Stowarzyszeniem Polskie Aquaparki i Pływalnie przesłał do Premiera Mateusza Morawieckiego postulat o wprowadzenie Polskiego Bonu Sportowo-Rekreacyjnego. Bon miałby być formą pomocy dla jednego z najbardziej dotkniętych pandemią Covid-19 segmentów rynku, jakim jest sport i rekreacja.

Branża sportowo-rekreacyjna (pływalnie, Aquaparki, obiekty sportowe, itp.) bardzo mocno ucierpiała w wyniku pandemii, a jej działalność od blisko roku znajduje się w zawieszeniu. Polski Bon Sportowo-Rekreacyjny spełniałby dwa kluczowe zadania – pierwszy związany z ratowaniem branży, natomiast drugi to kluczowy aspekt wspierający regenerację zdrowotną polskiego społeczeństwa, a w szczególności dzieci i młodzieży, ponieważ ta grupa społeczna została szczególnie poszkodowana poprzez naukę zdalną i odosobnienie i wymaga szybkiego powrotu do aktywności fizycznej. Bon Sportowo-Rekreacyjny wpisuje się także w założenia Ministerstwa Edukacji i Nauki, w ramach priorytetu poprawy kondycji psychofizycznej uczniów.

Polski Bon Sportowo-Rekreacyjny mógłby więc być z jednej strony instrumentem pomocowym dla upadającej przez pandemię branży, z drugiej zaś znacznie przyczyniłby się do odbudowy kondycji psychofizycznej polskiego społeczeństwa.

Prosimy o rozpowszechnianie i nagłaśnianie naszego postulatu, będzie to duże wsparcie dla tego nowego i bardzo potrzebnego narzędzia pomocowego. Mam nadzieję, że wspólne działania przyniosą dobre rezultaty i i przekonamy władze państwa do wprowadzenia Bonu Sportowo-Rekreacyjnego.

W załączeniu przesyłam pismo, które zostało wysłane w dniu dzisiejszym do premiera Mateusza Morawieckiego.

Jeżeli będą Państwo mieli pytania, bardzo chętnie odpowiem i udzielę szczegółowych informacji.

Diana Sinkiewicz
Wiceprezes Zarządu
Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/70572/