POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [19.10.2020, 08:06:44] • Świnoujście

Szkoła czy Sanepid decydują o bezpieczeństwie uczniów i nauczycieli? Działają wspólnie

Szkoła czy Sanepid decydują o bezpieczeństwie uczniów i nauczycieli? Działają wspólnie

fot. iswinoujscie.pl

Ciężko to idzie, ale coraz więcej udaje się nam dowiedzieć jak wyglądają zasady w przypadku wykrycia zarażenia w Szkole Podstawowej nr 6 wśród uczniów lub pracowników.

Na pytanie zadane przez naszą redakcję pani Sylwii Szostak dyrektorowi SP6, które brzmiało tak: Prosimy o informację ilu nauczycieli przebywa obecnie na kwarantannie oraz czy jest prawdą, że zarażona jest jedna uczennica? Z informacji uzyskanej z Sanepidu wynika, że to Dyrektor Szkoły jest odpowiedzialny za wskazanie osób, które miały kontakt z osobami zarażonymi i wysłanie ich na obserwacje lub kwarantannę. Ile osób nauczycieli i dzieci miało więc kontakt z osobami covid pozytywnymi w SP6 i wskazała je Pani do Sanepidu do obserwacji lub kwarantanny? Proszę podać konkretne zasady jakie stosuje Dyrektor SP6 w przypadku stwierdzenia zarażenia covid-19 u nauczyciela a jakie u ucznia. Proszę wskazać zapisy z czego one wynikają.

Uzyskaliśmy poniższą informację, którą publikujemy w całości.

Szkoła czy Sanepid decydują o bezpieczeństwie uczniów i nauczycieli? Działają wspólnie

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Środa [21.10.2020, 06:04:28] • [IP: 187.108.190.***]

Pani Dyrektor jak zawsze bardzo uprzejma;) Nie przypominam sobie abym jakakolwiek wiadomosc w dzieniku elektronicznym przeczytal zaczynajaca sie od zwyklego zwrotu grzecznosciowego jak chociazby Dzien dobry czy Drodzy Rodzice. I pomyslec, ze ta Pani ma byc autorytetem dla tych mlodych ludzi. Pani Dyrektor szanowna wiecej usmiechu, wiecej entuzjazmu bo tym nalezy zarazac i motywowac podopiecznych na codzien nie skwaszona mina i przemowieniami na ktorych tylko chcialoby sie zapasc w sen zimowy. Czas na zmiany... (przepraszam za brak polskich

Gość • Wtorek [20.10.2020, 08:33:44] • [IP: 31.0.39.***]

Pani Dyrektor i Paniom z Sanepidu życzę dużo zdrowia i wytrwałości!

E.w • Poniedziałek [19.10.2020, 23:33:36] • [IP: 185.220.102.***]

Dopoki pani z Sanepidu i pani dyrektor, nie zachoruja, nie poczuja jak inne sa to objawy u kazdego, nie zauwaza nieprawidlowosci w swoim postepowaniu! Chroncie swoje dzieci i rodziny.

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 23:20:20] • [IP: 88.218.254.**]

Siłownie zamknęli gdzie zero zakażeń a szkoły otwarte 🙈🙈 bez paniki ale uważam ze zdalne nauczanie PrEz jakiś czas póki to się nie uspokoi to naprawdę najlepsze rozwiązanie. .. tam już jest kilka potwierdzonych przypadków i pewnie na tym nie koniec. Ja rozumiem ze rodzice się martwią, bo widomo nauka w domu to nie to samo. . ale drodzy rodzice myśle ze w tym przypadku zdrowie jest najważniejsze a inne rzeczy idą na bok. .. nie wierzyłam do końca w wirusa. . do tej pory uważam Żr to grubsza sprawa polityczna ale znam kogoś kto był chory i napatwde to nie były przelewki. .. szkoda ze nie ma nawet w planach zdalnego nauczania chociaż przez jakiś czas

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 17:21:31] • [IP: 51.195.91.***]

Wy chyba żyjecie w innej gęstości. Uczniowie biegają po korytarzach bez masek, ta dziewczynka ma koronawirusa i mogła go rozsiać na pol szkoły. Ja już to przeszłam, mam nieodwracalne zmiany w płucach a mój 70letni Tato prawie stracił życie leżąc 2tyg na OIOM. Czy ktoś musi umrzeć żeby coś się z tym zrobiło? Szok!

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 17:19:25] • [IP: 185.220.102.*]

Czyli standard ręka rękę myje. Tego ucza naszych dzieci, braku odwagi za decyzję i zrzucanie winy jeden na drugiego. Więc apeluje, pani Sylwio! Drogie Panie z Sanepidu - podejmijcie konkretne działania! za moment będzie punkt krytyczny jak pół szkoły wyślecie na kwarantannę a ktoś z Waszego niedbalstwa straci życie po zakażeniu.

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 15:59:38] • [IP: 89.151.34.***]

Dajcie spokój i nie siejcie paniki jak komuś nie pasuje to proszę siedzieć z dzieckiem w domu, a nie ludzia życie zatruwowac.

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 15:12:37] • [IP: 185.210.38.***]

Kiedy zrozumiecie, że Dyrektor nie ma wpływu na decyzję sanepidu??!!

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 14:21:33] • [IP: 78.10.206.**]

Dajcie spokój już szkole.Współczuję dyrektorce tej całej nagonce na nią.Musicie zrozumieć to sanepid decyduje.

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 12:43:27] • [IP: 95.40.177.**]

Czy osoba pisząca ten pseudoartykuł mogłaby zrobić to stylistycznie poprawnie? Zatrudniając się u Was nie trzeba znać języka polskiego?

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 11:25:13] • [IP: 62.69.229.***]

Jeśli chodzi o SP6 to ciągle te same osoby komentują - dajcie ludziom żyć i pracować albo sami weźcie się do roboty!

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 09:45:39] • [IP: 31.0.42.**]

Dajcie ludziom normalnie funkcjonować, a dzieciakom uczyć się. Kto ma paranoje, to do psychiatry.

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 09:40:36] • [IP: 31.0.42.**]

COVIDO PSYCHOZY CIĄG DALSZY Kto, się boi niech się zamknie w mieszkaniu i nie wychodzi.

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 09:38:38] • [IP: 176.221.123.***]

Małe Dzieci od 1 do 4 klasy nie mogą same przebywac w domu Świnoujscie jest strefą zieloną ale Rząd RP przydzielił Miasto do strefy Żółtej tymczasowo do odwołania

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 09:25:39] • [IP: 176.221.123.***]

Sanepid jest tylko upowazniony do Zamykania Placówek

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 09:10:10] • [IP: 185.210.38.**]

Ciężko to idzie z rodzicami niektórych dzieci a co za tym idzie samymi dziećmi. Proszę nie utrudniajcie ludziom pracy bo oprócz tego że sami się narażają to jeszcze są opluwani.Sytuacja jest naprawdę skomplikowana i trudno robić tak aby zadowolić frustratów.

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 08:52:10] • [IP: 88.218.255.**]

a co z innymi klasami które spotkały się z tą klasa na przerwie?

Oglądasz 1-17 z 17
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem ■
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem■ Piątek: Świnoujski strajk kobiet protestował z hasłem: Macie krew na rękach. Część uczestników została spisana przez policję ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 - letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia"S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. - Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■