POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [25.11.2020, 16:45:57] • Świnoujście

Brama na falochronie centralnym będzie otwarta! Mamy komentarz spółki

Brama na falochronie centralnym będzie otwarta! Mamy komentarz spółki

fot. Andrzej Ryfczyński

Szanowni Państwo, w związku z informacjami, które pojawiły się w ostatnich dniach w przestrzeni medialnej, informujemy, że Spółka Polskie LNG w porozumieniu z właścicielem falochronu centralnego w Świnoujściu, Urzędem Morskim w Szczecinie, w miejsce dotychczasowego szlabanu, który ograniczał dostęp do tego obiektu, zamontowała bramę wraz z ogrodzeniem. Brama ta jest i będzie otwarta dla mieszkańców Świnoujścia i turystów, z wyjątkiem okresów czasu, gdy na terminalu będą rozładowywane statki z gazem LNG (kwestie bezpieczeństwa).

Montaż tej infrastruktury był związany z wymogami prawnymi, dotyczącymi zapewnienia bezpieczeństwa na obiektach hydrotechnicznych, takich jak falochron, oraz kwestią zabezpieczenia terenu pod budowę i użytkowanie nowego nabrzeża dla statków, które powstanie w ramach Programu Rozbudowy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Czwartek [26.11.2020, 15:20:10] • [IP: 188.146.166.**]

Nie bardzo rozumiem te protesty chętnych do włażenie na teren, który jest własnością URZĘDU MORSKIEGO. Ja tez mam płot, bramę i furtkę a w nocy przed. ...turystami ochrania teren jeszcze wściekły brytan. BO TO MÓJ TEREN

Gość • Czwartek [26.11.2020, 12:31:26] • [IP: 31.11.128.**]

A kiedy zrobicie szlaban na kanale ?.Na wysokosci tej bramy smiechu.Bo jak nie falochronem to moze ktos lodka podplynac kolo falochronu i rzucic granatem w gazowiec. m

Gość • Czwartek [26.11.2020, 11:42:37] • [IP: 176.221.122.***]

tak czytam te komentarze, , i nie dowierzam ile idiotów w tym mieście mamy

Gość • Czwartek [26.11.2020, 11:29:56] • [IP: 188.148.77.**]

I po falochronie!!

EVENT 201 • Czwartek [26.11.2020, 10:15:10] • [IP: 176.221.122.***]

UFF, ALE MI ULŻYŁO. JUŻ MYŚLAŁEM, ŻE KACZYSTOWSKI PO STALINOWSKI KOMUNISTYCZNY REŻIM ZAMONTUJE NAM BRAMĘ Z NAPISEM" ARBEIT MACHT FREI" I WDROŻY W ŻYCIE ANTY POLSKIE USTAWY NORYMBERSKIE.

Gość • Czwartek [26.11.2020, 08:58:30] • [IP: 188.147.101.**]

08:01:26. .imienia Burka... wykształconego anonimowego komentatora na lokalnym forum, który kilka dni temu napisał:" ochSZczony".

Burek • Czwartek [26.11.2020, 08:01:26] • [IP: 5.173.153.***]

Do IP:37, 47.129.*** bramę jak bramę, ale miasto postawiło kilka nowych szaletów miejskich!. Nadal są bezimienne, może jakieś propozycje...

Gość • Czwartek [26.11.2020, 04:31:05] • [IP: 62.69.252.***]

To faktycznie bezpieczeństwo chyba żeby nikt kamieniem w statek nie rzucił i eksplozji nie było

Gość • Środa [25.11.2020, 23:37:19] • [IP: 176.221.113.**]

Huraaa. Ta wiadomość uratowała mi życie. A miałem już iść skoczyć z falochronu do wody, bo miałem depresję, że bramka zamknięta.

Gość • Środa [25.11.2020, 22:58:41] • [IP: 185.210.37.***]

Super! :)

Gość • Środa [25.11.2020, 22:29:02] • [IP: 176.221.123.***]

Taka brama to WSTYD dla Świnoujścia na całą Polskę. Po co ta brama która ma być cały czas otwarta. Kiedyś w Świnoujściu szukano malarzy by pomalawali sufit w Parkowe. Z tą bramą jest podobnie.

Gość • Środa [25.11.2020, 22:12:17] • [IP: 109.243.235.***]

Problemem jest wjeżdżanie samochodów niemal do końca nabrzeża ale na Uznamie, w stronę przeciwną, w stronę Zalewu. Tam są szlabany, ale są spryciarze, którzy i to pokonują, lecz widzę ostatnio, nawet teraz, gdy jest już zimno i nie piknikowo, że policja interesuje się tamtym odcinkiem nabrzeża. Wiem trochę więcej o tej sprawie, z pewnych względów nie napiszę, ale dobrze, że policja jeździ tak daleko i pilnuje miejsca ulubionego przez cwaniaków.

