POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [05.04.2021, 19:43:06] • Świnoujście

Zwierzęta tracą dom, bo ludziom potrzebny jest kolejny hotel?

Zwierzęta tracą dom, bo ludziom potrzebny jest kolejny hotel?

fot. iswinoujscie.pl

Leśne zwierzęta chodzą po promenadzie, bo zabiera się im dom. Po kawałku. Niedawno pod topór poszły drzewa przy ulicy Uzdrowiskowej.

Tylko pozornie to coś fajnego. Leśne zwierzęta na promenadzie. Gdy zastanowimy się nad przyczyną tego zjawiska, robi się już niewesoło. Pod budowę kolejnych hoteli wycinane są tereny zielone, gdzie zwierzęta mają swój dom.

Zwierzęta tracą dom, bo ludziom potrzebny jest kolejny hotel?

fot. iswinoujscie.pl

Tak się stało z terenem przy Uzdrowiskowej z działkami o łącznej powierzchni 2,2134 ha.
- Nieruchomość ta została zbyta przez Gminę Miasto Świnoujście w drodze ustnego przetargu nieograniczonego przeprowadzonego 4 listopada 2016r. Nabywcą została spółka HOTEL ATOL spółka z o.o. Spółka Komandytowa z siedzibą w Świnoujściu (umowa notarialna zawarta w dniu 29.12.2016 roku) - informuje prezydencki rzecznik Jarosław Jaz. - Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Świnoujście, obejmującego obszar Dzielnicy Nadmorskiej przedmiotowy teren znajduje się w obszarze oznaczonym symbolem: 70 UT - usługi turystyczno-wypoczynkowe-pensjonatowe, hotelowe.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 129, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 129

Gość • Środa [07.04.2021, 14:27:29] • [IP: 95.91.215.***]

Krajobraz jest bardzo ładny i mam nadzieje że za pare lat będe chodzić po pięknych alejach i podziwiać architekture Polską. Pozdrawiam.

Gość • Środa [07.04.2021, 12:00:36] • [IP: 176.221.113.**]

Deweloperzy to gorsze szkodniki niż kornik drukarz.

Gość • Środa [07.04.2021, 10:50:22] • [IP: 51.81.153.***]

Zabudowania ludzkie zajmują w skali kraju ok 5% powierzchni, więc" zabieranie zwierzętom domu" to kosmiczna bzdura! Ludzie też mają prawo do miejsca na Ziemi.

Gość • Środa [07.04.2021, 07:56:42] • [IP: 78.10.231.***]

w Świnoujściu jest nadmierny wzrost liczby miejsc hotelowych. Nie mam na myśli małych pensjonatów i apartamentowców lecz duże hotele. A przy tym kompletny brak infrastruktury miejskiej w celu ich obsłużenia. Każdy hotel, to zabrana mieszkańcom woda w kranie. Trzeba zacząć od infrastruktury, a gabaryt potem. Poza tym plaża już się chyba wysyciła ludźmi i więcej nie wchłonie. Reasumując - turystyka to czysty przemysł, trzeba z niej korzystać, ale z głową. Brak umiarkowania szkodzi.

Gość X • Wtorek [06.04.2021, 21:11:29] • [IP: 176.221.123.**]

Rety strasznie, nasze maskotki stracą miejsce koczowania na starych bunkrach, gdzie to teraz impresa i kibelek pod chmurką będą sie odbywać ?!

Gość • Wtorek [06.04.2021, 20:37:51] • [IP: 176.221.122.***]

O czym wy mówicie gdyby nie turystyka to na nic by pieniędzy nie było, chyba zapomnieliście o podatku klimatycznym który odpowiada za ogromną część budżetu, ile za te działki miasto dostało pieniędzy za które buduje nasze drogi, tunel czy nową promenadę która nie wali grzybem. Tyle trolle emeryci tu piszą i zapominają że ktoś musi płacić podatek żebyście godnie żyli, a żeby ktoś zapłacił podatek to musi mieć pracę, może niech pracują w stoczni która upadła co?

Gość • Wtorek [06.04.2021, 20:33:57] • [IP: 178.238.246.**]

178248252.nikt tu nie wróci do betonów ludzie wola przyrode😤😭😜😡🤢
;🏖🏕

Gość • Wtorek [06.04.2021, 20:31:59] • [IP: 37.47.130.***]

BETON NA WYDMACH I BETON W W GŁOWIE URZĘDNIKÓW...

Gość • Wtorek [06.04.2021, 19:34:12] • [IP: 88.218.255.***]

jaki dom... 30 lat temu tych drzew tam nie bylo

Gość mieszkaniec 1952 r. • Wtorek [06.04.2021, 18:07:09] • [IP: 178.238.252.***]

Swinoujscie to nie wiocha , a miasto ktore potrzebuje rozwoju dla przyszlych uzytkownikow , tych miedzy innymi urodzonych tutaj , i chcacych powrocic po studiach , i tu zamieszkac , wiadomo ze miasto nie bylo przemyslowe , tylko TURYSTYKA I TURYSTYKA tylko wodniacka, a nie PRZEMYSL , , , ,

Gość • Wtorek [06.04.2021, 17:52:41] • [IP: 77.88.191.**]

