POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [25.04.2021, 07:43:06] • Świnoujście

Firma z Poznania zajmie się konserwacją i eksploatacją 11 świnoujskich fontann

Firma z Poznania zajmie się konserwacją i eksploatacją 11 świnoujskich fontann

fot. Sławomir Ryfczyński

Eksploatacją i konserwacją fontann miejskich w Świnoujściu, od 2021 do 2023 roku zajmie się firma z Poznania. Firma Katarzyna Zasieczna C4Y z siedzibą w Poznaniu przy ulicy Poprzecznej 9 przedstawiła najkorzystniejszą ofertę cenową. Miasto za oferowane przez nią usługi zapłaci prawie 230 tysięcy złotych brutto. Firma zobowiązała się, że w ciągu 30 minut będzie reagowała na zgłoszenie, a w ciągu 3 dni usunie awarię.

Zawarta umowa dotyczyć ma czynności eksploatacyjnych na 11 świnoujskich fontannach:

Fontanna wielorzędowa, zlokalizowana na promenadzie nadmorskiej przy ul. Uzdrowiskowej na wysokości skrzyżowania z ul. Trentowskiego, fontanna „Muszla”, zlokalizowana na promenadzie nadmorskiej przy ul. Uzdrowiskowej, na przedłużeniu ul. Cieszkowskiego, fontanna „Kładka”, zlokalizowana przy wejściu na plażę, na przedłużeniu ul. Gierczak, fontanna „Zegar” zlokalizowana na Promenadzie Historycznej przy skrzyżowaniu ul. Żeromskiego z ul. Prusa, fontanna „Kula”, zlokalizowana przy skrzyżowaniu ul. Słowackiego z ul. Matejki, fontanna zlokalizowana w Parku Zdrojowym, po prawej stronie Placu Chrobrego, fontanna zlokalizowana w Parku Zdrojowym, po lewej stronie Placu Chrobrego, fontanna „Źródełko” zlokalizowana w Parku Zdrojowym na Placu Centralnym, fontanna wielorzędowa wraz z ciekiem wodnym, zlokalizowane na Placu Wolności, fontanna „Śruba”, zlokalizowana na skwerze przy zbiegu ul. Piastowskiej i ul. Piłsudskiego, oraz fontanna pływająca, zlokalizowana na zbiorniku wodnym przy ul. Jachtowej w Parku Zdrojowym.

Jaki zakres zadań obsługi fontann będzie realizowała firma z Poznania?

W dużej mierze będą następujące działania: W dużej mierze będą to następujące działania: utrzymanie w stałej sprawności technicznej oraz utrzymanie wartości estetycznej
obiektów fontann, w zakresie przewidzianym dla sezonu jesienno-zimowego, kontrola wizualna obiektu i urządzeń fontanny, odczytanie i wpisanie do dziennika eksploatacji stanów liczników energii elektrycznej i wody – raz na tydzień, 4 razy w
miesiącu; złożenie raportu z kontroli za pośrednictwem sms na nr telefonu wskazany w umowie – codziennie do godz. 9:00, analiza odczytanych stanów liczników i podjęcie działań kontrolnych instalacji elektrycznej i/lub wodociągowej – raz na tydzień – 4 razy w miesiącu kontrola prawidłowości działania wentylacji komory fontanny oraz urządzeń odwadniających (rząpie) – raz na tydzień, 4 razy w miesiącu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Poniedziałek [26.04.2021, 13:59:18] • [IP: 78.10.206.*]

To nie są fontanny, tylko wodotryski. Fontanny, to są przy pałacach.

loloipop • Poniedziałek [26.04.2021, 06:42:09] • [IP: 178.238.245.***]

CIEKAWA SPRAWA !! Ja z Poznania TY z Poznania i jest bania a kto konkretnie jest z Poznainia, kazdy wie !!Oni jednak musza sie znac na fontannach !!

Gość • Poniedziałek [26.04.2021, 03:43:35] • [IP: 178.238.250.**]

A w Świnoujściu nie ma nikogo co nie na sikawkach zna? Czy zewnętrzni dlatego bo łatwiej nie dogadać?wemą kasę i znikną?hahahah dobre dobre... stary numer, przetargi... a tam kruczek w malutkich detalach... tak jak większość handlujących na promenadzie spoza miasta? po co mają podatki zostać w mieście? po co lokalni mają zarobić? ta sama zasada... bierz, daj, znikaj...

Bartosz • Niedziela [25.04.2021, 21:55:38] • [IP: 176.221.123.***]

Może zamiast wody będzie leciał Lech, w końcu do niczego innego to 'piwo' się nie nadaje! :D

Gość • Niedziela [25.04.2021, 18:38:32] • [IP: 188.146.161.**]

Czy do przetargu zgłosiła się jakaś firma z naszego miasta?

