POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [21.11.2020, 13:35:38] • Świnoujście

Rząd otwiera galerie handlowe. Restauracje, kina nadal zamknięte

Rząd otwiera galerie handlowe. Restauracje, kina nadal zamknięte

fot. Sławomir Ryfczyński

Od 28 listopada, rząd zdecydował, że otwarte zostaną galerie handlowe. Jak podkreślił premier Mateusz Morawiecki w trakcie sobotniej konferencji prasowej mają one działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Zamknięte do 27 grudnia nadal pozostają restauracje, kina, teatry oraz. siłownie. Do szkół nie pójdą także uczniowie. Morawiecki zapowiedział, że do 23- 24 grudnia zamknięte będą szkoły. Co z przyszłorocznymi feriami zimowymi? Te mają zostać skumulowane w jednym czasie, między 3 a 17 - 18 stycznia.

Co ze Świętami Bożego Narodzenia? Rząd rekomenduje spędzenie tegorocznych świąt w gronie najbliższych osób, tych z którymi mieszkamy. Nie zalecane są wyjazdy, co więcej możliwe, że zostaną wprowadzone rozwiązania prawne, które umożliwią wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się. - Proszę nie planować żadnych wyjazdów, żadnych nart w Austrii czy we Włoszech - podsumował premier.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Niedziela [22.11.2020, 09:53:50] • [IP: 185.210.38.***]

Galerie były zamknięte chorzy nie zniknęli. W momencie gdy były otwarte, zakażonych też nie brakowało. Czy centra handlowe są zamknięte, czy otwarte to jeden grzyb. Przynajmniej pozwólcie żyć zdecydowanie większej, zdrowej części ludzi. Jak tak dalej pójdzie to będziemy mieli pandemię biedy i dramatów większą od covida.

Gość • Niedziela [22.11.2020, 09:40:24] • [IP: 185.210.39.***]

Czym się różni galeria od takich sklepów typu Kaufland? Ludzie ogarnijcie się. W galerii powierzchnia większa i się ludzie rozproszą, a w takim Kauflandzie jeden na drugim, czy to w kolejce na mięsnym czy w kolejce do kasy. Ci co się boją, że się zarażą, niech nie chodzą. Proste. Nikt nikogo nie zmusza...

Gość • Niedziela [22.11.2020, 07:50:15] • [IP: 176.221.122.***]

a ja miałem już covida i pójde do galerii

Gość • Niedziela [22.11.2020, 06:03:48] • [IP: 37.249.210.**]

Szczyt głupoty otwierać galerie

Gość • Niedziela [22.11.2020, 03:27:19] • [IP: 176.221.123.**]

Śmieszy mnie fakt że mają działać w najwyższym reżimie sanitarnym.Od wiosny wszytko ma tak niby działać, a jak jest ? DU...pa i kamieni kupa. Szkoły przedszkola szpitale urzędy wszystko to ogniska choroby. w Świnoujściu na 38 tyś przeciętna zakażeń 20 razy 10dni to 200 osób chorych plus 10 razy tyle bezobjawowo a także świadomych lecz ukrywających chorobę czyli.6 do 10% mieszkańców miasta zarażonych.Do tego koronaświrusy i słynne proaborcyjne marsze młodych a raczej substytuty imprez rozrywkowych.Czy to będzie PiS czy PO pis czy inny srys lub PZPR Polaczki czyli ci lepsi bo cwańsi więcej wiedzący od Polaków będą mieli w du pie najwyższy rażim sanitarny.

Gość • Niedziela [22.11.2020, 02:04:58] • [IP: 88.218.254.***]

To wyjeżdzajcie jak wam nie pasuje, za granicą czekają na was z otwartymi ramionami, tam jak nie będziesz chciał nosić maseczki to najwyżej dostaniesz mandat 200 eurasów i tyle w temacie. Co za niewdzieczne, wredne ludziska, nic im nie pasuje.

