POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [23.10.2020, 19:38:33] • Świnoujście

Rowerzystka zderzyła się z samochodem. Trafiła do szpitala

Rowerzystka zderzyła się z samochodem. Trafiła do szpitala

fot. Sławomir Ryfczyński

Do zdarzania doszło na ulicy Szkolnej. Podczas wyprzedzania rowerzystki, rowerzystka uderzyła w bok Forda Transita. Na miejsce przyjechali policjanci i ratownicy medyczni.

Wszystko wydarzyło się po godzinie 17.00. Ulicą Szkolną w kierunku 11 Listopada jechała na rowerze kobieta. Gdy była przed ulicą Markiewicza, nadjechał biały Ford transit, który wyprzedzał rowerzystkę. Rowerzystka akurat jechała blisko zaparkowanego na chodniku niebieskiego samochodu, nie chcąc się o niego otrzeć ani zahaczyć o lusterko boczne, zjechała lekko do oś jezdni.

Rowerzystka zderzyła się z samochodem. Trafiła do szpitala

fot. Sławomir Ryfczyński

Niestety, w tym momencie zderzyła się z Fordem. Kobieta upadła. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni i policjanci. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala.

Rowerzystka zderzyła się z samochodem. Trafiła do szpitala

fot. Czytelnik

Policjanci skrupulatnie przesłuchiwali świadków na miejscu zdarzenia.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 67, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 67

Gość • Czwartek [29.10.2020, 02:57:04] • [IP: 37.47.184.***]

do tego pana co to 11 lat jeździ i nikt go jeszcze nie ustrzelil- ilu pedalarzy rozgląda się zanim wjedzie na przejazd? (a też mają taki obowiązekk) a ilu sygnalizuje ręką? a ilu przejeżdża przejściem tylko dla pieszych? Powinno wreszcie się wziąść za te" święte krowy" - oczywiście nie wszyscy tak się zachowują. Winni są po obu stronach, ale nawet gdy wina jest kierowcy to pedalarz bardziej ucierpi...

Gość • Wtorek [27.10.2020, 10:57:13] • [IP: 188.146.177.***]

Sciezki rowerrowej tam nie ma, jechałam prawidłowo jezdnią, samochód wymijał jadąc dość szybko i szarpną mnie mocno za moje ubranie, za lewy rękaw, szarpniecie spowodowalo upadek razem z rowerem ważne że żyje ale jestem mocno poszkodowana pod kątem złamań poturbowa . teraz najważniejsze, żebym wyzdrowiala i chodziła o własnych siłach, to tyle na ten moment, a ludzie którzy nie widzieli dokładnie niech nie światkują nieprawdy bo robią tym dodatkową krzywdę

Gość • Wtorek [27.10.2020, 10:48:43] • [IP: 188.146.177.***]

Sciezki rowerrowej tam nie ma, jechałam prawidłowo jezdnią, samochód wymijał jadąc dość szybko i szarpną mnie mocno za moje ubranie, za lewy rękaw, szarpniecie spowodowalo upadek razem z rowerem ważne że żyje ale jestem mocno poszkodowana pod kątem złamań poturbowa . teraz

Gość • Sobota [24.10.2020, 23:05:47] • [IP: 89.151.34.***]

Ja staram się zawsze jechać po chodniku aż do ścieżki rowerowej ale przez tego gościa co parkuje na chodniku zjeżdżamy na ulicę i prędzej czy póżniej musiało dojść do wypadku.

Gość • Sobota [24.10.2020, 22:16:00] • [IP: 176.221.123.*]

Dokładnie, to niebieskie auto ciągle stoi na chodniku, nie zostawiając nawet za dużo miejsca pieszym!! Ścieżka rowerowa kończy się przy zjeździe na Markiewicza, a co dalej?

Gość • Sobota [24.10.2020, 19:51:53] • [IP: 178.235.146.**]

Do gosc cyklista • Sobota [24.10.2020, 13:55:01] • [IP: 176.221.122.**] Kiedy przejeżdża się granicę polsko-, i co łajzo, zamiast pedŁować prawą stroną, jedziesz dumnie srodkiem, i przez takich jak ty sa wypadki

Gość • Sobota [24.10.2020, 19:47:55] • [IP: 176.221.123.**]

To auto na chodniku ciągle tam stoi. Utrudnia widoczność przy wyjeździe z Markiewicza w Szkolną!