Nie do pomyslenia!!.Po co następny hotel!!, jakby ich było mało.Teraz widzimy, że ludzie pracujący w hotelach nie mają roboty. Tak nie można robić, zieleń jest naszym pieknem i zdrowiem!! Dlaczego my mieszkańcy nie możemy decydować co ma być w naszym mieście i na ile będzie użyteczne dla ludzi.Tak samo jak chodzi o zwierzęta, serce boli jak w wielu przypadkach nie należałoby wycinać tylu drzew a wkomponowywać scieżki budynki w roślinność.Czy Placc Wolności musiał być tak brzydki?, nie pasujacy do otaczającej architektury budynków?, płakać się chce, kto to wymyśla?, a jeszcze gorzej, kto zatwierdza!!Panie Prezydencie litości

Gość • Wtorek [06.04.2021, 15:55:26] • [IP: 80.134.236.**]

Zniszczyliscie cale Swinoujscie, zabraliscie miejsce zwierzynie lesnej, ptaszkom, wstydzicie sie, to nie Swinoujscie z lat 70 tych i 80-tych.Wyjechalem z dala od tego i tylko plakac sie chce, co zrobiliscie z tego miasta, nastepne mieszkania, appartamenty za 20000 za metr PLN a moze jeszcze wiecej, zniszczyliscie centrum, zabetonowac chcecie cale miasto!! Precz z takim prezydentem i wladza!!

Gość • Wtorek [06.04.2021, 15:51:07] • [IP: 185.210.39.***]

BEZDOMNI MOGĄ SIĘ PRZENIEŚC ALBO I WYNIEŚĆ !

Gość • Wtorek [06.04.2021, 15:34:53] • [IP: 178.238.246.**]

Panie Zmurkiewiczniech pan się opanuje, niszczycie przyrodę, niszczycie nasza wyspę, przestańcie wycinać drzewa, a hotelarze i tak splajtują i nikt do naszej betonowej wyspie nie wypocznie!!Wstyd, ze mamy takich radnych.Może zajmiecie się ludźmi, zwierzętami, i szczepieniami naszych mieszkańców, jak ludzie powymierają, to kto tu będzie mieszkał, mam znajomych po 70tym roku życia, nie zaszczepionych a spisali się w styczniu!!Zamiast wydawać kasę miasta na wasze remonty, kanapy zacznijcie myśleć o mieszkańcach!!Szczepia ludzi, ale nic nie mówią o ludziach 70+a zwłaszcza z wieloma chorobami.

Gość • Wtorek [06.04.2021, 14:47:06] • [IP: 178.238.246.**]

Jeszcze trochę i będzie kraina betonowa, z kurortu nic nie zostanie, ciekawe tylko jak wszystkie hotele splajtują, wtedy nie będzie żadnego pożytku dla inwestorów i hotelarzy, natura wam tego nie wybaczy, przekonacie się na własnej skorze

Gość • Wtorek [06.04.2021, 13:55:38] • [IP: 37.47.166.***]

Miasto bardzo bogate.Ciągle pierwsze nagrody i zdjęcie z pucharem.A co z tego ma zwykły mieszkaniec?Nic. Tylko podwyżki to śmieci, za parking.To na co idą te ogromne podatki od nieruchomości? Co z podatkiem od LNG ?To są przecież ogromne wpływy do budżetu.

Gość • Wtorek [06.04.2021, 13:54:16] • [IP: 37.47.170.**]

Problem w tym że nieruchomości skupują spekulanci którzy ich nie potrzebują aby w nich mieszkać. Zrobili sobie biznes z wynajmu dlatego ceny takie przesadzone. Trzeba wprowadzić podatek katastralny od drugiefo mieszkania.

Gość • Wtorek [06.04.2021, 13:49:55] • [IP: 92.40.188.*]

Będą wycinać i budować do puki wody nie zabraknie !

Gość • Wtorek [06.04.2021, 13:35:14] • [IP: 83.23.172.***]

Włodarze opamietajcie sie z tymi wycinkami drzew.

Gość • Wtorek [06.04.2021, 12:36:50] • [IP: 176.221.123.***]

dlaczego iświnouście.pl promuje komunę, SLD i cały stary układ ??

Gość • Wtorek [06.04.2021, 11:57:05] • [IP: 157.25.83.**]

Z jednej strony miasto wygląda coraz lepiej, chodniki w większości miejsc są równe, mamy ścieżki rowerowe obejmujące większość miasta. Z drugiej strony za dużo tu betonu- czy nie możemy robić ścieżek jak w niemieckim naturparku z bardziej naturalnych materiałów? Czy każdy skrawek terenu musi być sprzedany pod budowę hoteli i apartamentów? Miasto traci dzikość. Kiedyś łatwo było o spokojne, naturalne tereny spacerowe. Teraz wszędzie robimy betonowe chodniki.

Gość • Wtorek [06.04.2021, 11:42:36] • [IP: 88.218.255.**]

A można było wyciąć krzaki i drzewa zostawić a nie zrobić pustynię.

Gość • Wtorek [06.04.2021, 11:28:36] • [IP: 178.238.250.**]

To jest miasto a nie las. Zwierzątka niech przeniosą się na Karsiborską do lasu albo na Wydrzany.

Gość • Wtorek [06.04.2021, 11:25:27] • [IP: 108.29.78.**]

hotele prywatne plaze a miejscowi beda maski sprzedawac

Gość • Wtorek [06.04.2021, 11:21:01] • [IP: 195.136.139.***]

Przyjdą wybory i znowu wybierzecie tych samych, bo coś obiecają szaremu obywatelowi, tuż przed nimi.

Oglądasz 1-25 z 129
■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■