Gość • Niedziela [25.04.2021, 18:04:50] • [IP: 5.173.140.***]

Okokok.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 16:29:14] • [IP: 176.221.123.***]

Ja bym chciał, żeby odmalowali ławki na placu Wolności.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 15:04:00] • [IP: 80.149.82.***]

Ciekawe, główny operator z Poznania a obsługa techniczna ze Świnoujścia. Napisał to ktoś kto zna temat. Więc co takiego robi operator z Poznania czego nie zrobi OSIR ? Telefon odbierze każdy i zleci wykonanie usługi zewnętrznej firmie więc czy potrzebny jest nam pośrednik za niemałe pieniądze ? Może redakcja dowie się kto fizycznie (jaka firma) obsługuje fontanny i za jakie pieniądze bo kto odbiera telefony i inkasuje prowizję za pośrednictwo już wiemy. Może OSIR mógłby jednak odbierać te fontannowe telefony nawet kosztem zatrudnienia dodatkowego pracownika do tego arcy trudnego zadania.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 14:37:03] • [IP: 164.127.52.***]

08:02:25] • [IP: 37.47.157.***] Może zagrozić na przykład stałą impotencją fontann, że nie będą wytryskiwały...

Gość • Niedziela [25.04.2021, 13:26:57] • [IP: 5.173.140.***]

Z pyrkowa będą dojerzadzac do nas na konserwację? A tak na codzien to nawet nikt gówna nie posprząta przy fontannie? Czasami sam mam ochote naprawić te płytki i deski na placu wolnosci.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 13:18:16] • [IP: 62.69.254.***]

Coś z tego Pozna brzydko pachnie, zobaczymy czy zacznie śmierdzieć

Gość • Niedziela [25.04.2021, 12:12:45] • [IP: 185.220.102.***]

Można tylko popisać, a firmy z Poznania będą i tak dostawać zlecenia. Spółka rodzinna prosperuje dobrze. Bo przecież rodzina jest najważniejsza.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 10:35:53] • [IP: 62.69.229.**]

W 30 minut odbierze telefon, w 3 dni wyśle pracownika do Świnoujścia, ten następnie w ciągu 7 dni zamówi niezbędne podzespoły a naprawa będzie w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Szkoda, że firma nie jest z Australii. Adres tej firmy jako żywo przypomina ulicę Pokątną z Harego Potera. Czyżby firma zamierzała czarować?

Gość • Niedziela [25.04.2021, 10:21:00] • [IP: 2.106.93.**]

To się w pale nie mieści - jak mówił nasz były prezydent...

Gość • Niedziela [25.04.2021, 10:02:27] • [IP: 88.156.206.**]

Wszystkie firmy z Poznania...

Gość • Niedziela [25.04.2021, 09:58:57] • [IP: 188.146.128.***]

Znowu te PYRY?! Nie cierpię poznaniaków tak samo jak świnoujścia!! 🤮

Gość • Niedziela [25.04.2021, 09:52:27] • [IP: 80.149.82.***]

tak tak Pani będzie przyjeżdżać ze swojej firmy zarejestrowanej w ładnym domku na osiedlu willowym w Poznaniu i to wszystko robić :) będzie to działać jak ta firma do odśnieżania czyli do pierwszego opadu śniegu w tym przypadku do pierwszej awarii albo do momentu kiedy ktoś zorientuje się że przesyłane SMS-em odczyty liczników są szacunkowe. Kto pozwala na takie jaja ?

Gość • Niedziela [25.04.2021, 09:48:45] • [IP: 83.21.106.***]

Mieszkańcom bardziej potrzebne są parkingi darmowe niż fontanny. Zastanawia też, kto nastręcza firmy z Poznania na interesy w Świnoujściu. Jest to pytanie - jak w MILIONERACH - można korzystać z pomocy przyjaciela za 10 punktów. Większość zna odpowiedź.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 09:46:25] • [IP: 176.221.123.***]

Czy efekty będą takie jak odśnieżanie przez firmę zenStargardu ?

Gość • Niedziela [25.04.2021, 09:46:05] • [IP: 213.205.192.***]

skandal swinouska kasa z podatkow mieszkancow do Pznania

Gość • Niedziela [25.04.2021, 09:44:57] • [IP: 178.238.252.**]

A JAK NIE TO CO?

Gość • Niedziela [25.04.2021, 09:40:41] • [IP: 37.248.222.***]

I ZNOWU POZNAŃ? Już raz byli, i wielka kicha.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 09:21:29] • [IP: 37.47.187.**]

Juz firma ze Stargardu odśnieżała. Naprawdę ci de.. nie uczą się na własnych błędach??

Gość • Niedziela [25.04.2021, 09:15:16] • [IP: 192.95.4.***]

Firma z Poznania od córeczki" Gumolepa".

Gość • Niedziela [25.04.2021, 08:52:54] • [IP: 188.146.165.**]

Źle to widzę.

