POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [21.01.2021, 09:08:05] • Świnoujście

Zniszczone wichurą pozostałości drzewa już prawie rok czekają na uprzątnięcie!

Zniszczone wichurą pozostałości drzewa już prawie rok czekają na uprzątnięcie!

fot. Sławomir Ryfczyński

Świnoujski park ostatnio po rewaloryzacji wypiękniał, to gdy po wichurze pozostanie niebezpieczny wykrot potrafi straszyć prawie rok! Rok minie dokładnie na początku wiosny. W samym centrum rewaloryzowanego parku wichura powaliła to spore drzewo. Taki widok psuje piękny krajobraz ale, nie wystarczy tylko rzucić okiem na to co pozostało po tym drzewie, nie tylko straszy, ale sterta drewna może być także nadal niebezpieczne dla przechodniów.

Zwalony pień został co prawda pocięty na mniejsze kawałki ale złożone przy przejściu dla pieszych czekają chyba aż naturalnie zbutwieją i rozpadną się. A to może jeszcze trochę potrwać! Za to, pozostały w ziemi kikut nie tylko nie zdobi ale nadal może być niebezpieczny dla spacerowiczów. O specjalistę z piłą nie jest chyba aż tak trudno.

Zniszczone wichurą pozostałości drzewa już prawie rok czekają na uprzątnięcie!

fot. Sławomir Ryfczyński

Chyba, że służby aż takk przejęły się już pozostawaniem Świnoujścia w obszarze chronionym Natura 2000, że uznały ten fakt za równoznaczny z objęciem miasta zasadami obowiązującymi w ścisłym rezerwacie przyrody.

Zniszczone wichurą pozostałości drzewa już prawie rok czekają na uprzątnięcie!

fot. Sławomir Ryfczyński

Na takim terenie, faktycznie człowiek nie ma prawa ingerować w naturalne procesy zachodzące w przyrodzie. To jak to jest naprawdę w tym mieście… „Park Narodowy – Świnoujście!?”, a może to chaos w administracji, albo zwykłe lenistwo? Co najgorsze teren nie jest do dzisiaj zabezpieczony i każdy może tu przebywać.

Zniszczone wichurą pozostałości drzewa już prawie rok czekają na uprzątnięcie!

fot. Sławomir Ryfczyński

- Uprzejmie informuję że, teren, na którym składowane jest drewno z wycinki oraz znajduje się pień złamanego przez wiatr drzewa stanowi obszar realizacji inwestycji. Całość zostanie doprowadzona do porządku do terminu zakończenia zadania inwestycyjnego tj. najpóźniej do końca maja 2021. Do końca roku 2020 były prowadzone wycinki i cięcia pielęgnacyjne, a obecnie wykonywane są czynności klasyfikacji drewna w celu jego sprzedaży - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych z Urzędu Miasta Świnoujście.

Zniszczone wichurą pozostałości drzewa już prawie rok czekają na uprzątnięcie!

kwiecień 2020(fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum )

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Gość • Czwartek [04.02.2021, 21:39:48] • [IP: 31.0.21.**]

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 09:25:55] • [IP: 5.173.137.**]

Nie mogą nic zrobić bo gość od zieleni jest ze szcz i musi przyjechać teraz decyzję wydaje ktoś z innego miasta na temat drzew parodia ale zarabia dobrze

Gość • Piątek [22.01.2021, 15:27:17] • [IP: 37.47.151.***]

176.221.122.***] Baniak i pustak to cie robił Ciapciaku

Gość • Piątek [22.01.2021, 08:53:29] • [IP: 176.221.122.***]

Ale wam w dupach się nazbierało, wszyscy co krytykują to BANIAKI, PUSTAKI I GAMONIE A JAK MACIE ROZWOLNIENIE TO PROSZĘ WĘGIEL ZAŻYC POMAGA I NA MÓZG TEŻ, TAK WAM PRZESZKADZA NATURALNY PIEN KTÓRY TYLKO SOBIE STOI I NIE ZAWADZA NIKOMU , , CIAPCIAKI, WĘGIEL POMOŻE.

