POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [13.08.2020, 23:13:25] • Świnoujście

Bezdomny z ranami na nogach został przewieziony do szpitala. Czy uda się uratować mu nogę?

Bezdomny z ranami na nogach został przewieziony do szpitala. Czy uda się uratować mu nogę?

fot. iswinoujscie.pl

Bezdomny mężczyzna leżał na terenie należącym do kościoła. Nie mógł już chodzić ponieważ stan jego nogi był zainfekowany pasożytami. Sytuacja jest na tyle poważna że grozi amputacją kończyny. Wezwano ratowników medycznych. W ciągu dnia interweniowała policja.

W środę 12.08.br. po godzinie 21.00 z terenu należącego do kościoła zabrano leżącego bezdomnego mężczyznę. Na miejsce przybyły dwa zespoły ratownicze.

Ostatnio widywany był na przystankach autobusowych.

Bezdomny z ranami na nogach został przewieziony do szpitala. Czy uda się uratować mu nogę?

fot. iswinoujscie.pl

- Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny leżącego na ziemi, który nie mógł samodzielnie wstać ani chodzić. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zastał ok.60-letniego mężczyznę z głębokimi ranami kończyn dolnych. Wezwano drugi zespół do pomocy przy przeniesieniu do karetki. Pacjent został zabezpieczony i przewieziony do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

Bezdomny z ranami na nogach został przewieziony do szpitala. Czy uda się uratować mu nogę?

fot. iswinoujscie.pl

Bezdomny z ranami na nogach został przewieziony do szpitala. Czy uda się uratować mu nogę?

fot. iswinoujscie.pl

Bezdomny z ranami na nogach został przewieziony do szpitala. Czy uda się uratować mu nogę?

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 62

Gość • Środa [19.08.2020, 12:25:23] • [IP: 5.173.136.***]

A jakom role spełnia Komisja Rozwiązywania Problemów Alkocholowych w Świnoujściu, oczywiście poza braniem kasiory i piciem kawki to zero wyników pracy tej komisji. Jakie przygotowanie zawodowe majom osoby zatrudnione w tej komisji. Obecnie komisja podobno udziela teleporady ze względu na COVID -19. A szkoda ze osoba z tej komisji zapomniała o zaleceniach sanitarnych i w dniu 23 lipca zorganizowała grilowanie 'spend' babińca na ulicy KRZYWEJ 4a, -gdzie nie zachowano podstawowych zasad higieny oraz zaleceń sanitarnych odnośnie zgromadzeń, a teraz pole do popisu ma sanepid. !

Gość • Niedziela [16.08.2020, 10:45:21] • [IP: 88.218.255.**]

Jak na plazy po 17 wolna wola mozna pic i robic co sie chce takie prawo mozna sprawdzic

Gość • Sobota [15.08.2020, 11:05:11] • [IP: 176.221.113.**]

Policja niech się zainteresuje dyskoteką na plaży. Tam to by nabili kasy na mandatach.

Gość • Sobota [15.08.2020, 10:23:44] • [IP: 2.108.164.*]

Widzę że tu na portalu sami katolicy i ludzie kompletnie pozbawieni uczuć. Bezdomny to też człowiek. A Jezus pochylał się właśnie nad takimi zagubionymi ludźmi. Trochę przemyśleń każdemu z osobna nie zaszkodzi, kochani rodacy.

Gość • Piątek [14.08.2020, 22:31:45] • [IP: 94.254.224.***]

Wypasiony byk tzw.Bezdomny pod Biedronka na Warszowie gdy chcial kasiorki na moja odpow.ze jest DUZO PRACY i sam mu dam, odpow. " tacy jak ty niech zapierd.na takich jak my tutaj " STOP LEWACKIEJ empatii dla PATOLI !!

Gość • Piątek [14.08.2020, 19:31:26] • [IP: 5.173.153.**]

Polecam wszystkim mieszkańca program dokumentalny na YouTube " Jak to ogarnąć " wtedy może co niektóry mieszkaniec nieco otworzy oczy na syndrom bezdomności.

Gość • Piątek [14.08.2020, 19:10:24] • [IP: 88.156.206.**]

odpowiadam...rząd każdy chce aby obywatel był alkoholikiem.ale sa kraje gdzie, , jak byłeś 3 x w sklepie a gorzałą...masz w nst dniu komisję z antyalkoholwej '''' a u nas?a zdychaj...tak Ci powiedzią w MOPR...

