POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [24.09.2020, 10:46:06] • Świnoujście

Radni polubili psy?

Radni polubili psy?

fot. Sławomir Ryfczyński

Po blisko 11 latach miasto chce zlikwidować opłatę za posiadanie psa. Tylko 65 procent właścicieli czworonogów uiszcza ją bez wezwania.

Dziś radni mają zadecydować, czy zniknie opłata od posiadania psów. Wprowadzono ją uchwałą z 29 października 2009 r. To fakultatywna opłata lokalna. Gmina może ją wprowadzić, ale nie musi. Wygląda na to, ze już nie chce.

Po blisko 11 latach od jej wprowadzenia, „wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, przede wszystkim właścicielom czworonogów, proponuje się zniesienie tej opłaty z dniem 1 stycznia 2021 r. „ – czytamy w projekcie uchwał, który przygotowano na dzisiejszą sesję.

Rocznie z opłaty od posiadania psów miasto ma średnio 80 tys. zł. Podatnicy tej opłaty bez wezwania wykonują swój obowiązek w 65 %. Pozostała część podlega egzekucji – informuje magistrat.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 45, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 45

Gość • Piątek [25.09.2020, 14:41:49] • [IP: 176.221.122.***]

Nie wyobrażam sobie jak można nie posprzątać po swoim psie, ale, niestety, często widzę jak" paniska" (i to z dużymi psami) pozwalają srać na trawnikach swoim pupilom bez konsekwencji. Jeszcze są zdziwieni, gdy zwróci Im się uwagę, że trzeba posprzątać! Tylko wysokie mandaty mogłyby tą sytuację zmienić, ale kto miałby egzekwować te przepisy kiedy Straż Miejska i Policja nie mają" mocy przerobowych" ?

Gość • Piątek [25.09.2020, 10:36:06] • [IP: 109.241.63.**]

Zwalnianie z podatku od posiadania psa jest głupotą, bo to zwalnianie od podatku ludzi którzy s*rają psami wszędzie wkoło, że przejść nie idzie. Pies powinien być luksusem, a luksus powinien kosztować by uczynić zjawisko posiadania psa unikalnym i kosztownym, by nie było masowe, bo przejść chodnikiem nie idzie, by butów nie pobrudzić. A za brak zapłaconego podatku - kara w wysokości 10.000 zł, skoro można kroić sklepikarza karami po 5.000 zł za brak maseczki - i miasto będzie miało niesamowity dochód. W dodatku powinno być tak jak na zachodzie, że w bloku wszyscy mieszkańcy na piśmie muszą wyrazić zgodę, by sąsiad mógł mieć psa w bloku. Przywrócić normalność należy, a nie wspierać patologiczne zachowania. Zamiast gadać o zwalnianiu z podatków za psa, zróbcie remont nawierzchni parkingu przy rynku - bo to ogromny wstyd przed Niemcami, takie dziury na parkingu i na pchlim targu. Zająć się pracą obiboki, a nie duperelami!!

Gość • Piątek [25.09.2020, 08:18:15] • [IP: 5.173.147.**]

Znam takiego selera z Zachodniego który chwali się@ że jego pies nie załatwia się na posesji. To prawda. Zwierzę Zanieczyszcza chodnik za bramą.

Gość • Piątek [25.09.2020, 06:14:32] • [IP: 188.146.171.***]

A jeśli ktoś na działkach ma 20 30 kotów, to też powinien płacić podatek, a nie. Tylko ich rozmnażać i utrudniać życie innym, i sprzątać te gówna po nich

Gość • Piątek [25.09.2020, 00:59:09] • [IP: 31.0.71.***]

A za posiadanie kotów nigdy nie było oplaty

kundlomiot • Czwartek [24.09.2020, 22:37:23] • [IP: 151.248.62.***]

alez to SLDowskie miasto...tu jest zatrzesienie kundli, w zadnym miescie nie ma ich az tyle co u nas, a teraz bedzie ich jeszcze wiecej, kto bedzie sponsorowal te smietniki miski na miescie woreczki i osoby sprzatajace to? dlaczego ludzie nie chcacy zeby cos ocierało sie o nogawke na miescie czy w windzie musza sie meczyc bo ktos chce hodowac zwierze w miescie w bloku na dodatek. Ile wypadków jest przez te kundle ile dzieci pogryzionych ile spraw sadowych, ile innych zwierząt trzeba zabić zeby te kundle nakarmić ? to jest" EKO'?

