POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [14.09.2020, 08:14:09] • Świnoujście

Wydłużyli termin remontu. Skończą w październiku?

Wydłużyli termin remontu. Skończą w październiku?

fot. Sławomir Ryfczyński

Do 15 września mają być wznowione prace na ulicy Trentowskiego, gdzie mieszkańców irytują niedokończony chodnik i ścieżka rowerowa. Wielu zastanawia się, dlaczego w ogóle remont przerwano.

Jeszcze przed sezonem miasto chwaliło się, że wszystko idzie zgodnie z planem. W sezonie prace na Trentowskiego przerwano. Do zrobienia zostało około 30 metrów chodnika z ścieżką rowerową.

– To naprawdę niezrozumiałe. Takie coś zrobić można w tydzień – zauważają mieszkańcy, którym poruszanie się po ulicy znacznie skomplikowano.

Wydłużyli termin remontu. Skończą w październiku?

fot. Sławomir Ryfczyński

Problem mieli też dorożkarze. Miasto nie zadbało, by mieli gdzie stanąć. W szczycie sezonu stawali więc tam, gdzie popadnie. Na każdym wjeździe na promenadę.

Świnoujski magistrat poprosiliśmy o wyjaśnienie, dlaczego prace wstrzymano.

- Roboty związane z przebudową ulicy zostały zgodnie z harmonogramem wstrzymane na okres wakacji - informuje Jarosław Jaz, rzecznik prasowy prezydenta. - Prace w obrębie chodnika oraz ścieżki rowerowej, z uwagi na konieczność wykonania przebudowy sieci, również musiały być przerwane. W związku z wystąpieniem niedających się wcześniej zidentyfikować robót dodatkowych związanych z sieciami zmianie uległ termin zakończenia inwestycji.

Wydłużyli termin remontu. Skończą w październiku?

fot. Sławomir Ryfczyński

Dotychczasowe ustalenia zakładały, że remont zakończy się 6 września br. Teraz ma to być koniec października 2020 r.

- Wznowienie prac związanych z przebudową ul. Trentowskiego planowane jest w terminie do 15 września 2020 r. – przekazał nam rzecznik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Niedziela [27.09.2020, 15:35:32] • [IP: 31.0.26.***]

Tylko jak już skończą, to żeby nie było takiej fuszerki jak na dopiero co oddanym odcinku ścieżki rowerowej i chodnika przy ul. Wojska Polskiego, nie dość, że brakuje tam oświetlenia drogi rowerowej to jeszcze kałuże stoją już po pierwszym deszczu. Góry i doliny na ścieżce, kto to robił? Poziomicy nie mieli? I kto to odebrał? Ponad rok męczyli ten remont. Brak słów na partaczy. A ścieżka rowerowa do granicy z Niemcami? Nikt nie dba o jej stan. Pełno igieł i liści. Nikt tego nie sprząta. Jakoś Niemcy umieją zadbać o swój odcinek, a u nas jak zwykle, nie ma winnych...

Gość • Wtorek [15.09.2020, 01:04:22] • [IP: 37.47.164.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [15.09.2020, 00:25:16] • [IP: 91.219.236.**]

23:56:18 - Skąd szambiarka miałaby, to wiedzieć?

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 23:57:45] • [IP: 37.47.163.***]

Ale brakuje mi koników w tym miejscu i smrodu ich moczu... może wrócą, wtedy będą mieć nowy chodnik do obsikania :)

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 23:56:18] • [IP: 37.47.163.***]

JAK CZYTAM: "...W związku z wystąpieniem niedających się wcześniej zidentyfikować robót dodatkowych związanych z sieciami zmianie uległ termin zakończenia inwestycji." ... TO MICHALSKA NIE WIE JAKIE SIECI BIEGNĄ POD ZIEMIĄ W TYM MIEJSCU? ZNOWU ZASKOCZENIE? CZY PO PROSTU PARTACTWO, JAK ZWYKLE CHCIAŁOBY SIĘ POWIEDZIEĆ!

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 18:00:15] • [IP: 176.221.122.***]

Co się buduje na 11 listopada.?

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 16:41:58] • [IP: 5.173.153.**]

Samo centrum dzielnicy nadmorskiej a taki smród. Koniki przenieść na prawobrzeże

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 15:59:28] • [IP: 31.1.33.**]

Dorożki won ze Świnoujścia! Śmierdzące konie i ich odchody czuć z daleka, szczególnie w krzakach przy ul Trentowskiego. To nie Zakopane! Komu te dorożki potrzebne? Jeżdżą nimi sami grubi Niemcy. Przepędzić to towarzystwo z okolic deptaka, najlepiej pod granicę, będą mieli bliżej do klientów!

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 15:58:16] • [IP: 167.114.102.***]

Chciałbym zobaczyć jak sobie" Gumobeton" remontuje swoją norę... Czy też tak przedłuża sobie remonty swoich melin?

