POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [23.04.2021, 08:56:45] • Szczecin

Polska w międzynarodowym programie współpracy biznesu i administracji podatkowych

Polska w międzynarodowym programie współpracy biznesu i administracji podatkowych

fot. Organizator

Polska jest jednym z 20 Państw OECD, które biorą udział w Programie ICAP (OECD International Compliance Assurance Programme). ICAP to dobrowolny program współpracy dla przedsiębiorstw wielonarodowych (MNE) i administracji podatkowych w ramach wspólnego procesu oceny ryzyka.

„Polska jest dobrym krajem do prowadzenia biznesu, a udział w programie wzmacnia naszą współpracę z uczciwymi podatnikami”– podkreśla wiceminister finansów, zastępca szefa KAS Anna Chałupa.  

Program pozwala zidentyfikować między firmami a administracją podatkową transakcje o niskim ryzyku, co przekłada się na wzrost zaufania między nimi. Podobnie jak w przypadku innych instrumentów opartych na współpracy (np. APA, Program Współdziałania), podatnicy dobrowolnie mogą zgłaszają się do udziału w ICAP. 

„Rozmawiamy z podatnikami na partnerskich warunkach, promujemy uczciwą konkurencję między jurysdykcjami podatkowymi i uczciwych podatników”- mówi dyrektor Departamentu Kluczowych Podmiotów Artur Gostomski. 

Identyfikacja transakcji o niskim ryzyku, pozwoli zmniejszyć obciążenia grup przedsiębiorstw wielonarodowych, jak i administracji podatkowych, a także ograniczyć liczbę sporów. Pozwala też na kierowanie kontroli na te transakcje, w których ryzyko jest wysokie.

Informacja na stronie OECD: OECD International Compliance Assurance Programme (ICAP)

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■