POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [11.12.2020, 02:00:59] • Świnoujście

Nie bądźmy obojętni na los osób bezdomnych

Nie bądźmy obojętni na los osób bezdomnych

fot. Policja

Okres zimowy to niewątpliwie najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, dlatego świnoujscy policjanci wyruszyli z pomocą skierowaną właśnie do osób żyjących na ulicy. Stróże prawa podczas prowadzonych działań informują osoby bezdomne o instytucjach świadczących pomoc społeczną oraz nakłaniają do skorzystania ze schroniska lub ogrzewalni. Trwająca zima to nie tylko sprawdzian dla służb chroniących życie i zdrowie, ale przede wszystkim jest to sprawdzian dla naszej ludzkiej wrażliwości na los innych osób.

Gdy temperatura powietrza obniża się, najbardziej narażonymi osobami na wychłodzenie organizmu są przede wszystkim osoby bezdomne, nieporadne życiowo i pozostające w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu, dlatego świnoujscy stróże prawa podczas działań sprawdzają miejsca grupowania się osób bezdomnych na terenie Świnoujścia i nakłaniają takie osoby do skorzystania ze schroniska lub ogrzewalni. Mundurowi sprawdzają także, czy osoby bezdomne mają ciepłe ubrania, adekwatne do panujących temperatur.

Nie bądźmy obojętni na los osób bezdomnych

fot. Policja

Jeżeli zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie, podejdźmy i zapytajmy, czy potrzebuje ona pomocy, a następnie, jeżeli osoba wymaga pomocy, zadzwońmy na telefon alarmowy 112. Telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po krótkim wywiadzie zadysponuje na miejsce odpowiednie służby. Czasami zaledwie jeden telefon może uratować ludzkie życie.

sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-44 z 44

Gość • Piątek [11.12.2020, 12:49:06] • [IP: 176.221.123.**]

10:22:17] • [IP: 164.127.93.** Każdy z nas jest chory. Niestety, nie na wszystko jest lekarstwo. Leczmy się.

Gość • Piątek [11.12.2020, 12:24:55] • [IP: 37.47.165.**]

Ło matko, rzecznik się wziął za robotę w końcu! Szok!!

Gość • Piątek [11.12.2020, 12:24:36] • [IP: 31.11.130.***]

Miejscem stałego przebywania osób bezdomnych którym trzeba pomóc jest Zaułek Kościelny. Wszyscy o tym wiedzą od wielu lat i nikt z tym nic nie robi.

Gość • Piątek [11.12.2020, 12:02:31] • [IP: 31.0.176.***]

KOMBATANCI DOBREJ ZMIANY I KATOLICKI PIS SIĘ NIMI NIE OPIEKUJE? BEZ PAŁY TELESKOPOWEJ?

Gość • Piątek [11.12.2020, 11:51:28] • [IP: 62.69.252.***]

Ip176 jak ci tak żal to weź ich do domu nikt nie zabroni jak sobie w ciepelku bałagan wypija

Gość • Piątek [11.12.2020, 11:42:36] • [IP: 176.221.122.***]

Żal mi tych osób, bo poplątało im się życie i pewnie nie mają pomysłu na to jak wyjść z bezdomności.

Gość • Piątek [11.12.2020, 11:03:48] • [IP: 5.173.129.***]

Jest ogrzewalnia to niech tam siedzą.

Gość • Piątek [11.12.2020, 10:25:27] • [IP: 164.127.93.**]

07:12:37] • [IP: 5.173.80.**]" wyrzucamy tony jedzenia" -- To prawda, są przepisy zakazujące przetrzymywania dań w kuchniach, nawet już dla świń nie można ich odkładać, marnują się tony jedzenia. Znam miejsca, gdzie się to dzieje w Świnoujsciu.

