POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [05.06.2021, 14:26:38] • Świnoujście

Przyjadą tłumy. Będzie gdzie zaparkować?

Przyjadą tłumy. Będzie gdzie zaparkować?

fot. iswinoujscie.pl

Już wiadomo, że w tym roku Polacy będą wypoczywać głównie w kraju. Czy nasze miasto jest przygotowane na większą liczbę gości?

Czy władze Świnoujścia przygotowały miasto na sezon letni pod względem dodatkowych parkingów (placów) w dzielnicy nadmorskiej? Gdzie mają parkować samochodami mieszkańcy Świnoujścia? Z takimi pytaniami zwróciliśmy się do świnoujskiego magistratu.

Według informacji przekazanej nam przez Jarosława Jaza, rzecznika prasowego prezydenta, w dzielnicy nadmorskiej liczba miejsc parkingowych przedstawia się następująco:
ul. Sienkiewicza – 50 miejsc
ul. Uzdrowiskowa – 57 miejsc
ul. Bałtycka – 184 miejsc
ul. Żeromskiego – 24 miejsc
ul. Moniuszki – 57 miejsc
plus prywatny parking na ul. Powstańców Śląskich

- Jednocześnie należy wspomnieć, iż w pasach drogowych (w obszarze SPP w dzielnicy nadmorskiej) szacuje się około 688 miejsc postojowych (w zatokach postojowych, wzdłuż ulic itp.) – dodaje Jarosław Jaz.

Przyjadą tłumy. Będzie gdzie zaparkować?

fot. iswinoujscie.pl

Przyjadą tłumy. Będzie gdzie zaparkować?

fot. iswinoujscie.pl

Przyjadą tłumy. Będzie gdzie zaparkować?

fot. iswinoujscie.pl

Przyjadą tłumy. Będzie gdzie zaparkować?

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 71, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 71

Gość • Sobota [04.09.2021, 10:59:35] • [IP: 178.238.252.***]

A moze , zastanow sie , z czego miasto zyje , jak nie z przyjazdu turystow , nazekamy na brak parkingow , a garaze w blokach prywatnie do czego do jakich celow sloza , a parkuje my na ulicy przed swoim mieszkaniem , czy to jest normalnie ?? . ..

Gość • Sobota [03.07.2021, 21:03:21] • [IP: 5.172.236.***]

Taka kasa za złe parkowanie a miasto to olewa, ale jak się z komina dymi to są i paragrafy znają, drony puszczają, zdjęcia robią, sądami straszą. Sprawdził bym jeszcze samochodom co z rury im wylatuję, a za brak katalizatora zabierał bym dowód rejestracyjny, samochód na przymusową naprawę w zaprzyjaźnionym zakładzie. Jakość powietrza wzrośnie o 25%.

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 11:58:53] • [IP: 88.152.185.***]

Turisci moga auto przed miastem na parkingu sostawic a oni dalej na piechote lub z busem.to jest male miasto i ma krutkir drogi..samochody won z centum. To jest zdrowo na ludzie i powietrze..

Gość • Niedziela [06.06.2021, 11:15:17] • [IP: 5.173.136.***]

A straz miejska bawi się dronem... Ja pi**le...

Gość • Niedziela [06.06.2021, 11:12:16] • [IP: 185.210.39.***]

Tak.W Przytorze na rondzie.

Kiepski • Niedziela [06.06.2021, 10:41:13] • [IP: 176.221.123.***]

I się zaczęło. Kolejka powracających już do cmentarza. Trzy promy pływają a kolejka ciągle rośnie. Co będzie o 15:00?

Gość • Niedziela [06.06.2021, 09:27:35] • [IP: 213.155.174.**]

Mieszkańcy wiedzą i widzą że parkingi są niezbędne ale włodarze miasta nic sobie z tego nie robią. Wstyd i skandal.

Gość • Niedziela [06.06.2021, 09:12:09] • [IP: 89.79.128.**]

Tadeusz W. • Sobota [05.06.2021, 20:35:39] • [IP: 82.198.204.**] dlaczego obrażasz innych ludzi??mieszkańcy Świnoujścia jak przyjeżdżają do innych miast w ogóle nie potrafią parkować i to jest dobrze?trzeba było blaszak sobie postawić i tam chować auto ...całe Świnoujście w okazałości...turyści są fajni jak kasę dają a reszta to nieważne trzeba pluć na nich

Gość • Niedziela [06.06.2021, 08:27:27] • [IP: 92.40.195.***]

Betonem trawniki będzie gitara 🤡

Gość • Niedziela [06.06.2021, 05:57:29] • [IP: 176.221.123.**]

Dlaczego po naszej zachodniej granicy hotel nie dostanie zgody na działalność jesli nie ma miejsc parkingowych tyle ile pokoi np.30??

