POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [22.03.2021, 14:19:56] • Świnoujście

Mimo lockdownu na mszę można iść. Pozostają dotychczas obowiązujące obostrzenia ograniczające liczbę wiernych podczas nabożeństw

Mimo lockdownu na mszę można iść. Pozostają dotychczas obowiązujące obostrzenia ograniczające liczbę wiernych podczas nabożeństw

fot. internet

Rządowa decyzja o ponownym ogólnopolskim lock downie wzbudziła zaniepokojenie, m.in. ze względu na czas jej wydania. Czy będziemy mogli pójść do kościoła z tradycyjną święconką, czy odbędą się główne uroczystości Triduum Paschalnego? Czy będzie można tradycyjnie świętować Wielkanoc? Na twisterze Komisji Episkopatu Polski ukazało się właśnie oficjalne stanowisko Kościoła.

Decyzję skomentował m.in. ekspert wirusologii dr Paweł Grzesiowski. Jego wypowiedź zacytował m.in. Onet.pl Grzesiowski podkreśla w nim, że unika zamknięcia kościołów, ponieważ to mogłoby wzburzyć Polaków.

Natomiast ograniczenie dostępu do kin czy muzeów nie będzie miało tak dużego efektu. Grzesiowski uważa, że nie ma różnicy pomiędzy basenem czy kościołem - w obu miejscach szansa na zakażenie jest podobne. Jak w wielu innych przypadkach władze zdaję się na tzw. „zdrowy rozsądek Polaków. A jaki będzie efekt? Przekonamy się już wkrótce.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 48, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-48 z 48

pisobolszewik • Poniedziałek [22.03.2021, 17:33:05] • [IP: 176.221.122.***]

...sakrament pokuty u matacza kryjącego pedofili i alkoholika niejakiego Flaszki, pana jaśnie generała, powinni mu dać Virtuti Militari za ilość wychlanej gorzały, założy na łeb torebkę po cukrze, kolorową sukienkę, - a pierwsze pytanie, pierścionki na ręce i ciemniaki przed czymś takim klękają - a pierwsze pytanie - w jakiej pozycji zdradzałeś żonę? śmieć pokroju pedofila Jankowskiego

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 17:31:08] • [IP: 185.210.36.***]

Pan Ryfczyński z pewnością rozumie wartość obecności w kościele, przez wiele lat fotografował katolików w kościołach, a zarabiając tak lepiej rozumie katolików, dlaczego kochają modlitwę, sakramenty - z tej miłości płynie zarobek dla innych, np. właśnie fotografów.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 17:19:18] • [IP: 176.221.123.***]

Proboszcz kościoła Chrystusa Króla powinien się uczyć od proboszcza Kozala, ludzie w maskach, odległość w ławkach zachowana, służba liturgiczna też w maskach.Czy sanepid iodpowiednie służby tego nie widzą.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 17:19:02] • [IP: 37.47.186.*]

Zamknąć kościoły na klucz!! Nieodpowiedzialni księża którzy podlizują się PiSowi powinni słuchać swoich właścicieli...

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 17:11:16] • [IP: 31.11.130.**]

Przecież jak nie pracują to nie ma kasy!! A tak zawsze coś się uzbiera i może jakiś ślub, chrzest lub pogrzeb!!

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 16:58:23] • [IP: 108.29.78.**]

latem bangladesz pelen ludzi i redaktor dylematu nie mial

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 16:52:34] • [IP: 37.47.129.***]

Kościoły pozamykać, modlić się można wszędzie.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 16:40:42] • [IP: 37.47.152.**]

Ćwiczyć w domu można, a modlić się już nie ? Kluby fitness i siłownie dawały rezultaty, a w kościele tylko bajek można się nauczyć o wydumanych Adamach i Ewach.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 16:38:21] • [IP: 89.64.47.***]

