POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [22.10.2020, 18:03:37] • Świnoujście

Niemcy uznają Polskę za obszar ryzyka. Wraca kwarantanna!

Niemcy uznają Polskę za obszar ryzyka. Wraca kwarantanna!

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemcy uznają Polskę jako obszar ryzyka. W związku z tym szykują zmiany na granicach. Od soboty, 24 października żeby przekroczyć granice Polsko - Niemiecką trzeba będzie przedstawić ujemny wynik testu na koronawirusa, bądź przejść 14 dniowa kwarantanne. Co ważne, negatywny wynik na COVID -19 musi zostać wykonany przynajmniej 48 godzin wcześniej przed przekroczeniem granicy.

Za nieprzestrzeganie przepisów grozi sroga kara nawet do 25 tysięcy euro!

Zmiany zaczną obowiązywać od najbliższej soboty. Od godziny 12.00.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 104, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 104

Gość • Sobota [24.10.2020, 16:44:16] • [IP: 88.152.184.**]

Pierwszy raz polacy wariowali, teraz niemcy.jestem prawie pewna, ze za tym stoja hotelarze lub inne bissnessmeny, ktore sa zazdrosne ze polacy na niemcach dobrze zarabiaja. Jak na to pozwolimy, bedzie ta granica przy kazdym 💩 zamknienta.niemiecki rzad nic nie mowil o zamykaniu..tutaj dzialaja jakies lobbyisty..protestuje, nie zgadzam sie.jest jeszcze cos jak maly zagraniczny ruch.lapy won od granicy...a ta kare mam gleboko gdzies.

Gość • Piątek [23.10.2020, 12:21:38] • [IP: 5.173.149.*]

Rząd dopiero ustali reguły, , po co siejecie zamęt

Gość • Piątek [23.10.2020, 10:04:51] • [IP: 88.152.184.***]

Nie moge, jeszcze zyje taki ciemnolu w s'ujsciu. I te niemcy i te niemcy. .dlaczego wy nie uczycie sie niemieckiego ? Do was przyjezdzaja na zakupy.ja znam na kazdej ströny granicy dobre i dziwne ludzie.polska jest w ue. mozna losu podzienkowac.zobaczymy jak dlugo.ciemnolud wybral idiotyczny rzad.

Gość • Piątek [23.10.2020, 09:33:05] • [IP: 31.60.96.***]

Tu nie chodzi o ideały tylko o godność. Polak jadąc do Niemiec, trochę dalej niż do zapyziałych wiosek przygranicznych MUSI mówić po niemiecku i przestrzegać ichnich przepusów. Niemiec przyjeżdżając do Świnoujścia czuje suę tu jak pan i władzca dzięki wam pucybuty z rynku i stacji benzynowych, biedronek żabek i innych sklepów. Nadskakujecie mu tą kiepską niemczyzną za te parę euro jakby życie wasze było lepsze. To są właśnie pozostałości po chłopsko-wiejskich korzeniach. Za euro pucujecie im buty w Polsce. Ludzie którzy szanują swój język i kraj tak nie postępują. Świnoujście żyje turystyką-tak ale to nie tylko niemce z krankenkassy tu przyjeżdżają.

Gość • Piątek [23.10.2020, 09:17:16] • [IP: 176.221.122.**]

Co za barany tu piszą szok jaka ciemnota nie podoba się to spadaj na Karsibór

Gość • Piątek [23.10.2020, 08:44:26] • [IP: 188.147.42.**]

Tak kierując się ideałem, powiedziałbym: bardzo lubię Ś-cie bez Niemców. Wspominam je z kwietnia-maja, wyciszone, bez nawały samochodów, ciągłych wykroczeń na drogach i... bez gwałcenia niedziel i świąt handlem na Sezamkowej (ale to już zaparcie się swojej wiary przez właścicieli tych biznesów, Polaków, Niemcy stwarzają okazję). Jednak życie to nie czysty ideał i muszę ujrzeć fakt, że mnóstwo Polaków żyje z Niemców i stracą oni zarobek. Dlatego to nie jest dobra sytuacja.

Gość • Piątek [23.10.2020, 08:31:52] • [IP: 31.11.128.***]

od 12 czy 24?