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 15:23:34] • [IP: 88.218.254.***]

Czemu się nie ubezpieczyli ?! TAK JAK PRZY Tunelu? Jaja sobie robią chodnika w lato nie mogą dokończyć KPINA

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 14:31:43] • [IP: 178.235.147.***]

Jak dla mnie, to mogą skończyć w listopadzie, lub grudniu. Mam gest i na taki rozrzut, mają moje przyzwolenie.

konie • Poniedziałek [14.09.2020, 14:28:50] • [IP: 80.54.236.***]

Przecież to jest żałosne, taki kawałek i cisza. Nie wspominając, że tma powinna być zadaszona zatoczka dla dorożek.

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 12:32:32] • [IP: 91.57.249.***]

Przebudowa sieci... uniwersalne tłumaczenie. Chyba kurła sieci mafijnej. Za mało sosu w tym roku.

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 12:27:21] • [IP: 176.221.122.**]

gdyby lata temu, w takim tempie budowano kolejkę na Kasprowy Wierch, to budowa trwałaby do dzisiaj. Bo ci pseudo przedsiębiorcy łapią jak najwięcej okazji a potem przerzucają ludzi z jednego placu budowy na kolejne i jakoś się to kręci. A że trwa latami - to ból mieszkańców. Bo gdyby umowy były fachowo zawarte, to miasto miałoby wszystkie inwestycje prawie za darmo - za kary związane z niedotrzymaniem terminu zakończenia prac. To samo jest w parku

Mieszkaniec • Poniedziałek [14.09.2020, 12:19:23] • [IP: 37.47.155.***]

Eurovia? 🤔 Hmmm no tak

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 12:15:01] • [IP: 167.114.102.***]

Widać, że robi, to ktoś od" Gumobetona", albo" Betoniarki" rodziny, bo takie tempo i partactwo jak na ten duecik przystało. Ich stan umysłu jakby nie był, to zobowiązuje.

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 11:54:54] • [IP: 94.254.168.**]

dlaczego nie robia miejsc parkingowych??!za malo miejsca?? cwele yebane

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 11:02:29] • [IP: 5.173.153.***]

KTÓREGO ROKU ??

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 09:35:19] • [IP: 37.47.180.*]

KPINA, KPINA, KPINA W czasie pandemi nikogo nie było na placu budowy, chodziłem codziennie i się dziwiłem, często rozmawiając i twierdząc że w takim tępię to skończy się jak zawszę. Gdzie są organy które nadzorują inwestycję. WSTYD

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 09:23:53] • [IP: 31.0.27.**]

może coś kiedyś normalnie

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 09:22:28] • [IP: 176.221.122.**]

Jeszcze nie skończone a JUŻ NIERÓWNA NAWIERZCHNIA :-(( ( na pierwszym zdjęciu - ścieżka rowerowa...

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 09:22:01] • [IP: 88.218.255.**]

Znów powróciło postkomunistyczne niedbalstwo, niesłowność i tumiwisizm wykonawców wszelkich robót, pod cichym przyzwoleniem tzw władz. Dla nich są wszelkie" dogodności", niedogodności dotykają tylko tych mało ważnych mieszkańców.

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 09:03:17] • [IP: 78.10.231.***]

Popatrzcie Państwo na fotografię. To co widzicie to signum temporis. droga rowerowa jest szersza od chodnika dla pieszych d tego nie jest od niego oddzielona najmniejszym pasem zieleni. Zważywszy, że zarówno piesi jak i rowerzyści niespecjalne zwracają uwagę na kolor i rodzaj nawierzchni, to znów powstaną miejsca niebezpieczne i zarzewie konfliktów. Zwłaszcza, że chodnik przewężono w stosunku do jego pierwotnej szerokości. A tamtędy chodzą rodziny z małymi dziećmi. Skutki nietrudno przewidzieć.

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 08:16:27] • [IP: 167.114.102.***]

Same żmurowe papudraki. Jaki" Gumolep" — takie firmy z dupy.

Oglądasz 1-24 z 24
■ Mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej do lat 19 odbędzie się w Świnoujściu. Nasi piłkarze zmierzą się 12 października na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki z narodową kadrą Danii. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13 na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki (wejście od ul. Moniuszki). Będzie transmitowane przez TVP Sport. Zaproszenia na mecz będą bezpłatne. Kibice będą mogli przebywać na stadionie z zachowaniem rygorów sanitarnych ■
■ Joanna Agatowska; w pasie nadmorskim musi powstać infrastruktura rozwiązująca problemy publiczne i społeczne. Mam nadzieję, ze nie wyrosną tu kolejne, straszące latami apartamentowce! ■ Radni zdecydowali o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście w rejonie Placu Wolności oraz ulic Bohaterów Września, Armii Krajowej ■ Andrzej Mrozek-kategorycznie: "Miasto powinno odkupić "koszary sztuki"-ostatni niezagospodarowany budynek w Centrum Administracji Miasta ■ Mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej do lat 19 odbędzie się w Świnoujściu. Nasi piłkarze zmierzą się 12 października na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki z narodową kadrą Danii ■ Obrady po raz kolejny odbywają się w trybie zdalnym ■ Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek jeździmy za darmo komunikacją miejską ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00 Sobota. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■