POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [24.01.2021, 11:28:16] • Świnoujście

Czytelnik - Na ogrodach działkowych można robić wszystko?

Czytelnik - Na ogrodach działkowych można robić wszystko?

fot. Czytelnik

Przejeżdżając dziś obok ogrodów działkowych przy ulicy Grunwaldzkiej, już z daleka można było zobaczyć potężne kłęby dymu. Swoje spostrzeżenia opisał jeden z czytelników.

- W pierwszym odruchu chciałem wzywać strażaków myśląc, że coś się pali, ale jak podjechałem bliżej; okazało się, że dym wali z komina i to nie jednego.
Generalnie nad całymi ogrodami wisiała sina zawiesina z dymu.
Nic dziwnego, że mieszkańcy Osiedla Zachodniego nie mają czym oddychać i nie mogą otworzyć okien.


Czytelnik - Na ogrodach działkowych można robić wszystko?

fot. Czytelnik

Może straż miejska od czasu do czasu zajrzałaby w to miejsce, bo to co się tam wyprawia, nie wiadomo jak nazwać? - apeluje mieszkaniec.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 70, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 70

Gość • Wtorek [26.01.2021, 13:26:19] • [IP: 176.221.122.**]

Nie mogę się nadziwić tymże duch ORMO w narodzie nie ginie. Zresztą wcześniej tacy" po, rządni" pisywali też np. donosy zatytułowane " szanowny panie gestapo" a dziś bezinteresownie kapują do skarbówki...

Gość • Wtorek [26.01.2021, 11:08:24] • [IP: 109.241.63.**]

A od kiedy to mokrym drewnem w kominku na działce nie wolno palić, jak jest tak zimno?!

Gość • Wtorek [26.01.2021, 06:43:46] • [IP: 83.26.58.***]

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 18:20:37] • [IP: 37.47.182.**]

pali sie to dymi ?w czym rzecz ?

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 13:39:36] • [IP: 176.221.123.***]

Mowimy o truciu smogiem i przykrych dla zdrowia konsekwencjach a w tej czesci Swinoujscuia, gdzie na dzialkach pomieszkuja ludzie, ciagle tak dymi i smierdzi. Pala czym sie da. Byla juz prosba o kontrolowanie tej czesci miasta, jak widac problem trucia nadal istnieje i ma sie calkiem dobrze.

Robert • Poniedziałek [25.01.2021, 12:45:19] • [IP: 94.254.226.***]

30 tysięcy aut zsw plus 20 tysięcy niemieckich dziennie plus 20 tysięcy aut wczasowiczów z Polski nie przeszkadza w sezonie! Ale Qwa dymek u sąsiada na działce przeszkadza !

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 09:31:29] • [IP: 178.238.252.**]

Założyć wszystkim panele fotowoltaiczne, dać zniżki mieszkańcom na kupno aut z napędem ekologicznym i będziemy mieli kurort ;)

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 06:21:07] • [IP: 37.249.125.***]

Dywany trzepie albo co innego a ty czytelnik do kalibracji patrzałek się zgłoś

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 06:14:19] • [IP: 62.69.252.***]

Widać papieża wybrali na dzialkach

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 01:52:23] • [IP: 94.254.226.***]

Wielkopolska śmierdzi...

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 00:59:58] • [IP: 51.158.166.***]

Nie samochody nie powodują większośći zanieczyszczenia. W okresie plandemii ruch zamarł a zanieczyszczenie wzrosło, bowiem powodowane jest ogrzewaniam mieszkań indywidualnymi piecami.

Gość • Niedziela [24.01.2021, 22:13:28] • [IP: 176.221.123.***]

70 procent zanieczyszczenie powietrza w Polsce powodują samochody...stare.

Gość • Niedziela [24.01.2021, 21:55:09] • [IP: 185.210.38.***]

Frajer dziś palił już nie drewnem, ale koks chyba szedł, bo siwo i szaro było.

KSIĘŻNICZKA MARSA • Niedziela [24.01.2021, 20:53:38] • [IP: 176.221.122.***]

WYGLĄDA NA TO, ŻE CZĘŚĆ MOTŁOCHU W KIBUCU JEST TĘPA I NIEDOUCZONA. NIE WIE, ŻE DZIĘKI EMISJI CEO2 I PYŁÓW DO ATMOSFERY MAMY SPRZYJAJĄCE DO ŻYCIA WARUNKI. GDYBY NIE POŻARY LASÓW I CZYNNE WULKANY TO ŻYCIE NA ZIEMI ZNIKNIE. TAK STAŁO SIĘ Z ŻYCIEM NA PLANECIE MARS.

Gość • Niedziela [24.01.2021, 20:44:44] • [IP: 185.210.38.***]

Ludzie z nudów kablują i donoszą. biały dym to para.

Gość • Niedziela [24.01.2021, 18:50:04] • [IP: 176.221.123.***]

Trzeba było tam zajść i się odezwać A nie z dupy napierd...ać

Gość • Niedziela [24.01.2021, 18:41:31] • [IP: 176.221.123.**]

17:14:01] • [IP: 176.221.113.** Fajnie mieszkasz na działeczce. Teraz tylko poczekaj na bankrutów wyprzedających za pół ceny mieszkania pod wynajem. Poczekaj po sezonie - będziesz mógł kupić jeszcze taniej.

