POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [22.03.2021, 14:30:52] • Świnoujście

Szpital szykuje się na większą liczbę pacjentów

Szpital szykuje się na większą liczbę pacjentów

fot. Sławomir Ryfczyński

Od połowy lutego wzrasta poziom zachorowań na COVID-19 w naszym mieście. Wzrost ilości zakażeń i pacjentów wymagających hospitalizacji zauważa prezes Dorota Konkolewska.

- Jeżeli będzie potrzeba zwiększenia ilości łóżek, z uwagi na brak miejsc w naszym oddziale zakaźnym lub w szpitalach ościennych, dokonamy ograniczenia przyjęć planowych na innych oddziałach i udostępnimy łóżka pacjentom zakaźnym - zapowiada Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego w Świnoujściu.

Obecna liczba respiratorów pozwala na objęcie wentylacją mechaniczną 16 osób.

- W Izbie Przyjęć są 4 łóżka obserwacyjne, a na oddziale covidowym 6 łóżek, w tym 2 łóżka z respiratorami. Na oddziale zakaźnym zwiększymy liczbę łóżek o kolejne 2 - informuje Dorota Konkolewska

A co z tlenem? Pytamy szpital.

- Szpital posiada obecnie zbiornik tlenu o pojemności 2000 m3. Ilość zużytego tlenu, zależy od różnych czynników tj. od ilości pacjentów poddawanych tlenoterapii, od ilości pacjentów zaintubowanych, podłączonych do respiratora oraz od stężenia podawanego tlenu. Szpital systematyczne tankuje zbiornik tlenu. Nie ma problemu z dostawą tlenu. Obecnie nie ma potrzeby zmiany pojemności zbiornika – zapewnia prezes.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-29 z 29

Gość • Środa [24.03.2021, 12:25:10] • [IP: 216.130.39.**]

Są podawane pseudo szczepionki / produkt medyczny w fazie badań dopuszczony warunkowo zaś ich producenci są zwolnieni z wszelkiej odpowiedzialności za powikłania czyli NOPy to i przewidywany wzrost wyników dodatnich traktowany jako zachorowanie. ... oczywiście testami pcr nie przeznaczonych do diagnostyki co mówił ich sam twórca (laureat Nagrody Nobla). Szacowna dyrektorko a gdzie sie podziały inne schorzenia. . gdzie grypa itp. zniknęły czy jak ?Hucpy ciąg dalszy. I od razu dodam aby juz nie straszyć osób, które potrafią myśleć bo to na nie nie działa. ... właśnie dlatego że używają szarych komórek. Wszystkim zdrówka i przede wszystkim dużo rozsądku.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 15:09:09] • [IP: 62.69.253.**]

"Dokonamy ograniczenia przyjęć planowych"--??!Posłuchaj kłamczuszko Konkolewska!, napisz fakty a nie pobożne życzenia. Ilu ludzi zmarło wam pod respiratorem? np. na covida. Ilu zmarło w 2020 a ilu 2019 ?? oczywiście w Świnoujściu. A ilu zmarło bo nie wyszły wam" planowe" przyjęcia do szpitala??

Gość • Wtorek [23.03.2021, 11:23:32] • [IP: 37.47.188.**]

Wykorzystać domy wczasowe są puste i ludzie będą mieli pracę.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 08:29:11] • [IP: 31.0.176.***]

TO NIECH NAPISZE ILU PACJENTÓW ZMARŁO ILU PRZEŻYŁO -BO ZE STATYSTYK WYNIKA ŻE TYLKO 50% PRZEŻYWA POBYT W SZPITALU.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 07:28:05] • [IP: 37.47.173.***]

Wczoraj wezwałem pogotowie, i jako mieszkaniec Świnoujścia wylądowałem w szpitalu w Szczecinie, bo w naszym mieście brak było miejsc covidowych. Zresztą może to i lepiej. Ale mogli by przestać ściemniać z naszego Szpitala z tą propagandą sukcesu

Gość • Wtorek [23.03.2021, 07:11:34] • [IP: 31.0.176.***]

WYBORCY PIS PO ŚWIĘTACH ZASILĄ SZPITAL I PO PROBLEMIE. DOROTKA ZAROBI, KSIĄDZ NA ETACIE I GRABARZ.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 21:06:25] • [IP: 178.238.247.**]

😂 🤣😂a kto to w te klastwa jeszcze wierzy??!!wirus etc, te przekrety na calym swiecie wychodza na swiatlo dzienne

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 20:09:43] • [IP: 37.248.218.***]

A sprzątaczka na tym oddziale i tak nie ma płacone

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 20:04:55] • [IP: 108.29.78.**]

176 debil

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 19:26:24] • [IP: 176.221.123.***]

ciekawe skad taka troska, moze szczepionki sa szkodliwe?

