iswinoujscie.pl • Piątek [30.10.2020, 14:24:37] • zachodniopomorskie
Zdanie obowiązków Dowódcy 8. Batalionu Saperów MW

fot. Archiwum
Komandor porucznik Wojciech Chrzanowski po ponad 11 latach dowodzenia 8. Kołobrzeskim Batalionem Saperów MW z Dziwnowa zakończył zawodową służbę wojskową.
Uroczystość zdania obowiązków odbyła się w Sali Tradycji 8. Batalionu Saperów, bez obecności całego stanu osobowego batalionu ze względu na obowiązujący stan epidemii i rozprzestrzenianie się koronawirusa. W obecności dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kontradmirała Piotra Niecia został podpisany protokół zdania obowiązków dowódcy dziwnowskiego batalionu. Po ponad 11 latach dowodzenia jednostką komandor porucznik Wojciech Chrzanowski zdał obowiązki, tym samym zakończył swoją zawodową służbę wojskową.
Dowódca 8.FOW podziękował zdającemu obowiązki za wszystkie lata rzetelnej i solidnej służby w strukturach 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, a także życzył wszelkiej pomyślności w życiu poza służbą. W uznaniu zasług wręczył zdającemu obowiązki pałasz oficerski Marynarki Wojennej.
Komandor porucznik Chrzanowski podziękował wszystkim, z którymi przyszło mu służyć przez wiele lat:
„Po 12 latach dowodzenia batalionem przychodzi czas na ustąpienie miejsca nowym młodszym pokoleniom. W Garnizonie Dziwnów spędziłem 30 lat swojej służby. […] Wszystkim żołnierzom i pracownikom 8. Batalionu Saperów serdecznie dziękuję za lata wspólnej służby i doskonałej współpracy. Życzę Państwu dalszych sukcesów i pogody ducha, a swojemu następcy przede wszystkim dowódczego szczęścia."

fot. Archiwum
Komandor porucznik Wojciech Chrzanowski w 1990 roku ukończył naukę w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Inżynieryjnych. W tym samym roku rozpoczął służbę w 1. Dywizjonie Saperów Morskich zaczynając swoją zawodową służbę wojskową jako dowódca kompanii. W roku 1993 roku Dywizjon Saperów Morskich został przeformowany w 4. Batalion Minowania MW, w którym służył na stanowiskach szefa – kierownika sekcji, szefa logistyki oraz zastępcy dowódcy batalionu. Od 2003 roku związany był z 8. Kołobrzeskim Batalionem Saperów MW z Dziwnowa, służąc na stanowiskach szefa logistyki oraz szefa sztabu – zastępcy dowódcy batalionu. W 2009 roku otrzymał awans na stopień komandora porucznika i od tego czasu pełnił funkcję Dowódcy 8.bsap MW. Z końcem października 2020 roku po ponad 34 latach w mundurze komandor porucznik Wojciech Chrzanowski zakończył zawodową służbę wojskową.
***
8. Kołobrzeski Batalion Saperów MW jest oddziałem taktycznym 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, przeznaczonym do realizacji całokształtu zadań zabezpieczenia inżynieryjnego flotylli. Jednostka stacjonuje w Dziwnowie.
kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski
Sekcja Prasowa
8. Flotylla Obrony Wybrzeża
Mamy wolne miejsca... Zapraszamy. Emerytura też będzie.
