POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [20.10.2020, 10:41:21] • Świnoujście

Są oczami...

Są oczami...

fot. Robert Ignaciuk

Otwarta ostatnio wystawa w miejskiej galerii sztuki MS44 to spojrzenie na rzeczywistość okiem niejednego autora. Nie jednego bo-dokładnie-dziesięciu! Zgodnie z zapowiedzią opiekuna Miejsca Sztuki Andrzeja Pawełczyka, jesień upływa tam pod znakiem dokumentu. Po autorskiej wystawie prac Zdzisława Pacholskiego, tym razem na ścianach galerii przy ulicy Armii Krajowej pojawiły się prace całej grupy autorów.

Utrwalone w kadrze obrazy zaprezentowali: Ewelina Bryguła, Piotr Ciechowski, Robert Ignaciuk, Artur Kubasik, Katarzyna Nadworna, Krzysztof Nowak, Konrad Szablewski ( Fotografia Srebrowa ), Mieczysław Tyburski, Marek Wilczek oraz Bartek Wutke. Taki zestaw autorów to kolejny przykład na artystyczną tożsamość naszej wyspy jaki znajdujemy w Miejscu Sztuki.

Są oczami...

fot. Robert Ignaciuk

Odwiedzając tą ekspozycję nie można się nudzić!. Wystawa nie jest monotematyczna. Postaci, krajobrazy oraz elementy tzw. martwej natury, przedmioty wtapiają się w otaczający nas nadmorski krajobraz, nabierając przy tym symboliki, której nie osiągnęłyby na żadnym innym tle.

Są oczami...

fot. Robert Ignaciuk

To nie są landszafty ale kompozycje mówiące dużo nie tylko o urodzie terenu ale i o jej mieszkańcach. Taki efekt udało się uzyskać dzięki „karkołomnemu" na pierwszy rzut oka połączeniu krajobrazu z motetem.

Są oczami...

fot. Robert Ignaciuk

Czasami mówi się o fotografach, że są oczami. Nieczęsto jednak znajdujemy tak doskonały dowód na potwierdzenie tych słów. Wystarczy zajrzeć w tych dniach do galerii przy ulicy Armii Krajowej!

Są oczami...

fot. Robert Ignaciuk

Są oczami...

fot. Robert Ignaciuk

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Czwartek [22.10.2020, 20:28:39] • [IP: 5.174.91.***]

Dzieci za zajęcia MDK muszą płacić członkowie UTW także, a tu utrzymują zdrowego faceta za 3 godziny pracy (patrz godziny otwarcia galerii) i raz na m-c udostępnienie z wielką łaską pomieszczenia na zawieszenie obrazków.To nasi artyści powinni mieć bez niczyjej łaski!!

Gość • Wtorek [20.10.2020, 20:28:55] • [IP: 176.221.122.**]

Przecież został odwołany opiekun tego sklepu AGD, a teraz znowu powołany ? Jak przeciąganie liny na boisku, tak tu przeciąganie personelu miejskiego. Takie zawody w tym miasteczku, jaki gospodarz.

Gość • Wtorek [20.10.2020, 19:57:19] • [IP: 176.221.123.***]

No i super, super że Świnoujście żyje i komuś się chce brawa dla artystów a zazdrośnikom to chyba żyłka pęknie. Tyle waszego co naplujecie

Gość • Wtorek [20.10.2020, 19:29:27] • [IP: 176.221.122.***]

a maseczki pod nosami abo w kieszeni, brawo, a poźniej lament

Gość • Wtorek [20.10.2020, 15:48:07] • [IP: 188.146.183.***]

Jak dobrze, że coś się dzieje w mieście. Brawo!

romeo • Wtorek [20.10.2020, 15:48:05] • [IP: 178.238.240.***]

kocham rudą !

Gość • Wtorek [20.10.2020, 15:12:25] • [IP: 88.218.255.**]

Bardzo dobra inicjatywa, tylko pochwalać cos się dzieje w mieście, gratulować wszystkim uczestnikom i dobrze że nowa pani dyrektor potrafi wspólpracować

Gość • Wtorek [20.10.2020, 14:09:02] • [IP: 5.173.156.**]

Wspaniała wysoka kultura, od rana do wieczora można oglądać te kulturę i cmokać. Mam nadzieję że urząd hojnie dofinansuje te wysoka kulturę

Gość • Wtorek [20.10.2020, 13:14:15] • [IP: 176.221.123.***]

Co za hałas co za szum, to niektórym komentującym z zazdrości żyły w dupskach pękają, choćby zjedli tysiąc kotletów, to i tak by nic nie wykrzesali z pustych łbów, jedynie kilka durnych komentarzy.

Gość • Wtorek [20.10.2020, 13:04:24] • [IP: 31.0.71.***]

Król i władca bez maski i złożonymi rączkami powrócił szkoda

Gość • Wtorek [20.10.2020, 12:45:13] • [IP: 80.157.183.**]

Swietna inicjatywa, artystow trzeba wspierac w tym czasie bo bez nich zniknie Polska kultura. Zwykly prymitywny" przerabiacz chleba na gow..o" nigdy tego nie zrozumie

Gość • Wtorek [20.10.2020, 12:40:26] • [IP: 176.221.123.**]

W urzędzie jakaś paniusia mówiła mi, że nie można parami, a tu można?

Gość • Wtorek [20.10.2020, 12:39:47] • [IP: 176.221.122.**]

114 ty to jest lovelas

Gość • Wtorek [20.10.2020, 12:35:35] • [IP: 5.173.140.**]

Noooo świnoujska kultura przez duże" K" zawitała w komentarzach!

Gość • Wtorek [20.10.2020, 11:47:13] • [IP: 185.210.38.**]

Tak w zasadzie jak na Świnoujście to szczyt ich możliwości. W czasie pandemii po co te spędy robią? Nie rozumiem. Jedni maski mają drudzy nie.

Gość • Wtorek [20.10.2020, 11:31:44] • [IP: 178.238.245.**]

kpina, gdzie maseczki, gdzie odległości, gdzie dozwolona ilość osób??

Gość • Wtorek [20.10.2020, 11:26:26] • [IP: 94.254.232.**]

dlaczego w tka malym miescie utrzymuje sie dwie galerie? miejska i polprywatna pana pawelczyka? dostaje lokal 300m za darmo od miasta a za wyatawy dostawal kolejne 10tysiecy? w imie czego ja sie pytam

Pazdzioch • Wtorek [20.10.2020, 11:23:58] • [IP: 83.20.220.***]

Mi się śmiać chce jak widzę kogoś kto idzie na taką wystawę, bo niewypada nie iść i podziwia wpatrzony w te zdjęcia, a nie ma pojęcia o sztuce hehe

Gość • Wtorek [20.10.2020, 10:52:52] • [IP: 37.248.225.***]

KTO TE DARMOZJADY UTRZYMUJE? 250BILIONÓW KRAJ ZADŁUZYLI A TU PROSZĘ Z PIS ARTYSTA?

Oglądasz 1-19 z 19
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem ■
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem■ Piątek: Świnoujski strajk kobiet protestował z hasłem: Macie krew na rękach. Część uczestników została spisana przez policję ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 - letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia"S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. - Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■