POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [23.03.2021, 18:15:04] • Świnoujście

Plaża. Trzy dni zajęło ponowne układanie płyt

Plaża. Trzy dni zajęło ponowne układanie płyt

Na zdjęciu płyty już ułożone na nowo(fot. BIK UM/PRD )

Pracownicy Przedsiębiorstwa Robót Drogowych ze Świnoujścia na nowo zamontowali płyty na przedłużeniu wejścia na plażę przy bazie ratowników. Miejsce dla karetek zniszczył październikowy sztorm.

Dlaczego dopiero teraz zostało naprawione? Jesień i zima to czas sztormów. Chodziło o to, aby nie wydawać podwójnie pieniędzy na naprawę, gdy przyjedzie kolejny sztorm i żywioł znów poprzewraca płyty. Plażowiczów w okresie nie ma, a spacerowicze mogli bezpiecznie ominąć to miejsce. Teraz, gdy czas sztormów minął, płyty zostały wkopane na nowo.

Plaża. Trzy dni zajęło ponowne układanie płyt

Na zdjęciu w trakcie odkopywania i układania na nowo(fot. BIK UM/PRD )

Jak mówią pracownicy PRD Świnoujście, niektóre były na niemal metr zakopane w piasku. Żywioł wzburzonego sztormem morza część z płyt dosłownie poprzewracał jedną na drugą, a inne przeniósł o kilka metrów dalej.

Plaża. Trzy dni zajęło ponowne układanie płyt

fot. BIK UM/PRD

Koszt naprawy wyniósł 12 tys. złotych netto i został pokryty z ubezpieczenia.

Info BIK Urząd Miasta Świnoujście


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Środa [24.03.2021, 19:05:39] • [IP: 5.173.129.**]

Gość • Środa [24.03.2021, 14:20:14] • [IP: 5.173.146.***]

W płytach są otwory na 7metrowe rury.

Gość • Środa [24.03.2021, 12:43:59] • [IP: 89.151.33.**]

to nie jest dobry pomysł, bez specjalnej podbudowy np. ścianki larsenowskiej, przy najbliższym sztormie będzie to samo, to tylko kwestia czasu.

Gość • Środa [24.03.2021, 12:24:22] • [IP: 31.0.176.*]

TO TERAZ DADZĄ SE PO MEDALU CZY NAGRODY IM SIĘ NALEŻĄ?

wspr • Środa [24.03.2021, 09:28:16] • [IP: 178.238.245.***]

nie ukladanie plyt na czas okreslony pajace !! tylko zakup odpowiedniego sprzetu ratowniczego czyli pojazdu 4x4 z pelnym wyposazeniem ratowniczym ktory bedzie zdolny w najszybszym czasie dotrzec po plazy do pacjenta !!

Gość • Środa [24.03.2021, 09:15:39] • [IP: 5.173.129.***]

Fiu fiu ale historia jak to mówi Wróbel cwirek 🙈

Gość • Środa [24.03.2021, 06:47:22] • [IP: 5.173.136.***]

Niech wyleją zamiast płyt jak koło interferon beton żeby wózki mogły dojechać. Bez sensu tyle kasy wydawać co roku po sztormie.

Gość • Środa [24.03.2021, 06:26:44] • [IP: 83.5.161.***]

No to teraz już ubezpieczyciela nie ma!!

Gość • Wtorek [23.03.2021, 22:14:38] • [IP: 185.210.38.***]

No szybkość na standardy EU

Gość • Wtorek [23.03.2021, 22:06:09] • [IP: 31.11.129.***]

To chyba robiła firma Molewskiego? i to chyba miało być lądowisko dla helikopterów?

Gość • Wtorek [23.03.2021, 22:01:38] • [IP: 157.97.120.**]

Obecnemu prezydentowi dajmy spokój – życie już ma dla niego wyrok. Obawiam się o kolejną prezydenturę.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 21:35:25] • [IP: 5.173.145.**]

PRD...