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 19:12:02] • [IP: 5.172.255.***]

Do [22.03.2021, 15:26:10] • [IP: 188.146.128.***]: Jeszcze 80 + nie wszystkie są zaszczepione w Rusałce.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 18:44:55] • [IP: 62.69.253.**]

nie ilość tylko jakość, jakoś nie słyszałem pozytywnych opini co do sposobu, metod leczenia i możliwości naszego" szpitala" doszliśmy do punktu w którym społeczeństwa zaczną dostrzegać jak są oszukiwane.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 18:15:44] • [IP: 31.183.210.***]

ciekawe ze sie zbieglo ze szczypawkami.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 18:12:14] • [IP: 176.221.123.***]

Po co SIEJECIE PANIKĘ I KŁAMIECIE!!Nie ma potrzeby aby zwiększać ilość miejsc w szpitalu bo nie ma problemu z wirusem, chyba że każda chorobę będziecie zaliczac jako Corona!!

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 18:04:17] • [IP: 31.0.176.***]

MOHERY I DEWOTKI KOŚCIELNE TO DLA WAS.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 17:37:55] • [IP: 31.0.176.***]

ZAPRASZAJĄ TE MOHEROWE TOWARZYSTWO PIS. WYZDYCHA ELEKTORAT PIS CO WOLI ŚWIĘCONA WODĘ ZAMIAST SZCZEPIONKI.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 16:09:58] • [IP: 62.69.252.***]

Zdycha to pies amy umieramy durniu

Gośćiu • Poniedziałek [22.03.2021, 15:56:22] • [IP: 92.250.170.***]

Dorota zauważa - to już coś!

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 15:49:07] • [IP: 178.238.247.**]

teraz wszystkie choroby są sprowadzane do covida, czy masz normalną grypę czy nowotwór to i tak jest wpisany covid i kto ma w tym interes??

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 15:43:18] • [IP: 176.221.123.***]

Szykują się jedynie na Covidowych bo reszta pacjentów jest traktowana jak zlo. ...moja córka leżała tam i mamy zle doświadczenia np z Dr Brzozowska ktora od samego początku nie rozumiała po co jechać z dzieckiem które zwija się z bolu brzucha jeśli jest niedziela!! Tragedia! I te teksty. ...zamknąć ten szpital!!

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 15:26:10] • [IP: 188.146.128.***]

A co ze szczepieniami w Rusałce dla 70+

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 15:22:30] • [IP: 31.11.128.***]

grunt, ze lekarze pojechali do brukseli.polacy w dupie, 3 mce czekam na termin szczepienia w rusalce.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 15:15:02] • [IP: 185.210.39.***]

NIECH POPRAWIA SPOSOB REJESTRACJI NA SZCZEPIENIA BO SIE DODZWONIĆ NIE IDZIE TAK ZAPRACOWANI !

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 15:08:24] • [IP: 185.210.39.**]

Cały czas trwa segregacja masz covid ok, nie masz won do domu, nie leczymy nie covidovych.Oczywiście przecież za covidovych więcej kasy.I udają wszyscy zdziwionych że tyle ludzi umiera.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 15:01:07] • [IP: 185.210.39.**]

nie od ilości pacjentów a od ich liczby.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 14:53:32] • [IP: 91.199.250.**]

z tego co widziałem to prawda- oczekujący do punktu szczepień na Jana Z Kolna stoją na chodniku przed prowizoryczną furtką- nie ma to jak zadbać o swoje interesy. jak widać pani prezes szpitala wie jak zarabiać na covidzie.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 14:38:54] • [IP: 176.221.123.***]

a no w Komunistycznej polsce było 2 Mln Emerytów dzisiaj w Katolickiej Polsce jest ich 10 Mln czyli trzeba budowac więcej Szpitali albo inne budynki przeznaczyc na Szpitale i Lekarzy trzeba więcej To wszystko jest na głowie Rządzacej Katolickiej PIS a Żydzi i Komuniści tylko potrafią Krytykowac

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 14:35:06] • [IP: 31.0.176.***]

CZĘŚĆ Z WAS ZDECHNIE NAWET SIĘ NIE ZAŁAPIE NA RESPIRATOR.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 14:34:08] • [IP: 31.0.176.***]

NA WIĘKSZĄ LICZBĘ TRUPÓW.

Oglądasz 1-29 z 29
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■