Już od kilku lat Ust-Ługa wyspecjalizował się w przeładunkach gazu. W porcie działają terminale LPG i LNG. Odbiory zakontraktowanego LPG prowadzi port szczeciński. Gazowiec ECO Green zacumował tam wczoraj o 18.30. Rozładunek odbywa się w wybudowanym w 2009 przez Orlen Gaz kosztem ponad 50 mln zł terminalu morskim LPG. To trzeci tego typu obiekt w Polsce, drugi pod względem wielkości magazynowych i najnowocześniejszy pod względem możliwości przeładunkowych. Rocznie Mo być tam przeładowywane około 300 tys. ton gazu płynnego.
Terminal jest przystosowany do rozładunku jednostek o wyporności około 6 tys. DWT. Zajmuje 5 ha, ma nabrzeże o długości 274 metrów, posiada trzy zbiorniki o łącznej pojemności 4,5 tys. metrów sześciennych oraz trzy w pełni zautomatyzowane stanowiska do przeładunku autocystern i dwa dla cystern kolejowych. Posiada także 10 miejsc postojowych dla autocystern oraz tory odstawcze dla 30 cystern kolejowych.
amerykanie sprzedaja nam gaz z rosji, brawo polacy!
Pała z geografii. Gdzie Ust-Ługa, a gdzie obwód kaliningradzki.
DO [09.11.2020, 6;59;16] [IP;187, 108, 190, ***], lepiej sobie poczytaj, o skladzie chemicznym LPG, nie pisz glupot i nie mieszaj innym w glowach, na temat tego gazu. A.do[09, 11, 2020, 23;00;36] [IP;37, 30, 51, ***], krzyczeli, bo sie pomylili, policz sobie 100 000 tysiecy ton po 500 zlotych, i 100 000 tysiecy ton po700 zlotych z przywozka, ktory wyjdzie taniej za tone, 500 ruski czy 700 polski. Kup 10 ton to zobaczysz, ile zostanie w kieszeni, w biznesie nie ma sentymentow, kasa sie liczy.Policz sobie 1 osoba, 1000 osob, 100 000 osob kto bierze roznice, wszelkiej masci pasorzyty, kombinatorzy, posrednicy, cwaniacy, dorobkiewicze, krwiopijcy tak zwani.Rzad bierze swoja danine, pozniej, hulaj dusza piekla nie ma, cena rosnie a kupic nie ma gdzie, przywozka kosztuje 100 kilometrow nie bedziesz wiozl i kolo sie zamyka, dla smiertelnika. Plac i placz, gdyby nie posrednik, , ruski" wegiel kosztowal by 300 zl.za tone.
Tyle PIS krzyczało, że z Rosji trwa import węgla!! Teraz importują z Rosji dużo więcej węgla i jest okej !! Totalne zakłamanie już tak tej władzy weszło w krew, że bez tego nie mogą żyć. A teraz jeszcze gaz. Czy partie stawia na następnego" rumaka" politycznego?? Ich stratedzy mają świetne wyczucie polityczne !!
Tak. I ten srakopchaj przywiózł tyle gazu, że nas zabezpieczy. Amatorka a nie dziennikarstwo..
Ust Ługa jest w obwodzie leningradzki. Geografia się kłania Panie Ryfczyński
Gaz LPG nie jest gazem ziemnym. Gaz LPG jest uzyskiwanym w procesie ratyfikacji ropy naftowej.
I TO SIĘ NAZYWA DYWERSYFIKACJA DOSTAW GAZU, ŻEBY UNIEZALEŻNIĆ SIĘ OD ROSJI...BRAWO DLA RZĄDU PISSSSSU!?
Witam wszystkich! Przyjmie lodówkę lub kupię za symboliczną kwotę. Z góry dziękuję 😊👌 50100 44 27
No to uniezależnia my się od Rosji.
a gdyby tak niejedno miała imię staruszka ? A to przecież mogła być akurat wasza matka ! Albo jakby tak niejedno imię miała sobie procesja ?
Ufff...myslalem ze to z betonem
Za styl i składnię jak zwykle pała!!" W sobotę, ok. godziny 17.00 pokonywał powoli gazowiec ECO Green." O co tu chodzi? Porażka
Gdzie Ust-Ługa a gdzie Kaliningrad?? Co za dekiel to napisał... Pomijam już składnie zdań... A nie, czekaj. To przecież najbardziej poczytny dziennik w Świnoujściu. Nie mogą się mylić...
Co pokonywał ?
Od kiedy Ust luga jest w obwodzie kaliningradzkim.
No i dobrze. Trzeba terminale budować. Turystyka już nie wróci, stocznia padła, a trzeba z czegoś żyć.