POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [14.04.2021, 08:49:25] • Świnoujście

Bielik co godzinę?

Bielik co godzinę?

fot. iswinoujscie.pl

Czy wybudowanie tunelu oznacza, że promy będą kursować rzadziej? Pogłoski, które dotarły do wielu mieszkańców naszego miasta, zaniepokoiły też radnego Andrzeja Mrozka.

Czy prawdą jest to, że po wybudowaniu tunelu, Żegluga Świnoujska pozbędzie się wszystkich czterech „Karsiborów”, a z czterech „Bielików” pozostawi tylko dwa, które kursować będą w odstępach godzinowych ? - pytanie to zadał niedawno prezydentowi Januszowi Żmurkiewiczowi radny Andrzej Mrozek z Prawa i Sprawiedliwości.

W swoich obawach radny nie jest odosobniony. Wielu mieszkańców słyszało, że miasto szykuje się do takich zmian.

Radny PiS zauważa, że bardzo by to utrudniło życie pieszych, rowerzystów i motocyklistów, dla których tunel nie będzie udostępniony.

A co na to miasto?

- Aktualnie nie została jeszcze podjęta decyzja co do ilości promów niezbędnych do ubezpieczenia właściwego połączenia komunikacyjnego po wybudowaniu tunelu, gdyż wymaga ona dalszej pogłębionej analizy wszystkich potrzeb przewozowych, w tym dotyczącej ruchu pieszych i rowerzystów - odpowiada radnemu Barbara Michalska, zastępca prezydenta. - Nowy model komunikacyjny pomiędzy wschodnią i zachodnią częścią naszego miasta opierać się będzie w głównej mierze na połączeniu tunelowym oraz skoordynowanych ze sobą przewozach autobusowych i promowych w zakresie przewozów pasażerskich.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 90, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 90

Gość • Czwartek [15.04.2021, 23:03:35] • [IP: 176.221.122.*]

I pomyśleć, że wystarczyło by, za te same pieniądze, co wykonanie tunelu wybraną metodą drążenia (głębokiego wiercenia kilkanaście metrów pod dnem), wybrać metodę elementów zatapialnych - jaka została wybrana do wykonania 18-kilometrowego tunelu łączącego Niemcy i Danię), a mielibyśmy: dwie nitki, czyi w sumie cztery pasy ruchu a pośrodku w oddzielnej tzw"nitce"...CIĄG PIESZO ROWEROWY - bo taki był planowany! To by na pewno sporo ułatwiło.

Gość • Czwartek [15.04.2021, 08:30:59] • [IP: 5.173.237.***]

Mam taki pomysł: Powyżej mariny na wysokości Fortu Anioła wzmocnić Nadbrzeże i uruchomić przeprawę promową na drugą stronę z przystankiem powyżej portu. Jest tam gotowa infrastuktura. Było by to super rozwiązanie (dla turystów : latarnia, fort, atrakcja przepływu - nawet za opłatą) a także przeprawa dla pracowników gazoportu, przyszłego pirsu kontenerowego Bielik był by tam ok nawet co godzinę. Co Wy na to ?

Gość • Czwartek [15.04.2021, 08:26:35] • [IP: 46.231.59.**]

Kolejny" Anżej" mądry bezobjawowo

Gość • Czwartek [15.04.2021, 08:14:21] • [IP: 176.221.122.***]

Uważam, że jako mieszkańcy miasta jeszcze zatęsknimy za promami, gdyż one zawsze będą dla nas najbardziej optymalnym rozwiązaniem w codziennej komunikacji między lewobrzeżem i prawobrzeżem. Nie mówię o wyjazdach, o tranzycie.

Gadochan • Czwartek [15.04.2021, 00:03:32] • [IP: 91.231.122.***]

Ciekawe dlaczego admin z taką skwapliwością wpuszcza lewacki hejt wymierzony w PiS?

Gość • Środa [14.04.2021, 22:01:26] • [IP: 31.11.130.**]

Jeszcze tunelu nie ma a już plany bulwersują ludzi. Wiele razy pisałem o tunelowym niebezpieczeństwie finansowym. Przypominam: a/ upadek turystyki w Świnoujściu; b/ kłopoty dla pieszych, rowerzystów i zwolenników motorów; c/ totalna blokada miasta samochodami nawet jeśli nie będzie turystów; d/ ogromny koszt utrzymania tunelu i jednocześnie promów - strategia bezpieczeństwa e/ znaczący wzrost podatków dla mieszkańców; f/ biologiczne zniszczenie tej części wyspy, a w konsekwencji zamkniecie granicy niemieckiej na tym odcinku.