Gość • Sobota [24.10.2020, 19:24:11] • [IP: 176.221.123.***]

tak, ta babka z forda, która potrąciła na ulicy rowerzystkę przepraszała poszkodowaną, że zahaczyła jej rower samochodem

Gość • Sobota [24.10.2020, 19:00:20] • [IP: 37.47.134.**]

smerfy chodzą wokół i udają że nie widzą że całe lusterko wystaje nad ulicę. Jakbym postawił wóz i dyszel wystawałby nad ulice to też byłoby ok?

Gość • Sobota [24.10.2020, 16:01:26] • [IP: 37.8.230.***]

Na zdjęciu widać Renault który stoi na chodniku gdzie 1, 5 m dla pieszych i całe skrzyżowanie zasłania -czy dostał MANDAT.

Gość • Sobota [24.10.2020, 15:51:02] • [IP: 31.11.129.***]

niebieski nie przejmuje się komentarzami i dalej sobie stoi, a co, kto mu zabroni

Gość • Sobota [24.10.2020, 15:16:54] • [IP: 176.221.123.**]

a samochód p.N. jak stał, tak stoi

Gość • Sobota [24.10.2020, 14:50:44] • [IP: 176.221.123.***]

Dzisiajnie rano na warszowie jechał jakiś Deb...l na rowerku bez oświetlenia A było ciemno jeszcze. No tylko podejść i w łeb strzelić takiego i takich nie brakuje. Chrabiostwo na dwóch kułkach

cyklista • Sobota [24.10.2020, 13:55:01] • [IP: 176.221.122.**]

Kiedy przejeżdża się granicę polsko-niemiecką, następuje cudowna odmiana: samochody omijają rowerzystę szerokim łukiem, a już niejeden raz łapałem się na zdziwieniu, że gdy jadę szosą i pośrodku jezdni jest podwójna linia, za mną wciąż słyszę pomruk silnika, nikt mnie nie wyprzedza, choć z naprzeciwka nie jedzie żaden pojazd. W Polsce już dawno samochód za mną wyrwałby do przodu, przejechałby te dwie linie, tam, znacznie częściej niż w Polsce respektują przepisy. Czy są ci Niemcy tak cnotliwi? Raczej nie, tam grożą bardzo surowe kary za potrącenie rowerzysty. U nas jest bezhołowie i prymitywy zbyt często i łatwo otrzymują prawo jazdy. A mandaty powinny być proporcjonalne do wysokości zarobków.

Gość • Sobota [24.10.2020, 13:42:56] • [IP: 89.151.39.***]

Ja widziałem tylko jak kobieta zatrzymała samochód włączyła awaryjne i wysiadła bez maseczki prosto do tego zdarzenia oczywiście z tego Forda

Gość • Sobota [24.10.2020, 12:15:37] • [IP: 31.11.130.***]

Nie znam tych okolic ale skoro nie ma ścieżki rowerowej jade chodnikiem dla własnego bezpieczeństwa i tyle albo prowadze rower i tyle w temacie.

Gość • Sobota [24.10.2020, 12:12:33] • [IP: 37.47.136.***]

widać jak wół że lusterko wychodzi już na ulicę bo kołami stoi na krawężniku. Po pierwsze od zaraz znak zakaz postoju. Po drugie mandat dla niebieskiego auta.

Gość • Sobota [24.10.2020, 12:12:14] • [IP: 185.210.38.**]

Można wyprzedzić rowerzystę, co Wy za głupoty piszecie... A rowerzysta powinien dać znak, że chce zrobić jakikolwiek ruch.

rowerzysta • Sobota [24.10.2020, 12:05:23] • [IP: 188.147.42.**]

11:04 Zgoda co do zasadniczej części postu oprócz sugestii winy rowerzystki - ja też bez przewidywania i zakładania najgorszego nie przeżyłbym. Za kierownicami aut zasiadają urodzeni mordercy - jest ich ok.20-30% spośród wszystkich kierowców. Czasem nawet nie znają przepisów -kiedyś jednego dopadłem po minięciu mnie o 20 cm i zapytałem retorycznie jaki jest kodeksowy odstęp auta od roweru. Naprawdę nie wiedział, do dialogu doszło dzięki temu że nie był z tych tępaków i chamów z licencją zabijania zwaną prawem jazdy - był nawet szczery.

