POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [13.08.2020, 08:12:02] • Świnoujście

Czujność i błyskawiczne działanie pozwoliły uratować psa z rozgrzanego samochodu

Czujność i błyskawiczne działanie pozwoliły uratować psa z rozgrzanego samochodu

fot. Policja

Wielką nieodpowiedzialnością wykazali się właściciele psa, którzy pozostawili zwierzę w zamkniętym pojeździe. Dyszącego psa w rozgrzanym aucie dostrzegł jeden z przechodniów, który powiadomił o tym fakcie policjantów. Na miejsce zadysponowani zostali stróże prawa ze Świnoujścia, którzy niezwłocznie podjęli działania mające na celu uratowanie psa.

Funkcjonariusze podczas interwencji ustalili, że właściciele auta mogą znajdować się w pobliskiej galerii handlowej. Dzięki współpracy z obsługą obiektu handlowego nadany został komunikat z prośbą o pilne otworzenie wskazanego auta. Zaledwie po kilku minutach od nadania komunikatu, przy aucie pojawili się właściciele zwierzęcia.

Dzięki czujności przechodnia oraz zdecydowanym i szybkim działaniom policjantów, czworonoga udało się wydostać z auta całego i zdrowego.

Właściciele zwierzęcia w związku ze swoim lekkomyślnym zachowaniem zostali ukarani mandatem karnym za wykroczenie z artykułu 77 Kodeksu Wykroczeń.

sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 34

szklana pułapka 2...020 • Czwartek [13.08.2020, 22:38:21] • [IP: 188.146.233.**]

Byłem w Warszawie. Jeszcze mam w uszach krzyk Rafała w rozgrzanym magistracie, szklanej pułapce. 10 mln ludzi naciskało klamki z zewnątrz, ale 10 mln 400 tys. wbiło gwoździe w drzwi rękami Dudy. Czymś straszniejszym jest człowiek w rozgrzanej pułapce niż pies.

Gość • Czwartek [13.08.2020, 22:10:08] • [IP: 89.151.34.**]

Klimatyzacja działa po włączeniu silnika.Piesek pozostawiony na słońcu by się ugotował.Podziękowanie dla pana i Policji...

Gość • Czwartek [13.08.2020, 19:39:54] • [IP: 176.221.123.***]

18:42:39] • [IP: 176.221.123.*** A to o młodym czy starym?

Gość • Czwartek [13.08.2020, 18:42:39] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Czwartek [13.08.2020, 14:00:32] • [IP: 188.146.107.***]Dawaj coś o czarneckim jak to okradłna 500 tys...Moze o szajce zwanej rzadem jak to ustawy teraz zieniają aby urzednicy nie odpowiadali za swoje decyzje??Chronią sasina, szumowskiego od odpowiedzialności karnej za przekrety na grube miliony..Na czarneckiego wpłyneło oficjale oskarżenie z komisji do Polskiej prokuratury, dlaczego o 6 rano złodzieja nie aresztują na 3 miesiace??

Gość • Czwartek [13.08.2020, 17:04:40] • [IP: 62.69.251.***]

Posiadacze kundli, powiedzmy to sobie szczerze, do tytanów intelektu nie należą

Gość • Czwartek [13.08.2020, 15:32:18] • [IP: 188.147.105.**]

rozumiem dziecko zostawic, babcie dziadka ale psa??dzbany

Gość • Czwartek [13.08.2020, 14:54:13] • [IP: 31.11.131.***]

Co za bzdury ktoś tu wypisuje jaka Klima? Jaka woda w aucie dla psa to ja zauważyłam tego pieska w aucie obokpodeszły panie do auta które tam zaparkowały i to te panie zadzwoniły na policję i uprosiły żeby ktoś podjechał piesek spędził około godziny w rozgrzanym aucie niemcy go zostawili i poszli sobie do corso

Gość • Czwartek [13.08.2020, 14:00:32] • [IP: 188.146.107.***]

Wy nad psem się pochylacie, a takiego Rafała zostawił Andrzej samego w nagrzanym warszawskim magistracie... tamten z adoptowanymi gejami chciał mieć większe lokum na Krakowskim Przedmieściu (wszak on krakowski, ten Czaskoski...). To dyskryminacja!

