POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [29.10.2020, 22:32:00] • Świnoujście

W Świnoujściu jest aktualnie 5 aktywnych ognisk koronawirusa! Wiemy gdzie!

W Świnoujściu jest aktualnie 5 aktywnych ognisk koronawirusa! Wiemy gdzie!

fot. iswinoujscie.pl

5 aktywnych ognisk koronawirusa mamy obecnie na terenie Świnoujścia. Są to: Urząd Miasta, Uzdrowisko, Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy, Żegluga Świnoujska i Dom Sanatoryjno - Wczasowy Alga. Na tę chwilę najwięcej osób zakażonych spośród wymienionych miejsc jest w Uzdrowisku Świnoujście i jest to 12 osób. Informacje na ten temat przekazał w trakcie czwartkowej sesji Rady Miasta, prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Jak podkreślił prezydent, wiadomości na temat koronawirusa przekazał mu świnoujski sanepid.

- Urząd Miasta, 6 ozdrowieńców, 1 osoba zakażona, 2 osoby na kwarantannie, przebadano 18 osób. Uzdrowisko Świnoujście, 12 osób zakażonych, w tym 1 osoba hospitalizowana, 17 osób na kwarantannie, przebadano 12 osób, Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy 5 osób zakażonych, w tym 3 osoby hospitalizowane, 63 osoby na kwarantannie, przebadano 5 osób, których badania są w trakcie. Wyniki zapewne będą w dniu dzisiejszym, 29 października. Żegluga Świnoujska 6 osób zakażonych, w tym 1 osoba hospitalizowana. 12 osób na kwarantannie, 4 osoby pod nadzorem epidemiologicznym, przebadano 6 osób. Dom Sanatoryjno - Wczasowy Alga, 3 osoby zakażone, 7 osób w kwarantannie, 1 osoba pod nadzorem epidemiologicznym, przebadano 3 osoby - poinformował prezydent Żmurkiewicz.

Prezydent dodał również, że w związku z ogromem pracy pracowników świnoujskiego sanepidu 3 pracowników Urzędu Miasta będzie wspierało swoją pracą prace sanepidu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 118, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 118

Gość • Sobota [31.10.2020, 16:55:05] • [IP: 62.69.252.**]

W Żegludze Biuro jest zarażone a nie załogi i cumownicy

Gość • Sobota [31.10.2020, 15:15:47] • [IP: 88.218.255.**]

Alga tam to dopiero. ...

Patriota2020 • Sobota [31.10.2020, 12:41:45] • [IP: 176.221.123.***]

W Świnoujściu to dopiero sie zacznie, małolaty bez mózgów pozarażają całe miasto

Gość • Sobota [31.10.2020, 12:26:43] • [IP: 216.130.39.**]

Do Gość • Piątek [30.10.2020, 14:35:15] • [IP: 37.47.176.***]. ... byłeś głupi już dużo wcześnie, ale CO2 już zrobiło i robi jescze więcej. Może jednak zdejmij kaganiec. ... CO2 już zrobiło swoje. Głupszy juz raczej nie możesz być.

Gość • Piątek [30.10.2020, 22:30:27] • [IP: 178.238.250.**]

Marynarka wojenna też

Gość • Piątek [30.10.2020, 21:04:33] • [IP: 45.134.22.*]

Błagam, aby prezydentem miasta Świnoujście była kobieta. Nieważne jaki kolor. Obecny, już się wypalił. Dziewczyny, to co robicie jest wspaniałe. Kocham Was skarby.

Gość • Piątek [30.10.2020, 20:38:59] • [IP: 176.221.122.**]

Jankiel? Gdzieś się schował??

Gość • Piątek [30.10.2020, 20:29:00] • [IP: 185.210.39.***]

Jasne. Takie same prawdziwe dane, jak ankiety do wypełnienia po złamaniu ręki. Wtedy covid wciskają Ci na siłę, bo jak nie podpiszesz, lekarz Cię nie przyjmie. Do wszystkich covidiotow: siedźcie w domu w maskach, to z pewnością będziecie zdrowi.

Gość • Piątek [30.10.2020, 20:24:50] • [IP: 62.69.253.**]

Był AWS, był LPR PO tem te śmierdziuchy a następnie Prawo i Skur... czy coś takiego. ...a jednak Polska przetrwała i przetrwa...Czy to prawda Panie Prezydencie??

Gość • Piątek [30.10.2020, 20:22:15] • [IP: 94.254.228.***]

Czy te oczy mogą kłamać?

Gość • Piątek [30.10.2020, 20:17:43] • [IP: 167.114.102.***]

Staliniątko.

