POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [26.01.2021, 14:00:16] • Świnoujście

Kiedy nowy basen dla mieszkańców? Pokazujemy władzom miasta jak mógłby wyglądać

Kiedy nowy basen dla mieszkańców? Pokazujemy władzom miasta jak mógłby wyglądać

autor: .shock (fot. stock.adobe.com/pl )

Przyszkolny basen przy ulicy Grodzkiej, jest już gotowy. O ile udało się tam uniknąć błędów które zdarzają się przy miejskich inwestycjach, dzieci i młodzież szkolna będą miały tam zajęcia wychowania fizycznego. Szkoda że trwało to tak długo zanim, to co typowe dla szkół w innych miastach, pojawiło się w Świnoujściu. Pytamy się jednak kiedy władze miasta wybudują rekreacyjny basen dla pozostałych mieszkańców miasta? Taki z dużym parkingiem, strefą wypoczynku i rekreacji, i pełnowymiarowym basenem z którego mogliby korzystać również turyści. Bo przyszkolny basen przy ulicy Grodzkiej nie ma ani dużego parkingu ani 50 metrowej „olimpijskiej” niecki pływackiej. Szkołom jednak taki obiekt musi wystarczyć i nawet bezmyślna i pompatyczna nazwa Uznam Arena nie będzie tak bardzo przeszkadzać.

Koszt całej inwestycji to: „42 mln złotych brutto (razem z zagospodarowaniem terenu wokół oraz budową drugiego wielofunkcyjnego boiska na zewnątrz obiektu).
Inwestor: Gmina Miasto Świnoujście. Dofinansowanie inwestycji ze środków zewnętrznych – Ministerstwo Sportu 4,5 mln złotych do budowy basenu”, według danych BIK Urzędu Miasta Świnoujście.

Kiedy nowy basen dla mieszkańców? Pokazujemy władzom miasta jak mógłby wyglądać

Nowo otwarty świnoujski basen przy szkole(fot. Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych )

42 miliony to bardzo duża suma i można się obawiać że w dzisiejszej sytuacji kiedy budżet Świnoujścia znika w dwóch „czarnych dziurach” czyli Promenadzie i Tunelu, nowego basenu dla mieszkańców możemy się długo nie doczekać. Tym bardziej więc szkoda że nie dopilnowano aby basen w nowym kompleksie był „olimpijski”. Dla porównania pokazujemy dwa zdjęcia: tytułowe pokazujące jak mógłby wyglądać basen miejski i drugie zdjęcie otrzymane od Urzędu Miejskiego, pokazujące nieckę nowo wybudowanego basenu w Świnoujściu.

Pojawia się też pytanie co z nadmorską działką po starym basenie? Podobno ma powstać tam kolejny apartamentowiec. Jednak zdaniem redakcji ta działka po starym basenie powinna dalej służyć mieszkańcom miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 88, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 88

Gość • Niedziela [07.02.2021, 21:29:06] • [IP: 178.238.251.***]

Po starym basenie powstaną dwie 33 piętrowe wieże, jak w Międzyzdrojach.

Pingu • Piątek [05.02.2021, 09:58:06] • [IP: 176.221.122.**]

Basen fajna sprawa.Proszę wyjść na miasto i zapytać mieszkańców / mieszkańców- nie odwiedzających czy turystów/ilu z nich było na basenie w ciągu ostatnich 25 lat.A jak usłyszycie odpowiedź to wtedy proszę się zastanowić czy wydawanie 40 mln zł na takie inwestycje to dobro mieszkańców czy dobro hotelarzy którzy taką" atrakcję"wpisują w reklamy.Ale co tam, trzeba się przypodobać lobby hotelowemu, może dadzą nowy apartament w użytkowanie !!W mieście jest niedobór wody, jej jakość to" temat -rzeka" a tutaj mowa o baseniku!! Wielcy znawcy rozrywki - jak dom budujecie to też zaczynacie od basenu czy najpierw myślicie, żeby mieć wodę w kranach zdatną do picia??

Gość • Środa [03.02.2021, 02:18:44] • [IP: 62.69.252.***]

cowit to ci sie skonczy na cmentarzuztakim udzielaniem pomocyw swinoujsciuludziom ani karetek anidobrych lekarzy badania robic w szczecinie wszystko prywatnie aim sie marza saneczki aklapsydr coraz wiecej

Gość • Niedziela [31.01.2021, 14:28:21] • [IP: 185.210.37.***]

Nazwę to naprawdę trzeba zmienić. Nie dość, że pompatyczna to niegramatyczna. Ach, no chyba że wg reguł gramatyki angielskiej - to tak. Ale czy nie mamy swojego pięknego języka?? Po polsku powinno być" Arena Uznam". A najlepiej to po prostu" Pływalnia miejska", zwyczajnie i normalnie.

Gość • Czwartek [28.01.2021, 21:50:40] • [IP: 185.210.39.**]

Mój kolega Rympalek, zgłosić chciałby propozycje aby basen był pod patronatem Jarosława Kaczyńskiego. Wielkiego miecznika znienawidzonego przez naród.

