POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [22.03.2021, 17:05:24] • Świnoujście

Jest umowa na termomodernizację Urzędu Miasta w Świnoujściu

Jest umowa na termomodernizację Urzędu Miasta w Świnoujściu

fot. BIK UM Świnoujście

Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Olgierdem Geblewiczem, dzięki której gmina otrzyma środki na dofinansowanie termomodernizacji budynku Urzędu Miasta. Pieniądze, ponad 2,8 mln złotych, pochodzą z kasy unijnej.

- Nie po raz pierwszy z powodzeniem sięgamy po środki unijne, by unowocześniać i zmieniać miasto - mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. - Dzięki wykorzystaniu energooszczędnych technologii, zmodernizowane obiekty należące do gminy stają się bardziej przyjazne środowisku. Mniej wydamy na koszty energii, ogrzewanie. W ramach tej strategii dofinansowanie na modernizację energetyczną pozyskaliśmy również na prace w Przedszkolu Miejskim nr 9, Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki czy miejskiej poradni psychologiczno-pedagogicznej.

85 procent kwoty dofinansowania na termomodernizację budynku Urzędu Miasta pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość projektu to 3 371 048,41 zł, zaś dofinansowanie wynosi 2 865 391,11 zł. Efekt? Obiekt stanie się bardziej przyjazny środowisku. Zamontowane zostaną m.in. pompy ciepła, powstanie instalacja fotowoltaiczna, ulepszona zostanie instalacja ciepłej wody użytkowej, docieplony strop. Prace mają rozpocząć się w tym roku.

Jest umowa na termomodernizację Urzędu Miasta w Świnoujściu

fot. BIK UM Świnoujście

Projekt jest realizowany w ramach II Osi priorytetowej „Gospodarka niskoemisyjna”, Działanie 2.6. „Modernizacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014–2020.

W kolejnym etapie modernizacji budynku Centrum Administracji Miejskiej planowana jest m.in. budowa windy.

BIK UM Świnoujście


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

dzony • Czwartek [25.03.2021, 10:59:38] • [IP: 185.210.39.***]

mam nadzieję że nie obłożą styropianem tej ładnej cegły i nie zmienią go w szary, jednolity klocek

Gość • Środa [24.03.2021, 07:09:41] • [IP: 176.221.123.***]

Styropianem okleją ten Pruski budynek czy tylko w środku, z dachem prace?

Gość • Wtorek [23.03.2021, 18:06:14] • [IP: 31.0.48.**]

Jak wymrzemy to chociaż ładny urzad miasta zostanie

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 18:36:00] • [IP: 185.246.208.***]

Rączka w rączkę? Za ile?

Oglądasz 1-4 z 4
■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■