POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [12.03.2021, 13:40:54] • Polska

„Samorząd pro familia, czyli jaki?”. Debata z udziałem ekspertów i samorządowców

Co zrobić, aby nie zaprzepaścić potencjału w postaci deklaratywnej „chęci posiadania dzieci”? Polityka prorodzinna – wizja twórców czy realizacja realnych potrzeb mieszkańców? Na te i inne ważne pytania odpowiedzą minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Demograficznej Barbara Socha oraz eksperci i samorządowcy podczas debaty „Samorząd pro familia, czyli jaki?”, która odbędzie się już 16 marca o godz. 12.

Debata „Samorząd pro familia, czyli jaki?” to jedno z wydarzeń towarzyszących konkursowi „Samorząd pro familia 2021”. Jego celem jest docenienie samorządów szczególnie wyróżniających się w zakresie realizacji polityki prorodzinnej. Zgłoszenia w konkursie przyjmowane są do końca marca br.
– Podczas debaty, która odbędzie się już 16 marca w godzinach 12-14, wspólnie z Pełnomocnikiem Rządu ds. Polityki Demograficznej, ekspertami, demografami, rodzinami, samorządowcami oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych spróbujemy odpowiedzieć na to ważne pytanie – „Samorząd pro familia, czyli jaki?” – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zachęcając do śledzenia dyskusji, która będzie transmitowana w mediach społecznościowych MRiPS.
Eksperci o polityce prorodzinnej
Debata będzie miała formę hybrydową – część uczestników będzie obecna stacjonarnie, a pozostali połączą się zdalnie.
Wśród uczestników znajdą się minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Demograficznej Barbara Socha, Przewodnicząca Rady Rodziny Dorota Bojemska, a także demograf i ekonomista z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu dr Krzysztof Szwarc.
Udział zdalny potwierdzili natomiast dr Dariusz Cupiał (Tato.Net, Fundacja Cyryla i Metodego), Judyta Kruk (Związek Dużych Rodzin 3+), dr hab. Elżbieta Osewska (Prezes Polskiego Stowarzyszenia Familiologicznego), Lucjusz Nadbereżny (Prezydent Miasta Stalowa Wola) oraz Marcin Witko (Prezydent Miasta Tomaszów Mazowiecki).
W wydarzeniu uczestniczyć będą również online samorządowcy, wojewodowie, pełnomocnicy ds. rodziny, członkowie Rady Rodziny, przedstawiciele organizacji pozarządowych i dziennikarze.
O czym będą dyskutować?
• Czy, i jeśli tak, to jak ratować sytuację demograficzną?
• Czy rodzice dostrzegają działania prorodzinne? Czy ich oczekują?
• Polityka prorodzinna a atrakcyjność miejsca do życia dla rodziny – perspektywa rodziców.
• Co zrobić, aby nie zaprzepaścić potencjału w postaci deklaratywnej „chęci posiadania dzieci”?
• Wszystkie wymiary polityki prorodzinnej – czym polityka prorodzinna różni się od polityki socjalnej?
• Polityka prorodzinna – wizja twórców czy realizacja realnych potrzeb mieszkańców?
Podczas spotkania przedstawione zostaną także dobre praktyki w zakresie polityki prorodzinnej.

Wydarzenie będzie transmitowane w mediach społecznościowych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej:
FB ---> https://www.facebook.com/mripsRP
TT ---> https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL
YT ---> https://www.youtube.com/user/MPiPSRP/
oraz na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej www.gov.pl/rodzina
Informacje o sygnale satelitarnym podamy w późniejszym terminie.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■