POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.03.2021, 23:58:15] • Świnoujście

Wyciągnięto BMW, które wjechało do kanału. To cud, że pasażerowie przeżyli. Zobacz film!

Wyciągnięto BMW, które wjechało do kanału. To cud, że pasażerowie przeżyli. Zobacz film!

fot. Edmund Papski

Kilkanaście minut przed godziną 20:00, służby pracujące na miejscu zdarzenia, gdzie przed godziną 17:00, samochód osobowy z 24-letnim kierowcą oraz 20-letnią pasażerką wjechał do kanału Piastowskiego, rozpoczęły operację wyciągnięcia samochodu z wody. Wrak znajdujący się na głębokości około 7 metrów, zlokalizowali zaangażowani w działania nurkowie z Grupy Nurków Minerów 12. Dywizjonu Trałowców. Gdy wrak został wyciągnięty z wody, słychać było niedowierzanie obserwujących osób - „to cud, że przeżyli".





BMW E46 na świnoujskich tablicach rejestracyjnych zostało zlokalizowane przez nurków z Grupy Nurków Minerów 12. Dywizjonu Trałowców na głębokości około 7 metrów, zaledwie kilka metrów od betonowego nabrzeża.

Wyciągnięto BMW, które wjechało do kanału. To cud, że pasażerowie przeżyli. Zobacz film!

fot. Edmund Papski

Nurkowie zaczepili specjalne liny o zawieszenie pojazdu, które następnie zostały podwieszone pod hak wojskowego dźwigu. Po kilkudziesięciu minutach od zaczepienia lin, samochód został wyciągnięty na brzeg, skąd zabrała go laweta.

Działania służb zakończyły się po godzinie 20:00.

- 15 marca 2021 o godz. 16:39 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Świnoujściu wpłynęło zgłoszenie z WCPR o samochodzie, który przy ul. Karsiborskiej wjechał z nabrzeża do wody.
Dwie osoby wypłynęły o własnych siłach i potrzebowały pomocy medycznej, natomiast pojazd zatonął w Kanale Piastowskim. Do zdarzenia zadysponowano siły PSP, Policji, Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz 8. Flotylli Obrony Wybrzeża i Portu Wojennego Świnoujście. Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na wsparciu ZRM podczas udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. W dalszej kolejności strażacy oświetlili teren działania, a Grupa Nurków – Minerów 8. FOW zlokalizowała pojazd osobowy oraz przeszukała dno w jego pobliżu. Potwierdzono informację o braku dodatkowych poszkodowanych. Pojazd przy pomocy dźwigu z Portu Wojennego Świnoujście wyciągnięto na nabrzeże. Ratownicy dodatkowo przeszukali samochód nie stwierdzając osób w pojeździe i odłączyli akumulator. Na tym działania zakończono i informuje bryg. Tomasz Wojciechowski, KM PSP w Świnoujściu.

- Około godziny 16:40 Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie dotyczące samochodu marki BMW, który miał wpaść do kanału Piastowskiego przy ulicy Karsiborskiej. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zadysponowani zostali funkcjonariusze z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego, którzy przybyli na miejsce jako pierwsi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że osoby podróżujące samochodem osobowym o własnych siłach wyszły z wody i dostały się na nabrzeże. Stróże prawa udzielili 24-letniemu mężczyźnie oraz 20-letniej kobiecie pierwszej pomocy do czasu przyjazdu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Zarówno kierujący, jak i jego pasażerka zostali przewiezieni do Szpitala Miejskiego w Świnoujściu. Pojazd został wydobyty na brzeg. Aktualnie czynności w sprawie prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu - informuje sierż. Kamil Zwierzchowski z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 115, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-115 z 115

Gość • Wtorek [16.03.2021, 05:01:54] • [IP: 31.0.0.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [16.03.2021, 04:16:28] • [IP: 178.238.252.***]

Mam nadzie ze kierowca poniesie koszta całej operacji. Po zbadanie na obecność dragow w organizmie oczywiscie..

Gość • Wtorek [16.03.2021, 04:16:10] • [IP: 178.238.252.***]

Mam nadzie ze kierowca poniesie koszta całej operacji. Po zbadanie na obecność dragon w organizmie oczywiscie..

Gość • Wtorek [16.03.2021, 04:10:45] • [IP: 80.245.176.***]

ciekawe kto za to zapłaci

Gość • Wtorek [16.03.2021, 04:03:56] • [IP: 37.47.146.*]

Napewno na telefonie pasażerka nagrywała popisy draivera.

Gość • Wtorek [16.03.2021, 03:06:20] • [IP: 62.69.253.**]

Podobna na taxi latała.

Gość • Wtorek [16.03.2021, 03:00:15] • [IP: 188.146.130.***]

Miało być bara a wyszło plum

Gość • Wtorek [16.03.2021, 02:45:47] • [IP: 82.132.220.***]

Kierowca gamoń!

Gość • Wtorek [16.03.2021, 01:50:08] • [IP: 37.47.133.**]

kópie te alusy do mojej beemki. Ja se tesz tam drifty robie ale to trzeba umić. Prosze wystawic auto na iswino to sie dogadamy. Jeszcze beda palic gume.

Gość • Wtorek [16.03.2021, 01:28:33] • [IP: 77.252.46.***]

Młodzi mieli fajną przygodę. Będą mieli co wspominać...

Gość • Wtorek [16.03.2021, 00:53:59] • [IP: 62.69.229.**]

Czy będzie z tego nówka nieśmigana?

Gość • Wtorek [16.03.2021, 00:50:54] • [IP: 46.76.86.***]

Czyż by pojawił się nowy jakiś dopalacz? Szczyl musiał coś zaciągnąć no i pokazał jak się powinno jeździć...Co ci ludzie mają w tych pustych kiepałach? 🐲

Gość • Wtorek [16.03.2021, 00:32:11] • [IP: 31.0.124.***]

Czekali aż ich wyciągnął.

Gość • Wtorek [16.03.2021, 00:27:34] • [IP: 94.254.219.**]

Sami o własnych siłach;)

Gość • Wtorek [16.03.2021, 00:19:52] • [IP: 84.213.24.***]

To w końcu jak było, kierowca z pasażerką sami wypłynęli z wraku, czy siedzieli w środku i czekali aż ich wyciągną?

Oglądasz 101-115 z 115
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■