Gość • Piątek [14.08.2020, 18:51:48] • [IP: 176.20.172.***]

Ekspert się wypowiada : to są zmiany troficzne podudzia. Miejsce typowe. Te zmiany są efektem niewydolności żylnej czyli choroby naczyń. Leczy się to miesiącami /latami z ch*jowym efektem, bo bardzo trudno usunąć przyczynę (niewydolność żylną). Bardzo często są to gnijące tkanki, jebiące na km, z rozpadającymi się owrzodzeniami. Często u takich zaniedbanych meneli jak ten, w tej martwej, gnijącej tkance żyją larwy much i innego robactwa. Smacznego

Gość • Piątek [14.08.2020, 18:31:21] • [IP: 178.238.248.***]

Przestancie, juz pisac w stylu--jak ktos, sie nie pochyli, nie wspolczuje itd--to nie katolik.Co ma wiara do tego.Aby byc czlowiekim, nie trzeba byc wierzacym.Mam na mysli, kazde wyznanie.Przeciez, jak mowi kazda wiara Bog jest jeden, i to on jak przjdzie pora pochyli sie nad kazdym z nas.A co do bezdomnych, to w zasadzie w kazdym panstwie, na kazdym kontynencie, jest ten sam problem.Najlepiej zrzucic wine na UNIE.Zauszmy ze jestesmy poza UNIA.Prsze smialo powiedziec, co bys facet zaproponowal.Zakladam, ze odrzucasz, jak mowisz lewackie prawo.Mysle, ze, idac twym rozumowanie, to rostrzelanie, bylo by najlagodniejsze.Chyba, ze masz inna propozycje

Gość • Piątek [14.08.2020, 18:24:07] • [IP: 176.221.122.**]

Państwo czyli rząd czerpie bardzo duże pieniądze ze sprzedaży alkoholu w formie wysokiej akcyzy więc finanse są. Pieniążki z akcyzy za alko są wyższe niż z podatku pit.

Gość • Piątek [14.08.2020, 18:23:14] • [IP: 88.156.206.**]

mam żone alkoholika...stan już chyba ostateczny...oboje emeryci...ile ja się nawalczyłem...MOPR Sąd nikt mi nie pomógł...jak ją widzę leżącą pijaną...chce mi się iść do lasu...

Gość • Piątek [14.08.2020, 17:25:27] • [IP: 176.221.123.***]

Bez maseczki przeciwświrusowej niczego nie kupisz ani załatwisz, a ten syf za stokrotka i polomarketem to rozsadnik zarazy !!

Gość • Piątek [14.08.2020, 16:07:52] • [IP: 83.20.200.**]

Czy alkoholikiem staje się z dnia na dzień ? Proszę wybaczyć, ale serca i zrozumienia dla alkoholików nie mam. Jest moment , w którym zaczynają pić i wtedy chyba jeszcze sami mają możliwość decydowania o swoim postępowaniu. Sami w to się pakują. Tak samo jest z narkomanii czy palaczami. Nikt ich do tego nie zmusza. Niech każdy ponosi odpowiedzialności za swoje wybory życiowe.

Gość • Piątek [14.08.2020, 15:58:31] • [IP: 176.221.122.***]

Czemu bezdomni maja wieksze prawa niz bezrobotni uprzednio pracujacy?

Gość • Piątek [14.08.2020, 15:44:21] • [IP: 188.146.233.**]

13:39...164.* nie piecz swojej pieczeni na tym ogniu ludzkiej nędzy - ja jestem katolikiem i pisałem tu ze współczuciem o tym człowieku. Swoją drogą katolików w Świnoujściu jest mało, znane jest miejsce tego miasta w rankingu religijności, która tu jest przeszło dwa razy mniejsza niż w wielkim Poznaniu, a duże miasta są raczej najmniej religijne. Wiele razy sprawdzałem czy tacy ludzie leżący na ziemi żyją, a teraz wyrzucam sobie że w poniedziałek rozmawiałem chyba właśnie o tym człowieku z kobietą przechodzącą obok, ale z nim nie porozmawiałem. Nie wydawał mi się ranny. Wtedy mnie zirytowało, że ktoś pijany śpi w miejscu tak eksponowanym.

Gość • Piątek [14.08.2020, 15:14:43] • [IP: 176.221.122.***]

Umyjcie ten przystanek albo go usuńcie tam ciągłe śpią rzygają i srają bezdomni linia 2 zatrzymuje się na pl wolności to jest kawałek od kościoła

Gość • Piątek [14.08.2020, 15:10:11] • [IP: 178.238.249.**]

Szlaban na komentowanie dla niedouków i prymitywów bez względu na wiek i pochodzenie.

