POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [27.12.2020, 20:59:43] • Świnoujście

Bez świątecznych lampek widać, jak złe decyzje podejmowały władze Świnoujścia

Bez świątecznych lampek widać,  jak złe decyzje podejmowały władze Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Gdyby w poprzednich latach – zamiast wynajmować ozdoby świąteczne – miasto je zakupiło, Świnoujście wyglądałoby dziś znacznie lepiej. W latach tłustych łatwą ręką wydawano jednak grube pieniądze. A potem przyszedł rok chudy.

Na rozświetlone świątecznymi ozdobami miasto miło się w ostatnich latach patrzyło. My co roku, pytaliśmy jednak o rachunki za te świecidełka.

W latach 2017-2019 gmina wynajmowała ozdoby choinkowe wraz z ubezpieczeniem zniszczeń i aktów wandalizmu. W roku 2017 koszt wynajmu z ubezpieczeniem wynosił 126 131,71 zł brutto. Rok później już 150 000 zł brutto, a w roku 2019 - 155 000 zł brutto – informuje świnoujski magistrat.

Bez świątecznych lampek widać,  jak złe decyzje podejmowały władze Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Jakoś naturalnie nasuwało się pytanie: po co każdego roku wydawać tyle kasy, skoro można te ozdoby kupić i używać przez lata. Z magistratu słyszeliśmy wtedy historie o… braku miejsca na magazynowanie.

Bez świątecznych lampek widać,  jak złe decyzje podejmowały władze Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

I przyszedł grudzień 2020 r. Ze względów oszczędnościowych postanowiono zrezygnować z wynajmu ozdób.

Pozostała tylko żywa choinka na placu Wolności, która wraz z montażem i dekoracjami kosztowała za 10 209,00 zł brutto. Więcej własnych ozdób nie mamy, bo... nie?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Poniedziałek [11.01.2021, 11:01:59] • [IP: 83.23.222.**]

Prezydent niech zajmie się pustostanami mieszkań, ludzie czekają na lokum, , , , a nie zakupowanie rzeczy na promenadzie durnych światełek itp

Gość • Niedziela [10.01.2021, 19:45:32] • [IP: 188.146.128.**]

Po co w ogóle wyrzucać pieniądze na ozdoby w takich cenach? Nie wystarczy nam pare lampek na drzewach?

Gość • Wtorek [05.01.2021, 01:11:01] • [IP: 37.47.148.**]

Jak na ostatnie święta to rzeczywiście słabo

Gość • Poniedziałek [04.01.2021, 12:34:41] • [IP: 5.173.128.***]

To pan Żmurkiewicz jest prezydentem czy burmistrzem?

Gość • Środa [30.12.2020, 23:21:29] • [IP: 176.221.122.**]

CHOINKA jest wystarczająco piękna i bardzo dobrze, że Pan Prezydent tak zdecydował, po co przepłacać. Jeszcze dodatkowo przy okazji mamy mniejszą, która dodatkowo połączyła serca naszych mieszkańców. Życzę Panu Prezydentowi, oraz wszystkim mieszkańcom dużo zdrowia w Nowym Roku.

Gość • Środa [30.12.2020, 00:14:00] • [IP: 199.244.86.***]

No dobrze kupimy i co? Na następny rok znowu to samo? A gdzie to składować? Składowanie też kosztuje! Wypożyczenie też kosztuje, ale co roku biorą coś innego !! Tak chyba jest lepiej?? Teraz kryzys i jest skromniej...A pomysł z ozdobami własnymi na choinkę jest ok.

Gość • Poniedziałek [28.12.2020, 21:55:04] • [IP: 178.238.252.**]

Jest skromnie w tym roku i dlatego ładnie...choinka żywa a nie plastik...nie zawsze więcej, znaczy ładnie...a jeszcze jak są oszczędności, to super.

Gość • Poniedziałek [28.12.2020, 18:25:24] • [IP: 5.173.137.*]

Strata kasy na ozdoby i prąd, niech ci co chcą poczuć" świąteczna atmosferę" sami za to bulą, ta atmosfera to wymysł marketingowy żeby jak najwięcej sprzedać niepotrzebnego chłamu otumanionym ludziom

Gość • Poniedziałek [28.12.2020, 17:55:49] • [IP: 37.47.165.***]

Pięknie jest przystrojone nasze miasto.

Gość • Poniedziałek [28.12.2020, 17:52:37] • [IP: 176.221.122.***]

Gość • Niedziela [27.12.2020, 23:36:40] • [IP: 176.221.123.**] Ale oglądać w domu tą sama choinkę i te same ozdoby to jakoś panu/pani nie przeszkadza?

Gość • Poniedziałek [28.12.2020, 17:19:41] • [IP: 178.238.246.**]

Miasto wyglada pięknie, wystarczy tych ozdób, po co więcej?jest pięknie 🤩😇

Gość • Poniedziałek [28.12.2020, 17:15:39] • [IP: 188.146.162.**]

Bardzo dobrze ze oszczędzamy. Tunel jest najważniejszy.

Gość • Poniedziałek [28.12.2020, 16:40:19] • [IP: 5.173.144.***]

Jest kasa to nas stać. W tym roku oszczędzamy. Brawo Prezydent Żmurkiewicz!

Gość • Poniedziałek [28.12.2020, 16:22:33] • [IP: 185.210.39.***]

NIECJ KAŻDY ZACZNIE OD SWOICH DECYZJI A ROZRZUTNOŚĆ NA SWIECIDEŁKA BY PALNTOM ZROBIĆ PRZYJEMNOŚC ??