Gość • Czwartek [13.08.2020, 13:55:15] • [IP: 188.146.107.***]

Ciągnie się za nami zdanie brzemienne historią, najstarsze i nadużywane - właściciel musiał zacytować psu tłumaczenie najstarszego polskiego zdania z dodatkiem niezbędnego dlań słowa na" k":" Daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj" z Księgi Henrykowskiej z 1270 r. (może:" Siad, k.. mać ja wypyer.. muszę, a ty nie rzygaj!").

Gość • Czwartek [13.08.2020, 13:12:40] • [IP: 89.151.38.**]

Stróże czego?? Durniu !! Jak dostaniesz wp...l na ulicy twż będziesz biadolił.Brawo Policja i reagować na chuliganstwo tak jak w USA.

Gość • Czwartek [13.08.2020, 13:01:45] • [IP: 62.69.203.***]

11, 28, 55.Brawo ty.Jestem za.

hau • Czwartek [13.08.2020, 11:56:20] • [IP: 80.54.236.***]

Jakie auto, z jakiego kraju były to osoby, w jakim wieku, jaki pies - tak dużo pytań, tak mało odpowiedzi.

Stróż z budowy. • Czwartek [13.08.2020, 11:55:12] • [IP: 37.47.138.***]

cyt." Na miejsce zadysponowani zostali stróże prawa...", Stróże czego??

Gość • Czwartek [13.08.2020, 11:28:55] • [IP: 178.238.245.***]

Od razu trzaskać szybę a potem policje wzywać bo sie bawią w szukanie niemry po całym mieście potem.

Gość • Czwartek [13.08.2020, 11:25:35] • [IP: 185.210.38.***]

SIĘ debile nauczą może

Gość • Czwartek [13.08.2020, 11:24:16] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Czwartek [13.08.2020, 11:12:22] •Downik a skąd ty wiesz ile to kosztuje jak nawet roweru nie masz?

Gość • Czwartek [13.08.2020, 11:22:39] • [IP: 158.26.131.**]

Auto bylo wyposazone w klime postojowa-webasto i bylo ono zalaczone , wiec gotowanie sie psa to wierutna bzdura.Pies mial rowniez miske z woda, i karme.

Gość • Czwartek [13.08.2020, 11:12:22] • [IP: 176.221.123.***]

Mundurowi z Policji dobrze zadziałali potem mogli by wybic szybę ato kosztuje 1000 zł naprawa

Gość • Czwartek [13.08.2020, 10:58:49] • [IP: 31.0.85.***]

Czwartek [13.08.2020, 09:17:39] • [IP: 5.173.40.*** Zgadzam się w 100 %.

Gość • Czwartek [13.08.2020, 10:58:30] • [IP: 5.173.128.***]

a mówią że myślenie nie boli...

Gość • Czwartek [13.08.2020, 10:55:47] • [IP: 37.47.156.**]

09:50 dla świata ma większą wartość od ciebie cabanie pusty

Gość • Czwartek [13.08.2020, 10:48:34] • [IP: 62.69.252.*]

Przecież to tylko debil to do IP.31.0.46.***

Gość • Czwartek [13.08.2020, 10:28:13] • [IP: 5.173.129.*]

byłby hot dog

Gość • Czwartek [13.08.2020, 10:11:33] • [IP: 176.221.123.***]

Jeśli już to lepiej babcię albo dziadka zostawić..

Gość • Czwartek [13.08.2020, 10:09:15] • [IP: 176.221.123.***]

Swojego ratowali to wszystko mogli.

Oglądasz 1-25 z 34
■ Od godz. 11 do 13 policja znakować będzie rowery na pl. Wolności. Wystarczy pojawić się z dowodem zakupu roweru i zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą ■ Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek jeździmy za darmo komunikacją miejską ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00 Sobota. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■