Pazdzioch • Piątek [23.10.2020, 08:16:12] • [IP: 83.20.220.***]

229* Niemcy nie będą mogli chodzić bez ograniczeń, wchodząc w czerwony obszar wracając na swój muszą mieć test, więc nikt nie będzie łazić do Polski. Benzyna znowu stanieje

Gość • Piątek [23.10.2020, 08:15:20] • [IP: 178.235.147.***]

Świnoujście jest zapełnione samochodami, z Berlina, Hamburga, Bremy, Bawarii [ tak wynika z tablic rejestracyjnych]nie wiedziałem że w Niemczech, jest tylu ryzykantów, no chyba, że tymi autami przyjechali Marsjanie.

Gość • Piątek [23.10.2020, 07:50:32] • [IP: 46.231.56.**]

Wylazła na wierzch cała pustka mentalna tego narodu.Wam to tylko kury macać w zapyziałej Polsce, pislam już wyszykował wam życie. Europa powinna wyrzucic ten kraj z UE, bo okazalo się, że nie dorósł jeszcze do cywilizacji.Wręćz przeciwnie nastąpiła cofka do średniowiecza.Większośc komentarzy pewnie piszą młodzi, którym marzy się biedny, zacofany kraj.Gratuluję wyboru!

Gość • Piątek [23.10.2020, 07:43:34] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Piątek [23.10.2020, 00:47:29] • [IP: 62.69.229.**]retorsje. ..to mam jak czytam takie debilne wpisy jak twój..

Gość • Piątek [23.10.2020, 07:32:00] • [IP: 83.20.223.***]

Niemiec który przekroczy granice z Polska po powrocie do fatherlandu musi odbyć 14 dniowa kwarantannę, znawco tematu

Gość • Piątek [23.10.2020, 07:08:11] • [IP: 37.47.176.***]

Przestać płakać leszcze. Do roboty

Gość • Piątek [23.10.2020, 06:55:30] • [IP: 37.248.215.***]

Bardzo dobrze

Gość • Piątek [23.10.2020, 06:24:41] • [IP: 185.210.39.***]

Do Gość  Piątek [23.10.2020, 00:25:34]  [IP: 89.151.36.***] Dobrze napisane !!

Gość • Piątek [23.10.2020, 06:09:17] • [IP: 37.47.134.**]

Czy Wy umiecie czytać ze zrozumieniem? Nie zamykają granic tylko wprowadzają ograniczenia. Test albo kwarantanna. Nie dotyczy to tylko Polaków ale i Niemców. Psioczynie na nich ale ich euro Was nie parzy... żyjecie z nich. Zacznijcie się martwi jak dostaniecie się do pracy oraz jak oni do was dojadą aby zostawić wam te swoje wredne euro, które daje wam życie.

Gość • Piątek [23.10.2020, 05:00:08] • [IP: 37.47.205.***]

Spokojnie Fachowcy do pracy mogą jeźdić bez przeszkód

Gość • Piątek [23.10.2020, 03:09:00] • [IP: 188.147.42.**]

Trwa poniżej polemika nt. Niemców. Do ich zwolenników: ja osobiście widzę w nich bliźnich, ale też gdy ich tu nie ma, stwierdzam, że nie ma parkowania na zakrętach, blokowania mi podjazdu pod dom, geograficznego odkrywania miasta przez nich poprzez jazdę pod prąd... a w niedziele i święta moi rodacy nie pracują. A zawsze nie powinni, w każdą niedzielę powinni czcić ją, a nie handlować (przykazanie trzecie)- ale to już... niewierność własnej wierze i kulturze POLAKÓW, nie" wina Niemców".

Gość • Piątek [23.10.2020, 02:34:37] • [IP: 185.210.38.***]

Każdy prawdziwy ŚWINIOSZCZANIN cieszy się z tego powodu :)

Gość • Piątek [23.10.2020, 02:06:46] • [IP: 5.173.137.*]

Boże oby jak najszybsze zamknięcie granic...! Było tak fajnie cicho w mieście...

Gość • Piątek [23.10.2020, 01:23:29] • [IP: 176.221.123.**]

Do 134 a kim ty jesteś ? Jakie twoje pochodzenie? Ziemie Polski zachodniej to obszar zasiedlony przez ludność z wschodnich kresów, z akcji, , wisła"znakomita część to potomkowie wojskowych PRLu. A ty szcz.chu od kogo? tatuś z PZPR mama uciekła z obory bo ciężko było?gówniane twoje, , korzenie"sądząc po wpisie. Wszyscy zasrańcy jak przyjdzie trwoga będziecie skamleć do Boga.