Gość • Czwartek [21.01.2021, 20:12:38] • [IP: 185.220.102.***]

... srającego Janusza.

Gość • Czwartek [21.01.2021, 19:52:59] • [IP: 37.47.151.***]

Rzeźbę Janusza poprosze

Gość • Czwartek [21.01.2021, 19:00:39] • [IP: 176.221.123.***]

zawsze z tego mozna jakąś rzezbe zrobic, np skaczący dzik albo potężną wiewiórke

Gość • Czwartek [21.01.2021, 18:25:33] • [IP: 37.47.164.**]

JAKI PAN, TAKI KRAM! CZYLI JAKI PREZYDENT, TAKI PORZĄDEK W MIEŚĆIE.

Gość • Czwartek [21.01.2021, 16:30:45] • [IP: 37.247.56.***]

Cóż za roszczeniowe podejście! A może by się same uprzątnęły?!

Gość • Czwartek [21.01.2021, 15:32:53] • [IP: 54.37.1.***]

Ale przyznajcie, że nie wiecie, co słowo" wykrot" znaczy? Gdzie tam widzicie" wykrot"?" sterta drewna może być także nadal niebezpieczne dla przechodniów" - pisze autor. Aż się uśmiałem wyobraziwszy sobie typ przechodniów, dla których mogłoby być to niebezpieczne. Takich nie wolno wypuszczać z zakładu, panie Autor!

Gość • Czwartek [21.01.2021, 15:14:07] • [IP: 89.151.32.***]

BETON I KIT TO BĘDZIE GIT. ..

Gość • Czwartek [21.01.2021, 15:09:47] • [IP: 176.221.122.**]

Gospodarz w tym miasteczku potrzebny na gwałt, oczywiście w kwiecie wieku (nie 73 latek) , wykształcony, poliglota, z dużym doświadczeniem, zaangażowany w problemy miasta duże i małe , nie tylko związane z handlem działeczkami, oddany służbie publicznej, nie liczący na własne" konfitury " itd. Takich w Świnoujściu mamy dziesiątki, tylko trzeba wybrać spośród nich, a nie spośród byłej" nomenklatury" PRL-owskiej !!

Zgred świnkowski • Czwartek [21.01.2021, 14:47:26] • [IP: 31.11.131.***]

Gość • Czwartek [21.01.2021, 11:03:28] • [IP: 149.156.152.***] napisał (m. innymi): ''Może jednak wrócimy do idei ogrodnika miejskiego i jemu powierzymy opiekę...''. Nie wrócimy, bośmy wszystko rozpieprzyli. Teren zajmowany onegdaj przez Zakład Zieleni Miejskiej, pięknie usytuowany, został kompletnie zdewastowany przez byznesmena marzyciela, który prawdopodobnie robi klapę, bo znikły eleganckie elementy ogrodzenia, a pozostały wielkie płyty wiórowe zasłaniające bajzel, który się za nimi ukrywa. Wystarczy pospacerować sobie w okolicy ulicy Bogusławskiego, by zobaczyć, co zostało po ZZM. Wygląda na to, że lobby deweloperskie jest wszechwładne, bo nawet policja usytuowana po sąsiedzku została, wg zapowiedzi, wypieprzona na ul. Steyera. Niech mnie ktoś przekona, że nie wiadomo o co chodzi? Przy okazji: Czy rzeczownik ''barbarzyństwo'' pochodzi od ''Barbara'', czy na odwrót?

Gość • Czwartek [21.01.2021, 13:22:48] • [IP: 31.11.131.***]

Dzięki takim pozostałościom następuje próchnica. Jak jest próchnica to jest mnóstwo owadów które tą próchnicę przerabiają. Jeżeli jest dużo owadów to i jest dużo ptaków a na dużej ilości ptaków nam zależy.