Do goscia IP 31.0.95. Modlisz się do portretu Lenina, ale uważaj bo zarazisz się syfilisem.Na mózg już zachorowales, więc nie masz szans na uzdrowienie.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 16:12:42] • [IP: 176.221.122.**]

dlaczego księża rozdają komunię gdzie jeden przy drugim klęczy zero odległości a ma być odległość 2m ?. ... podpowiem jak ja to widzę ksiądz stoi w jednym miejscu a parafianie podchodząc do komunii tworzą kolejkę z odległością do 2m. ...wówczas by było widać że jest wzajemna troska o siebie. Zdrowia dla Nas wszystkich życzę

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 16:10:53] • [IP: 37.248.171.**]

W kosciolach, zlobkach i przedszkolach wirusa nie ma ;p

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 16:07:30] • [IP: 5.60.206.***]

Odczyniane gusła w kościele wypędzają covid, a z otumanionych owieczek, oczywiście za sowitym datkiem dla" czarnego"...

Ornitolog • Poniedziałek [22.03.2021, 15:58:22] • [IP: 83.23.230.**]

Do Gościa z 14:28:51}}} Mam nadzieję folksdojczu, że covid szybko cię dopadnie i wyeliminuje. Bo przez takich jak ty ośle, tysiące ludzi teraz umiera lub choruje. Wtedy wystąpisz w teatrze ale niebieskim...

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 15:49:09] • [IP: 185.210.36.***]

Po pytaniu jednego z polskojęzycznych mediów skierowanym do ministra na konferencji prasowej usłyszałem najlepszą chyba odpowiedź, dlaczego rząd nie zmienił reguł wstępu do kosciołów, a jest ona tak prosta i logiczna, że wprawia moim zdaniem w furię zatroskane o katolików Piekło:..."Liczba osób, które na powierzchni 15 m2 mogą być obecne, jest w kościołach identyczna z dopuszczalną liczbą ludzi na 15 m2 w sklepach!"--- Wniosek z tego prosty: kto uważa, że w świeta (chrześcijańskie, gdyby nie chrześcijaństwo, nie byłoby wolnych dni w święta i ferii) musi mieć kilka rodzajów ciast, najrozmaitsze gatunki mięsa, dużo słodyczy, zapasy, alkohol i tak dalej - może chodzić do sklepów dziesiątki razy; a jeśli chrześcijanin przedkłada nad rozmaitość wyżerki np.dwie Msze św. i przez to nie będzie go w sklepach 2 razy, a do kościołów dwa razy zawita - wszystko jest logiczne! NIE MUSISZ IŚĆ DO KOŚCIOŁÓW, więc zatroszcz się o liczbę swoich wizyt w sklepach, może tu coś poprawisz i ubezpieczysz innych od swoich zarazków!

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 15:24:58] • [IP: 31.11.128.***]

ale woda swiecona podobno jest odwirusowana.

Mieszkaniec • Poniedziałek [22.03.2021, 15:24:41] • [IP: 188.146.131.**]

Kościoły powinny być kategorycznie zamknięte albo powinny być surowsze limity wiernych, np. 5 osób na mszy.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 15:24:10] • [IP: 37.47.182.***]

Nie ma przymusu. Nikt nikomu nie nakazuje chodzić do kościoła.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 15:19:39] • [IP: 199.249.230.**]

Mądry nie pójdzie, a ten drugi mądry inaczej po powrocie do domu zmówi 50 zdrowasiek i będzie miał wrażenie, że też jest mondry.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 15:08:07] • [IP: 176.221.123.***]

Niech się dewoty zarażają, zawsze mniej głosów na pis.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 14:37:05] • [IP: 31.0.95.***]

W duzym kosciele jesienia byl Covid ks.Pralat mial i reszta ksiezy wyladowala na kwarantannie

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 14:37:01] • [IP: 31.0.176.***]

NIECH SIĘ DEWOTKI KOŚCIELNE ZARAŻAJĄ -ELEKTORAT PIS WYMRZE I BEDZIE SPOKÓJ.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 14:29:44] • [IP: 178.238.245.**]

Mądry nie pójdzie. to proste.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 14:28:51] • [IP: 31.0.79.***]

Polaczki dalej nie rozumieja ze to teatrzyk dla gojow

Oglądasz 26-48 z 48
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■