POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [23.02.2021, 20:04:41] • Świnoujście

Na dzikiej plaży leży trzydzieści martwych kormoranów!

Na dzikiej plaży leży trzydzieści martwych kormoranów!

fot. Mieszkaniec

Niepokojącego odkrycia dokonał jeden z mieszkańców podczas spaceru. Na dzikiej plaży zauważył trzydzieści martwych ptaków!

Na odcinku od latarni do restauracji Prochownia znajduje się kilkadziesiąt kormoranów. Niedawno na łamach portalu publikowaliśmy informację o dwóch sztukach martwych ptaków. Tym razem jeden z mieszkańców alarmuje o znacznej ich ilości.

Na dzikiej plaży leży trzydzieści martwych kormoranów!

fot. iswinoujscie.pl

- Ostatnio czytałem na waszej stronie artykuł o dwóch zdechłych kormoranach leżących na slipie. Dzisiaj byłem z żoną na spacerze i w rejonie dzikiej plaży od białej latarni do wysokości restauracji Prochownia natknęliśmy się na ok.30 zdechłych kormoranów, może to jest sprawa dla sanepidu i zajęliby się tym tematem - napisał mieszkaniec.

Na dzikiej plaży leży trzydzieści martwych kormoranów!

fot. iswinoujscie.pl

Co może być przyczyną tak masowego zdychania kormoranów? Nigdy wcześniej nie odbywało się to aż na taką skalę.

Na dzikiej plaży leży trzydzieści martwych kormoranów!

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Gość • Środa [24.02.2021, 20:13:42] • [IP: 37.47.184.***]

Bedzie więcej ryb te ptaki zjadają kilkanaście ryb dziennie.

Gość • Środa [24.02.2021, 19:52:17] • [IP: 178.238.248.***]

128 Masz racje, ze czlowiek itd, ala zaraz za nim kormoran.Pierwszy raz sie zgadzam ze 122

Gość • Środa [24.02.2021, 17:02:51] • [IP: 31.11.128.***]

122, najwięcej szkod w środowisku naturalnym zrobil i dalej to czyni człowiek. To człowiek jest największym szkodnikiem.

Gość • Środa [24.02.2021, 13:54:09] • [IP: 88.218.255.**]

to jakieś 300kg ryb więcej dziennie

Gość • Środa [24.02.2021, 13:51:11] • [IP: 88.156.131.**]

ZATRUŁY SIE LUDZKIM JADEM.

Gość • Środa [24.02.2021, 13:24:26] • [IP: 94.254.224.***]

i tak ich za dużo jest! drzewa niszczą.

Gość • Środa [24.02.2021, 12:58:37] • [IP: 178.235.147.***]

Dobrze że nie wieloryby...

Gość • Środa [24.02.2021, 12:25:18] • [IP: 176.221.122.***]

Nowa odmiana covida pewnie.

Gość • Środa [24.02.2021, 12:20:33] • [IP: 176.221.123.***]

Do kogo się obecnie można zwrócić w sprawie chorego ptaka. Czy Ośrodek w Warnowie działa? Czy Urząd Miasta zajął się sprawą rehabilitacji dzikich zwierząt?

Gość • Środa [24.02.2021, 12:17:28] • [IP: 46.231.56.***]

nareszcie ptasia grypa przyda się do czegoś

Gość • Środa [24.02.2021, 11:09:02] • [IP: 176.221.122.**]

Szkoda źe nie więcej za mało mroziło, dlaczego szkodniki są pod ochroną. ,

Gość • Środa [24.02.2021, 10:46:16] • [IP: 176.221.113.**]

Trzeba zamknąć cała plażę i dobrze to zbadać.

Gość • Środa [24.02.2021, 10:43:29] • [IP: 85.221.144.***]

Pan" wedkarz" z godziny 9:41:58... Wędkarzy czy tych którzy tylko się niby nimi raczą nazywać ? Bo to że się kupi zezwolenie to nie robi odrazu z Pana wędkarza, szczególnie że Pan panie sąsiedzie nie gardzi okonkiem 10 cm a po Panu stanowisko wygląda jak chlew !!

Gość • Środa [24.02.2021, 10:21:24] • [IP: 185.210.39.***]

Dawno nie doświadczyły takiej zimy i stąd ich smierć

Gość • Środa [24.02.2021, 10:14:23] • [IP: 37.47.141.*]

Ptasia grypa. Plaża będzie zamknięta?

Gość • Środa [24.02.2021, 10:07:02] • [IP: 88.156.206.**]

kormoran jest inwazyjnym szkodnikiem...nie powinien być pod ochrona...jak w takim tempie bedzię się rozmnażał to już za kilka lat nie bedzie narybku i ryb oraz, , wytępi'' nasze ptactwo, które też karmi się rybami, ale nie tak łapczywie i w takiej ilosci...jak kormoran.