Gość • Niedziela [22.11.2020, 00:33:00] • [IP: 176.221.113.**]

Przecież restauracje są otwarte.

Gość • Niedziela [22.11.2020, 00:03:31] • [IP: 88.156.233.***]

[IP: 37.7.65.***] - ale jabłka grójeckie chyba kupisz?-twoje pisowskie guru intelektu karczewski strasznie poleca na wirusa polskie jabłka-ciśnij po pasztetową

Gość • Sobota [21.11.2020, 23:16:34] • [IP: 37.7.65.***]

a ja nic nie kupię teraz na święta i niech ten obcy handel się zwija z Polski.

Gość • Sobota [21.11.2020, 22:53:32] • [IP: 31.0.0.***]

Chciałbym podziękować Panu Premierowi (temu od okularów) że zamknie mnie w polskim więzieniu domowym podczas ferii zimowych. Już można zwariować z noszenia od wielu miesięcy kagańca na mordzie czyli maseczki, a efektów rządowej walki z koronowirusem nie widać.Wszystko pozamykane, uciec za granicę nie można jak za głębokiej komuny stalinowskiej.Nawet w średniowieczu człowiek mógł lepiej oddychać...

Gość • Sobota [21.11.2020, 21:38:24] • [IP: 88.156.233.***]

Kolejny przykład rządów bezmózgich ameb-czym różni się galeria od restauracji, pubu, siłowni?W galeriach i kościólkach wirus jest nieaktywny tak samo jak przy wyborach ?Pytanie co tzw.rządzący maja z kompletnej degradacji gospodarki?

Gość • Sobota [21.11.2020, 20:18:59] • [IP: 87.78.246.***]

Wrus przeminie a patologia i motloch zostanie, oczywiscie z zamknieta granica do Niemiec.

Gość • Sobota [21.11.2020, 17:59:54] • [IP: 77.252.46.***]

W tle widać" Czopek Janusza" - Samowola budowlana.

Gość • Sobota [21.11.2020, 17:59:47] • [IP: 178.235.147.**]

W jakim celu, to otwarcie, i dla kogo.

Gość • Sobota [21.11.2020, 17:51:24] • [IP: 77.88.191.**]

bedo galerianki ? :)

Gość • Sobota [21.11.2020, 17:24:19] • [IP: 31.11.130.***]

Może otwieraja galerie aby z nich szpitale zrobić?!?

Gość • Sobota [21.11.2020, 16:51:14] • [IP: 31.0.41.***]

To bardzo nieodpowiedzialne, zaraza się rozniesie i kto będzie winny

Gość • Sobota [21.11.2020, 16:47:49] • [IP: 77.88.191.**]

To.jest przygotowanie do całkowitego zablokowania kraju. Za miesiąc będzie zakaz podróży, tylko do pracy lub sklepu.

Gość • Sobota [21.11.2020, 16:34:45] • [IP: 62.69.203.**]

Z czym na zakupy do galerii?

Gość • Sobota [21.11.2020, 16:22:40] • [IP: 176.221.122.***]

Już kantory się zamykają, monopolowe skracają godziny, armagedon.

Gość • Sobota [21.11.2020, 16:13:20] • [IP: 89.151.32.***]

IP 37.47.129*** - wizjoner cy cuś ?

Gość • Sobota [21.11.2020, 16:10:51] • [IP: 188.146.164.*]

Korona się rozniesie po mieście w jakim celu ją otwierać to samobójstwo kto będzie leczyć ludzi.

Gość • Sobota [21.11.2020, 15:26:25] • [IP: 178.238.247.**]

Nic nie zmienia otwarcie galerii handlowych. Święta Bożego Narodzenia będą inne niż zwykle. Z tym trzeba się pogodzić i mieć nadzieję że Nowy Rok będzie już normalny. Nadzieja umiera ostatnia.

Gość • Sobota [21.11.2020, 15:08:52] • [IP: 78.10.206.**]

Czy mały sklep czy duży to co ?Wszedzie są ludzie którzy pracują i chodzą 😩