Gość • Środa [14.04.2021, 21:49:47] • [IP: 83.20.221.**]

Mrozek dobrze myśli, to wybitny samorządowiec.

Gość • Środa [14.04.2021, 21:38:46] • [IP: 176.221.122.***]

Śmieszne, żeby motocyklem nie można było przejechać. Dlaczego?, raptem 1470 m tunelu, żadnego zagrożenia BHP. W innych krajach takie tunele dostępne dla motocykli. Właściwości tego tunelu to 20 lat wstecz. Zobaczcie w Holandii tunele, osobiście szedłem na pieszo przez tunel w Roterdamie, schody 1, 2 minuty oraz rowerem też można było przejechać.

Gość • Środa [14.04.2021, 20:27:46] • [IP: 178.238.251.***]

Motorem nie wiedziemy do tunelu że względów akustycznych. Kiedy jedziemy przepisowe 200 km/h dozwolone w obszarze zabudowanym dla motorów to jest hałas zbyt wysoki dla tuneli. Tak właśnie jest. Koniec.

Gość • Środa [14.04.2021, 20:08:45] • [IP: 45.134.22.***]

Kto rozsądny słucha bredni pisowskiego kurdupla, niejakiego Mrozka Andrzeja. To jego ostatnia kadencja. Próbuje wszystkiego, aby utrzymać się na fali, podobnie jak jego przełożony, socjopata z Żoliborza. Precz z pislamem.

Gość • Środa [14.04.2021, 19:30:23] • [IP: 62.69.252.**]

Jak tak będzie to człowiek nie dostanie się do pracy na druga stronę. Nie każdy posiada samochód, a też niektórzy specjalnie nie zamierzają jechać dookoła. Robotę kończysz o 15, a prom dopiero o 16. To byłoby bez sensu. Niech w takim razie promy kursują pod pociągi oraz z rana co półgodziny bo wtedy jest największy ruch. Dzisiaj płynęłąłem promem o 15.20 i człowiek na człowieku. Rowerzystów jest ogrom. Niektórzy wolą świeże powietrze niż siedzieć w aucie

pisobolszewik • Środa [14.04.2021, 19:16:18] • [IP: 176.221.122.***]

Ten cały Mrożek czy jak mu tam to pisi syn?Diabłu w dupę byle kurduplowi z Żoliborza wpaść w oko.

Gość • Środa [14.04.2021, 19:01:03] • [IP: 176.221.123.**]

Zastanawia mnie co ci niby mieszkańcy myśleli do tej pory o przeprawie rowerkami po zrobieniu tunelu...Logiczne było że w centrum zostanie promik i jeden do ładunków niebezpiecznych.Nikt nie puści promów co 20 minut dla garstki pieszych..Koszta utrzymania tego tj, tunelu i...promów będą kolosalne i ciekawe ile jeszcze podwyżek czeka na nas aby to finansować, pewne jest że tunel będzie płatny może to i dobrze bo ten co używa...płaci.

Gość • Środa [14.04.2021, 18:31:15] • [IP: 31.11.129.***]

Oczywiście że jeszcze nie podjęli decyzji, bo się boją reakcji ludzi. Podejmą ją z dnia na dzień i powiedzą że przecież mieszkańcy siedzieli cicho to się zgadzają. To klasyka działania osz***** A ilu pracowników Żeglugi zwolnią?

Gość • Środa [14.04.2021, 18:23:59] • [IP: 88.218.253.***]

czyli przeprawa dla wielu z nas (pieszo, na rowerze i innymi jednośladami) PRZESTANIE BYĆ DOSTĘPNA CO 20 MINUT?? Co za chore umysły - a może to komplikacje po COVIDZIE ?? WIDZĘ, ŻE NASZE WŁADZE ZACZYNAJĄ RÓWNAĆ DO WŁADZ CENTRALNYCH :-(((

Gość • Środa [14.04.2021, 17:56:02] • [IP: 89.151.33.***]

Wystarczy kupić 2 lub 3 autobusy które będą miały miejsce na rowery i temat będzie zamknięty. PKP też wiele lat temu kupiły wagony gdzie można przewozić rowery i mimo początkowych wydziwiań system się sprawdził. Oczywiście zawsze jest grupa ludzi którzy nie będą się zgadzali z jakimkolwiek rozwiązaniem.

Gość • Środa [14.04.2021, 17:29:04] • [IP: 77.252.46.***]

A na dworzec PKP i PKS to jak sie dostac??

