POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [15.09.2020, 07:52:26] • Świnoujście

Mieszkaniec: Cofamy się w rozwoju?

Mieszkaniec: Cofamy się w rozwoju?

fot. Mieszkaniec

Do takiego wniosku doszedł jeden z czytelników - mieszkańców naszego miasta. Okazją był spacer po zmodernizowanej promenadzie i widok płytek zastąpionych kostką brukową, która kojarzy się z dawną estetyką deptaka. A przecież wiadomo, że nowa promenada była bardzo kosztowną inwestycją...

- Spacerując dziś z rodziną po nowej Promenadzie, zauważyliśmy, że chyba cofamy się z inwestycjami w rozwoju?

Mieszkaniec: Cofamy się w rozwoju?

fot. Mieszkaniec

Nowe płytki na wypasionej promenadzie zostały w niektórych miejscach zastąpione kostką brukową, jak na jakiejś podrzędnej ulicy! Przecież na budowę promenad wydano kilkadziesiąt milionów i mamy teraz taki "efekt", kto za to odpowiada?- pyta mieszkaniec.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 54

Gość • Środa [16.09.2020, 08:38:14] • [IP: 85.191.214.**]

Ciekawe ile nagrod i premii Betonka dostanie od prezydenta.

Gość • Środa [16.09.2020, 07:43:26] • [IP: 176.221.123.***]

Ten cały projekt jest z du...Nowe hotele na starych wydmach a o komunikaji z nimi nikt sensownie nie pomyslal.Najpierw projekt nowej drogi i nowa dzielnica nadmorska aby byl bezkolizyjny dojazd.Za 60 lat przybedzie nowy pas wydm i nastepny chaos??Sprzedac komus dzialke bez drogi dojazdowej?Na miejscu starej promenady powinna byc ulica a nowa promenada za hotelami na wydmach, kalka tego co Niemcy zrobili 80 lat temu.Teraz przez ta niby promenade musza byc uliczki dojazdowe do nowych obiektow.

Gość • Wtorek [15.09.2020, 23:53:41] • [IP: 37.47.136.***]

Ta Michalska powinna siedzieć za całą masę opóźnień inwestycji w mieście, szczególnie tych, gdzie nie naliczano kar! Do Urzędu Miasta powinno wejść CBA i sprawdzić czy nie było przekrętów!

Gość • Wtorek [15.09.2020, 22:51:26] • [IP: 167.114.102.***]

Zrobili jak Michalska kazała - babsztyl ma gust, nie ma to, tamto... To w jej guście. Ta tandeciara z pod lubelskiej wsi, lubi takie klimaty.

Gość • Wtorek [15.09.2020, 21:56:41] • [IP: 178.238.253.***]

Ne rozumiem Wystarczy zajrzeć za granicę. Przed każdą budowa na wjeździe i skrzyżowaniu wyłożony jest asfalt kryjacy i zabezpieczający właściwą nawierznie. Po zakończeniu inwestycji asfalt jest usuwany. Nie ma śladu uszkodzeń. Bardzo proste rozwiązanie. U nas niszczą a firma realizującą inwestycje ma naprawić szkody. Gdzie k... wa logika. Zapraszam. Do ahlecku daleko nie trzeba szukac

Gość • Wtorek [15.09.2020, 21:31:45] • [IP: 188.146.160.***]

Bubel za grube pieniądze mieszkancow urzedasy nie podnoszą żadnej kary tylko sobie premie przyznają

Gość • Wtorek [15.09.2020, 20:23:47] • [IP: 37.47.176.***]

TO NIE JEST WINA WYKONAWCY, JA OBWINIŁ BYM ZA TO ZAOPATRZENIE I HANDLUJĄCYCH NA PROMENADZIE

Gość • Wtorek [15.09.2020, 19:21:36] • [IP: 89.151.32.**]

A może by tak betonem zalać ?

🅱🅰🅱🅰 • Wtorek [15.09.2020, 18:43:04] • [IP: 77.111.245.**]

Na tej promenadzie powinna być duża tablica z napisem w nagłówku"Takie rzeczy wykonuje tylko duet" Pan Żmurkiewicz i Pan Molewski...A teraz kochane dzieci pocałujcie misia w d**ę...

• Wtorek [15.09.2020, 18:41:26] • [IP: 5.174.167.**]

Na tej promenadzie powinna być duża tablica z napisem w nagłówku"Takie rzeczy wykonuje tylko duet" Pan Żmurkiewicz i Pan Molewski...A teraz kochane dzieci pocałujcie misia w d**ę...

Gość • Wtorek [15.09.2020, 18:03:47] • [IP: 212.14.52.**]

To się nadaje do prokuratury. .

