POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [22.02.2021, 18:15:47] • zachodniopomorskie

Jest pięknie, ale… paskudnie. Czy to się zmieni?

Jest pięknie, ale… paskudnie. Czy to się zmieni?

fot. Andrzej Ryfczyński

Choć niemal wszędzie mamy już gaz, albo jest on w pobliżu, to nadal jesteśmy mentalnie w dawnej epoce. Czasami w naszym otoczeniu jest naprawdę malowniczo. Niestety… śmierdzi spalinami.

Każdy poranek jest wcześniejszy, każdy dzień jest dłuższy. Mroczne dni przełomu jesieni i zimy odchodzą. Kiedy otwieram oczy i wstaję, spoglądam za okno. Cieszę się każdym dniem. Jednak nie zawsze jest fajnie.

Czasami jest malowniczo, ale śmierdzi spalinami. No cóż, pomimo że niemal wszędzie mamy już gaz, albo jest on w pobliżu, to jednak mentalnie jesteśmy w dawnej złej epoce.

Kiedy budynek dobrze ocieplimy, można ogrzewać go na wiele ekologicznych sposobów, choćby już nie tak drogą pompą ciepła. Niestety, nasza ekologiczna świadomość jest na bardzo niskim poziomie. Mamy wszystkich w nosie. Takie jest nasze zachowanie i takie mamy charaktery. Kiedy to się zmieni?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 57, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 57

Gość • Piątek [26.02.2021, 00:14:20] • [IP: 176.221.123.***]

A kiedy kotłownia miejka przestawi się na gaz szanowna redakcjo ? Może jakiś konstuktywny artykuł na ten temat ? Może coś o pyłach dymnicowych kotłowni miejskiej? itp.

Gość • Czwartek [25.02.2021, 14:26:45] • [IP: 109.241.63.**]

"A gaz nie jest droższy od węgla"- Emerytura średnia 1300 zł, ogrzewanie węglem - tona- 700 zł, ogrzewanie gazem ok. 2.000 zł. Za jeden miesiąc. Weź i płać sam za taką ekologię!

Gość • Środa [24.02.2021, 21:36:20] • [IP: 89.151.32.**]

ulica małopolska pierwszy stary dom po prawej stronie.

Gość • Środa [24.02.2021, 20:10:18] • [IP: 77.252.46.**]

Kiedy ktoś spisze wszystkie kopciuchy w miescie?? jest ich masa! Np. syf na Matejki w starych kamienicach. Nie wiem czym tam palą, ale nikogo to nie obchodzi. Okna nie mozna otworzyc zima, zeby przewietrzyc! A ci smierdziele smrodza tak non stop! zajmie sie ktos tym??

GośćVi • Środa [24.02.2021, 16:49:26] • [IP: 178.238.247.**]

Gościu z 11:39. Jesteś zaczadzony od swoich przyjaciół. Wiele ulic już dawno ma doprowadzony gaz pod same ściany budynków. Tak jest choćby na całym Warszowie. Powód zatruwania ludzi jest prosty. Są to kanalie, które powinny płacić podatek za nie używanie gazu do ogrzania swoich mieszkań. A gaz nie jest droższy od węgla. Opalałem koksem, wychodziło drożej. Nie wspomnę o przykrych dodatkach... popiół, kurz itp. powtórzę. Są to kanalie. Mandat 5000 zł. i problem znika. W Niemczech tak jest. Oni nie mają problemu z bestiami.

Gość • Środa [24.02.2021, 11:39:55] • [IP: 109.241.63.**]

Ludzie mają prawo do ciepła na jakie ich stać, a jeśli miasto nie doprowadza instalacji PEC do budynków w trakcie remontów ulic - to z pretensjami proszę do miasta. A potem do przeklętych ekologów i lewaków, których to haracze tworzą szaloną cenę za ogrzewanie gazowe. Nikt o zdrowych zmysłach nie paliłby węglem, koksem, robił sobie problem z popiołem, dymem, czyszczeniem popielników - gdyby mógł mieć ogrzewanie gazowe i byłoby go na nie zwyczajnie stać, lub tanie ogrzewanie z miasta. Chcecie mieć czyste powietrze - to brać za wsiarz urzędników miejskich odpowiedzialnych za brak doprowadzenia ogrzewania z PEC do budynków -i tego radnego co sobie wymyślił latającą zabawkę nad głowami, dzięki której ma się nam niby polepszyć powietrze w mieście!@

Gość • Środa [24.02.2021, 09:01:29] • [IP: 176.221.122.**]

Czy to się zmieni?... wystarczy nauczyć ludzi (uświadomić im) że istnieje coś takiego jak 'palenie węgla od góry". Tego można nauczyć nawet starego człowieka palącego węglem od dziesiątek lat.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 20:35:56] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Wtorek [23.02.2021, 18:20:47] • [IP: 87.78.246.***] W czym problem, to Jechowi swojego Papierza wybieraja ? Jesteś geniuszem... szkoły podstawowej... klasy trzeciej. Nauczycielka płakała jak ciebie (sorki, że nie z dużej litery-nie zasługujesz na to) nauczała języka polskiego.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 18:20:47] • [IP: 87.78.246.***]

W czym problem, to Jechowi swojego Papierza wybieraja ?