Gość • Czwartek [28.01.2021, 21:16:04] • [IP: 46.134.173.**]

Gość • Czwartek [28.01.2021, 17:31:58] • [IP: 176.221.123.***]

Akurat Kołobrzeg to jest większy od Świnoujścia.

gpk • Czwartek [28.01.2021, 17:03:47] • [IP: 176.221.123.**]

Nikt lub prawie nikt z basenów nie korzysta !! Frekwencja do d..., basen mają utrzymywać korzystający nie My !!

Gość • Czwartek [28.01.2021, 00:21:52] • [IP: 176.221.123.***]

Basen" przyszkolny", a to śmieszne. To ciekawe, bo nowy basen na Gdyńskiej ma taką samą długość niecki jak ten stary na Żeromskiego, po za tym jest o 2, 5 razy szerszy do tego starego. Ma również o jeden tor więcej. A na miejskim starym też nie było szkółek pływackich? Były i to jak najbardziej. Nowy basen ma być udostępniony również dla mieszkańców miasta. Gdyby tak nie było, to nie zamykali by basenu na promenadzie na stałe. Fakt, faktem, przydałaby się jeszcze jedna pływalnia. Ja proponuje takową na Warszowie, aby mieszkańcy przwobrzeża, którzy chcieli by popływać, nie musieli zaiwaniać na prom. A propo nowej pływalni to nie mogę się doczekać jak ją otworzą. Skoro Osir będzie zarządzał pływalnią to wydaje mi się, że ceny też nie powinny być z kosmosu. Na starej pływalni była to cena około 10 zł za godzinę. A co do działki po starym basenie to w planie zagospodarowania przestrzennego, działka ma przeznaczenie na obiekt rekreacyjny, sportowy. Tak wiec żadny apartament jak na razie nie stanie. Pozdrawiam!

Gość • Środa [27.01.2021, 23:56:56] • [IP: 176.221.123.***]

42 miliony za taki basen to min 10 mln łapówek, pytanie kto je dostal?

Gość • Środa [27.01.2021, 19:10:04] • [IP: 176.221.123.**]

Taki duży obiekt dla mmieszkańców i powinien obowiązkowo istnieć, Nowy basen przy szkole na Grodzkiej nie zapewni pełnego dostępu dla mieszkanców, bo będą do niego mieli w pierwszej kolejności dostęp uczniowie tej szkoły i nnych. Poza tym bedą popułudniami wynajęte tory dla szkółek pływackich, ale jak nawet znajdzie się tor wydzielony dla pływaków to i tak jest to kropelka w morzu potrzeb dla aktywnych mieszkańców Ś-cia i jego gości.Aguapark w Radissonie drogi i bardziej rekreacyjny niż sportowy i w sezonie jesiennym zimowym i wiosennym igłównie przez Niemców zapełniony. Obecnie jak mamy pandemię to wiadomo, że wszystko pozamykane. Promenada zdrowia budowana była głównie z myślą o hotelarzach i ich gościach, bo to jest atrakcyjny teren do inwestycji. Przy okazji skorzystali z tej aleji zdrowia mieszkańcy. Tunel owszem jest sztandarowym przedsiewzięciem ale już jesteśmy zakorkowani, a co się będzie działo po otwarciu tunelu. Radni i władze miasta pomyślcie też o mieszkańcach, dosyć już betonowych hotelów.

Gość • Środa [27.01.2021, 18:01:22] • [IP: 176.221.123.*]

Na tej fotce u góry widać piękny obiekt który mógłby się nazywać Uznam Arena nasz powinien się nazywać Uznam Brodzik

Gość • Środa [27.01.2021, 17:01:07] • [IP: 80.245.176.***]

Kino" Klubowe" przerobili na kościół to i basen można.

Gość • Środa [27.01.2021, 16:37:16] • [IP: 109.247.214.***]

Do248.225. jesteś solidnie pierdol...ęty na tle kościoła że powinieneś się leczyc.Nic mądrego nigdy nie napiszesz tylko kościuł w tej twojej zakompleksionej główce siedzi.

Gość • Środa [27.01.2021, 14:57:28] • [IP: 176.221.122.**]

Wystarczy pojechać do Kołobrzegu, w którym ok. 20 lat temu wybudowano piękny basen !! Można ? Można nawet w małym miasteczku !! Ale trzeba myśleć, nie tylko o sobie - sala dla piłeczek tenisowych, ale o mieszkańcach, którzy wolą pływać zamiast skakać za piłecką. Biedne miasteczko z tak wielkimi możliwościami i budżetem.

Gość • Środa [27.01.2021, 13:46:12] • [IP: 37.248.225.***]

ŻEBY SKORZYSTAĆ TRZEBA BĘDZIE POSIADAĆ ZAŚWIADCZENIE OD KSIĘDZA O WPŁACIE DATKU NA TACE LUB KOPERTY?

