POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [27.03.2021, 14:15:37] • Ahlbeck

Już od poniedziałku szybkie testy na COVID - 19 w Ahlbecku będą darmowe! Mieszkanka chwali naszych sąsiadów: Kolejek nie ma i wszystko idzie bardzo sprawnie

Już od poniedziałku szybkie testy na COVID - 19 w Ahlbecku będą darmowe! Mieszkanka chwali naszych sąsiadów: Kolejek nie ma i wszystko idzie bardzo sprawnie

fot. Sławomir Ryfczyński

Kilkanaście dni temu w Ahlbecku stanął punkt szybkich testów na obecność koronawirusa. Cała procedura trwa zaledwie 15 minut. Jeżeli test jest negatywny to możemy wjechać do Niemiec. Co ważne, przed punktem nie tworzą się kolejki, bo zapisywanie odbywa się przez internet. - Wszystko idzie bardzo sprawnie. Są trzy okienka, gdzie pobierane są wymazy. Nie ma kolejek. Nie to co u nas, żeby zrobić test to trzeba najpierw odstać swoje w kolejce - opisuje mieszkanka.

Postanowiliśmy to sprawdzić. Faktycznie kolejek nie ma, a przy okienkach ustawiają się pojedyncze osoby.

Wszystko wskazuje na to, że już od poniedziałku 29 marca testy na koronawirusa wykonywane będą bezpłatnie. - Nawet dla osób, które nie mieszkają w Niemczech lub nie posiadają obywatelstwa niemieckiego, szybkie testy na granicy polsko-niemieckiej będą bezpłatne - powiedział w czwartek, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Meklemburgii - Pomorza Przedniego Stefan Rudolph.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 60, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 60

Gość • Poniedziałek [12.04.2021, 10:11:03] • [IP: 31.11.128.***]

Wolę odejść z tego świata, niż pozwolić komukolwiek wstrzyknąć w mój organizm cokolwiek, czego ja nie znam i nie posiadam na temat tego wiedzy – zapewniała Edyta Górniak. Usłyszeliśmy ponadto, że piosenkarka nigdy (a także jej syn) nie poddadzą się przymusowi szczepień. Gwiazda wygląda na naprawdę zdesperowaną. Trudno wyobrazić sobie, co zrobi, gdy rząd faktycznie zapisze w prawie obowiązek szczepień na C-19. O ile nam bowiem wiadomo, nie ominie on również celebrytów.. ..NIEDAJCIE SIE OSZUKAC 0RZEZ PAŃSTWO.ONO MYŚLI TYLKO O SOBIE.JEDYNIE I POD PRETEXTEM NP 500PLUS A ZABIERA OD WAS PODATKI DUZO WIEKSZE.NIEDAJCIE SIE OSZUKIWAC.NIECH BEDZIE WALKA NA RZAD.TO INNI WINNI !!

Turystka • Niedziela [28.03.2021, 21:05:18] • [IP: 176.221.122.**]

Gniazda juz dawno niema I nasral kto nie inny jak polsko jezyczny rzad a jak kobieto tobie pasuje pracowac za miske ryzu, to powodzenia. Niech pani czarnogłowa już przestanie wypisywac bzdury podemna.Prawda boli, ludzie wezcie pod mikroskopy maseczki I testy pcr sprawdzajcie co w nich jest! Duzo ludzi udostepnia nagrania, moja znajoma mi to pokazala u siebie w domku to sie przerazilam!

Gość • Niedziela [28.03.2021, 20:10:02] • [IP: 77.88.191.**]

Proszę Pani, proszę pisać prawdę a nie zabawiać się w propagadndowe kłamstwa!!Testy tylko dla pracujących w Niemczech i płaci pracownik a następnie zostaje to zwrócone przez pracodawcę.Skąd mają być kolejki, skoro wszystko prawie pozamykane w Niemczech a pracuje niewiele ludzi:)Po co pani męczy się w Polsce proszę zamieszkać w Niemczech skoro tak fajnie jest:)Niepotrzebni nam ludzie paskudzący w swoje gniazdo!!

Gość • Niedziela [28.03.2021, 18:26:12] • [IP: 188.146.160.***]

czyli jak do roboty to tak ale juz na zakupy to nie, obrzydliwe

Turystka • Niedziela [28.03.2021, 15:50:33] • [IP: 176.221.122.**]

W jakim miesiacu ludzie myslcie ze to sie skonczy? Chce pojechac rowerami do niemiec w czerwcu z rodzina na wycieczke rowerowa bez wykonywania jakis chorych testow? Czy to jeszcze shengen?

