POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [23.04.2021, 08:56:45] • Szczecin

Polska w międzynarodowym programie współpracy biznesu i administracji podatkowych

Polska w międzynarodowym programie współpracy biznesu i administracji podatkowych

fot. Organizator

Polska jest jednym z 20 Państw OECD, które biorą udział w Programie ICAP (OECD International Compliance Assurance Programme). ICAP to dobrowolny program współpracy dla przedsiębiorstw wielonarodowych (MNE) i administracji podatkowych w ramach wspólnego procesu oceny ryzyka.

„Polska jest dobrym krajem do prowadzenia biznesu, a udział w programie wzmacnia naszą współpracę z uczciwymi podatnikami”– podkreśla wiceminister finansów, zastępca szefa KAS Anna Chałupa.  

Program pozwala zidentyfikować między firmami a administracją podatkową transakcje o niskim ryzyku, co przekłada się na wzrost zaufania między nimi. Podobnie jak w przypadku innych instrumentów opartych na współpracy (np. APA, Program Współdziałania), podatnicy dobrowolnie mogą zgłaszają się do udziału w ICAP. 

„Rozmawiamy z podatnikami na partnerskich warunkach, promujemy uczciwą konkurencję między jurysdykcjami podatkowymi i uczciwych podatników”- mówi dyrektor Departamentu Kluczowych Podmiotów Artur Gostomski. 

Identyfikacja transakcji o niskim ryzyku, pozwoli zmniejszyć obciążenia grup przedsiębiorstw wielonarodowych, jak i administracji podatkowych, a także ograniczyć liczbę sporów. Pozwala też na kierowanie kontroli na te transakcje, w których ryzyko jest wysokie.

Informacja na stronie OECD: OECD International Compliance Assurance Programme (ICAP)

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■