Gość • Piątek [11.12.2020, 10:22:17] • [IP: 164.127.93.**]

Fora lokalnych portali ujawniają psychopatyczne osobowości, które czasem nawet postulują" utylizację" bezdomnych - czyli szlak w mentalności wielu nadal jest przetarty - kiedyś, przez Hitlera, a nawet przez eugeników amerykańskich, którzy sądownie zmuszali ludzi do może nie utylizacji, lecz do sterylizacji (to w USA na przełomie wieków XIX i XX wśród eugeników po raz pierwszy pojawiły się projekty zagazowywania" gorszych" ludzi). Ci psychopaci oraz ludzie normalni, ale bezrefleksyjni nie dostrzegają, że bezdomność to nie tylko tryb życia, ale choroba. O tym piszą psycholodzy.

Gość • Piątek [11.12.2020, 09:44:32] • [IP: 89.151.37.***]

Bezdomni wcale nie chcą jedzenia tylko pieniadze na piwo lub małpeczkę, zmusic ich do pracy to zobaczycie ilu przyjdzie. Nie litujcie sie nad nimi do roboty zagonić.

Gość • Piątek [11.12.2020, 09:44:05] • [IP: 176.221.123.**]

A gdzie nowe wyposażenie milicji Panie Kamilu??Pały teleskopowe?Nie jesteście obojętni.

Gość • Piątek [11.12.2020, 09:37:13] • [IP: 176.221.123.***]

Zanim napisze się artykuł wypadałoby może sprawdzić informację. Bezdomny pomieszkujący w naszej piwnicy udał się do MOPR gdzie poinformowano go, że do schroniska nie ma obecnie przyjęć, bo panuje koronawirus i że może się udać na ogrzewalnię, a tam taki ścisk, że nie ma gdzie usiąść niemal, nie ma tam też żadnej żywności. Bezdomny nadal jest u nas w piwnicy.

Gość • Piątek [11.12.2020, 08:55:59] • [IP: 62.69.251.***]

Cackają się z tymi lumpami jakby byli jakimś zagrożonym gatunkiem, a do normalnego człowieka kiedy znajdzie się w potrzebie przyjeżdża straż pożarna

Gość • Piątek [11.12.2020, 08:55:33] • [IP: 89.64.127.***]

Przepraszam-jak tu nie byc obojetnym?!-maja mozliwosc spanianw cieplym miejscu-dom Alberta, -ale nie chca tam isc?-dlaczego?-bo tam trzeba sie myc i NIE PIC!! wiec sa kowalami swojego losu, -nie maja obowiazkow itp itd tylko chlanie w glowie wiec samo sobie sa winni

Pazdzioch • Piątek [11.12.2020, 08:09:27] • [IP: 83.20.220.***]

A co to za dziewucha nago biegała koło rosmana??

Pozdro dla cenzora • Piątek [11.12.2020, 07:39:06] • [IP: 37.47.147.**]

Nie bądźmy obojętni i coś z nimi w końcu zróbmy, bo to miasto jest okupowane przez bezdomnych, szczególnie latem. Nie pracują, podatków nie płacą, dlaczego więc mają mieć takie prawa jak inni, a nawet większe ?

Gość • Piątek [11.12.2020, 07:15:22] • [IP: 80.94.30.***]

Pomóżcie tez arnikowi bo szefa mu zamkli !!

Gość • Piątek [11.12.2020, 07:12:37] • [IP: 5.173.80.**]

Bardzo dobry artykuł.Wyrzucamy tony jedzenia a ci lidzie naprawde przyjmą to z otwartymi rękami.Nikt z nas w wiekszosci nie wie dlaczego ktos wyladowal na ulicy.Alkoholik bezdomny czy z milionami na koncie to zawsze jest dramat i problem wielu ludzi.Zdrowia wszystkim

Gość • Piątek [11.12.2020, 05:28:11] • [IP: 62.69.252.***]

To chyba im mandat wypisuje widać że nie jest obojętny policjant

Oglądasz 26-44 z 44
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■