Rocky • Niedziela [24.01.2021, 18:35:41] • [IP: 178.235.147.***]

Po to jest komin aby dymił! Wasze auta czytelnicy tez dymią. 30 tysięcy aut k***a też dymi.

Gość • Niedziela [24.01.2021, 18:34:20] • [IP: 31.11.128.**]

Zanosi sie na to ze Straz miejska dostanie helikopter patrolowy.

Gość • Niedziela [24.01.2021, 17:58:21] • [IP: 176.221.122.***]

A co się dzieje na bielikach gdy kierowca nią wyłączy silnika a reszta pali papierosy w aucie i przez okno dym puszcza.

Gość • Niedziela [24.01.2021, 17:35:01] • [IP: 62.69.252.***]

Drony to jeszcze trzeba umieć obsłużyć ja maśle że nasza straż wiejska to może tylko latawiec puścić tam nie ma nic skomplikowanego

Gość • Niedziela [24.01.2021, 17:31:07] • [IP: 45.56.228.***]

Drogi mieszkańcu - pocałuj mnie w doopę.

dumny patriota • Niedziela [24.01.2021, 17:29:02] • [IP: 62.69.251.***]

Tu jest Polska, tu się syfi

Gość • Niedziela [24.01.2021, 17:27:14] • [IP: 176.221.123.***]

Na tych ogrodach to niezły syf nie można tam spokojnie przejść czy przejechać taki smród, ja nie wiem jak ludzie mogą siedzieć na działce w tumanach dymu i smrodu, olać takie działkowanie, no i właśnie co na to prezes i ten? zarząd

Gość • Niedziela [24.01.2021, 17:14:01] • [IP: 176.221.113.**]

Niektórych stać ale nie chcą być frajerami aby przepłacać za mieszkania, które są budowane z byle czego. Za Niemca ściany miały pół metra, a na dachu była dachówka. Teraz ściany są cienkie, wszystko słychać u sąsiadów, a dachy w tych kostkach deweloperskich są kryte papą. To wiele altan ma lepszej jakości dach. Niektórzy już za garaż wołają po 100 tys zł, a tu za tą cenę jest wykończony domek i miejsce na auto, a jeszcze można sobie uprawiać co się chce. Nie ma czynszów, przesyłów i innych złodziejskich opłat.

Oglądasz 1-25 z 70
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 6 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Świnoujście wpłynęła oferta Fundacji Wiatr w Żagle na realizację zadania publicznego pod nazwą: szkolenie pod tytułem „Odkrywanie autyzmu” Termin realizacji zadania: od 28.06.2024 r. do 5.07.2024 r. Oferta znajduje się do wglądu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej. W terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, i na stronie internetowej Miasta Świnoujście, każdy może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Ewentualne uwagi można zgłaszać do dnia 14 czerwca 2024 roku w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/2, w godzinach od 7.00 do 15.00. ■ Mamy przyjemność zaprosić na koncert w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, który odbędzie się w Świnoujściu. 22 czerwca o godz. 19.00 ze sceny wybrzmią największe przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w kasach MDK oraz przez internet. Więcej w załącznikach ■ Zapraszamy na Otwarty Dzień w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu! 08.06 (sobota) 14:00 - 17:00 Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji: 2 Dmuchańce, Strefa Animacyjna, Zwiedzanie Schroniska, Strzelanie z Łuku, Popcorn. Przyjdźcie z całą rodziną, spędźcie miło czas i poznajcie naszych podopiecznych! To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o naszej działalności oraz jak możecie pomóc bezdomnym zwierzętom. Do zobaczenia! ■ Jeden z promów Karsibór pojawi się w czerwcu na przeprawie Warszów. Powodem jest awaria chłodzenia na promie Bielik i konieczność jego remontu. Zmiany planowane są w dniach 03-10 czerwca. W związku z awarią systemu chłodzenia na promie Bielik I i pilnej konieczności jego remontu, na przeprawie miejskiej przez tydzień będą w eksploatacji promy: Bielik III i Karsibór I. Promy Bielik II (w trakcie planowanego remontu pędników) i Bielik IV (w trakcie planowanego remontu silnika głównego) wyłączone są z eksploatacji do końca czerwca. ■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Druga edycja "Roztańczonych wysp" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Świnoujście znów przyniosła niezapomniane chwile. Ponad 200 tancerzy z różnych regionów zaprezentowało swoje umiejętności, w tym zespoły z Dance Studio Paa Szczecin, Good Dance Academy Dobra, Strefy Ruchu Dagmara Błaszczak Nowogard oraz lokalne kluby Atu i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Dla wielu młodych tancerzy była to pierwsza okazja do występu przed publicznością, co wzbudzało wyjątkowe emocje wśród ich rodziców. Najlepsze zespoły, które zdobyły nagrody Grand Prix, to Dance Studio Paa, Good Dance Academy oraz Studio Tańca "Etiuda". Sponsorem nagród była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Słowianin” w Świnoujściu. Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Serdecznie dziękujemy trenerom Agacie Midzie, Marcie Zienkiewicz oraz rodzicom tancerzy za ich wsparcie. Specjalne podziękowania składamy Pani Prezydent Joannie Agatowskiej za jej obecność i wsparcie ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■