POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.10.2020, 16:13:11] • Heringsdorf

Zaczarowany park tuż za naszą granicą. Zobacz film!

Zaczarowany park tuż za naszą granicą. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Nie trzeba szukać przejścia do Narnii, żeby znaleźć się w świecie magii. Przez dwa dni park w Heringsdorfie był czarodziejską krainą pełną kolorowych świateł i cudownych przedmiotów.



Każdy, kto zdążył dojechać do Goethepark, mógł wejść do zaczarowanego miejsca o nazwie Park Zauber, znajdującego się przy dworcu UBB. Tam otwierała się zupełnie nowa, przepiękna rzeczywistość, pełna barwnych drzew. Można się domyślić, co czuła Alicja zwiedzając Krainę Czarów, bo park Zauber nasuwał takie skojarzenia.

Zaczarowany park tuż za naszą granicą. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Wędrując wśród świetlnego otoczenia mijało się magiczny kwiat unoszący się na wodzie, nieopodal wyrastały podświetlane grzyby...Wokół słychać było muzykę klasyczną wykonywaną na żywo przez artystów znajdujących się na mostku nad jeziorem. Dla podkreślenia magicznej atmosfery dokoła rozsnuta była mgła, szemrały podświetlane fontanny, błyszczały kolorowe chmury wśród kolorowych drzew...

Zaczarowany park tuż za naszą granicą. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Niestety, przepustka do tego magicznego świata trwała tylko dwa dni - piątek i sobotę. Każdy mógł zanurzyć się w kolorowej bajce, po wejściu należało podać swoje dane, na wypadek by niemiecki sanepid mógł szybko zlokalizować i powiadomić osoby o potrzebie przejścia na kwarantannę.

Zaczarowany park tuż za naszą granicą. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Szkoda, że organizatorzy nie poinformowali mieszkańców Świnoujścia o tak niecodziennej imprezie. Jednak część mieszkańców naszego miasta odkryła magiczny park i skorzystała z możliwości zwiedzenia tak magicznego miejsca.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Wtorek [20.10.2020, 19:15:50] • [IP: 80.245.177.***]

za koraliki i świecidełka całkowite poddaństwo. Może nawet pozwolą zbliżyć się do wielkopaństwa i pozwolą podcierać starszych niemców i będą traktować przyzwoicie. Zdrowia życzę i nie tylko fizyczbego. Pozdrawiam

Gość • Wtorek [20.10.2020, 17:47:41] • [IP: 62.69.229.**]

Tak pomiędzy Pobierowem a Trzęsaczem jest sobie Pustkowo. Stoi tam replika krzyża na Giewoncie. Ale zimą pojawiają się lampeczki i stoją tam postacie związane z Bożym Narodzeniem. Pojedźcie tam w okolicy świąt.

Gość • Wtorek [20.10.2020, 14:19:31] • [IP: 80.245.177.***]

Trochę świecidełek i już pianie z zachwytu. Świnoujszczanie stan umysłu.

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 19:05:35] • [IP: 178.238.251.***]

Cudaczni są ci narzekacze w internecie !

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 17:14:28] • [IP: 84.87.139.**]

Bajkowo...

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 10:59:59] • [IP: 178.37.67.**]

T.z., że już nie ma cudownego, kolorowego parku?Trwała impreza tylko dwa dni...?

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 09:39:37] • [IP: 178.238.253.**]

niech sie ciągną z swoim ogrodem . jakazniosa oplaty klimatyczne to co innego.

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 09:04:32] • [IP: 78.10.206.**]

Przynajmniej można chodzić bez kaganców na twarzy !

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 06:43:22] • [IP: 94.222.96.**]

Wy już lepiej nie przyjeżdżajcie do Niemiec P.Michalska już dala popis pojechała chora na koncert zachciało się teraz Niemcy powinni zamknąć przed wami granice bo Świnoujście to jedno wielkie koronowo

Gość • Niedziela [18.10.2020, 21:56:25] • [IP: 31.11.128.***]

Tak powinna noca wyglądać nasza promenada.

Gość • Niedziela [18.10.2020, 21:53:12] • [IP: 37.8.230.***]

To bardzo miło, że nas nie poinformowali. Gdyby obi nie zostali poinformowani o takiej atrakcji po polskiej stronie, Panie z IT byłyby linczowane przez cały tydzień. Oni wymagają, my zawsze tylko musimy „dostosować”

Gość • Niedziela [18.10.2020, 21:34:31] • [IP: 178.238.252.**]

Baśniowo, szkoda, że nie u nas

Mc2 • Niedziela [18.10.2020, 20:44:01] • [IP: 176.221.123.**]

Do 18.10.2020, 17:48:01] • [IP: 46.204.33.***]. Przepraszam bardzo a, co tutaj jest na młodych w Świnoujściu? Nic, jakieś kino gdzie grają 3 filmy na krzyż, Pump truck np., młody facet 28 l, gdzie ma pójść? Jak zwykle u Niemca lepiej. U nas tylko apartamentowce. Żałosne

Gość • Niedziela [18.10.2020, 17:50:08] • [IP: 79.68.101.**]

To są kolory duchy tam Polakom że średniowiecznej polski wstęp powinien być zakazany !!

GOŚCIU • Niedziela [18.10.2020, 17:48:01] • [IP: 46.204.33.***]

ZA GRANICĄ WSZYSTKO JEST ZACZAROWANE, TYLKO U NAS CZRNO-BIAŁO CAŁY CZAS:(

Gość • Niedziela [18.10.2020, 17:46:33] • [IP: 176.221.123.***]

ŚLICZNIE BARDZO MI SIĘ PODOBA JAK W BAJCE

Gość • Niedziela [18.10.2020, 17:14:37] • [IP: 176.221.122.***]

Piękne. W polsce nigdy nie widziałem czegoś tak pięknego.

Gość • Niedziela [18.10.2020, 16:58:23] • [IP: 37.47.139.***]

polacy by rozkradli dlatego nas niepoinformowali

Oglądasz 1-18 z 18
■ W związku z wprowadzeniem czerwonej strefy turniej VIII Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble zostaje odroczony ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na 23.10.20 znowu 17 osób (7 kobiet w średnim wieku, 4 starsze kobiety, 4 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn) ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na 22.10.20 m. Świnoujście – 17 osób (9 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 4 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn) ■ Urząd Miasta Świnoujście: Sześć osób aktualnie przebywa na zwolnieniu lekarskim w związku ze stwierdzeniem u nich wirusa SARS-CoV-2. Większość pracowników, którzy w ostatnich dniach przebywali na kwarantannie, po jej zakończeniu i negatywnym wyniku w kierunku obecności wirusa, wróciło już do pracy. Na kwarantannie pozostają trzy osoby - informuje Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych ■ Promenada zmienia kolor? Po ostatnich wichurach i sztormie, promenada zmieniła wygląd. Przybrała typowo jesienne barwy. Wiatr, który łamał i wyrywał drzewa z korzeniami, znacznie przerzedził ich korony. Spadło mnóstwo liści i igieł, to normalne przy jesiennych porywach wiatru. Jednak wietrzna pogoda skończyła się w czwartek, a skutki widać do tej pory ■