POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [22.04.2021, 10:08:54] • Świnoujście

46 sesja Rady Miasta. Radni mają m.in. korygować budżet miasta na bieżący rok

Osiem projektów uchwał znalazło się w projekcie porządku obrad czwartkowej sesji Rady Miasta. 22 kwietnia o godzinie 9.00. Radni zdecydować mają m.in. o zatwierdzeniu, bądź nie, propozycji zmian w budżecie miasta. Plan wydatków, który ma zostać zrównoważony przez dodatkowe dochody. W uchwale z grudnia 2020, ustalającej budżet miasta na 2021 plany dochodów i wydatków zwiększa się o kwotę 607 tys. 909 złotych.

Większość środków jakie pochłoną zwiększone wydatki pochłonie kontynuacja rewaloryzacji Parku Zdrojowego. Tu, dodatkowo miasto zamierza wydać ponad 570 tys. złotych. Zakup akcesoriów komputerowych (kamery z mikrofonem) oraz oprogramowania (moduł „alkohole") w celu realizacji zadań związanych z wydawaniem i cofaniem decyzji w sprawie sprzedaży napojów alkoholowych pochłonie ponad dodatkowo ponad 17 tysięcy zł. Korekta budżetu obejmuje także wydatki jakie miasto musi ponieść w związku z organizacją masowych szczepień. Akcja informacyjna, zakup niezbędnego sprzętu oraz transport pochłonie ponad 20 tysięcy zł. W załącznikach do uchwały korygującej budżet odnajdujemy również informacje o pieniądzach, które „zaoszczędziliśmy w związku z zawieszeniem zajęć sportowych, edukacyjnych oraz pracy placówek takich jak żłobki i przedszkola. Na żłobki i kluby dziecięce, z planowanej wcześniej kwoty miasto nie wydało 37 tys. 700 zł. Znacznie większa kwota planowanych wydatków nie została zrealizowana w związku z zawieszeniem pozalekcyjnych zajęć dla dzieci młodzieży. Tu „oszczędność" zawiera się kwotą 570 tysięcy, 209 złotych.

W przypadku dwóch umów prezydent miasta zwrócił się do radnych o zgodę na odstąpienie od obowiązku bezprzetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy zawieranej na okres dłuższy niż 3 lata.

Radni zdecydują także na jakie zadania przeznaczą środki przekazane przez państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz wybrać przedstawiciela miasta do Powiatowej Rady Rynku Pracy.

Początek Obrad o godzinie 9.00. Sesja odbywać się będzie w trybie zdalnym. W sieci kablowej oraz poprzez stronę internetową obrady transmitować będzie Telewizja „Słowianin".

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Obchody uroczystości z okazji Dni Morza zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez reprezentantów Urzędu Miasta w imieniu wszystkich delegacji w dniu 25 czerwca 2021 roku o godz. 11 na Placu Rybaka pod pomnikiem "Tym, którzy nie powrócili z morza". Osoby zainteresowane upamiętnieniem uroczystości mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów. Rozwiązanie to podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Apel mieszkańców Przytoru-Łunowa. Mieszkańcy Przytoru-Łunowa zwrócili się z pisemną prośbą do prezydenta miasta Janusza Żmurkiewicza, o pilne rozwiązanie dużego problemu dzieci i rodziców jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. „My niżej podpisani mieszkańcy dzielnicy Przytór/Łunowo, rodzice i opiekunowie dzieci w wieku szkolnym, zwracamy się z prośbą o zorganizowanie półkolonii w oparciu o bazę dydaktyczną dzielnicy lub filię MDK. Prośbę swą motywujemy tym, iż dzieci po całorocznym przebywaniu w przymusowym odosobnieniu potrzebują kontaktów, które w wielu przypadkach muszą być zainicjowane metodycznie, z pomocą specjalistów pedagogów, psychologów czy terapeutów zajęciowych. Wiemy, że od strony prawnej nie ma przeszkód dla organizacji tego typu opieki wakacyjnej, dlatego prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby z wyrazami szacunku” ■ Właściciele nieruchomości, którzy zainteresowani są usunięciem ze swoich posesji wyrobów zawierających azbest, mogą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18 czerwca 2021 r. składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Świnoujście przy ul. Wojska Polskiego 1/5 wypełnione wnioski wraz z kompletem wymaganych załączników. ■ Czy Świnoujście płaci kary za przekroczenia dopuszczonych dla miasta limitów wodnych? Czy mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą się obawiać, że w mieście zabraknie wody? Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu zapytaliśmy o koszty dwóch inwestycji: budowę ujęcia słonawej wody i stacji uzdatniania wody w Świnoujściu. Interesowało nas m. in. z czego wynika 50-procentowa różnica w oszacowaniu wartości zamówienia w stosunku do stawek uzyskanych w wyniku rozeznania rynku. ■