Gośćmieszkaniec • Czwartek [24.09.2020, 21:44:54] • [IP: 176.221.123.***]

Paniusia rozmawia przez telefon udaje ze to nie jej pies wali kupsko potem odchodzi jakby nigdy nic. zZ koleii facet pies pod oknem sie zwalil zwracam mu uwage a on rznie glupa i zwjewa za to powinny byc ogromne kary bo nasze zielone tereny to jedno wielkia toaleta dla psow.

Gość • Czwartek [24.09.2020, 21:14:21] • [IP: 178.238.249.**]

Sprzątanie po psie nie ma związku z opłatą za posiadanie psa. Łoić surowe kary za nie sprzątanie i tyle. Tylko wsiowe burasy wstydzą się po psie sprzątać.

Gość • Czwartek [24.09.2020, 21:04:41] • [IP: 37.8.231.**]

"Chyba ich tam w urzędzie pogięło. Kundli jest z dużo, stały się uciążliwe. Zanieczyszczają środowisko łajnem i hałasem jaki generują. Podatek bezwzględnie powinien zostać utrzymany, a jego wysokość drastycznie wzrosnąć" POPIERAM

Gość • Czwartek [24.09.2020, 20:42:56] • [IP: 176.221.123.***]

Chciałbym zobaczyć B.M jak z miotełką biega i sprząta psie gówna.

Gość • Czwartek [24.09.2020, 20:37:58] • [IP: 178.238.253.***]

i bardzo dobrze, popieram.

Gość • Czwartek [24.09.2020, 19:50:59] • [IP: 93.157.112.***]

Gość • Czwartek [24.09.2020, 19:22:09] • [IP: 45.56.228.***]

Radni będą teraz płacić za sprzątanie psich gówien?

Gość • Czwartek [24.09.2020, 19:13:54] • [IP: 176.221.122.**]

Podatek od psa powinien byc podniesiony 5 krotnie!!dlaczego!!??Dlatego, ze miasto jest zapaskudzone, wielu nie sprzata po tak zwanych pupilach, jezdza windami kilka razy dzienie, a przeciez z psem ma sie wychodzic i schodzic po schodach, a nie zmuszac nas do tego towarzystwa, jestesmy uczuleni na ich zapach i siersc!!

Gość • Czwartek [24.09.2020, 18:46:58] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Czwartek [24.09.2020, 13:40:03] • [IP: 188.147.33.***]Tak szumnie nazywane blokowisko. .Osiedle Zachodnie to bloki a nie stare osiedle domków te ma swoją nazwę/

Gość • Czwartek [24.09.2020, 17:41:20] • [IP: 185.210.38.***]

Czy potrzebna jest zgoda współmieszkańców gdy chcę posiadać psa ?

Gość • Czwartek [24.09.2020, 17:28:21] • [IP: 83.1.102.***]

moze wprowadza zasady zrania psami i niesprzataniu po nich?