Gość • Niedziela [06.06.2021, 05:25:30] • [IP: 37.201.198.***]

Gość • Niedziela [06.06.2021, 04:58:10] • [IP: 5.173.100.**]

Widać, że nowy komendant straży miejskiej nie ogarnia tematu parkowania. Blokady i mandaty powinny się sypać!

Gość • Niedziela [06.06.2021, 00:08:23] • [IP: 37.47.154.***]

Ojtam Ojtam nie czepiajcie się policji, przecież w naszym mieście jej nie ma, prawdziwi policjanci z zapałem są już na emeryturze, a to co teraz jest w radiowozach wola o pomstę do nieba

Gość • Sobota [05.06.2021, 23:15:22] • [IP: 5.173.243.**]

Gość • Sobota [05.06.2021, 22:51:14] • [IP: 37.47.142.**]

Policja i nasze władze mają w to w dupie. Liczą pęgę i lachę kładą we wszystko. Cały Urząd Miasta bym zwolnił i Policję. Darmozjady, które nie wykonują pracy za którą mają zapłacone.

Gość • Sobota [05.06.2021, 22:27:50] • [IP: 37.47.131.***]

Trzeba zrobić akcję. Niech wszyscy mieszkańcy wpisują te złe parkowania w KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BZPIECZEŃŚTWA. Te cwaniaki tylko patrzą aby pozory stwarzać i tuszować cały ten syf. Jak będziemy to wpisywać masowo, to będą zmuszeni do działania. Włodarze Świnoujścia są wrogami dla mieszkańców, a podlizują się do turystów.

Gość • Sobota [05.06.2021, 22:24:23] • [IP: 37.47.167.**]

Paździoch • Sobota [05.06.2021, 19:24:00] • [IP: 83.23.222.***] Dobrze napisałeś. Nasi włodarze liżą tyłki turystom. Za kasę to by dali sobie ogolić. Trzeba to przypominać na wyborach. Odpowiedzialni za ten chaos są: Prezydent Żmurkiewicz, zastępcy prezydenta, Michalska i Sujka, radni z PO (przegłosowali SPP dla mieszkańców). Na tych szkodników już nie możemy głosować.

Gość • Sobota [05.06.2021, 22:14:59] • [IP: 176.221.113.**]

Ten mercedes z 4 zdjęcia stoi już dwa dni. Policja i straż miejsca olewają.

Gość • Sobota [05.06.2021, 22:02:40] • [IP: 176.221.123.***]

gdzie jest straż miejska i policja to co sie dzieje to masakra. parkują gdzie im sie podoba lepic mandaty i tyle

Gość • Sobota [05.06.2021, 21:48:29] • [IP: 176.221.122.**]

Przecież nasze miasto na nic nie jest przygotowane, dzisiaj jeździłem z 20-30 min w szerz i w zdłuż w dzielnicy nadmorskiej, nie było gdzie zaparkować, bo pół mozgie yeti zajmowało nawet po dwa miejsca postojowe, służby wogole nie kontroluje jak wczasowicze parkuję swoje auta w miejscach nie dozwolonych, niech nasi włodarze się zastanowią co odpier... Bo zamiast przymykać oko na takie zachowanie turystów i podnosić podatek mieszkańcom to jeden z drugim wzięli by dupe do góry i zaczęli mandaty wlepiać...

Gość • Sobota [05.06.2021, 21:38:22] • [IP: 88.218.255.**]

Z kad wiadomo że przyjadą tłumy bo na weekend przyjechało trochę szkopow, pyrakow, warszawiaków.

Gość • Sobota [05.06.2021, 21:32:51] • [IP: 31.0.33.**]

A kiedy będzie SPP? Wszyscy za darmo parkują, to tak jest. Setki Kamperow za free, ja się pytam gdzie tak jest? Nigdzie nad całym Bałtykiem i później syf i fekalia do Parku Zdrojowego.

Gość • Sobota [05.06.2021, 21:30:20] • [IP: 31.0.33.**]

Ja się pytam kiedy rusza SPP?

Gość • Sobota [05.06.2021, 21:26:03] • [IP: 176.221.122.***]

Spróbujcie tak zaparkować w Międzyzdrojach :)

Gość • Sobota [05.06.2021, 21:14:08] • [IP: 178.238.253.***]

Mustangi, Lamborghini, Mercedesy i hybrydy opanowały Świnoujście.

Oglądasz 1-25 z 71
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■