Gość LS • Sobota [24.10.2020, 12:01:45] • [IP: 178.238.246.***]

DO [IP: 31.11.130.***] NIESTETY ALE TAM NIE MA ŚCIEŻKI

Gość • Sobota [24.10.2020, 11:25:09] • [IP: 176.221.123.***]

SZANOWNI PAŃSTWO, A MOŻE KTOŚ WIDZIAŁ SAMO ZDARZENIE ??

Rowerzystka • Sobota [24.10.2020, 11:10:11] • [IP: 176.221.122.***]

Dodam, że wielu rowerzystów ma prawo jazdy, więc znamy przepisy ruchu drogowego.

Rowerzystka • Sobota [24.10.2020, 11:04:34] • [IP: 176.221.122.***]

Nie wiem kto był winny, bo mnie tam nie było. Ale fakt jest taki, że jeżdżę rowerem po ulicach na codzień i prawie codziennie czujność uchrania mnie od potrącenia. Zajeżdżanie drogi rowerzyście to normalka. Nieraz dzieliły mnie centymetry od krawężnika, żeby nie dostać" tyłem". Nigdy w życiu nie zjechałabym na środek ulicy bez spojrzenia w tył. Jeżeli Pani tak zrobiła, to byłaby jej wina. A poza tym, jak jedziemy ulicą, to mamy oczy i powinniśmy przewidywać co będzie za 50 metrów. Inaczej zakładamy wygodne buty i kopytkujemy.

Gość • Sobota [24.10.2020, 10:48:20] • [IP: 188.146.188.**]

A można w straż miejska wlepi mandat właścicielowi posesji za tym niebieskim autem, bo tam przejść nie można żywopłot wyłazi na pół chodnika na obejściu też bajzel!wstyd panie nowobogacki!!

Gość • Sobota [24.10.2020, 09:45:53] • [IP: 188.147.42.**]

6:47 kolejny pożal się Boże ekspert... W tej części ulicy nie ma ścieżki rowerowej!

Oglądasz 1-25 z 67
■ 8 nowych przypadków zakażeń SARS - CoV - 2 w Świnoujściu ■ Prezydent: Podwyżki śmieci są niewielkie i konieczne. Agatowska: Mieszkańcy to nie bankomat! ■ Nowy sposób raportowania zakażeń SARS – CoV – 2. O sytuacji w powiatach dowiemy się z wizualizacji na rządowej stronie Nowy model raprotowania nowych przypadków zakażeń na SARS – CoV – 2 oparty jest na systemie informatycznym. Wojewódzkie oraz powiatowe Stacje Sanitarno - Epidemiologiczne nie będą już zatem codziennie przedstawiać danych o liczbie chorych na koronawirusa w poszczególnych regionach. We wtorek, 24 listopada pojawiły się pierwsze obawy, że nie dowiemy się, ile odnotowano zakażeń w powiatach. Jednak, już we wtorkowy wieczór minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował, że powstała właśnie rządowa strona, dzięki której za pomocą specjalnej wizualizacji dowiemy się o nowych przypadkach zachorowań na SARS – CoV – 2, również na poziomie powiatów. Pojawiły się już pierwsze głosy specjalistów, że dane są powierzchowne, mogą wprowadzać w błąd, a raport nie zawiera danych historycznych. Przypomnijmy, że decyzja o nowym sposobie raportowania zakażeń związana była z rozbieżnościami, jakie pojawiły się ostatnio w liczbie zakażeń ■ Piątek: Świnoujski strajk kobiet protestował z hasłem: Macie krew na rękach. Część uczestników została spisana przez policję ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 - letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia"S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. - Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■