POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.03.2021, 11:34:32] • Polska

Wspieraj z nami prawa kobiet!

Wspieraj z nami prawa kobiet!

fot. Organizator

308 500 złotych! Taką kwotę przekazaliśmy na ochronę praw kobiet z utworzonego przez nas jesienią 2020 Funduszu Praw Kobiet. Dzięki naszym dotacjom 11 organizacji społecznych działających w różnych miejscowościach w Polsce mogło zacząć udzielać wszechstronnej pomocy potrzebującym wsparcia kobietom.

Fundusz Praw Kobiet uruchomiliśmy zaraz po ograniczającym podstawowe prawa kobiet wyroku TK Julii Przyłębskiej. Mogliśmy to zrobić dzięki środkom, jakie udało nam się zgromadzić z darowizn i wpłat 1% podatku za rok 2019. To dzięki Wam – naszym darczyńcom, darczyniom i sojuszniczkom, sojusznikom – możemy dziś wspierać organizacje, które oferują kobietom poradę prawną i psychologiczną, interweniują w sytuacji łamania ich praw, szykanowania i represjonowania za udział w protestach, pomagają w przypadkach przemocy i dyskryminacji. Wiele z tych organizacji to inicjatywy nowe, które nie są w stanie zebrać wystarczających środków potrzebnych na dotarcie z pomocą do potrzebujących. Nasze wsparcie dla nich jest często decydujące.

Do końca kwietnia trwa czas rozliczeń PIT za 2020 rok. Jeśli, tak jak nam, bliska jest Wam troska o ochronę praw człowieka, w tym praw kobiet, przekażcie 1% podatku Fundacji Batorego. Wpiszcie w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 101194.

Z Funduszu Praw Kobiet skorzystały już organizacje m.in. z Poznania, Gdańska, Łodzi, Starogardu Gdańskiego, Zielonej Góry, Złotoryi, Torunia. Liczymy, że dzięki Waszym wpłatom będziemy mogli dotrzeć z pomocą do kolejnych miejscowości, w których kobiety na nią czekają.

Fundusz Praw Kobiet można wesprzeć również darowizną online za pośrednictwem strony do wpłat lub przelewem tradycyjnym na konto bankowe Fundacji Batorego: 74 1030 1016 0000 0000 6145 0029.

Z całego serca dziękujemy za Wasze dotychczasowe wsparcie!

Magdalena Wiejak
Komunikacja i Fundraising


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Poniedziałek [15.03.2021, 12:12:48] • [IP: 81.111.123.***]

Walczę o prawa nienarodzonych kobiet!! Każda kobieta ma prawo do życia!! Nie dla ⚡⚡

Gość • Poniedziałek [15.03.2021, 04:20:06] • [IP: 176.221.123.***]

proponuje walczyc o prawa ludzi a nie jednej wybranej grupy

Oglądasz 1-2 z 2
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■