Gość • Wtorek [15.09.2020, 17:12:45] • [IP: 78.10.231.***]

Ad Jarząbek 😂😂😂 • Wtorek [15.09.2020, 15:01:17] • [IP: 37.47.132.***]. Za tego pana na H. zrobili nawierzchnię sypką, jak obecne alejki w parku zdrojowym. A bruk z płytek chodnikowych to lata siedemdziesiąte XX wieku. Nieco wcześniej koło pawilonu i muszli.

Gość • Wtorek [15.09.2020, 17:10:49] • [IP: 78.10.231.***]

albo ktoś źle określił wymagane parametry obciążenia, albo źle wykonano projekt, albo też źle wykonano nawierzchnię z podłożem. Ale na pewno nie jest to miejsce na ciężkie pojazdy z autobusami włącznie. To jest miejsce na lekkie pojazdy w postaci wózków, a nie na samochody.

Gość • Wtorek [15.09.2020, 16:42:11] • [IP: 31.0.24.**]

Kiedy przeczytamy coś o działaniach proekologicznych w dzielnicy nadmorskiej

Gość • Wtorek [15.09.2020, 16:14:05] • [IP: 31.2.8.***]

I dobrze jest, kasa wydana a dla tłumoków wykonawca powinien ten deptak wyścielić gliną wymieszaną ze słomą, ni i wtedy nie pękały by te"piękne"płytki...Tylko dlaczego czarny tego nie skropił wodą egzorcyzmowaną...No jeszcze pozostało gusła odprawić i będzie gitara...

Jarząbek 😂😂😂 • Wtorek [15.09.2020, 15:03:19] • [IP: 37.47.132.***]

Zapomniałem 😂😂😂 brawo wyborcy 😂😂😂

Jarząbek 😂😂😂 • Wtorek [15.09.2020, 15:01:17] • [IP: 37.47.132.***]

😂😂😂 za Hitlera zrobili tak że do tej pory była trochę zdewastowana ale była😂😂😂 ta nawet roku nie wytrzymała w całości brawo władza, brawo Prezydent, brawo Barbara 😂😂😂

Fan .... Fan tulipan. • Wtorek [15.09.2020, 14:51:12] • [IP: 37.8.230.***]

Szczyt techniki i innowacyjności oraz wspaniałej kreatywności urzędnicze. Tak trzymać Panie Prezydencie wspaniała kadencja stacza się w dół. Ile jeszcze takich perełek zobaczymy w Pana wydaniu ??

Gość • Wtorek [15.09.2020, 14:42:42] • [IP: 185.210.39.***]

Pamiętam jak prezydent publicznie wychwalał tego Molewskiego jaki to świetny wykonawca. Wszystkie inwestycje przedłuzane, więcej trzeba było zapłacić i jeszcze spartolone materiały. Krzywa Wojska Polskiego, promenady się lekko sypią więc to kompromitacja Molewskiego i Żmurkiewicza.

Zdegustowany • Wtorek [15.09.2020, 14:15:54] • [IP: 73.123.207.**]

Fajna ta nowa promenada, taka nie za nowa, można powiedzieć nawet antyczna. Nie narzekajcie na kostkę, mogli asfaltem zalać a tu wykazano się inicjatywą. W tym mieście" góra" nie kieruje się jakimkolwiek zdrowym rozsądkiem, to już wiadomo ale czy za te machlojki i partactwa nie ma możliwości pociągnąć" górę" do odpowiedzialności? Oni chodnika nie potrafią dobrze położyć a za tunel się biorą.. tam też będzie strop pękał i kostką się wypełni??

:P • Wtorek [15.09.2020, 14:10:31] • [IP: 10.0.2.***]

Dobrze, że nie deskami jak w Szczecinie :P

Gość • Wtorek [15.09.2020, 14:09:03] • [IP: 37.47.185.***]

A na deptaku za tą promenada wywiesili zdjęcia z para urzędową, odpowiedzialna za wydatkowanie publicznych pieniędzy na inwestycje w tym miasteczku.

Gość • Wtorek [15.09.2020, 13:52:44] • [IP: 37.8.230.***]

chodzac po świeżo oddanej promenadzie i widząc że nie ma winnych za ten bubel normalnie serce boli gdzie jest prawo i prokurator. przecież promenada jest za nasze mieszkańców pieniądze.

Gość • Wtorek [15.09.2020, 13:44:32] • [IP: 176.221.122.**]

W takiej sytuacji, przy tak zmarnowanych dużych pieniędzy podatników, na pewno odpowiednie służby już tą sprawą się zajęły z urzędu. Trzeba poczekać na odpowiednie do przewinień wyroki sądowe.

Gość • Wtorek [15.09.2020, 13:15:50] • [IP: 31.0.26.**]

A pani Betonka od inwestycji co na to. Pewno wina pandemii, jak to okresla nowy rzecznik

Oglądasz 1-25 z 54
■ Od godz. 11 do 13 policja znakować będzie rowery na pl. Wolności. Wystarczy pojawić się z dowodem zakupu roweru i zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą ■ Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek jeździmy za darmo komunikacją miejską ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00 Sobota. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■