POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [29.12.2020, 00:19:39] • Świnoujście

Gdzie mieści się latarnia morska? Przy ulicy Bunkrowej czy Ku Morzu!?

Gdzie mieści się latarnia morska? Przy ulicy Bunkrowej czy Ku Morzu!?

fot. Andrzej Ryfczyński

Mieszkaniec zwraca uwagę, że adres jednej z największych atrakcji turystycznych miastach jest różnie podawany. W efekcie, na jego posesję trafiają codziennie dziesiątki gości poszukujących drogi. Musi im tłumaczyć, że obecnie droga do latarni wiedzie dookoła gazoportu.

Latarnia morska góruje nad świnoujskim portem. Jak się jednak okazuje część turystów ma problem z dotarciem na miejsce. Sprawdziliśmy to. Okazuje się, że rzeczywiście- latarnię morską można odnaleźć w dwóch, znacznie oddalonych od siebie miejscach! I tak np. portal https://polska-org.pl/ prowadzi nas na latarnię morską mieszczącą się przy ulicy Ku Morzu, popularny wśród turystów Trip Advisor /https://pl.tripadvisor.com/ zaprowadzi nas do latarni morskiej przy ulicy Bunkrowej1 ! Sytuacja powtarza się w kilku innych informatorach internetowych.

Sprawa może wydawać się błaha ale naszym zdaniem powinny na nią zwrócić uwagę gospodarze latarni jak i urzędnicy miejscy odpowiedzialni za prawidłowe oznakowanie adresowe nieruchomości w mieście. Tym bardziej, że setki ludzi zmierzają do Świnoujścia nie po to by dostać się do centrum ale czasami-wyłącznie po to by odwiedzić atrakcje turystyczne prawobrzeża.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Poniedziałek [04.01.2021, 15:35:16] • [IP: 77.20.138.**]

Do [29.12.2020, 16:07:34]: No nie zawsze, bo wcześniej nazywała się Architektów i nie wiem, dlaczego tę nazwę zmieniono na początku lat 90. razem z nazwami komunistycznych pseudobohaterów. Co niby architekci zawinili?

Mieszkaniec gminy Wolin • Piątek [01.01.2021, 12:54:33] • [IP: 83.20.225.***]

Jeszcze raz zabieram glos, te zdjecie to wielki kamuflaz nie ma na nim przynajmniej 70 procent prawdy, to znaczy wielki kit z tym zdjeciem.

Gość • Piątek [01.01.2021, 10:31:59] • [IP: 31.0.35.**]

Mieszkaniec gminy Wolin • Wtorek [29.12.2020, 23:24:11] • [IP: 83.20.225.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [29.12.2020, 21:45:11] • [IP: 78.10.231.***]

Przecież dojazd do latarni jest oznakowany (chyba, że ktoś ostatnio pousuwał drogowskazy) i tylko osoba będąca w danej chwili w nieco gorszej kondycji psychofizycznej może mieć kłopoty z trafieniem. Bo człowiek rozumny i przeciętnie inteligentny nie powinien. No chyba, że korzysta z nawigacji w telefonie lub autonomicznej to wówczas może mu się coś takiego przytrafić. A swoją drogą to te tworzone przez społeczność użytkowników poradniki potrafią wyprowadzić na manowce.

Gość @@ • Wtorek [29.12.2020, 20:01:28] • [IP: 5.60.199.***]

Wszystkimi trzema ulicami można dojść do latarni, tylko że dwie z nich są na terenie Portu, Bunkrowa i Artyleryjska i tam obowiązują przepustki...Pozostaje tylko ulica Ku Morzu... 🐞

Gość • Wtorek [29.12.2020, 19:33:49] • [IP: 188.146.160.***]

To nie amatorzy, to coś więcej. Latami jest taka sytuacja, a mi to wisi i tak głupi naród na mnie zagłosuje. Czy to prawda czy fałsz. Osądźcie sami.

Gość • Wtorek [29.12.2020, 16:14:34] • [IP: 176.221.123.***]

ul Ku Morzu mozna dojechac na Plażęi wykapac się w Morzu Bałtyckim

Gość • Wtorek [29.12.2020, 16:07:34] • [IP: 176.221.122.***]

to zawsze była ulica Ku Morzu nie wprowadzajcie ludzi w błąd

Gość • Wtorek [29.12.2020, 14:34:24] • [IP: 5.173.16.**]

Jak to dziesiątki? Skąd oni się biorą? Przecież hotele pozamykane!! A nie wierzę, że na latarnie dziesiątki miejscowych codziennie idą!!

Gość • Wtorek [29.12.2020, 14:33:21] • [IP: 176.221.123.***]

do Latarni Morskiej mozna było dojechac ul Bunkrowa ale Port Handlowy ją zamknął potem ul Artyleryjska ale Port Handlowy ja zamknął dzisiaj Nową wybudowana ul Ku Morzu którą można dojechc do Gazoportu i Latarni Morskiej

Gość • Wtorek [29.12.2020, 13:19:39] • [IP: 176.221.123.***]

8.00 strona NOVAMED powinna być zgłoszona do ukarania za błędy ortograficzne !

Gość • Wtorek [29.12.2020, 10:37:00] • [IP: 37.47.134.***]

a jakby tak przy ulicy bunkrowej mieściła się staruszka ? a to mogła być przecież akurat wasza matka ! albo gdyby tak przy ulicy bunkrowej mieściła się procesja ?

Gość • Wtorek [29.12.2020, 09:43:51] • [IP: 37.47.162.**]

Latarnia Morska nie ma numeru, jak wiele budowli Urzędu Morskiego.

Gość • Wtorek [29.12.2020, 08:00:50] • [IP: 62.69.254.**]

Gdy ktoś, gdzieś (na stronach www) zrobi błąd ortograficzny lub stylistyczny, to właściwy minister wystąpi z wnioskiem o ukaranie i zadba o poprawienie błędu.

Gość • Wtorek [29.12.2020, 07:42:07] • [IP: 80.48.226.**]

Postawić tam Punkt Informo Turystycznej. I ma gościu pracę na 1/2 etatu.

Gość • Wtorek [29.12.2020, 07:23:32] • [IP: 178.238.240.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [29.12.2020, 01:58:11] • [IP: 62.69.252.***]

Przy ulicy kanałowej

Gość • Wtorek [29.12.2020, 01:07:48] • [IP: 178.238.247.**]

na szczęście, teraz nie ma problemu z masą turystów szukających drogi do tej atrakcji ale fakt-faktem; jest dziwna sprawa z tym adresem!

Oglądasz 1-19 z 19
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■