POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [18.09.2020, 13:52:14] • Świnoujście

Atrakcje Ogrodu Sensorycznego i piesza wycieczka po promenadzie

Atrakcje Ogrodu Sensorycznego i piesza wycieczka po promenadzie

fot. iswinoujscie.pl

W najbliższy poniedziałek w Świnoujściu rozpoczną się obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Informację ze szczegółowym programem wyślę wkrótce, tymczasem - w ramach promocji zdrowego stylu życia – chciałbym zaprosić Państwa na pieszą wędrówkę po promenadzie historycznej.

Start w poniedziałek, godz. 8.30 przy Ogrodzie Sensorycznym.

O atrakcjach znajdujących się na promenadzie opowie Barbara Michalska, zastępca Prezydenta Miasta, natomiast Sylwia Jurzyk-Nordlöw, pełnomocnik prezydenta Świnoujścia ds. środowiska, przybliży tajemnice jednego z najpiękniejszych atrakcji tego miejsca – Ogrodu Sensorycznego. Ogrody sensoryczne projektowane są w taki sposób, by oddziaływały na wiele zmysłów. Poza wzrokowym, istotny jest zapach czy dotyk. Stąd ważna jest różnorodność roślinności, zmienne podłoże, by stąpając po nim nawet boso odczuwać, że spacerujemy po piasku, żwirze, pniach drewnianych, trawie czy korze. Świnoujski ogród zmysłów charakteryzuje się przede wszystkim bogatą i różnorodną roślinnością.

Jarosław Jaz
Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Niedziela [20.09.2020, 08:31:29] • [IP: 176.221.123.***]

Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście...Ciekawe jakby skrytykował to miejsce ?W poniedziałek bezrobotny..

Gość • Niedziela [20.09.2020, 08:24:10] • [IP: 188.147.38.*]

19.09.2020, 14:13:15 tak jak i wszystkie rośliny doniczkowe które trzymasz u siebie w domu na parapecie. Jeśli że wolisz widok drzew sosnowych i świerków to idź do lasu i nie przychodź w to urokliwe miejsce, bo do niego nie pasujesz...

Gość • Sobota [19.09.2020, 21:18:09] • [IP: 37.47.186.***]

19.09.2020, 12:40:59 - O ja pinkole! Ludziska, ja nie mogę! No boki zrywać, bo osoba, to nie człowiek, tylko człowiekozaur, gościówa chyba dzieciństwo opisuje, że tata do wanny właził. A na widok ładnego ogrodu wspomnienia wracają. Smutne.

Gość • Sobota [19.09.2020, 15:56:06] • [IP: 95.90.245.***]

Bardzo ładny zakątek do zrelaksowania się i wypoczynku po całodziennej pracy byłam tam i polecam każdemu kto kocha przyrodę. Pozdrawiam.

Gość • Sobota [19.09.2020, 14:13:15] • [IP: 2.108.164.*]

Te rośliny pasują naszego klimatu jak wół do karety.

Gość • Sobota [19.09.2020, 13:06:12] • [IP: 46.169.68.**]

opowie o betonie

Gość • Sobota [19.09.2020, 13:05:07] • [IP: 94.254.168.**]

moze przy okazji wypowiedza sie uzytkownucy promenady np o parkowaniu zniszczeniu ukladu komunikacyjnego na slowackiego albo braku lawek na przjsciach i ruderach na srodku a moze o zniszczeniu zabytkowego pasa tujowego 150 letniego zywoplotu?a moze niech ich zaprowadzi na wydmy pozbierac papier toaletowy? to beda dopiero doznania sensoryczne!

Gość • Sobota [19.09.2020, 12:40:59] • [IP: 167.114.102.***]

10:55:45 - P.S. Nie jestem osobą tylko człowiekiem jak już.

Gość • Sobota [19.09.2020, 12:34:48] • [IP: 167.114.102.***]

10:55:45 - Ty tak na poważnie, czy pies się dorwał do klawiatury? Mnie mamusia kocham, a Tobie tatuś włazi do wanny.