Gość • Piątek [23.10.2020, 00:47:29] • [IP: 62.69.229.**]

Ale Niemcy będą mogli łazić w tę i z powrotem bez ograniczeń. Dlaczego Polska nigdy nie stosuje retorsji?

Gość • Piątek [23.10.2020, 00:25:34] • [IP: 89.151.36.***]

Każde przyzwoite Państwo dba o swoich obywateli!! Oczywiście różnymi sposobami!! Świnoujście bez turystów po prostu traci dynamikę rozwoju i powoli umiera!! Debile i jacyś niedorozwoje wypowiadają swoje idiotyczne sądy nie wiedząc, że żyjemy w UE. Do tych pomazańców nic nie dotrze !! Normalny mieszkaniec nie będzie na nich zwracał uwagi. Chce normalnie pracować, zarabiać i utrzymywać Rodzinę na przyzwoitym poziomie!! Większość Polaków, którzy pracowali z Niemcami i coś potrafią nie narzekają. Wiele lat byłem przełożonym Niemców, Afrykańczyków. Filipińczyków i wielu innych nacji i nigdy nie miałem problemów. Od Niemców nie usłyszałem jednego złego słowa o Polakach. Wręcz odwrotnie!! Dlatego opinie tu wypowiadane wydaje się, że należą do ludzi których zadawala picie piwa, plucie na chodnik i siedzenie n garnuszku mamusi i tatusia. Pozdrawiam

Gość • Czwartek [22.10.2020, 23:46:14] • [IP: 37.47.165.**]

PabloM • Czwartek [22.10.2020, 20:21:04] • [IP: 94.254.227.***] To nie ludzie tylko ty jesteś idiotą. Zamknięcie granicy ma zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Branża turystyczna natrzepała rekordowe ilości kasy. Chciwość wam uszami wyłazi pazery. Pracownicy transgraniczni dostaną kasę od Niemców. Poza tym każdy wiedział, że będzie 2 fala pandemii i mądrzy ludzie odłożyli sobie pieniądze, a idioci hulali i teraz płaczą. Trzeba być gospodarnym w tych czasach. Idzie wielki kryzys i liczyć się będzie tylko gotówka. A co do Niemców w mieście to co się dziwisz, że ich mieszkańcy nienawidzą. Parkują jak debile, jeżdżą samochodami po chodnikach, nie stosują się do obostrzeń, korkują ulice i robią sztuczne korki. Czekają na zakazie zatrzymywania aż inny Niemiec zatankuje. Do tego trzeba dodać cenę mieszkań przesadzoną trzykrotnie. Rusz głową następnym razem zanim coś napiszesz.

Gość • Czwartek [22.10.2020, 23:34:54] • [IP: 37.47.165.**]

Marzyłem o tym aby tu nie było Niemców. Chciałbym aby tu już nigdy nie było ani jednego Niemca.

Oglądasz 1-25 z 104
■ 8 nowych przypadków zakażeń SARS - CoV - 2 w Świnoujściu ■ Prezydent: Podwyżki śmieci są niewielkie i konieczne. Agatowska: Mieszkańcy to nie bankomat! ■ Nowy sposób raportowania zakażeń SARS – CoV – 2. O sytuacji w powiatach dowiemy się z wizualizacji na rządowej stronie Nowy model raprotowania nowych przypadków zakażeń na SARS – CoV – 2 oparty jest na systemie informatycznym. Wojewódzkie oraz powiatowe Stacje Sanitarno - Epidemiologiczne nie będą już zatem codziennie przedstawiać danych o liczbie chorych na koronawirusa w poszczególnych regionach. We wtorek, 24 listopada pojawiły się pierwsze obawy, że nie dowiemy się, ile odnotowano zakażeń w powiatach. Jednak, już we wtorkowy wieczór minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował, że powstała właśnie rządowa strona, dzięki której za pomocą specjalnej wizualizacji dowiemy się o nowych przypadkach zachorowań na SARS – CoV – 2, również na poziomie powiatów. Pojawiły się już pierwsze głosy specjalistów, że dane są powierzchowne, mogą wprowadzać w błąd, a raport nie zawiera danych historycznych. Przypomnijmy, że decyzja o nowym sposobie raportowania zakażeń związana była z rozbieżnościami, jakie pojawiły się ostatnio w liczbie zakażeń ■ Piątek: Świnoujski strajk kobiet protestował z hasłem: Macie krew na rękach. Część uczestników została spisana przez policję ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 - letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia"S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. - Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■