Oglądasz 1-25 z 29
■ Urząd miasta Swinoujście z Prezydentem Januszem Żmurkiewiczem i grupą organizatorów zaprasza na coroczne spotkanie byłych pracowników PPDiUR ODRA 18 czerwiec 2021r Fort Anioła godz 16.00 za komitet organizacyjny st.mech. Wojciech Nitkowski ■
■ Miejscami na linii frontu atmosferycznego spodziewane są lokalne burze z intensywnymi opadami deszczu o wydajności do 10-30 mm w czasie trwania zjawiska połączone z porywami wiatru o prędkości do 40-60 km/h. ■ Czy Świnoujście płaci kary za przekroczenia dopuszczonych dla miasta limitów wodnych? Czy mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą się obawiać, że w mieście zabraknie wody? Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu zapytaliśmy o koszty dwóch inwestycji: budowę ujęcia słonawej wody i stacji uzdatniania wody w Świnoujściu. Interesowało nas m. in. z czego wynika 50-procentowa różnica w oszacowaniu wartości zamówienia w stosunku do stawek uzyskanych w wyniku rozeznania rynku. ■ Bez zmian pozostaje jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kinach, teatrach, a także w kościołach ■ Krajowa Administracja Skarbowa w Szczecinie opublikowała wstępne podsumowanie akcji PIT 2020. Mimo pandemii koronawirusa niektórym przedsiębiorcom powodzi się nad wyraz dobrze. Ilość osób deklarujących przychód / dochód na poziomie powyżej miliona złotych jest wyższa o 166 osób w stosunku do roku 2020. To dobra wiadomość, bo wielu analityków spodziewało się sytuacji sprzed ponad dekady, gdy jeden raz w historii zmniejszyła się liczba milionerów – to czas wielkiego kryzysu gospodarczego ■ Na Placu Słowiańskim doszło do makabrycznego zdarzenia - palił się człowiek! Teraz przebywa w szpitalu miejskim, jego stan wymaga intubacji. Co mogło doprowadzić do tak strasznego wydarzenia? Sprawę bada policja. Bezdomny mężczyzna, wraz z dwoma towarzyszami, siedział na jednej z ławek na Placu Słowiańskim. Około godziny 19.30 ktoś zauważył, że ten człowiek płonie! Paliła się odzież na górnej części jego tułowia. Mężczyzna miał jeszcze na tyle siły, by dojść w rejony apteki znajdującej się przy placu. Stamtąd został zabrany przez pogotowie. W chwili obecnej poparzony mężczyzna przebywa na oddziale w szpitalu miejskim, jego stan wymaga intubacji. Na miejscu pracuje teraz grupa policyjna, która bada okoliczności podpalenia, rozmawia ze świadkami i zbiera informacje, które pozwolą wyjaśnić, dlaczego doszło do tak strasznego zdarzenia ■ Na urzędowej stronie miasta pojawiło się zaproszenie skierowane do mieszkańców Świnoujścia, o wyrażenia opinii i pomysłów dotyczących nowego oblicza starego wysypiska śmieci przy ul. Karsiborskiej. To tam obecnie składowany jest urobek z budowanego tunelu pod Świną, zwiększając ciężar wysypiska, co w konsekwencji może spowodować śmiertelne zagrożenie dla czystości pobliskiego ujęcia wody. Zgoda na takie rozwiązanie to igranie ze zdrowym rozsądkiem i trudne do uniknięcia pytanie, dlaczego wykonawca tunelu sam nie rozwiąże problemu urobku, nie obciążając nim naszego miasta? ■ Łza się kręci w oku na ten widok! We wtorek dok świnoujskiej MSR odpłynął do Szczecina. Zobacz film! ■ Matka chłopca odnaleziona. Kilkanaście minut przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zauważyli chłopczyka błąkającego się przy ulicy Hetmańskiej. Chłopiec wie, że ma 4 lata, jednak nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie ■ Dla Niemców nie jesteśmy już krajem wysokiego ryzyka. Są nowe regulacje dla podróżnych Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym od niedzieli, 9 maja do naszych niemieckich sąsiadów wjedziemy bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy ■ Mimo kilkudniowego przestoju na początku kwietnia. Wyspiarka na szczęście drąży i nie ogląda się za siebie. Mamy już 330 metrów tunelu! ■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Prawdziwy horror rozegrał się w czwartek, około godziny 1:00 w nocy w bloku przy ulicy Steyera 15 w Świnoujściu. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, w trakcie której jeden z mężczyzn został ugodzony ostrym narzędziem w klatkę piersiową. 36 – latek nie żyje. Jak udało nam się ustalić policja zatrzymała już sprawcę. Na miejscu przez całą noc do rana pracowali policjanci, którzy zbierali materiały dowodowe i oględziny miejsca zdarzenia. ■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■