Gość • Środa [27.01.2021, 13:19:28] • [IP: 89.151.32.***]

Na pewno obiekt jest ciekawy i pożyteczny, ale czy nie będzie tak jak z kortami tenisowym w hali gdzie panowie instruktorzy żądzą zarabiając kasę a ci, którzy chcieliby pograć tenisa, muszą cierpliwie czekać aż pan Jarosław dopasuje sobie zajęcia.Wstyd, nigdzie na świecie tak nie ma.Może pan prezydent Sujka zainteresuje się tym problemem ale wątpię.

Gość • Środa [27.01.2021, 12:57:00] • [IP: 178.238.253.***]

Mówiłem kiedyś mola nie będzie.. Takie miasto.. Promenada beton.. Molo. Powinno być jako pierwsze.

Gość • Środa [27.01.2021, 11:49:54] • [IP: 37.248.225.***]

BĘDZIE KOŚCIÓŁ NARODOWY DLA WYBRAŃCÓW?

Gość • Środa [27.01.2021, 11:48:52] • [IP: 37.248.225.***]

TERAZ ZA NASZE PODATKI NIE SKORZYSTASZ Z TEGO OBIEKTU PO PROSTU SPIEPRZAJ DZIADU.

Gość • Środa [27.01.2021, 11:31:04] • [IP: 176.221.123.***]

Basen Miejski a Dzieci mało sie rodzi no to kto będzie pływał w tym Basenie Szkolnym

Gość • Środa [27.01.2021, 10:22:37] • [IP: 46.231.56.***]

MOLA nie widać a BASEN rekreacyjny...

Gość • Środa [27.01.2021, 10:05:42] • [IP: 176.221.123.**]

czy miasto przejeło ?-bo na dachu basenu zostały resztki papy, a to jakiś kabel urwany !

Gość • Środa [27.01.2021, 09:51:32] • [IP: 176.221.123.***]

Basen Szkolny tutaj zajęcia z W-F Nauka Pływania i zdobycie Karty Pływackiej

limo • Środa [27.01.2021, 09:11:33] • [IP: 178.238.245.***]

wczoraj v/ce prezydent karateka chwalil sie jakie to piekne osiagniecie wladz miasta na FB, ciekawym czy to wielkie osiagniecie bedzie tak samo chalowato wykonanne jak slynna juz promenada, i kto mial piecze nad ta budowa z ramienia UM tak w razie czego !! przdalo by sie !!

Oglądasz 1-25 z 88
■ Radni Komisji Gospodarki Morskiej chcą zwołania w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Miasta poświęconego planom inwestycyjnym portu oraz zagospodarowaniu terenów wokół latarni morskiej w Świnoujściu ■ Kosmiczna czerwona kanapa za 40.000 zł… w pływalni przyszkolnej. Otwarcie Uznam Areny, a szczególnie pływalni odbyło się z pompą. Były okolicznościowe przemówienia władzy, poczęstunek, no i wizytacja obiektu. A tam cuda design’u. Wszystkim w oczy rzuciła się stosunkowo niewielka, ale za to czerwona kanapa, bardzo nowoczesna kształtem i bardzo niefunkcjonalna jak na hol pływalni. Wybudowanej przecież przede wszystkim dla dzieci szkolnych. Okazuje się, że to „Sofa Moon” kupiona przez miasto w ramach wyposażenia Uznam Areny. Kosztowała bagatela…. 40.000 zł. (nie wiadomo tylko czy netto czy brutto). B&B Italia Sofa Moon System od 58549 PLN 3fstudio.com.pl/sofy/bb-italia-sofa-moon-system# Zadaliśmy w czwartek szczegółowe pytania do rzecznika prezydenta miasta, czekamy na odpowiedź. Bo wieść gminna niesie, że to nie koniec kosmicznych cen i wyposażenia tego miejsca. C.D.N…… ■ Biznes się zwija. 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w CEIDG. To obraz sytuacji świnoujskich przedsiębiorców w minionym roku. Jest źle, a to raczej statystyki niepełne. W ubiegłym roku do świnoujskiego Urzędu Miasta wpłynęły wnioski dotyczące 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Te statystyki mogą być jednak niepełne ■ Czytelnik: Tiry rozjadą Warszów. Wraca komunikacyjny koszmar kierowców. Po raz kolejny na Warszowie mieliśmy komunikacyjny armagedonem. Mieszkańcy Świnoujścia musieli liczyć się z tym, że ich powrót do domu we wtorkowy wieczór był utrudniony. Wszystko za sprawą ogromnych kolejek, które tworzyły się na wjeździe do miasta. Kilkumetrowy sznur samochodów ciężarowych to jednak żadna nowość. Za każdym razem wszystko wygląda podobnie, gdy promy do Szwecji ze względu na panujące warunki atmosferyczne nie wypływają tylko zostają w porcie. Kierowcy znają już ten scenariusz na pamięć. Za każdym razem jednak tego typu sytuacje wywołują u nich podobną złość i frustrację. Samochody ciężarowe stoją do dzisiaj (10.02.2021) na ulicy i bardzo utrudniają ruch. ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■