Gość • Piątek [30.10.2020, 19:45:27] • [IP: 37.248.167.**]

Czy pracownicy" aktywnych ognisk" nie powinni zostać skierowani na test? Pewnie... po co...? Zatajanie kontaktów przez osoby pozytywne (np. w magistracie) daleko nas nie zaprowadzi. .. :/

Uzdrowisko • Piątek [30.10.2020, 19:41:04] • [IP: 178.238.246.**]

U nas POzytywnie dzięki za troskę

Gość • Piątek [30.10.2020, 19:05:01] • [IP: 62.69.251.***]

a maseczkę zakładam kto nie chce jej załozyc na ulicy to jego problem" nareszcie coś mądrego !

Gość • Piątek [30.10.2020, 17:35:00] • [IP: 176.221.122.**]

Strasznie wymęczona twarz, na emeryturę najwyższy czas !! Przedterminowe wybory to dobro mieszkańców w systemie demokratycznym, ale również osób które już nie mogą sprostać wyzwaniom na pełnym" gazie" i mają prawo wysiąść z pociągu na najbliższej stacji.

Gość • Piątek [30.10.2020, 16:49:33] • [IP: 31.11.128.**]

Sliwka, wylacz prad i daj sygnal odwrotu zanim bedzie za pozno !.Te wszystkie zabiegi psu na budę wobec tak wielkiego zagrozenia zdrowia i zycia pacjentow i zalogi uzdrowiska Swinoujscie.

Gość • Piątek [30.10.2020, 16:40:54] • [IP: 89.151.32.***]

Prezydent nie mówi prawdy. A wojsko ?

Gość • Piątek [30.10.2020, 16:25:20] • [IP: 176.221.123.***]

Prawo zezwala że sa Emeryci pracujacy na zdjęciu widzimy Pana Prezydenta Miasta Emeryta Pracujacego

Gość • Piątek [30.10.2020, 16:22:58] • [IP: 176.221.123.***]

DLACZEGO OŚRODEK DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH NA BASZTOWEJ=JEST OTWARTY!! MAMY CHRONIĆ OSOBY CHORE!! KTOŚ POTRAFI PODJĄĆ DEZYZJE, CZY NIE MA TEMATU??

Gość • Piątek [30.10.2020, 15:51:03] • [IP: 176.221.123.***]

ja maseczkę zakładam kto nie chce jej załozyc na ulicy to jego problem

Gość • Piątek [30.10.2020, 15:26:26] • [IP: 89.151.39.**]

A dlaczego debilu prezydent czy policja ma zakazac protestoowac kobieta ? slusznie robia precz z pisowcami a szczegolnie z Jarkiem on dawno powinien byc na emeryturze on juz ma tempy umysl

Gość • Piątek [30.10.2020, 15:23:04] • [IP: 37.248.161.***]

WYŁĄCZYĆ TVCOVID°°°PRZESTAĆ PANIKOWAĆ°°°PRZEWIETRZYĆ UMYSŁ

Gość • Piątek [30.10.2020, 15:04:46] • [IP: 88.218.253.***]

Uzdrowisko:)))) jak tam leci?:)

Gość • Piątek [30.10.2020, 14:52:30] • [IP: 178.238.246.**]

Trzeba się dowiedzieć czy w Uzdrowisku zachorowali rechabilitanci ponieważ oni mieli styczność z wieloma osobami, które korzystały z zabiegów byli to również mieszkańcy Świnoujścia.

Gość • Piątek [30.10.2020, 14:37:32] • [IP: 37.47.176.***]

Jeszcze nie wspomniał Pan o Wojsku, tam też jest ognisko Covid

Oglądasz 1-25 z 118
■ Prezydent: Podwyżki śmieci są niewielkie i konieczne. Agatowska: Mieszkańcy to nie bankomat! ■ Nowy sposób raportowania zakażeń SARS – CoV – 2. O sytuacji w powiatach dowiemy się z wizualizacji na rządowej stronie Nowy model raprotowania nowych przypadków zakażeń na SARS – CoV – 2 oparty jest na systemie informatycznym. Wojewódzkie oraz powiatowe Stacje Sanitarno - Epidemiologiczne nie będą już zatem codziennie przedstawiać danych o liczbie chorych na koronawirusa w poszczególnych regionach. We wtorek, 24 listopada pojawiły się pierwsze obawy, że nie dowiemy się, ile odnotowano zakażeń w powiatach. Jednak, już we wtorkowy wieczór minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował, że powstała właśnie rządowa strona, dzięki której za pomocą specjalnej wizualizacji dowiemy się o nowych przypadkach zachorowań na SARS – CoV – 2, również na poziomie powiatów. Pojawiły się już pierwsze głosy specjalistów, że dane są powierzchowne, mogą wprowadzać w błąd, a raport nie zawiera danych historycznych. Przypomnijmy, że decyzja o nowym sposobie raportowania zakażeń związana była z rozbieżnościami, jakie pojawiły się ostatnio w liczbie zakażeń ■ Piątek: Świnoujski strajk kobiet protestował z hasłem: Macie krew na rękach. Część uczestników została spisana przez policję ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 - letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia"S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. - Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■