POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.08.2020, 00:59:19] • Świnoujście

Neptun ze świtą zaprosił na obchody Dnia Latarń Morskich w Świnoujściu

Neptun ze świtą zaprosił na obchody Dnia Latarń Morskich w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

Chrzest morski na deptaku w centrum miasta! Neptun i jego świta zaprosili mieszkańców Uznamu i Wolina na niedzielne Święto Latarń Morskich. W południe, eskortowani przez mundurowych z Kołobrzegu "latarnicy" zjechali z pokładu "Bielika i, w barwnym i głośnym pochodzie dotarli pod budynek poczty przy ulicy Piłsudskiego. Tu otoczył ich tłum zaciekawionych przechodniów.

Rozpalone słońcem Świnoujście nie spodziewało się takiego desantu! W sobotnie południe , z pokładu promu Bielik zjechała wielka naczepa z dworem Neptuna. Towarzyszyli im mundurowi z zaprzyjaźnionego z naszą latarnią kołobrzeskiego regimentu. Wzdłuż ulicy Armii krajowej i na Placu Wolności, króla mórz i jego świtę powitali mieszkańcy i liczni turyści. Z jakiej okazji przybyli i co przygotowali dla przechodniów okazało się przed budynkiem poczty u zbiegu ulic Piłsudskiego i Bema.

Neptun ze świtą zaprosił na obchody Dnia Latarń Morskich w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

Niezorientowani turyści sądzili w pierwszej chwili, że po prostu morska atrakcja przygotowane dla nich przez miasto. Jednak wielki napis na lawecie zdradzał kto naprawdę stoi za wizytą króla mórz. Stowarzyszenie Miłośników latarń Morskich, w taki właśnie niekonwencjonalny sposób postanowiło zaprosić wszystkich do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Latarń Morskich.

Neptun ze świtą zaprosił na obchody Dnia Latarń Morskich w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

Dzieci i dorośli, którzy napotkali świtę zatrzymywali się by zrobić sobie unikalne zdjęcie z dworem Neptuna. Ten jednak władca nie jest skory przyjmować do grona swych poddanych bez srogich prób. Czy duży czy mały aby dołączyć do grona jego poddanych musi napić się niespecjalnie smacznej morskiej wody. Poddać się zabiegom królewskiego golibrody. W pokłonie przed królem i jego małżonkom zostaje ochrzczony bałtycką wodą.

Neptun ze świtą zaprosił na obchody Dnia Latarń Morskich w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

Każdy komu udało się mężnie przetrwać te próby otrzymał królewski certyfikat zaświadczający, że nie jest już zwykłym lądowym szczurem ale dzielnym wilkiem morskim.

Neptun ze świtą zaprosił na obchody Dnia Latarń Morskich w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

Tym razem, wraz z dyplomem chrztu każdy otrzymywał także zaproszenie do odwiedzenia ulubionego przybytku dworu Neptuna, którym – w Świnoujściu jest imponująca latarnia morska. To najwyższa latarnia nad Bałtykiem i w Europie. Na świecie są tylko jeszcze dwie wyższe ale pośród zbudowanych z cegły, nasza nie ma sobie równych na świecie.

W niedzielę od godz. 12.00 Neptun znów opuści swoje podwodne królestwo aby spotkać się z neofitami. Tym razem jednak władca mórz i oceanów pojawi się przy ulicy Bunkrowej pod latarnią morską, świnoujską „królową jasności", która wskazuje drogę do portu przybywającym z morza do bezpiecznej przystani.

Neptun ze świtą zaprosił na obchody Dnia Latarń Morskich w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

W niedzielę, już do godz. 12.00 Neptun król właśnie tam pojawi się by poszukać kolejnych. kandydatów do grona swoich poddanych. Atrakcji nie zabraknie tam aż do późnego wieczora. Dokładny program imprez znajdziecie na plakacie, który opublikowaliśmy na naszym portalu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Poniedziałek [17.08.2020, 12:41:54] • [IP: 167.114.102.***]

Widziałem jak jechali.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 25 maja w Muszli Koncertowej w Świnoujściu wystąpi Oksana Biłozir. Jest uważana za epokowego artystę w historii swojego kraju. Artystka ludowa Ukrainy, minister kultury Ukrainy, filantropka i wolontariuszka jest dla milionów Ukraińców ulubioną piosenkarką. Jej koncerty są zawsze wypełnione energią życzliwości i miłością, a jej piosenki od dawna są wyrazistym symbolem tego, co ukraińskie ■ Nasze dziewczęta ze Świnoujścia i ich opiekun i choreograf Izabela Gromek - Świątek zdobyły pierwsze miejsce w 27 FESTIWALU TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ WOJSKA POLSKIEGO . TEATR TAŃCA GOTHIKA PO RAZ DRUGI Z RZĘDU ZOSTAŁ LAUREATEM 27. FESTIWALU TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ WOJSKA POLSKIEGO ORAZ NAGRODY SPECJALNEJ POLSKIEJ GRUPY ZBROJENIOWEJ. TEATR TAŃCA GOTHIKA 🥇🏆 Liliana Ośmialowska, Nadia Guzik, Wiktoria Mokrzycka, Zofia Tałanda, Hanna Puźniak, Łucja Drachal, Luiza Kradyna, Ida Świątek, Zuzanna Wlczak, Julia Tarnowska. Tytuł widowiska tanecznego: "JESZCZE POLSKA NIE ZGINEŁA, KIEDY MY ŻYJEMY" 🇵🇱 ■