Gość • Wtorek [23.02.2021, 15:38:58] • [IP: 37.47.174.***]

SOWA Tu nad miastem rzeki Świny Lata sowa, nie rób miny Fruwa sobie nad dachami Takie pluskwy teraz mamy. Ponoć szuka sobie karmy Bo w urzędzie budżet marny A co jeszcze ma w zamiarach Nie wiadomo, lecz się stara. Do obsługi ma trzech ludzi A energii nie ostudzisz Lata sobie nad dachami A dokarmia spalinami. By dopełnić w sztuki farsie Wygląd, łazik jak na marsie Wszystko widzi, wszystko słyszy Wraca świat znów towarzyszy. A najbardziej to dziś trwoży Jak ten ptaszek się rozmnoży I dopiero jak te sówki Zajrzą nawet nam w tenisówki! Rada, niech ta sowa pędem Tak powisi nad urzędem Nagra dach po fundamenty Może tam to są przekręty.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 15:36:38] • [IP: 37.47.174.***]

tak jest

Gość • Wtorek [23.02.2021, 14:40:24] • [IP: 176.221.116.***]

Kiedy to się zmieni ? Pytanie bez odpowiedzi. Od tylu już lat temat ten jest cyklicznie poruszany i nic się nie zmienia. A nasze władze mają się bardzo dobrze i udają, że problemu nie widać i nie czuć.

GośćVI • Wtorek [23.02.2021, 14:01:24] • [IP: 178.238.247.**]

Ulica Modrzejewska od lat zatruwana jest dymem przez tych samych cwaniaków. Na samym początku ulicy od strony Sosnowej, niejaki Pan Zygmund. pali najtańszym miałem węglowym z Portu. Sąsiaduję z nim Wielki Jarosław, pali co mu pijaki i sam zwiezie (rozbiórkowe deski z papą, lepikiem, płyty meblowe, panele podłogowe) itp. I został trzeci Wielki, bardziej w środku ulicy - Wielki Michał. Ten natomiast pali wszystkie plastikowe butelki. Ten gostek pali wieczorami. Straż miejska była u nich wielokrotnie. Efekty. Trują nas nadal.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 10:00:48] • [IP: 195.246.216.***]

Przejedźcie się po południu Łunowem, ulicą Odrzańską (po przechodzić się nie radzę..) - uwędzić się można dymem z" kopciuchów". Zwłaszcza początek od ronda - 1 dom po prawej wędzi z niskiego komina z tyłu, potem dalej nie jest wcale lepiej.. za sklepem jak rozpalą w piecu to przejść się nie da... Ludzie, macie dostępny gaz, piece z filtrami, nawet dofinansowanie na to! Czym wy tam tak kopcicie?!!

Gość • Wtorek [23.02.2021, 09:31:03] • [IP: 37.47.169.***]

miasto bogate a na gaz przy ul.odrowcow nie ma a ma byc remontowana ul grunwaldzka i tez bez planow gazowych

Gość • Wtorek [23.02.2021, 09:25:38] • [IP: 176.221.123.***]

Dym wam przeszkadza a solą sypiecie ulicę, chodniki. Jeździcie samochodami zwłaszcza dislami które ciągną za sobą czarny cuchnący dym. Wszystko wam przeszkadza u innych ale sami nawet nie potraficie posegregować swoich śmieci.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 09:13:44] • [IP: 31.0.92.***]

Bogacze tego nie czynią bo nie muszą.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 08:59:04] • [IP: 77.112.193.***]

ZGM niech najpierw wymieni piece średniowieczne w swoich zasobach. Centrum miasta a z kominów dym bo ludzie mają piece kaflowe w mieszkaniach, porażka jakaś

Najnowszy Cejrowski: • Wtorek [23.02.2021, 08:53:14] • [IP: 164.127.83.***]

Teksas doprowadził się do sytuacji, w której z powodu „zielonej” energii giną ludzie. Zamarzają w domach, bo zamarzły „zielone” wiatraki, a wszystko w amerykańskim domu, z piecem włącznie, wymaga elektryczności. Bez prądu nie zadziała piec na gaz, na ropę, na pelet ani, klasyczna w Ameryce, pompa AC, która latem chłodzi, a zimą ma grzać. Bez prądu to wszystko nie działa. Ja mam kominek i własne drewno (w PL i w USA), ale większość populacji nie stać na takie fanaberie. Większość z nas polega na dostawach prądu, które pozwalają uruchomić domowy piec lub zapewniają ciepły kaloryfer zasilany z elektrociepłowni. „Elektro” – słowo kluczowe. Dlatego elektryczność nie może być zależna od klimatu! W naszej cywilizacji i przy naszej obecnej technologii elektryczność musi być zawsze dostępna, czyli nie może być NIGDY zależna od klimatu i pogody.Brak prądu zabił wiele osób, a ponad połowę gospodarstw domowych cofnął do poziomu 3.Świata.Ludzie siedzą w domach i grzeją się w salonie za pomocą ogrodowego grilla.(Do Rzeczy)

Gość • Wtorek [23.02.2021, 08:20:07] • [IP: 164.127.83.***]

20:54:08] • [IP: 176.221.122.**] Akurat tu jest fotografia z Lubina lub obrzeży Wapnicy, ale główny komin miejski w" tym miasteczku" (Świnoujściu?) ma filtry oraz wysokość ok.10-15 razy większą niż kominy w pełnej domków dzielnicy na pd.-zachód od ul.Markiewicza, w której to dzielnicy jest niska emisja.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 07:25:11] • [IP: 83.1.102.***]

moglismy miec najtanszy gaz w polsce zLNG ale zabraklo czasu? developerzy wazniejsi

Gość • Wtorek [23.02.2021, 05:09:50] • [IP: 176.221.123.***]

ludzie nie maja pieniedzy na opal i pala wszystkim.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 00:57:46] • [IP: 188.146.131.***]

Dym z kominow wam przeszkadza a niech wam leci na okna !

Gość • Wtorek [23.02.2021, 00:37:37] • [IP: 176.221.123.***]

palą meblami spod smietnika, jeżdzą i zabieraja meble i sprzedaja za 50 zl