Gość • Sobota [19.09.2020, 10:55:45] • [IP: 31.0.41.***]

Piątek [18.09.2020, 17:32:36] • [IP: 167.114.102.***] osoba komentujaca opisała swoje wrażenia z autopsji: miejsce mu się podoba ale mama go nie kochała, dlatego przy każdej nadarzającej się okazji publicznie wylewa swoje bolączki. MIEJSCE JEST PRZEPIĘKNE I OBY BYŁO ICH WIECEJ.

Gość • Sobota [19.09.2020, 10:09:08] • [IP: 78.10.231.***]

Dlaczego zawsze znajdzie się jakaś menda, która wszystko musi - za przeproszeniem - gnoić. a już tutejsze forum obfituje w takich. W wielu zdrojach, czy też używając zapożyczeń od innej nacji - kurortach czy też badach bywały ogrody nazywane egzotycznymi. Dzisiaj pod wpływem mody próbuje się podobne miejsca nazywać sensorycznymi. Jak zwał tak zwał. To nie jest istota. Istotą jest, że ktoś o to miejsce dba i nie przynosi ono wstydu, a dla wielu kuracjuszy jest miejscem odpoczynku. Ja osobiście wolałbym miejscową roślinność, ale jeśli miałaby ona być puszczona na żywioł, a tutaj mamy ładny (nie da się ukryć) w zasadzie skwer, to niech dale trwa. Oby jak najdłużej. Bo i tak na obecną chwilę jest on jednym z ładniejszych miejsc przy tej promenadzie. A liczę na to iż uroda otoczenia tejże promenady będzie ulegała dalszej poprawie.

Gość • Sobota [19.09.2020, 01:08:19] • [IP: 176.221.123.***]

Marudy.ciągle coś nie tak.Kiedy przestaniecie marudzic.

Gość • Piątek [18.09.2020, 21:55:58] • [IP: 185.210.39.***]

Jedno wielkie gie za wielką kasę!

Gość • Piątek [18.09.2020, 19:29:07] • [IP: 77.115.147.***]

Piekne miejsce.

Gość • Piątek [18.09.2020, 18:16:31] • [IP: 167.114.102.***]

Co Ty tam sapiesz znajdo?

Gość • Piątek [18.09.2020, 18:13:05] • [IP: 188.146.176.**]

Piątek [18.09.2020, 17:32:36] • [IP: 167.114.102.***] skomentował czytelnik który wychował się w domu dziecka.

Gość • Piątek [18.09.2020, 17:32:36] • [IP: 167.114.102.***]

"Jeżeli komukolwiek, to się podoba, bawi to, to znaczy, że nie kochał nigdy swojej matki."

Gość • Piątek [18.09.2020, 17:29:55] • [IP: 37.47.139.**]

Piękne miejsce szanujmy i cieszmy się tym miejscem

Gość • Piątek [18.09.2020, 14:40:20] • [IP: 176.221.122.***]

Co wy kłamiecie?! Tam nic nie ma w tym" ogrodzie sensorycznym"!!

Oglądasz 1-19 z 19
■ W związku z wprowadzeniem czerwonej strefy turniej VIII Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble zostaje odroczony ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na 23.10.20 znowu 17 osób (7 kobiet w średnim wieku, 4 starsze kobiety, 4 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn) ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na 22.10.20 m. Świnoujście – 17 osób (9 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 4 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn) ■ Urząd Miasta Świnoujście: Sześć osób aktualnie przebywa na zwolnieniu lekarskim w związku ze stwierdzeniem u nich wirusa SARS-CoV-2. Większość pracowników, którzy w ostatnich dniach przebywali na kwarantannie, po jej zakończeniu i negatywnym wyniku w kierunku obecności wirusa, wróciło już do pracy. Na kwarantannie pozostają trzy osoby - informuje Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych ■ Promenada zmienia kolor? Po ostatnich wichurach i sztormie, promenada zmieniła wygląd. Przybrała typowo jesienne barwy. Wiatr, który łamał i wyrywał drzewa z korzeniami, znacznie przerzedził ich korony. Spadło mnóstwo liści i igieł, to normalne przy jesiennych porywach wiatru. Jednak wietrzna pogoda skończyła się w czwartek, a skutki widać do tej pory ■