Gość A.S • Środa [14.04.2021, 17:03:22] • [IP: 46.215.161.**]

Brawo dla komentujących i czytających profesjonalistów od wszystkiego DLACZEGO NIKT NIE ZAPROSI NAJBARDZIEJ ZAINTERESOWANYCH - do tzw. niezależnych mediów np.TV Świnoujście Pracownikowii Żeglugi Świnoujście To ONI od zawsze zapewniają bezpieczną przeprawę i zapewne wiedzą jak powinno wyglądać połączenie dwóch alternatywnych komunikacyjne połączeń wysp

Gość • Środa [14.04.2021, 16:53:05] • [IP: 176.221.123.***]

Jeśli nie ma możliwości przejazdu tunelem dla jednośladow, to autobusy muszą mieć platformę dla nich !

Gość • Środa [14.04.2021, 16:32:29] • [IP: 89.151.35.**]

Jeśli tak by miało być to wynagrodzenie załóg też by musiało zmniejszyć się o 2/3 bo o tyle spadła by częstotliwość kursowania promów.Każdy by chciał stać sobie przy keji a kasę brać taką jak gdyby kursował normalnie.Kogoś chyba Bóg opuścił

Gość • Środa [14.04.2021, 16:30:10] • [IP: 176.221.122.***]

Czyli do wyboru bedzie 1h czekania na prom albo 1h stania korku w tunelu. Swietny wybor, brawa dla osob ktore podejmuja decyzje!

Gość • Środa [14.04.2021, 16:20:40] • [IP: 185.210.39.***]

TEN MROCZEK TO KTO ?

Gość • Środa [14.04.2021, 16:02:43] • [IP: 164.127.78.***]

14:54:16] • [IP: 217.153.6.***] Zamiast sycić się zadawaniem tych pytań i mściwym odpowiadaniem sobie na nie, mogłeś kliknąć i sprawdzić, czy tunel będzie płatny. Po co to zawracanie głowy?

Gość • Środa [14.04.2021, 15:25:29] • [IP: 164.127.78.***]

14:30:29] • [IP: 5.173.129.**] Właśnie w rejonie tunelu przed wojną był prom... kolejowy, ja jeszcze 25 lat temu oglądałem nabrzeże na wyspie Uznam z odpowiednią konstrukcją do przyjęcia tego promu, niestety chyba to rozebrano. Pociąg zjeżdżał na wyspę, jechał po łuku do ul.Grunwaldzkiej, a potem albo w kierunku Ahlbecku wzdłuż dzisiejszej W.Polskiego, albo w kierunku rejonu Garz, Zirchow, Neverow, Stolpe i dalej, do konstrukcji nad Zalewem (Karnin jeszcze na wyspie Uznam k.Usedom), początkiem Piany, by wjechać na stały ląd - godne podziwu, że Niemcy WTEDY tak to urządzili.

Gość • Środa [14.04.2021, 14:54:16] • [IP: 217.153.6.***]

Czy autobusy jeżdzące przez tunel bedą bezpłatne ??, bo prom jest, wiec czy jazda do pracy bedzie bezpłatna ??, tak jak teraz rowerem ?? Czy moze jednak prezio znowu kaskę bedzie chciał przytulac od mieszkańców, jak juz za wszystko biorą, parkingi płatne beda w całym mieście, przeciez mieszkańców trzeba łupić, to czemu za jeżdzenie do pracy tunelem nie brać od mieszkańców kasy.

Oglądasz 1-25 z 90
■ Pogoda na poniedziałek: Miejscami na północy, zachodzie i w centrum kraju prognozowane są burze z intensywnymi opadami deszczu o wydajności do 10-15 mm. ■ Łza się kręci w oku na ten widok! We wtorek dok świnoujskiej MSR odpłynął do Szczecina. Zobacz film! ■ Matka chłopca odnaleziona. Kilkanaście minut przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zauważyli chłopczyka błąkającego się przy ulicy Hetmańskiej. Chłopiec wie, że ma 4 lata, jednak nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie ■ Dla Niemców nie jesteśmy już krajem wysokiego ryzyka. Są nowe regulacje dla podróżnych Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym od niedzieli, 9 maja do naszych niemieckich sąsiadów wjedziemy bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy ■ Mimo kilkudniowego przestoju na początku kwietnia. Wyspiarka na szczęście drąży i nie ogląda się za siebie. Mamy już 330 metrów tunelu! ■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Prawdziwy horror rozegrał się w czwartek, około godziny 1:00 w nocy w bloku przy ulicy Steyera 15 w Świnoujściu. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, w trakcie której jeden z mężczyzn został ugodzony ostrym narzędziem w klatkę piersiową. 36 – latek nie żyje. Jak udało nam się ustalić policja zatrzymała już sprawcę. Na miejscu przez całą noc do rana pracowali policjanci, którzy zbierali materiały dowodowe i oględziny miejsca zdarzenia. ■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■