Gość • Środa [24.02.2021, 10:00:46] • [IP: 88.218.255.**]

Selekcja naturalna

Gość • Środa [24.02.2021, 09:41:58] • [IP: 5.173.129.***]

To dobrze ok 120kg ryby więcej dziennie dla nas wędkarzy.jest szansa coś złowić.

Gość • Środa [24.02.2021, 08:50:20] • [IP: 188.146.162.**]

Ptasia grypa

Gość • Środa [24.02.2021, 08:42:19] • [IP: 176.221.122.**]

Szaleje nowy wirus ptasiej grypy, nie dotykać trucheł, nie dopuszczać psów. W Rosji wirus już przeszedł na człowieka tak więc może szykuje się nam kolejna epidemia.

Gość • Środa [24.02.2021, 08:27:21] • [IP: 178.238.245.**]

Może to ptasia grypa|?W Pucku padły łabędzie

Gość • Środa [24.02.2021, 08:09:35] • [IP: 185.246.208.***]

Z głodu padły był lód. Tyle

Gość • Środa [24.02.2021, 07:47:33] • [IP: 37.248.159.***]

Jest w Urzędzie naszym WYDZIAŁ OCHRONY SRODOWISKA. Czy nienależy do obowiąsków dopilnowania zbadania kilku sztuk padnietych i w porozumieniu z Sanepidem podjęcie stosownych dzialań z utylizacją wlącznie. Czekają az lisy i jenoty to zrobią i zamkną sprawę.

Gość • Środa [24.02.2021, 07:26:43] • [IP: 88.151.229.***]

I poco aferę rozkręcacie z kormoranami i tak mamy ich za dużo !! Słabe okazy poprosyu padają 😂🤣😂🤣

Gość • Środa [24.02.2021, 07:20:21] • [IP: 37.248.153.***]

Szkodniki. Sa ich dziesiątki tysięcy. Jest ich więcej niż mew.

Oglądasz 1-25 z 56
■ W województwach północnych oraz lokalnie na obszarze kraju w godzinach porannych prognozowane są mgły ograniczające widzialność poniżej 200-400 m, lolanie osadzajądze szadź ■ Kosmiczna czerwona kanapa za 40.000 zł… w pływalni przyszkolnej. Otwarcie Uznam Areny, a szczególnie pływalni odbyło się z pompą. Były okolicznościowe przemówienia władzy, poczęstunek, no i wizytacja obiektu. A tam cuda design’u. Wszystkim w oczy rzuciła się stosunkowo niewielka, ale za to czerwona kanapa, bardzo nowoczesna kształtem i bardzo niefunkcjonalna jak na hol pływalni. Wybudowanej przecież przede wszystkim dla dzieci szkolnych. Okazuje się, że to „Sofa Moon” kupiona przez miasto w ramach wyposażenia Uznam Areny. Kosztowała bagatela…. 40.000 zł. (nie wiadomo tylko czy netto czy brutto). B&B Italia Sofa Moon System od 58549 PLN 3fstudio.com.pl/sofy/bb-italia-sofa-moon-system# Zadaliśmy w czwartek szczegółowe pytania do rzecznika prezydenta miasta, czekamy na odpowiedź. Bo wieść gminna niesie, że to nie koniec kosmicznych cen i wyposażenia tego miejsca. C.D.N…… ■ Biznes się zwija. 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w CEIDG. To obraz sytuacji świnoujskich przedsiębiorców w minionym roku. Jest źle, a to raczej statystyki niepełne. W ubiegłym roku do świnoujskiego Urzędu Miasta wpłynęły wnioski dotyczące 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Te statystyki mogą być jednak niepełne ■ Czytelnik: Tiry rozjadą Warszów. Wraca komunikacyjny koszmar kierowców. Po raz kolejny na Warszowie mieliśmy komunikacyjny armagedonem. Mieszkańcy Świnoujścia musieli liczyć się z tym, że ich powrót do domu we wtorkowy wieczór był utrudniony. Wszystko za sprawą ogromnych kolejek, które tworzyły się na wjeździe do miasta. Kilkumetrowy sznur samochodów ciężarowych to jednak żadna nowość. Za każdym razem wszystko wygląda podobnie, gdy promy do Szwecji ze względu na panujące warunki atmosferyczne nie wypływają tylko zostają w porcie. Kierowcy znają już ten scenariusz na pamięć. Za każdym razem jednak tego typu sytuacje wywołują u nich podobną złość i frustrację. Samochody ciężarowe stoją do dzisiaj (10.02.2021) na ulicy i bardzo utrudniają ruch. ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■