Gość • Wtorek [23.03.2021, 20:56:30] • [IP: 37.47.138.***]

Dlaczego prezydent nie pociągnie do odpowiedzialności wykonawcy ?To jest paranoja co się tu wyrabia.Spełnianie zachcianek jednej zaufanej w sobie pseudo damy typu sofa i mech za ogromne publiczne pieniądze i nic z tym się nie robi.Teraz ponowne wariactwo z płytami. Kto w tym urzędzie odpowiada za te buble. Dlaczego nie są wyciągnięte konsekwencje finansowe od osób odpowiedzialnych.Czy pan tego nie widzi czy udaje, że niewidzi ?To jest skandal.To jest poraz kolejny przykład ogromnej niegospodarności w tym mieście.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 20:42:23] • [IP: 89.151.36.***]

Do 176.221.122.*** z godz.19.49. Masz rację. Zabetonować. Całość obsadzić blekotkiem a na środku postawić czerwoną kanapę za 40 tyś. sztuka. ..

Gość • Wtorek [23.03.2021, 20:29:15] • [IP: 37.47.161.***]

czemu odpowiedzialnych od projektu ukladania betonu na plazy nie pocignie sie do odpowiedzialnoci prawnej?

Gość • Wtorek [23.03.2021, 20:11:34] • [IP: 88.218.253.***]

Normalne tak jak każda inwestycja na rok każdy wie kto to nam funduje tylko nie mówi. Nie ma odpowiedzialności urzędniczej i robią co chcą. No cóż firmy się cieszą. Zapytajcie Urząd jakie latarnie zafundowali miastu. Wszystko do wymiany. A co tam pidwyższą nam podatki opłaty i na nowo zrobią. Na rok góra trzy. Audyt wskazany i to zewnętrzny

Gość • Wtorek [23.03.2021, 20:08:52] • [IP: 46.169.155.***]

Gość • Wtorek [23.03.2021, 18:29:10] • [IP: 88.218.253.***]...No i tu masz zupełną rację, najlepszym zabezpieczeniem było by poświęcenie tych płyt przez pana w czarnej sukni, co by czart jesienią i wiosną nie niszczył tej płaszczyzny...Samo poświęcenie da to że ten skrawek będzie pod boską opatrznością...Tylko ile czarny sobie zażyczy za pokrop tego skrawka, bo jak wiadomo oni nie są tani...Liczą sobie za pokrop jak Cygan za matkę...⛔⛔⛔

Gość • Wtorek [23.03.2021, 19:49:04] • [IP: 176.221.122.***]

zabetonować całą, będzie gut, po co komu ten piach

Gość • Wtorek [23.03.2021, 19:31:48] • [IP: 176.221.123.**]

Same pijaczyny tam pracują gdzie BHP

Gość • Wtorek [23.03.2021, 19:04:13] • [IP: 83.23.161.**]

Niechciał bym kogokolwiek krytykować. Trudno akceptować że sztormu stulecia nie było a praca i pieniądze zmarnotrawione. Czy na obrzeżach nie powinny być wkopane STOSOWNE krawężniki - nawet płyty takie same jak płaszczyzna wjazdu.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 18:39:28] • [IP: 62.102.148.**]

Ten mózg co wpadł na to, żeby układać na plaży betonowe płyty, to niedorozwinięta umysłowo przybłęda.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 18:34:37] • [IP: 176.221.122.***]

Czyli co roku po sztormach będą od nowa ukłądać te płyty i wywalać 12 tys?

Gość • Wtorek [23.03.2021, 18:29:10] • [IP: 88.218.253.***]

No to teraz kolej na WIOSENNE SZTORMY :- (- DOBRZE BYŁO BY POMYŚLEĆ O JAKICH ZABEZPIECZENIACH ;-))

Oglądasz 1-23 z 23
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■