Gość • Środa [25.11.2020, 22:04:33] • [IP: 79.186.50.***]

URZĄD MORSKI JEST ZARZĄDCĄ FALOCHRONU A WŁAŚCICIELEM JEST GMINA CZYLI MIESZKAŃCY.

Gość • Środa [25.11.2020, 21:41:20] • [IP: 37.47.129.***]

PROPONUJĘ NAZWAĆ BRAMĘ IM. LECHA KACZYŃSKIEGO!

Gość • Środa [25.11.2020, 21:26:33] • [IP: 178.238.252.**]

Długo na falochronie był szlaban, który tylko utrudniał przejazd rowerzystom, teraz brama.Jeśli to aż tak niebezpieczne, to jak przypływają statki z gazem, to powinni, zamknąć wjazd na latarnię na ten czas a nie stawiać obskurną bramę na falochronie i grodzić siatką kawałek plaży do falochronu.Tam jest niebezpiecznie a już z drugiej strony, płatny parking, jest bezpieczny i chodzenie po plaży...kompletna bzdura!

Gość • Środa [25.11.2020, 21:18:01] • [IP: 178.238.252.**]

[IP: 176.221.122.**] Jak chodzę na spacery, to widzę wędkarzy, bliżej portu, na przeciw domu dla kotków.

Gość • Środa [25.11.2020, 21:01:26] • [IP: 176.221.122.***]

Duża wiocha zrobiła miastu morskiemu jakieś szkaradztwo, nie uprzedzając władz tego miasta i nie uzgadniając projektu. Tak już jest w tej dużej wsi pod nazwą Stettin floating Gardens. U siebie zlikwidowali przemysł, więc czego można oczekiwać po takim standardzie kultury i inteligencji.

Gość • Środa [25.11.2020, 20:27:12] • [IP: 109.243.235.***]

Żmurek zapunktował, bo domagał się otwarcia falochronu, ale niech będzie tak empatyczny w kwestii parku Zdrojowego, aby jego obrzeży nie przecinał ulicą, co przecież jest w planach.

Gość • Środa [25.11.2020, 19:45:44] • [IP: 37.8.230.***]

To trzeba być arogantem, żeby nie na swoich terenach cicho, bezczelnie i bez konsultacji z władzami i mieszkańcami postawić takie szykany. Iście wschodnie, dyktatorskie maniery.

Gość • Środa [25.11.2020, 19:33:19] • [IP: 188.146.163.***]

Widzę, że komentarze piszą sami kandydaci do Wydziału Nadzoru Budowlanego. Ale to tylko teoretycy. Same cienkie. Bolki. W życiu nic nie osiągnęli, ale z krytyką za pan brat.

Gość • Środa [25.11.2020, 19:31:05] • [IP: 176.221.123.***]

TA BRAMA TO JEST NAJGŁUPSZA INWESTYCJA W OSTATNIM TYSIĄCLECIU W ŚWINOUJŚCIU.

Gość • Środa [25.11.2020, 19:29:29] • [IP: 37.8.230.***]

Dobre i to. Te pisowskie władze od razu się przestraszyły. Nie wolno im na taką beztroskę pozwalać.Tutaj portal i internauci zadziałali prawidłowo. Prezydent miasta, przede wszystkim, stanął na wysokości zadania.

Gość • Środa [25.11.2020, 19:28:19] • [IP: 176.221.122.**]

Czy z tego falochronu można łowić ryby, a jeśli tak, to gdzie najlepiej stanąć z wędką..?

Gość • Środa [25.11.2020, 19:20:05] • [IP: 176.221.123.***]

Inne obiekty jak Latarnia, Fort Deza są bliżej i bezpieczne. Tylko na falochronie niebezpiecznie. Bo są dalej. Takie coś to tylko jaki super cymbał mógł wymyślić. W tym urzędzie to jakiś super egzemplarz na decyzyjnym stanowisku pracuje. Jeżeli istnieje niebezpieczeństwo jak wskazuje Urząd Morski to należy natychmiast sprawdzić jak jest na prawdę z tym portem Gazowym. Czy mieszkańcy mogą się czuć bezpieczni.

Gość • Środa [25.11.2020, 19:17:39] • [IP: 188.228.36.**]

150 lat byl otwarty i zawsze znajdzie sie jakis idiota ktory musi cos zmienic brak slow

Oglądasz 1-25 z 29
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■