POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [23.09.2020, 18:44:00] • Świnoujście

Straż Miejska z Policją w ramach ETZT

Straż Miejska z Policją w ramach ETZT

fot. BIK UM Świnoujście

Do udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu zachęcały najmłodszych mieszkańców Świnoujścia nasze służby. Dziś policjanci wraz ze strażnikami miejskimi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6.

- Promując zrównoważone formy mobilności, m.in. transport publiczny, rower czy ruch pieszy, nie możemy zapominać o najmłodszych mieszkańcach, dla których niezwykle istotne jest życie w czystym i ekologicznym mieście - mówi Barbara Michalska, Zastępca Prezydenta Świnoujścia. - Staramy się pracować także z uczniami, by zachęcać ich do zmiany niekorzystnych dla środowiska przyzwyczajeń transportowych i poprawy jakości życia.

Straż Miejska z Policją w ramach ETZT

fot. BIK UM Świnoujście

Dlatego dziś Straż Miejska wspólnie z Policją przeprowadziła spotkania z pierwszakami Szkoły Podstawowej nr 6. Tematem było bezpieczne zachowanie się na drodze, placach zabaw i skejtparkach. Wyjaśniono dzieciom jaki wpływ na środowisko ma wybór środka transportu. Pokazano także, jakie korzyści można osiągnąć, wybierając spacer albo rower zamiast jazdy samochodem. Dzieci brały aktywny udział w dyskusji a na koniec dostały odblaskowe gadżety aby być widocznym na drodze.

Straż Miejska z Policją w ramach ETZT

fot. BIK UM Świnoujście

W czwartek Straż Miejska wraz z Policją zorganizują miasteczko ruchu rowerowego dla dzieci. We wtorek odbywało się znakowanie rowerów.

BIK UM Świnoujście


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Czwartek [24.09.2020, 18:28:12] • [IP: 31.60.7.***]

Zapraszamy do SP 2. Tam również czekają pierwszoklasiści.

Gość • Czwartek [24.09.2020, 15:41:56] • [IP: 176.221.123.***]

Pani Nauczycielka nie ma co robic na lekcjach bo zaste pują ją Pracownicy Urzędu Miasta z Biura Straży Miejskiej i Pani Rzecznik Policji

Gość • Czwartek [24.09.2020, 14:06:32] • [IP: 185.220.101.*]

Dzieci zdejmijcie te kagańce!!

Gość • Środa [23.09.2020, 22:29:20] • [IP: 5.173.129.**]

Super pomysł. Dzieci szczęśliwe :-)

Oglądasz 1-4 z 4
■ W związku z wprowadzeniem czerwonej strefy turniej VIII Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble zostaje odroczony ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na 23.10.20 znowu 17 osób (7 kobiet w średnim wieku, 4 starsze kobiety, 4 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn) ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na 22.10.20 m. Świnoujście – 17 osób (9 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 4 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn) ■ Urząd Miasta Świnoujście: Sześć osób aktualnie przebywa na zwolnieniu lekarskim w związku ze stwierdzeniem u nich wirusa SARS-CoV-2. Większość pracowników, którzy w ostatnich dniach przebywali na kwarantannie, po jej zakończeniu i negatywnym wyniku w kierunku obecności wirusa, wróciło już do pracy. Na kwarantannie pozostają trzy osoby - informuje Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych ■ Promenada zmienia kolor? Po ostatnich wichurach i sztormie, promenada zmieniła wygląd. Przybrała typowo jesienne barwy. Wiatr, który łamał i wyrywał drzewa z korzeniami, znacznie przerzedził ich korony. Spadło mnóstwo liści i igieł, to normalne przy jesiennych porywach wiatru. Jednak wietrzna pogoda skończyła się w czwartek, a skutki widać do tej pory ■