POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [24.09.2020, 08:31:09] • Świnoujście

Zmienią plan zagospodarowania pod pływalnię

Zmienią plan zagospodarowania pod pływalnię

fot. Andrzej Ryfczyński

Dziś świnoujscy radni mają podjąć uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ul. Stefana Żeromskiego.

Obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Dzielnicy Nadmorskiej, ujmujący rejon ul. Żeromskiego, ma już ponad 10 lat.

W związku z decyzją o realizacji pływalni miejskiej w kompleksie „Uznam Arena” przy ul. Szkolnej wymagana jest zmiana zapisów w zakresie funkcji i parametrów zabudowy dla terenu przy ul. Stefana Żeromskiego - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały, który trafi na sesję. - Zmiana zapisów o przeznaczeniu jednostki elementarnej oznaczonej symbolem 46 US w zakresie funkcji i parametrów zabudowy terenu ma na celu wprowadzenie ustaleń, które pozwolą na zagospodarowanie terenu w inny sposób w kontekście istniejącej zabudowy oraz nowopowstałych i zmodernizowanych terenów publicznych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 41

Gość • Czwartek [24.09.2020, 22:37:05] • [IP: 89.151.35.**]

Już się Dyzma tym dobrze zajmie.

Gość • Czwartek [24.09.2020, 22:14:14] • [IP: 176.221.123.***]

Radni postąpią tak jak to dewelopery przekazały barbareli i żmurowi.

Gość • Czwartek [24.09.2020, 21:08:49] • [IP: 88.156.206.**]

w miejscu starej pływalni wybudować w końcu parking wielopoziomowy...

Gość • Czwartek [24.09.2020, 20:42:15] • [IP: 176.221.123.***]

czyli będzie duża prowizja.

Gość • Czwartek [24.09.2020, 19:52:50] • [IP: 89.151.33.***]

Do 102*** z godz.16.42 to ty przybłędo zasługujesz na porządnego kopa i wylądować gdzieś w lesie za Warnowem, tylko obawiam się, że wypłoszysz zwierzynę

Gość • Czwartek [24.09.2020, 19:27:21] • [IP: 45.56.228.***]

TO SIĘ W PALE NIE MIEŚCI!! KOLEJNA DZIAŁKA DLA KOLEGI? RADNI JEŚLI TO PRZYKLEPIĄ TO POWINNO SIĘ ICH WYWIEŹĆ NA TACZKACH!! CO DLA MIESZKAŃCÓW TEN OPONIARZ ROBI?! JAK NIE BASEN TO PRZYNAJMNIEJ JAKIŚ OBIEKT SPORTOWY POWINIEN TAM ZOOSTAĆ!

Gość • Czwartek [24.09.2020, 19:21:31] • [IP: 45.56.228.***]

No nie wierzę ur wa!! Żmur chce zlikwidować basen nad morzem i sprzedać kolejną działeczkę??

Gość • Czwartek [24.09.2020, 18:56:19] • [IP: 176.221.122.***]

Tak, powinien być basen dostepny dla wszystkich. Bo te baseny w hotelech to o dupe potluc. Jak maja kaprys to wpuszczaja a jak nie maja ochoty to s-ć

Gość • Czwartek [24.09.2020, 17:40:42] • [IP: 178.238.253.***]

Orlik w tym miejscu z siłownią i skateparkiem by się przydał zamiast pływalni lub zburzyć stare i wybudować apartamentowiec choć to działka przeznaczona na cele sportowo-rekreacyjne to obym się mylił

Gość • Czwartek [24.09.2020, 16:42:47] • [IP: 167.114.102.***]

żmur powinien już dawno wylecieć ze Świnoujścia na kopach z barbarabellą na czele za sprzedanie i zdewastowanie naszego miasta. Te przybłędy nie powinni mieć tutaj niczego do szukania.

Gość • Czwartek [24.09.2020, 15:22:31] • [IP: 89.151.38.***]

ee tam, działka już dawno" sprzedana" teraz tylko trzeba podłożyć papier, oczywiście głosami radnych ;-)

Gość • Czwartek [24.09.2020, 14:25:46] • [IP: 5.173.136.**]

Proponuję stację benzynowa

Gość • Czwartek [24.09.2020, 14:22:32] • [IP: 37.47.173.***]

Sprzedadzą własność miasta (czyt. Naszą wspólną) w prywatne ręce.

Gość • Czwartek [24.09.2020, 14:18:15] • [IP: 31.11.129.***]

Tak też uważam, że skoro była pływalnia a inaczej ujmując miejsce sportu dla wszystkich mieszkańców, to niech tym miejscem sportu pozostanie !! Owszem można zmienić przeznaczenie na lodowisko, ścianki wspinaczkowe, trampoliny itp. To co będzie rozwijać sprawność fizyczną u dzieci, młodzieży a także seniorów! My mieszkańcy nie chcemy już kolejnego" beton placu" hoteli restauracji chcemy aby wreszcie powstało miejscu rozrywki i sporu dla mieszkańców!! Wszyscy zabiegali o głosy mieszańców, aby dostać się do" koryta" teraz nikogo głos mieszkańców nie interesuje!! Świnoujścianie nie gęsi i też swój głos w tej sprawie mają!!