Gość • Czwartek [24.09.2020, 16:39:10] • [IP: 148.122.184.***]

Do tre.pa z godz.15.38.16 IP 188.147.33.Wylądowałeś?kosmito?Obejrzyj

Gość • Czwartek [24.09.2020, 15:38:16] • [IP: 188.147.33.***]

Wprowadzono ją dopiero w 09 r.? Nie, pierwszą opłatę za psa wprowadził w l.70. tow.E.Gierek. To był wzorzec, jakby z Sevres - jeśli porzucony, to wykorzystano go właśnie w r.09. Dziś ma sens, bo nadmiar psów jest utrapieniem podobnym do głośnych dmuchaw, które można zastąpić cichymi miotłami - psy można zastąpić konstruktywnym hobby, zainteresowaniem innymi ludźmi, pogłębianiem nabytych umiejętności lub miłości ludzkiej. Psy -złudzenie bycia lepszym, bo pies jest jak glina, można go urobić a głosu on nie ma. Trudniej z człowiekiem- jego reakcja obnaża niedoskonałość naszej miłości, wymaga więcej trudu i czasem stania się lepszym na miarę człowieka przez nas kochanego.A ja zawsze ile razy wyjeżdżam do Niemiec, do wsi, pól, lasów cieszę się że tam nic mnie nie złapie za łydkę, nie pogoni, nie wyprze z lasu. Że nie usłyszę, gdy zwrócę uwagę, by posiadacz psa wziął psa na smycz lub założył mu kaganiec:" On wyczuwa złych ludzi, na takich szczeka!". Ech, ci dobrzy ludzie, na których ich własne psy nie szczekają!

Gość • Czwartek [24.09.2020, 15:32:39] • [IP: 90.129.196.***]

ma byc pobierana oplata za zwierzatka jak pies beda ludzie pilnowac i dbac o swoje pupile

Gość • Czwartek [24.09.2020, 14:54:51] • [IP: 185.210.39.***]

Radni niby chcieli zdjąć te opłaty, ale przed chwilą Borowski powiedział na sesji, że wycofuje wniosek bo prezydent go o to poprosił! JPR co za niektórych radnych meduzy (bo nie mają mózgu) ma to miasto.

Gość • Czwartek [24.09.2020, 14:38:02] • [IP: 31.0.66.**]

Miasto rezygnując z opłat wcale nie znaczy że umywa ręce od sprzątania po psach! Wręcz przeciwnie powinny być surowe mandaty za brudzenie i niesprzatanie po psie, a także pozwolenie psu sikać na elewacje budynków lub koła aut min.1000 Zeta mandatu.W Niemczech opłata za psa 500 euro.W spółdzielniach i wspólnotach to mieszkańcy powinni decydować czy będą psy czy nie.A tu całe PGR y się sprowadziły do swinemunde razem z całą trzodą.Wychowane w stodole nierozumie, że drzwi do klatek mają być pozamykane, a nie rojebane na oścież!

Gość • Czwartek [24.09.2020, 13:53:25] • [IP: 176.221.122.***]

prawidłowo

Gość • Czwartek [24.09.2020, 13:40:03] • [IP: 188.147.33.***]

12:42 skąd ja wiedziaĺem w trakcie pisania, że tak mi ktoś napisze?Bo znam przyciężką dosłowność wielu na forum.Oglądałem kiedyś kserokopię mapy prac inżynieryjnych terenu przyszłego Parku Zdrojowego dokonywanych w 2.poł.wieku XVIII. Tłumaczyłem znajomemu, że linia morza była wtedy gdzieś na linii ul.Słowackiego-Sienkiewicza. Zrozumiał. Nie pouczył, że wtedy nie było ul.Słowackiego. Co z tego, że nie było i Markiewicza, to informacja dla internautòw często lat naście, wskazanie na osiedle małych domków ogólnie dziś razem z blokami zwane Zachodnim.

Gość • Czwartek [24.09.2020, 13:37:15] • [IP: 37.47.158.***]

Chyba ich tam w urzedzie pogięło. Kundli jest z dużo, stały się uciążliwe. Zanieczyszczają środowisko łajnem i hałasem jaki generują. Podatek bezwzględnie powinien zostać utrzymany, a jego wysokość drastycznie wzrosnąć

Oglądasz 1-25 z 45
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■