Gość • Czwartek [21.01.2021, 12:39:47] • [IP: 176.221.122.***]

Pomnik natury wiec sam sobie sprzątnij tą swoją głowke, co przeszkadza ci nie wiec po co te aluzje

Gość • Czwartek [21.01.2021, 12:20:55] • [IP: 217.182.138.**]

Cyżby naczelnicy otrzymali sugestię szukania oszczędności, aby wygospodarowali wieksze fundusze na premie? To by tłumaczyło zaniedbania w utrzymywaniu ładu w mieście.

Gość • Czwartek [21.01.2021, 12:01:45] • [IP: 62.69.252.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [21.01.2021, 11:03:28] • [IP: 149.156.152.***]

Kiedyś na parkami czuwał miejski ogrodnik. Tak bywało w bardzo zamierzchłych czasach. Potem zaczęto wprowadzać przepisy mające na celu ochronę przyrody. Poniekąd słusznie, albowiem chciano chronić to co było przed zakusami niektórych ludzi, uważających, że kawałek ziemi się marnuje, lub coś jest" ważniejsze" (celowo to słowo ująłem w cudzysłów). Gdy zaczęło się zdawać iż znowu wszystko wraca do normy pojawili się tzw. aktywiści. Jest to zjawisko dosyć agresywne, związane z zasadą nie znam się na sprawie, to się wypowiem. Niestety takimi postawami doprowadzają do własnej marginalizacji i zazwyczaj zamiast pomóc sprawie to jej szkodzą. Dzięki czemu aby wyciąć stare chore drzewo we własnym ogródku trzeba się" bujać" z urzędami, aby podjąć właściwą pielęgnację w parku jest również takoż. Ale aby wykarczować kawał parku wystarczy rozpocząć inwestycję i pozwolenie obwarowane nasadzeniami zastępczymi (ale gdzie indziej) dostaje się sprawnie. Może jednak wrócimy do idei ogrodnika miejskiego i jemu powierzymy opiekę.

Gość • Czwartek [21.01.2021, 10:34:45] • [IP: 77.252.46.**]

Tylko dni oddzielają, kiedy zaleją ten cały park betonem. Widzieliście plan zagospodarowania tego parku? Masakra!! Istna rzeź! Nie można do tego dopuścić, bo to jest zbrodnia i barbarzyństwo.

Gość • Czwartek [21.01.2021, 10:26:31] • [IP: 62.69.252.***]

To jest natura i nie ruszać

Gość • Czwartek [21.01.2021, 10:13:23] • [IP: 31.0.92.***]

Obrobić to.ladnie, coś z tego wyrzeżbić i zostawić. Ale macie problem.

Gość • Czwartek [21.01.2021, 09:58:03] • [IP: 178.238.249.**]

Po wichurze w ubiegłym roku pozostało też pięknie wyglądające powalone drzewo przy jednej z alejek. Leży obok alejki i aż się prosi aby znowu zamienić je w ławeczkę tak jak kilkadziesiąt metrów dalej wyglądające od kilku lat wyrzeźbione powalone drzewo. Turyści wielokrotnie robili zdjęcia ławeczki wykonanej przez tych samych artystów co na placu Małachowskich.

Gość • Czwartek [21.01.2021, 09:48:02] • [IP: 164.127.120.***]

Napisałem w tej sprawie pismo do magistratu, odpowiedzieli mi, że zachowali ten kikut, bo ma to być tron dla Janusza Żmurkiewicza, będzie przyjmował hołdy za tunel. Widać, że tron jest zwrócony w stronę przeprawy promowej, to stamtąd kondukt weselników tunelowych przybieży i złoży wiązankę kwiatów u stóp króla wraz z szufelką żwiru wykopanego w tunelu.

Gość • Czwartek [21.01.2021, 09:36:07] • [IP: 176.221.122.***]

Panie rzecznika nie sciemniaj pan...to az tyle czasu potrzeba zeby nabralo mocy urzedowej??ciekawe..