[IP: 62.69.252.***]jestes trolem chyba z PiS zobacz dzbanie na zdjecie ze to Archiwalne skad na tej wyspie debi...i a TK uznal ustawe i widac po wpisie ze tacy wlasnie ludzie powinni byc jednak usunieci w pierwszy trymestrze bo sie mecza oni cale zycie a my razem z nimi
Nareszcie człowiek który rozłożył do końca garnizon w Dziwnowie, niekompetentny, niesympatyczny i mentalnie trep.
emerytura jest reszta w d ie
JAK CZYTAM: "...w 1990 roku ukończył naukę w Wyższej Szkole Oficerskiej..." POTEM: "Z końcem października 2020 roku po ponad 34 latach w mundurze. ..zakończył zawodową służbę wojskową" CZYLI ZAWODOWO PRACOWAŁ TYLKO 30 LAT, ECHHH JAK MOŻNA TAK KŁAMAĆ :)
Ma emerytury a 60 latkow do rezerwy biorą
10 lat ode mnie młodszy, ja dalej muszę tyrać do emerytury.
Gość • Piątek [30.10.2020, 20:37:50] • [IP: 176.221.122.***]...No i nie rozminują nigdy, bo najwięcej min jest latem na pastwisku...Krowięcych min poślizgowych, co jakiśczas mućka postawi i uzbroi zapalnik, a każdy nierozważny po nadepnięciu robi fikołka...🐲
Wyjątkowy człowiek - żołnierz, takich niestety brakuje. Pozdrawiam serdecznie i życzę spokojnej emerytury.
Szwejostwa to maseczki na ryje nie obowiązują??
Gość • Piątek [30.10.2020, 20:08:57] • [IP: 176.221.123.**] codziennie bomby rozbrajaja? chyba jak zamkna pasnasja i odpala sapera... a 70 lat po wojnie swinoujscie nadal nie jest rozminowane.
Gość • Piątek [30.10.2020, 15:02:46] • [IP: 88.218.253.***] No i? Nie jedna osoba kończy prace? Powstanie artykuł o zakończonej pracy recepcjonisty albo kelnerki? Czy ci jacyś lepsi od nich? A żebyś wiedział/wiedziała, że lepszy!! 11 lat Pan kmdr por. CHRZANOWSKI dowodził saperami, którzy codziennie wykonują niebezpieczną pracę prawie że w połowie kraju. Zasługuje na choćby w takiej formie podziękowanie za 24 godzinną dyspozycję do działania!! Panie Komandorze, życzę przede wszystkim zdrowia i zasłużonego odpoczynku
A ten mały co mu wręcza sztandar to jaka funkcja?
jak podpułkownik wyraził zgodę na artykuł to napisali
powinni w swojej grupie wiekowej zaliczyc W; F czyli Gimnastykę ale nie zaliczają i połowa powinna stanac prze komisja zdrowia a nie którzy to w Szkole Wojskowej zapisali sie chyba do Komunistycznej PZPR a tam to zaliczali ale kieliszrk dobrej wódki z rosjanami
Wróg zobaczy tego z wąsami to padnie ze śmiechu
a kto to jest kmdr Chrzanowski że o nim artykuł robicie??
Z wygladu to Ci Panowie juz chyba od 20 lat powinni byc na emeryturze
WF zaliczają??
Służyłem w tej jednstce w latach 77/79 jako opertor kutra KH200
A gdyby to była wasza matka i to ona by szła na emeryturę a gdyby to szedł ksiądz z procesją i oni by szli na emeryturę a gdyby to był cieć z bramy z KPW i on by szedł po emeryturę. A czy Apel Smoleński bedzie?? Buhahahahaha Hiahiahiahiahiahiahiahiahiahiahiahiahiahiahiahiahiah
iahiahiahiahiahiahiahiahiahia Hiahiahiahiahiahiahiahiahiahiahiahiahiahiahiahiahiah
iahiahiahiahiahiahiahiahiahia Hiahiahiahiahiahiahiahiahiahiahiahiahiahiahiahiahiah
iahiahiahiahiahiahiahiahiahia
O! Pan Wojciech, porządny dowódca.
jednodniowi turysci niemiecy powinni przyje3chac do Swinoujscia po zakupy to samo dotyczy Polskich Turystów
To teraz tylko godziwą emeryturke , można żyć długo i szczęśliwie
czy to Cywil czy Mundurowy każdemu nalezy się Emerytura