Gość • Czwartek [24.09.2020, 13:44:08] • [IP: 37.47.151.**]

Czy zostanie sprzedana ta działeczka? To kierownika specjalność. A przy okazji, czy ktoś wie co się dzieje z tzw." działka szwagra"? Miasto nie skorzystało z prawa pierwokupu 4 ha po cenie ok. 25 zł. za metr kwadratowy, w wyniku czego kupił szwagier kogoś za ok. 1 mln. zł. Dzisiaj przyjmując cenę w Świnoujściu 1500 zł. za metr kwadratowy, działka ta jest warta ok. 60 mln. zł. Radni powinni doprowadzić do odzyskania tej działki. Kilkadziesiąt milionów miasto mogłoby przeznaczyć na ważne cele dla mieszkańców.

Gość • Czwartek [24.09.2020, 13:41:52] • [IP: 77.252.46.**]

Nasi" wybitni" władcy miasta już dawno to sprzedali, teraz udają ze należy zmienić plan - kitują ja pisowcy.

Gość • Czwartek [24.09.2020, 13:32:11] • [IP: 188.146.163.*]

Działka pewnie już dawno jest obiecana znajomemu królika który kupi ja oczywiście w przetargu który będzie odpowiednio przygotowany...

Gość • Czwartek [24.09.2020, 13:11:45] • [IP: 178.238.246.***]

no fakt stara pływalnia jest nam nie potrzebna, po co ją remontować. Zawsze można wykąpać się w zalewie żeby nie robić turystą tłoku na plaży. Wręcz niezbędny jest tam nowy apartamentowiec. Co z planami miejscowymi które mają już po kilkanaście lat ? Tam gdzie mieszkają mieszkańcy a nie bywają turyści ?

Gość • Czwartek [24.09.2020, 12:57:23] • [IP: 37.248.225.**]

RODZINKA JAKIEGOŚ RADNEGO NIE ZAŁAPAŁA SIĘ NA DZIERŻAWĘ PARKINGU?

Gość • Czwartek [24.09.2020, 12:36:08] • [IP: 46.231.58.**]

Może zbudować bibliotekę miejską. Będzie dla ludzi. I jeszcze jeden kościół

Gość • Czwartek [24.09.2020, 12:26:04] • [IP: 176.221.115.**]

juz jakis developer jest na 10000% ugadany

Gość • Czwartek [24.09.2020, 12:09:58] • [IP: 151.248.62.***]

Przydałby się jakiś hotel albo apartamentowce, to jest oczywiste na co zamienia plan!

Gość • Czwartek [24.09.2020, 12:04:26] • [IP: 94.254.232.**]

Niech Będzie całoroczny BASEN MIEJSKI. SIŁOWNIA, SALA ZABAW DLA DZIECI. CZYTELNIA. WSZYSTKO W JEDNYM BUDYNKU. OCZYWIŚCIE DUŻO ZIELENI POD DACHEM.

Gość • Czwartek [24.09.2020, 11:57:28] • [IP: 176.221.122.***]

Moze parking 4 pietrowy? Taki przy plazy a nie gdzies po krzakach.

Gość • Czwartek [24.09.2020, 11:53:44] • [IP: 185.210.38.**]

ORLIK

Oglądasz 1-25 z 41
■ W związku z wprowadzeniem czerwonej strefy turniej VIII Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble zostaje odroczony ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na 23.10.20 znowu 17 osób (7 kobiet w średnim wieku, 4 starsze kobiety, 4 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn) ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na 22.10.20 m. Świnoujście – 17 osób (9 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 4 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn) ■ Urząd Miasta Świnoujście: Sześć osób aktualnie przebywa na zwolnieniu lekarskim w związku ze stwierdzeniem u nich wirusa SARS-CoV-2. Większość pracowników, którzy w ostatnich dniach przebywali na kwarantannie, po jej zakończeniu i negatywnym wyniku w kierunku obecności wirusa, wróciło już do pracy. Na kwarantannie pozostają trzy osoby - informuje Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych ■ Promenada zmienia kolor? Po ostatnich wichurach i sztormie, promenada zmieniła wygląd. Przybrała typowo jesienne barwy. Wiatr, który łamał i wyrywał drzewa z korzeniami, znacznie przerzedził ich korony. Spadło mnóstwo liści i igieł, to normalne przy jesiennych porywach wiatru. Jednak wietrzna pogoda skończyła się w czwartek, a skutki widać do tej pory ■