Z uwagi na obowiązujące ograniczenia, uroczystość odbyła się w ścisłym reżimie sanitarnym. W obecności pocztu sztandarowego ślubowanie od 8 kobiet i 7 mężczyzn odebrał Komendant MOSG kontradm. SG Andrzej Prokopski. Pogratulował im przyjęcia w szeregi Straży Granicznej, podkreślając, że jest to służba zaszczytna, ale też odpowiedzialna. Wszystkim życzył satysfakcji z nowo obranej drogi życiowej i sukcesów podczas szkolenia, które młodzi funkcjonariusze rozpoczną za kilka dni w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Błogosławieństwa udzielił ks. kmdr ppor. SG Andrzej Szpura, kapelan MOSG, który wcześniej przeprowadził z nimi zajęcia z etyki.
Wszyscy spośród składających dziś ślubowanie przeszli dwuetapowy proces rekrutacji. Najpierw komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów i przeprowadza z chętnymi do służby rozmowę kwalifikacyjną. Kandydaci wysyłani są również na badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne, czyli tzw. wariograf.
W drugim etapie postępowania kwalifikacyjnego trzeba rozwiązać test z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przejść egzamin ze sprawności fizycznej i rozmowę kwalifikacyjną. Po pozytywnym zaliczeniu kandydaci wysyłani są na komisję lekarską, która ustala ich zdolność do służby. Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia nie przekroczyła wieku 35 lat.
Morski Oddział Straży Granicznej planuje w tym roku przyjąć do 60 osób. Wszyscy chętni mogą składać dokumenty w najbliższych miejscu zamieszkania jednostkach Straży Granicznej. Działania związane z naborem prowadzone są w rygorze sanitarnym, który obowiązuje na każdym etapie postępowania. Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów zamieszczone są na stronie internetowej w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG". O naborze można również porozmawiać telefonicznie, dzwoniąc pod nr 58/524 24 24 lub 58/524 21 15.
Fot. A. Kubiak/MOSG
kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak
Rzecznik Prasowy
Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku
Huta stali stalownia i tyle za duzo moniuchów emerytowanych na stołkach zze starymi zasadami mlody nie ma szans wszystko jak sie ma garba to sie da zrobic karierę
I tak te pachoły będą służyć żydowi...
Przysięga w Gdańsku ludzie z Trójmiasta...
Policja Graniczna chodzi w Mundurach Czarnych i Zielonych i nalezy się potem Emerytura Policyjna
Do straży granicznej wymagania jakby generała NATO szukali.Kolesiom z dywizjonu coś się pomyliło.W mieście naszym z fajkami nie potrafią sobie poradzić.Chwalą się ciągle, że kogoś złapali co nielegalnie przebywał w mieście.Boją się przyjąć lepszych od siebie bo się boją o swoje ciepłe posadki.Wielcy headhunterzy, łowcy głów.
Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin
Jeszcze trochę i mundurowi nauczą się szanowac kandydatów do służby.Demografia, emigracja zrobią swoje.Szkoda tylko, że wielu porządnych ludzi nie dostało się do służby, bo jakieś pacany zza biurka wymyślają niepotrzebne wymagania.
Ale sensacja, że straż graniczna do pracy ludzi przyjęła.Chyba brakuje chętnych.Wymagania mają takie jakby chłopaki jechali na międzynarodową wymianę wykwalifikowanych prawdziwych funkcjonariuszy.Ciekawe, który z tych starszych funkcjonariuszy zna jakiś język obcy ? Żarty.Przerost formy.Oby znowu Tesli im nie ukradli z parkingu jak parę lat temu. Nasi obrońcy.
i ci tez będą korumpowani hehe
Chetnych nie ma to kobiety. ...
No właśnie, co to za mundury?
Koszmarna niepoprawnosc, dzielenie na kobiety i mezczyzn !!
Dlaczego Godło Polski wisi na czeskiej siatce maskukacej?? Ten wzór kamuflarzu funkcjonował w Czechosłowacji.Niestać SG na wlasną?? Muszą kupować z demobilu??
Teraz siaraz służyć dla żydopisiorów.
lal praca mazen z narazeniem zycia za 3, 600
Straż Graniczna to Formacja policyjna a po 25 latach pracy należy się Emerytura Policyjna a w Cywilu po 25 latach pracy i Wiek 60 albo 65 lat nalezy się Emerytura ZUS