Gość • Niedziela [28.03.2021, 15:28:25] • [IP: 188.146.165.**]

Za ten" darmowy" test płaci pracodawca. Nie ma nic za darmo.

Gość • Niedziela [28.03.2021, 11:35:16] • [IP: 5.173.137.***]

1 pseudo test tygodniowo za darmo dla osób posiadających niemieckie ubezpieczenie A. O. K.

Gość • Niedziela [28.03.2021, 11:19:01] • [IP: 5.173.131.***]

Zapisy nie działają

Gość • Niedziela [28.03.2021, 10:33:29] • [IP: 176.221.122.**]

kara dla osób nielegalnie przekraczajacych granicę Niemiec (nawet z testem) w czasie Lockdownu (a w DDR jest taki) do 500 Euro. testy sa dla pracowników - nie dla zakupowiczów.

Gość • Niedziela [28.03.2021, 10:07:05] • [IP: 37.47.167.***]

Są po prostu zorganizowani i zależy im żeby ludzie przyszli na czas do pracy a nie stali godzinami w kolejkach..

Gość • Niedziela [28.03.2021, 09:42:21] • [IP: 188.147.10.***]

4:56...122.** ile czasu zmarnowałeś przed g.4:56...

Gość • Niedziela [28.03.2021, 09:26:55] • [IP: 176.221.123.***]

w Poniedziałek dowiemy sie czy Turyści Jednodniowi mogą jechac do Niemiec

emeryt 70+ • Niedziela [28.03.2021, 08:34:15] • [IP: 178.238.245.***]

Slawku !! Nie redaguj takich artykulow informacyjnych bo widzisz co sie dzieje !! Ludzie w Swinoujsciu sami sobie i innym przedewszystkiem wystawiaja opinie jakiego pokroju sa ludzmi i taka opinia idzi w swiat. Ale widocznie tym zapyzialym w swej pseudomadrosci i wiedzy urojonej na tym nie zalezy bo poziom dyskusji oraz merytorycznosc wypowiedzi przypomina mnie obore PGRu w latach 60tych. mozna smialo postawic tym ludziom teze ze na UE i jej unii z Polska im nie zalezy, my sami wszedzie sami najlepsi pierwsi w szeregu. Boga wybrancy My popaprancy !!

Gość • Niedziela [28.03.2021, 08:15:19] • [IP: 31.0.60.***]

Zawsze mozesz wcielic sie w kangura albo węża boa

Gość • Niedziela [28.03.2021, 04:56:02] • [IP: 176.221.122.**]

A po Co testy? One wirusa nie wykrywaja. Mamy shengen czy nie? To jakim prawem ma mi ktos patyk do nosa wkladac. W wakacje to nie przejdzie! Wyobrazacie sobie taki ruch, ?! To jest odebranie swobod I wolnosci obywateli UE. Nie ufam zadnej instytucji a skad mam wiedziec ze patyki nie sa zainfekowane nanosyntetykiem AI? To wszystko to Pic na wode. Pozdrawiam. Wtajemniczony ps. Jeszcze pracujacy w niemczech maja byc testowani jak bydlo? Nadchodza wielkie zamieszki jakie swiat nie wiedzial! Dodadtkowo wojna idzie czyt. Kanal Sueski zablokowany?! Przypadkow niema! A Kim my jestesmy zeby wykrywac czy mamy grype czy nie? Wczesniej nie bylo z tym problemu.!! Od kiedy who zmienia definicje pandemia I ja oglosili to teraz okres jesienno zimowo wiosenny tzw grypa to PANDEMIA?!! Smiech na sali! Teatrzyk dla gojów! I te kagance wam zalozyli jak kundlom z lat 90tfu brzydze sie ludzkoscia!

Gość • Sobota [27.03.2021, 22:03:06] • [IP: 31.11.130.***]

A co pisowski trollu chciałeś aby cię ci wstrętni Niemcy badali na krzywy... Przecież twoi mówią że mamy sukcesy na miarę już nie Europy, ale Świata. Pytam się, dlaczego nie robią testów darmowo. Trollu oświeć obywatela drugiej kategorii, bo tu czegoś nie rozumiem. A tu na dodatek podali wysokość długu Orlenu, zrobiony za czasów Prezesa !! Sukces za sukcesem !!