Gość • Piątek [14.08.2020, 15:04:31] • [IP: 188.146.168.**]

Empatia empatią ale oni to sobie robią na własne życzenie! Dziecko z rozciętą głową ma teleporadę i 150 km dalej do szpitala ma sobie dojechać a tu przyjadą po księcia amareny, opatrzą, umyją a ty człowieku zdychaj

Gość • Piątek [14.08.2020, 13:39:07] • [IP: 2.108.164.*]

To jest też człowiek. Nie zapominajmy. No a tu widzę sami „kochający katolicy”

Gość • Piątek [14.08.2020, 13:18:04] • [IP: 176.221.123.***]

8:49 - a nie wydaje ci się skandalem, że ktoś, kto wpłacał na Fundusz, musi sprzedać mieszkanie lub żebrać, by się leczyć ? Gdzie się podziewają nasze podatki i składki na NFZ ?

Gość • Piątek [14.08.2020, 13:14:31] • [IP: 37.8.215.***]

Jestem niepijącym alkoholikiem...i dokładnie sobie zdaję sprawę, jak potężną chorobą jest choroba alkoholowa...Czynny alkoholik jest obezwładniony obsesją picia...i po jakimś czasie, picie staje się jego sposobem na życie.Ażeby wyjść z tego bezsensu...trzeba tego bardzo zapragnąć-pójść na detox, do Klubu Abstynenta, do Wspólnoty AA.Innego wyjścia dla nich nie ma-znam to z autopsji.Ja takim ludziom nie daję pieniędzy na alkohol, staram się z nimi rozmawiać, wzbudzić nadzieję na lepsze życie...innego wyjścia nie ma...

Gość • Piątek [14.08.2020, 13:11:07] • [IP: 188.146.233.**]

11:30 A czemu TY nie pomogłeś jako uważający się za lepszego od księdza? A na głupie gry i filmy to kasiora zawsze jest? Na piwko?

Gość • Piątek [14.08.2020, 13:09:39] • [IP: 178.238.250.**]

Powinno się wprowadzić przepisy umożliwiające Eutanazję ze względów społecznych. Można usuwać dzieci i chorych to czemu nie meneli?? A nie, sorry to nie możliwe, bo przecież lumpy to naturalny elektorat LEWICY.

Gość • Piątek [14.08.2020, 12:31:43] • [IP: 178.238.246.**]

Każdy człowiek może się znaleść w takiej sytuacji z roznych powodów życiowych, bywa różnie wiec więcej EMPATI!

Mieszkaniec • Piątek [14.08.2020, 12:04:25] • [IP: 188.146.177.***]

A gdzie jest nieodłączny element takich akcji pt. wozy strażackie i strażacy w pełnych kombinezonach? Swoją drogą, szkoda, że bezdomni wolą żebrać i prosić o 2 zł rzekomo na chleb, a w rzeczywistości na najtańsze alkohole takie jak Amarena w Biedronce, Mocny fajrant w przeciętnym monopolowym itp. Nie chcą iść do ośrodka dla bezdomnych na ul. Portowej 10, bo" tam nie wolno pić". A gdyby oni rzeczywiście chcieli pomocy, tam by ją uzyskali, nawet w zakresie zdrowotnym. I być może tego człowieka udałoby się uratować. Najlepiej nie dawać im żadnych pieniędzy, ewentualnie kupić im coś do jedzenia i do picia (bezalkoholowego), a następnie kierować do ośrodków takich jak ten na Portowej, do Albertów na Śląskiej albo do fundacji Misja Polaka. Wtedy może część z nich udałoby się wyciągnąć z bezdomności.

Oglądasz 1-25 z 62
■ Mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej do lat 19 odbędzie się w Świnoujściu. Nasi piłkarze zmierzą się 12 października na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki z narodową kadrą Danii. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13 na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki (wejście od ul. Moniuszki). Będzie transmitowane przez TVP Sport. Zaproszenia na mecz będą bezpłatne. Kibice będą mogli przebywać na stadionie z zachowaniem rygorów sanitarnych ■
■ Joanna Agatowska; w pasie nadmorskim musi powstać infrastruktura rozwiązująca problemy publiczne i społeczne. Mam nadzieję, ze nie wyrosną tu kolejne, straszące latami apartamentowce! ■ Radni zdecydowali o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście w rejonie Placu Wolności oraz ulic Bohaterów Września, Armii Krajowej ■ Andrzej Mrozek-kategorycznie: "Miasto powinno odkupić "koszary sztuki"-ostatni niezagospodarowany budynek w Centrum Administracji Miasta ■ Mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej do lat 19 odbędzie się w Świnoujściu. Nasi piłkarze zmierzą się 12 października na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki z narodową kadrą Danii ■ Obrady po raz kolejny odbywają się w trybie zdalnym ■ Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek jeździmy za darmo komunikacją miejską ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00 Sobota. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■