Gość • Poniedziałek [28.12.2020, 16:12:17] • [IP: 89.151.37.***]

Boże! nie wieżę , druty z lampkami, koszt wypożyczenia 150 tyś co to ma być!?

Gość • Poniedziałek [28.12.2020, 13:23:41] • [IP: 176.221.123.**]

Bardzo dobrze zaoszczędzili pieniądze - brawo.!!

Gość • Poniedziałek [28.12.2020, 10:21:37] • [IP: 79.175.205.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [28.12.2020, 10:13:26] • [IP: 89.64.6.***]

Gość • Poniedziałek [28.12.2020, 10:12:48] • [IP: 176.221.123.***]

Ja bym chciał szopkę naturalnej wielkości na wzór szopki neapolitańskiej. Widziałem we Włoszech. Wszystkie zawody, rzemiosła, czyli świat pracy oddaje hołd Dzieciątku. Figury ruchome, młyn, kuźnia, sklep itd. A Jezusek cały czas rączką błogosławi. Super sprawa.

Gość • Poniedziałek [28.12.2020, 08:50:13] • [IP: 83.11.98.***]

Prawda jest taka, że gdyby miasto kupiło ozdoby, to zaraz podniósłby się lament, że miasto wydatkuje środki publiczne w nieracjonalny i niegospodarny sposób. Ponadto, jak zwraca na to uwagę jeden z komentujących, koszt utrzymania, konserwacji i magazynowania zakupionych już ozdób z pewnością przewyższyłby koszt ich wynajmu. Wieczne niezadowolenie, wieczne narzekanie, to jest po prostu straszne...

Gość • Poniedziałek [28.12.2020, 08:11:46] • [IP: 176.221.123.**]

Ludzie sami sobie balkony przyozdobili za nie duze pieniadze i wyglada to 100 razy lepiej niz jakis badziew swiecacy prosto pod lampa zapalona na uli

Gość • Poniedziałek [28.12.2020, 07:46:36] • [IP: 79.175.205.***]

Jakbyśmy mieli swoje to byś marudził, że co roku te same i że skąpy prezydent. Przestań wylewać żółć, szkodzisz sam sobie.

Gość • Poniedziałek [28.12.2020, 07:14:34] • [IP: 5.173.145.**]

mam nadzieje ze w następnym roku będzie tak pienia jak w tamtym roku bo w tamtym roku było naprawdę pięknie i pikna była z tamtego roku choinka. postarali sie w tamtym roku.

Gość • Poniedziałek [28.12.2020, 05:54:43] • [IP: 5.173.146.**]

A Pan chodzi 10 lat w jednych butach?

Gość • Poniedziałek [28.12.2020, 04:22:08] • [IP: 5.184.239.***]

Mam nadzieję ze panowie z kontroli wejdą tam jak do siebie do tego burdelu, , W tym roku o wiele ładniejsza choinka! Nie podlega to nawet dyskusji

Oglądasz 1-25 z 42
■ Radni Komisji Gospodarki Morskiej chcą zwołania w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Miasta poświęconego planom inwestycyjnym portu oraz zagospodarowaniu terenów wokół latarni morskiej w Świnoujściu ■ Kosmiczna czerwona kanapa za 40.000 zł… w pływalni przyszkolnej. Otwarcie Uznam Areny, a szczególnie pływalni odbyło się z pompą. Były okolicznościowe przemówienia władzy, poczęstunek, no i wizytacja obiektu. A tam cuda design’u. Wszystkim w oczy rzuciła się stosunkowo niewielka, ale za to czerwona kanapa, bardzo nowoczesna kształtem i bardzo niefunkcjonalna jak na hol pływalni. Wybudowanej przecież przede wszystkim dla dzieci szkolnych. Okazuje się, że to „Sofa Moon” kupiona przez miasto w ramach wyposażenia Uznam Areny. Kosztowała bagatela…. 40.000 zł. (nie wiadomo tylko czy netto czy brutto). B&B Italia Sofa Moon System od 58549 PLN 3fstudio.com.pl/sofy/bb-italia-sofa-moon-system# Zadaliśmy w czwartek szczegółowe pytania do rzecznika prezydenta miasta, czekamy na odpowiedź. Bo wieść gminna niesie, że to nie koniec kosmicznych cen i wyposażenia tego miejsca. C.D.N…… ■ Biznes się zwija. 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w CEIDG. To obraz sytuacji świnoujskich przedsiębiorców w minionym roku. Jest źle, a to raczej statystyki niepełne. W ubiegłym roku do świnoujskiego Urzędu Miasta wpłynęły wnioski dotyczące 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Te statystyki mogą być jednak niepełne ■ Czytelnik: Tiry rozjadą Warszów. Wraca komunikacyjny koszmar kierowców. Po raz kolejny na Warszowie mieliśmy komunikacyjny armagedonem. Mieszkańcy Świnoujścia musieli liczyć się z tym, że ich powrót do domu we wtorkowy wieczór był utrudniony. Wszystko za sprawą ogromnych kolejek, które tworzyły się na wjeździe do miasta. Kilkumetrowy sznur samochodów ciężarowych to jednak żadna nowość. Za każdym razem wszystko wygląda podobnie, gdy promy do Szwecji ze względu na panujące warunki atmosferyczne nie wypływają tylko zostają w porcie. Kierowcy znają już ten scenariusz na pamięć. Za każdym razem jednak tego typu sytuacje wywołują u nich podobną złość i frustrację. Samochody ciężarowe stoją do dzisiaj (10.02.2021) na ulicy i bardzo utrudniają ruch. ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■