Gość • Sobota [27.03.2021, 21:01:13] • [IP: 176.221.123.***]

OWSZEM BEZPŁATNIE, ALE WYRAŹNIE NAPISANE 1 test tygodniowo / na obywatela Tylko dla obywateli zamieszkałych w Niemczech

Gość • Sobota [27.03.2021, 18:28:01] • [IP: 108.29.78.**]

Czyli goja pracodawca zaszczepi sluzba jest potrzebna

Gość • Sobota [27.03.2021, 18:13:56] • [IP: 178.235.147.***]

Można jechać i sie zapisać, zajmuje to chwilę

Gość • Sobota [27.03.2021, 18:07:17] • [IP: 77.252.46.**]

Wszystko jest otwarte. NIE PISZCIE BZDUR, ŻE WSZYSTKO POZAMYKANE. NIE BYLIŚCIE TO CICHO.

Gość • Sobota [27.03.2021, 17:58:27] • [IP: 188.146.166.***]

Niemcy niemcy ponad wszystko wybrany naród. Kiedyś hitler teraz polaczki gloryfikują służą i chwalą.Gdyby nie wojna to w Polsce testy byłyby za darmo ale debilki polaczki histori nie zanają i za wszystko PiS obwiniaj.

Gość • Sobota [27.03.2021, 17:52:22] • [IP: 176.221.122.***]

czy wizyta w kościele na mszy nie powinna być traktowana jako udział w zgromadzeniu ?

Gość • Sobota [27.03.2021, 17:40:26] • [IP: 188.146.128.***]

Czy to taki sam test co nas kosztuje 50 zł?

Gość • Sobota [27.03.2021, 17:28:22] • [IP: 109.243.204.**]

Tekst jest tak jednoznacznie pozytywny, że nie dziwię się pytaniu:" 14:30:15 • 176.221.122.*** Czy jesli sie nie pracuje w niemczech to tez można sobie zrobic test i wjechac? " --- ale moim zdaniem testy są jednak dla pracowników czy ludzi powiązanych z Niemcami w pewien udokumentowany sposób. Chyba że nie, ale to by zbyt było piękne, bo to by znaczyło, że Polacy by runęli na Niemcy i to państwo niemieckie by płąciło za tę Wiosnę Ludów, a takie dobre Merkel oraz Manuela Schwesig nie są. One sa od głaskania Donka Tuska, by miauczał po europejsku, i na tle Gdańska rerał po niemiecku do nich (pamietacie?).

Gość • Sobota [27.03.2021, 17:16:54] • [IP: 83.23.223.**]

W niedzielę też ? bo przez internet nie można zarezerwować terminu na niedziele i święta. A przecież niektórzy jadą już w weekend

Oglądasz 1-25 z 60
■ OSTRZEŻENIE BURZE od godz. 14:00 dnia 17-05-2021 do godz. 18:00 dnia 17-05-2021 województwo zachodniopomorskie, wielkopolskie. Prognozowane są pojedyncze burze, którym towarzyszyć będą lokalnie intensywne opady deszczu od 15 do 20 mm/m2 oraz porywy wiatru do 70 km/h. Skutki: łamanie gałęzi; ryzyko utraty życia; ryzyko wybuchu pożaru; utrudnienia komunikacyjne; zaburzenia w pracy urządzeń elektrycznych. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky Sp. z o.o. ■ Łza się kręci w oku na ten widok! We wtorek dok świnoujskiej MSR odpłynął do Szczecina. Zobacz film! ■ Matka chłopca odnaleziona. Kilkanaście minut przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zauważyli chłopczyka błąkającego się przy ulicy Hetmańskiej. Chłopiec wie, że ma 4 lata, jednak nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie ■ Dla Niemców nie jesteśmy już krajem wysokiego ryzyka. Są nowe regulacje dla podróżnych Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym od niedzieli, 9 maja do naszych niemieckich sąsiadów wjedziemy bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy ■ Mimo kilkudniowego przestoju na początku kwietnia. Wyspiarka na szczęście drąży i nie ogląda się za siebie. Mamy już 330 metrów tunelu! ■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Prawdziwy horror rozegrał się w czwartek, około godziny 1:00 w nocy w bloku przy ulicy Steyera 15 w Świnoujściu. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, w trakcie której jeden z mężczyzn został ugodzony ostrym narzędziem w klatkę piersiową. 36 – latek nie żyje. Jak udało nam się ustalić policja zatrzymała już sprawcę. Na miejscu przez całą noc do rana pracowali policjanci, którzy zbierali materiały dowodowe i oględziny miejsca zdarzenia. ■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■